Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Європейський суд з прав людини -- Практика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Фулей, Т.
    Вплив практики Європейського суду з прав людини на судову практику України: підходи та виміри [Текст] / Т. Фулей // Право України. - 2015. - № 2. - С. 98-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
Анотація: У статті крізь призму ролі судді у сучасному демократичному суспільстві розглядається вплив практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) на судову практику України- як підходи (тобто сукупність принципів і методів, з позиції якого цей вплив оцінюється), так і виміри цього впливу (тобто визначення його величини).


Знайти схожі

2.


    Ліщина, Іван.
    Втручання у право власності фіскальними заходами. Підходи та практика Європейського суду з прав людини [Текст] / І. Ліщина // Право України. - 2020. - № 6. - С. 210-233. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право власності--Захист
   Європейський суд з прав людини--Практика

Анотація: Вивчено історичні та теоретичні засади виникнення і розвитку практики ЄСПЛ щодо втручання у право власності фіскальним законодавством і заходами на його реалізацію, випадки встановлення порушення цього права щодо України, а також можливості встановлення нових порушень такої категорії.


Знайти схожі

3.


    Фоміна, Тетяна Григорівна.
    Особисте зобов’язання: процесуальна характеристика та практика застосування [Текст] / Тетяна Григорівна Фоміна // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 41-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Запобіжні заходи
   Європейський суд з прав людини--Практика

Кл.слова (ненормовані):
апеляційне оскарження -- практика ЄСПЛ
Анотація: У роботі досліджено процесуальну сутність особистого зобов’язання як запобіжного заходу та визначено особливості його застосування під час кримінального провадження. Указано, що це найбільш м’який з передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України запобіжних заходів, процесуальна сутність якого полягає у покладенні на підозрюваного (обвинуваченого) певних обов’язків, визначених слідчим суддею, судом. Установлено, що особистому зобов’язанню, як й іншим запобіжним заходам, притаманні такі ознаки, як примусовість та превентивність. Автор вважає, що необхідність застосування під час кримінального провадження практики Європейського суду з прав людини, й зокрема його висновків, що містяться у рішенні по справі «Котій проти України», свідчить про потребу перегляду законодавчих положень стосовно можливості оскарження під час досудового розслідування запобіжних заходів, у тому числі найбільш м’якого. У зв’язку з цим запропоновано внести зміни до чинного Кримінального процесуального кодексу України та передбачити можливість апеляційного оскарження під час досудового розслідування застосування всіх запобіжних заходів.


Знайти схожі

4.


    Тимченко, Г.
    Практика Європейського суду з прав людини в аспекті реалізації принципу верховенства права [Текст] / Г. Тимченко // Право України. - 2014. - № 5. - С. 203-212. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
   Верховенство права--Принципи

Анотація: Стаття присвячена дослідженню причин появи і факторів формування такої форми розгляду справ Європейським судом з прав людини, як процедура пілотної постанови. Автором аналізуються найважливіші чинники оптимізації роботи суду, серед яких виокремлюється невикористання судових рішень і нігілістичне ставлення до правосуддя.


Знайти схожі

5.


    Демченко, Іван Сергійович.
    Практика Європейського суду з прав людини в національній судовій практиці у справах, пов'язаних із медициною [Текст] / І. С. Демченко // Часопис Київського університету права. - 2014. - № 2. - С. 348-351. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика


Знайти схожі

6.


    Базов, О.
    Практика Європейського Суду з прав людини та національне судочинство [Текст] / О. Базов // Право України. - 2014. - № 4. - С. 228-234
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
   Судочинство--Національне

Анотація: У статті досліджуються питання юрисдикції Європейського суду з прав людини та судів України. Надано характеристику Європейського суду як одного з основних елементів інституції системи Ради Європи.


Знайти схожі

7.


    Святоцька, В.
    Практика Європейського суду з прав людини у діяльності українських адвокатів: проблемні статті [Текст] / В. Святоцька // Право України. - 2011. - № 7. - С. 111-115. - Бібліогр.: с. 114 (8 назв)
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
   Адвокати--України

Анотація: У статті розглядаються питання застосування практики Європейського суду з прав людини в Україні, зокрема суддями, адвокатами, правоохоронними органами.


Знайти схожі

8.


    Блажівська, Н.
    Практичне значення практики Європейського суду з прав людини для вирішення податкових спорів адміністративними судами України [Текст] / Н. Блажівська // Право України. - 2014. - № 3. - С. 110-117
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
   Адміністративне судочинство--Податкові спори

Анотація: У статті викладено обгрунтування необхідності вивчення практики Європейського суду з прав людини з метою активного правозастосування для вирішення податкових спорів, а також наведено основні підходи ЄСПЛ до вирішення спорів, які за своїм змістом є податковими.


Знайти схожі

9.


   
    При тлумаченні права суд може використати акти законодавства, відповідну судову практику та доктринальні праці [Текст] // Право України. - 2021. - № 2. - С. 202-204
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
Анотація: У статті зазначено витяг із рішення Європейського Суду з прав людини 6 грудня 2007 р.


Знайти схожі

10.


    Гудима, Д.
    Принцип екстериторіальності у практиці Європейського суду з прав людини [Текст] / Д. Гудима // Право України. - 2015. - № 2. - С. 113-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Практика
Анотація: У статті розглянуті поняття принципу екстериторіальності, деякі аспекти територіальності юрисдикції держав за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, а також з урахуванням практики Європейського суду з прав людини проаналізовані такі випадки екстериторіальної юрисдикції, як встановлення ефективного контролю однієї держави над територією іншої та застосування повноважень держави за межами її кордону щодо конкретних носіїв конвенційних прав і свобод.


Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)