Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=імпресіонізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 81
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ясь, Олексій Васильович
Назва : Василь Стефаник у світлі історіографічної та культурної рецепції : До 150-річчя від дня народження
Місце публікування : Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 3-11
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українські письменники-- Персоналії, 19-20 ст.
Анотація: У статті висвітлюються стильові та жанрові риси творчості Василя Стефаника, які потрапили в епіцентр історіографічної й культурної рецепції. Розглянуто основі тенденції та метаморфози, що спричинили кардинальні зміни його сприйняття в українській думці. Проаналізовано причини використання творів В. Стефаника у політичних концетуалізаціях та ідеологічних компаніях. Обстоюється теза, що кардинальна зміна рецепції пов'язана із загальнолюдськими вимірами творчості В. Стефаника.
Знайти схожі

2.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Косінова, Оксана
Назва : Мистецькі паралелі: Павло Тичина і Клод Дебюссі
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - К., 2021. - № 5/6. - С. 58-62 (Шифр Д441653/2021/5/5)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Література і музика-- Символізм-- Імпресіонізм, кінець 19 - початок 20 ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): модернізм--арфа--сюїта--вертикаль--сонорика
Анотація: Мистецтво кінця XIX – початку XX ст., попри різні його види (живопис, література, музика), а також розмаїття течій та напрямів, об’єднувало прагнення до передавання емоцій та вражень. Цьому процесу сприяла активна взаємодія знакових систем у мистецькому просторі. Створення форм кодування й перекодування яскраво унаочнює творчий доробок поета Павла Тичини. У статті акцентується на тому, що літературні коди Тичинових поезій взаємодіють та перетинаються з музичними кодами композитора рубежу XIX–XX ст. Клода Дебюссі.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Брайко, Олександр
Назва : Повість В. Винниченка «Краса і Сила» і проза М. Горького: поетика й типологія індивідуальних стилів
Місце публікування : Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 3-20
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українська література-- Проза-- Повість, 19-20 ст.
Російська література-- Проза, 19-20 ст.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): горизонт очікування--стиль--реалізм--імпресіонізм--пейзаж
Анотація: У статті в компаративному аспекті з’ясовано стильову природу й функціональну вагу авторських зображально-виражальних засобів. Проаналізовано відмінності в художньому опрацюванні спорідненої тематики на рівні форм і функцій пластичної зображальності, розповідної презентації дії, сюжетно-композиційної цілісності творів. Аналіз доводить стильову оригінальність українського письменника-початківця.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гузь, Ольга
Назва : Орієнтовне поурочне планування для 10 класу. Уроки № 60-69
Місце публікування : Зарубіжна література в школах України. - 2019. - № 1. - С. 16-60
Предметні рубрики: Уроки зарубіжної літератури-- Планування
Письменники французькі, 19 ст.-- Поети
Стилі і напрями літератури-- Імпресіонізм
Стилі і напрями літератури-- Модернізм
Стилі і напрями літератури-- Символізм
Зміст : Урок № 60. Тема: Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка "Квіти зла" (загальна характеристика) ; Урок № 61. Тема: Система "відповідностей" у поезії. Аналіз віршів " Відповідності" та "Вечорова гармонія" ; Урок № 62. Тема: Краса як центр філософсько-естетичної концепції Шарля Бодлера. Аналіз вірша "Гімн Красі" ; Урок № 63. Тема:Традиції і новаторство вирішення проблеми "поет і натовп" у поезії "Альбатрос" Шарля Бодлера ; Урок № 64. Тема: Вірш "Поетичне мистецтво" як художній маніфест символізму від Поля Верлена ; Урок № 65. Тема: Зображення пейзажів природи й душі в "Осінній пісні". Сугестивність, музичність, живописність лірики ; Урок № 66. Тема: Художнє новаторство Артюра Рембо. Образ ліричного героя у вірші "Моя циганерія" ; Урок № 67. Тема: Асиціативно-чуттєва картина Всесвіту у вірші Артюра Рембо "Голосівки". Поєднання у творі рис символізму й імпресіонізму ; Урок № 68. Тема: Виразне читання напам’ять улюблених віршів "проклятих поетів" з обгрунтуванням вибору ; Урок № 69. Тема: Контрольна робота з теми "Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці" (тести, аналіз вірша або фрагмента поетичного твору у творчості вивчених авторів)
Примірники :(1)
Вільні : (1)
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : CUKK-VDPU
Автор(и) : Жила, Світлана
Назва : "Тіні забутих предків" - повістевий шедевр Михайла Коцюбинського
Місце публікування : Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 9. - С. 12-17
Примітки : Бібліогр.: 14 назв.
Предметні рубрики: Українська література-- Коцюбинський М.
