Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Агропромислові комплекси -- Інновації<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Поліщук М.А.
Назва : Упровадження інновацій в агропромисловому комплексі як запорука переходу на новий рівень якості
Місце публікування : Економіка та держава. - 2011. - № 6. - С. 92-93 (Шифр Е996798/2011/6)
Примітки : Бібліогр. с. 93 (10 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Анотація: Розкрито базові поняття інновацій. Наведено особливості інноваційної діяльності та процесу впровадження інновацій у виробничу діяльність аграрного сектора. Обгрунтовано необхідність ведення інноваційної діяльності агропромисловими компаніями.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кучер Л. Ю., Кучер А. В.
Назва : Шляхи підвищення ефективності виробництва молока на інноваційній основі
Місце публікування : Економіка АПК. - 2013. - № 3. - С. 70-75: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Молоковиробництво-- Ефективність
Агропромислові комплекси-- Інновації
Регіональна економіка --Чернігівська область
Анотація: Висвітлено результати дослідження інтенсифікації на інноваційній основі як важеля підвищення прибутковості виробництва молока в аграрних підприємствах.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бібен О.І.
Назва : Теоретичні основи організації інноваційного процесу в агропромисловому виробництві
Місце публікування : Економіка та держава. - 2014. - № 3. - С. 80-82 (Шифр Е996798/2014/3)
Примітки : Бібліогр. с.82 (12 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Анотація: Досліджено організацію інноваційного процесу в агропромисловому виробництві. Охарактеризовано зміст етапів інноваційного процесу.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чорний P.C.
Назва : Сучасні тенденції розвитку інформаційної та кадрової складових інноваційного потенціалу агропромислового комплексу
Місце публікування : Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 9. - С. 25-28
Примітки : Бібліогр.: с. 28 (7 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Сільськогосподарські підприємства-- Інноваційна діяльність-- Інформаційне забезпечення
Анотація: Наведено основні підходи в напрямі поліпшення інформаційної складової інноваційного потенціалу АПК. Розкриті переваги передачі інформації підприємствам про інновації в ринкових умовах господарювання за рахунок поширення закодування приватного консультування. Визначено роль консалтингових компаній у розвитку інформаційної складової інноваційного потенціалу АПК. Розглянуто нові тенденції розвитку кадрової політики підприємств інноваційної орієнтації, спрямованої на формування інноваційно-сприятливих, конкурентоздатних, освічених керівників і спеціалістів та рядових працівників по обслуговуванню нової техніки, обладнання тощо.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Крючок С.І.
Назва : Вплив НТП та інновацій на розвиток агропромислового виробництва
Місце публікування : Економіка та держава. - 2017. - № 10. - С. 92-94 (Шифр Е996798/2017/10)
Примітки : Бібліогр. с. 94 (11 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Анотація: У статті встановлено, що найбільш повно сутність науково-технічного прогресу розкривається в системі категорій результативних і ресурсних характеристик, які визначають різні його сторони — як результату удосконалення виробництва, так і безпосередньо самого процесу його удосконалення, інтенсивність якого визначається величиною необхідних ресурсів. Інтелектуальний капітал виступає специфічним виробничим ресурсом агропромислового підприємства, представленим людським інтелектом і отриманими інтелектуальними продуктами, використання якого дасть можливість підприємству активізувати інноваційну діяльність, формувати конкурентні переваги. Аналіз різноманітних визначень "інновації" дозволяє зробити висновок про специфічний зміст інновації, а головною функцією інноваційної діяльності є функція технічних, технологічних, економічних, організаційних та інших змін.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Петренко Н. О.
Назва : Методика реалізації агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління
Місце публікування : Економіка та держава. - 2017. - № 10. - С. 37-41: табл. (Шифр Е996798/2017/10)
Примітки : Бібліогр. с. 41 (13 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Анотація: Сучасний етап розвитку і зміцнення ринкових відносин обумовлює необхідність застосування інноваційних форм та методів управління підприємством, зокрема у аграрній сфері. Основною метою інноваційної діяльності є створення стабільного і ефективного виробництва, здатного реагувати на зміни ринкової кон'юнктури. Сучасні інновації носять удосконалюючий характер і націлені на підвищення ефективності використання виробничих ресурсів, у тому числі, за допомогою поліпшення якості кінцевого продукту. Тому питання впровадження агроінноваційної політики як об'єкта стратегічного управління наразі є актуальним. ??У статті удосконалено та доповнено визначення терміну "інновація в агросфері". Проаналізовано методи економічної оцінки інноваційних проектів та з'ясовано, що вони грунтуються на оцінці і порівнянні обсягу передбачуваних інвестицій і майбутніх грошових надходжень, обумовлених інвестиціями в інновації.??Виокремлено головні компоненти, які утворюють агроінноваційну інфраструктуру та визначено форми її реалізації. Встановлено, що важливим етапом при реалізації інноваційних проектів є визначення ціни агроінновацій та їх стратегічні напрями розвитку.??На основі дослідження стану і розвитку агроінноваційної діяльності в Україні розроблено методику регулювання інноваційними процесами в аграрній сфері.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Войтович Н.В., Поляк Ю.Я.
Назва : Трансфер технологій як складова інноваційного розвитку маркетингової діяльності підприємств АПК
Місце публікування : Економіка та держава. - 2020. - № 12. - С. 62-66: табл. (Шифр Е996798/2020/12)
Примітки : Бібліогр. с. 65-66 (20 назв)
Предметні рубрики: Агропромислові комплекси-- Інновації
Анотація: Розглянуто розуміння трансферу технологій як сукупність економічних відносин у сфері використання нових систематизованих знань, застосування процесу між власником чи розробником і споживачем. Охарактеризовано трансфер технологій та п'ять ключових областей, а саме: якість, вартість, швидкість, надійність та гнучкість, які спрямовані на підвищення конкурентоспроможності підприємств агропромислового комплексу та їх інноваційний розвиток. Розглянуто основні стратегічні цілі підприємств агропромислового комплексу, які прагнуть бути більш прибутковими, ефективними, безпечними і екологічно чистими. Виділено основні види трансферу технологій, як-от: передача патентів на винаходи, передача "ноу-хау", інжиніринг, інформаційний обмін через персональні контакти, наукові, маркетингові дослідження та інноваційні проекти. Проаналізовано основні, на наш погляд, інструменти взаємодії між учасниками процесу, якими виступають: підприємства, науково-дослідницькі інститути, вищі навчальні заклади тощо. Надано характеристику інноваційним інструментам та їх використанню при налагодженні відносин взаємодії між суб'єктами інноваційної діяльності. Основними інструментами виступають: спеціальні консультації працівників підприємства в університетах; регулярні (неофіційні) дискусії між викладачами та працівниками підприємств на засіданнях професійних асоціацій; купівля результатів університетських досліджень (патентів); коучинг співробітників підприємства дослідниками університетів; спільні публікації викладачів університетів та співробітників підприємства; спільні права інтелектуальної власності; доступ до спеціального обладнання підприємства чи університету; формальні співпраці у галузі досліджень та розробок, як-от: спільні науково-дослідні проєкти тощо. За допомогою інноваційних інструментів маркетингу визначають перспективні напрями приведення потенціалу сучасних підприємств агропромислового комплексу у відповідність до умов зовнішнього середовища.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)