Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Агропромислові комплекси -- Державна підтримка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Петлюк Л.О., Мєдвєдкова Н.С.
Назва : Державна підтримка у забезпеченні розвитку аграрного сектору економіки України
Місце публікування : Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 105-111: табл.; граф. (Шифр Е996798/2021/2)
Примітки : Бібліогр. с. 111 (18 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Державна підтримка
Анотація: У статті розкрито питання сутності державної фінансової підтримки аграрного сектору, яка є однією з форм державного регулювання, а також основним механізмом реалізації державної політики в аграрній сфері та супроводжується створенням сприятливих економічних, організаційно-правових та інших умов розвитку аграрного виробництва. Визначено, що державна фінансова підтримка в Українi, відповідно до законодавства, надається у формі державного регулювання гуртових цін, товарних інтервенцій, фінансових інтервенцій, тимчасового адміністративного регулювання цін, бюджетної позики, кредитної субсидії, лізингової субсидії, бюджетної дотації та часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки й обладнання вітчизняного виробництва. Проаналізовано сучасний стан державної фінансової підтримки аграрного сектору та визначенно, що реальні обсяги фінансування не досягають встановлених нормативів на рівні законодавства. Проте, попри недостатню державну фінансову підтримку, обсяг випуску в сільському господарстві постійно зростає. Висвітлено підхід СОТ до встановлення видів субсидій та проаналізовано досвід країн, що розвиваються. Розглянуто основні проблеми державної фінансової підтримки сільського господарства в Україні, а саме: відсутність реалізації заходів, спрямованих на підтримку дрібних сільськогосподарських підприємств, неефективність дотацій на фактори виробництва, недостатнє кредитування аграрних підприємств, погіршення умов торгівлі для аграрних виробників внаслідок диспаритету цін, переважання у структурі державної підтримки програм "жовтої скриньки", сировинний характер експорту, недосконала система оподаткування. Показано, що задля подальшого розвитку аграрного сектору в Україні держава повинна виправити цілий ряд недоліків існуючої системи державної фінансової підтримки та розробити ефективну комплексну стратегію, яка б дозволила максимально використовувати сприятливі можливості, які випливають з подій на світовому сільськогосподарському ринку.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Фаїзов А. В.
Назва : Державне регулювання функціонування та розвитку олієжирового підкомплексу
Місце публікування : Економіка АПК. - 2012. - № 6. - С. 30-35: рис.
Примітки : Бібліогр. в підрядк. прим.
Предметні рубрики: Харчова промисловість-- Олієжирові продукти
Рослинництво-- Олійні культури-- Соняшник
Агропромислові комплекси-- Державна підтримка
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): олійно-жирова галузь--сировинний експорт--ріпак
Анотація: Проведено аналітичний огляд регуляторного впливу держави на розвиток олієжирового підкомплексу. Обгрунтовано необхідність розробки механізму державної підтримки олійно-жирової галузі.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Трусова Н. В.
Назва : Міжнародний аналіз державної фінансової підтримки сільськогосподарського виробника
Місце публікування : Економіка АПК. - 2015. - № 10. - С.32-38
Примітки : текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Державна політика-- Підтримка АПК --Україна
Агропромислові комплекси-- Державна підтримка
Анотація: Доведено, що нові підходи до формування довгострокового національного курсу аграрної політики та її порівняння з альтернативними варіантами фінансування сільськогосподарського виробництва у світі мають обумовлюватися змінами зовнішнього средовища й посиленням глобалізаційних процесів.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Алейнікова О.В.
Назва : Механізм виділення ресурсів для державної підтримки АПК у сучасних умовах
Місце публікування : Економіка та держава. - 2011. - № 10. - С. 104-107 (Шифр Е996798/2011/10)
Примітки : Бібліогр. с. 107 (5 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Державна підтримка
Анотація: Для реалізації диференційованого підходу до застосування способів і розмірів держпідтримки АПК запропоновано механізм виділення бюджетних ресурсів та встановлення пропорцій між джерелами фінансування.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Галайко А.М.
Назва : Оцінка впливу бюджетної підтримки агропромислового комплексу на фінансові показники діяльності його суб'єктів господарювання
Місце публікування : Економіка та держава. - 2019. - № 9. - С. 115-122: табл. (Шифр Е996798/2019/9)
Примітки : Бібліогр. с. 121-122 (24 назви)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Державна підтримка
Анотація: Статтю присвячено визначенню впливу державної фінансової підтримки агропромислових підприємств на їх фінансові показники діяльності. Встановлено фінансові показники діяльності підприємств агропромислового комплексу для проведення кореляційно-регресійного аналізу. Побудовано двофакторну лінійну кореляційно-регресійну модель, яка описує залежність обсягу виробництва продукції від обсягу реалізованої продукції та від державної фінансової підтримки агропромислового комплексу. Представлено парну лінійну кореляційно-регресійну модель, що описує залежність обсягу реалізованої продукції з податком на додану вартість від обсягу виробництва продукції. Наведено парну лінійну кореляційно-регресійну модель, котра описує залежність обсягу реалізованої продукції без податку на додану вартість від розміру виробництва продукції. Сформовано двофакторну лінійну кореляційно-регресійну модель, яка описує залежність фінансових результатів до оподаткування від витрат та від обсягу реалізованої продукції без податку на додану вартість. Побудовано двофакторну кореляційно-регресійну модель, що описує залежність чистого прибутку від обсягу реалізованої продукції без податку на додану вартість та від витрат. Визначено вплив державної фінансової підтримки на обсяг виробництва і реалізації продукції, на фінансові результати діяльності до оподаткування і на чистий прибуток. Розраховано зміну розміру податкових платежів до державного бюджету внаслідок зміни фінансових показників діяльності агропромислових суб'єктів господарювання, яке зумовлено зміною бюджетної підтримки агропромислового комплексу. Враховано інфляцію в процесі розрахунку впливу бюджетної підтримки агропромислових компаній на їх фінансові показники діяльності. Встановлено, що державна фінансова підтримка агропромислового комплексу ефективною впливає лише на розширення масштабів діяльності агропромислових підприємств. Надано рекомендації щодо подальшої бюджетної підтримки агропромислових підприємств.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)