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): модернізм--імпресіонізм--неоромантизм--неонатуралізм--екзистенціалізм--вивчення творчості м. коцюбинського
Анотація: Запропоновано аналіз повісті Михайла Коцюбинського "Тіні забутих предків" через призму змісту й форми, зокрема синтезу художніх підсистем модернізму: імпресіонізму, неоромантизму, неонатуралізму й екзистенціалізму, доведено, що їхня взаємодія, перетікання однієї в іншу перетворили текст на художньо-естетичний феномен, на яскраве й оригінальне полімистецьке явище. Автор виявив нове бачення художнього образу світу як систему концептуальних ідей про людину. Письменник створив складний художній образ гуцульського субетносу, показав його у складних взаємовідношеннях із дійсністю: людини з природою, людини з мистецтвом, людини з громадою, людини з іншими людьми і з самою собою.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Леньска, Світлана
Назва : "Вітчизні я віддав мій цвіт життя...": творчість Олеся Бабія на тлі ХХ століття
Місце публікування : Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах)/ М-во освіти і науки України. - К., 2018. - № 11. - С. 54-62 (Шифр Д441653/2018/11)
Примітки : Бібліогр. 22 назви
Предметні рубрики: Письменники українські-- Бабій О.-- Біографія-- Творчість
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): національно-визвольні змагання--імпресіонізм--експресіонізм--націоналізм--громадянська лірика--еміграційний період творчості--жанровий діапазон
Анотація: Авторка статті розглядає естетичну цінність доробку О. Бабія у поезії, прозі й драматургії на тлі доби й у зв’язку з біографією митця. Вона висвітлює участь О. Бабія в УГА, його діяльність на еміграції. На думку авторки, у праці цього письменника психологічна достовірність поєднується із філософськими узагальненнями, а реалізм – із елементами експресіонізму і неоромантизму.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Шевченко Г. В. (учитель образотв. мист., спеціаліст вищої категшорії, Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст., Бериславський р-н, Херсонська обл.)
Назва : Підсумковий урок за темами "Модерн", "Символізм", " Імпресіонізм" : мист. 9-й клас
Місце публікування : Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. - 2018. - № 9. - С. 13-17: іл.
Предметні рубрики: Розробки уроків
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): вправа "редакційний кошик"--гра "попелюшка"
Примірники :ВМ(1)
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гузь, Ольга
Назва : Орієнтовне поурочне планування для 10 класу. Уроки № 53-59
Місце публікування : Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 12. - С. 5-37
Предметні рубрики: Зарубіжна література-- Орієнтовне поурочне планування уроків
Письменники ірландські-- Персоналії --Велика Британія --Франція, 19 ст.
Зміст : Урок № 53. Тема: Ідейно-естетичні погляди і творчий шлях митця. Вайльд як представник раннього модернізму. Естетична програма Оскара Вайльда. Аналіз "Передмови" до роману "Портрет Доріана Грея" ; Урок № 54. Тема: Жанрова і стильова своєрідність роману Вайльда "Портрет Доріана Грея". Філософсько-естетичні та моральні проблеми твору ; Урок № 55. Тема: Система образів роману "Портрет Доріана Грея". Втілення різних форм естетизму в образах Безіла Голуорда, Генрі Уоттона та Доріана Грея. Роман Вайльда як інтелектуальний роман. Конфлікт Краси й Моралі ; Урок № 56. Тема: "Світло" і "темрява" долі Доріана Грея. Чи може Краса бути моральною? ; Урок № 57. Тема: Специфіка вирішення теми кохання у романі Оскара Вайльда "Портрет Доріана Грея". Символіка образів твору. Традиції і новаторство О.Вайльда в жанрі роману ; Урок № 58. Тема: Підготовка до написання дискусіного есею за романом Оскара Уайльда: "Чи можна вважати "Портрет Доріана Грея" "моральною" або "аморальною" книгою?" ; Урок № 59. Тема: Модернізм як літературно-мистецький напрям кінця ХІХ - початку ХХ ст. Художні відкриття модернізму та його представники. Течії раннього модернізму: символізм, імпресіонізм, неоромантизм
Анотація: Пропонується орієнтовне поурочне планування уроків для 10 класу
Примірники :(1)
Вільні : (1)
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Чикаленко Р. В. (учитель-методист, учитель образотв. мист., мист., Руськополянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Черкаський р-н, Черкаська обл.)
Назва : Завдання для підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів : Мистецтво. 9-й клас
Місце публікування : Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. - 2018. - № 12. - С. 36-41: іл. - (Фаховий сервер; № 27)
Предметні рубрики: Фаховий сервер
Зміст : І семестр. Розділ І. Стилі та напрямки мистецтва ; Тема "Імпресіонізм та постімпресіонізм у мистецтві" ; Тема "Постімпресіонізм" ; Тема "Модерн в архітектурі" ; Тема "Модернізм" ; Тема "Постмодернізм"
Примірники :ВМ(1)
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Турган, Ольга
Назва : Агон життя і смерті у творчості М. Коцюбинського
Місце публікування : Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 28-35
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Українська література-- Проза, 19 ст.
Українська література-- Імпресіонізм
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): онтологічні універсалії--агон--новелістика--містерія--міфічне мислення--символ--психологізм--екзистенціал
Анотація: У статті на матеріалі творчості М. Коцюбинського досліджується проблема агону життя і смерті як індикаторів культурного буття народу. Студіюється специфіка функціонування цих онтологічних категорій та форм їх виявлення в художніх текстах письменника.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)