Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=імпортозаміщення<.>
Загальна кількість знайдених документів : 28
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-28 
1.


    Сало, І. А.
    Перспективи імпортозаміщення на ринку плодів в Україні [Текст] / І. А. Сало // Вісник аграрної науки. - 2015. - № 5. - С. 57-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок--АПК--Плоди--Україна
Анотація: Розкрито особливості формування місткості ринку за рахунок імпортних поставок плодів і визначено перспективи імпортозаміщення.


Знайти схожі

2.


    Остапенко, Тетяна Геннадіївна.
    Можливості розвитку глобальних ринків високих та нанотехнологій в контексті еволюції національної економіки [Текст] / Т. Г. Остапенко, К. В. Більковець // Економіка. Фінанси. Право. - 2015. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Підприємства--Виробництва--Інновації--Україна, 21 ст.
   Міжнародні економічні відносини

   Електронні технології--Технології--Нанотехнології

Кл.слова (ненормовані):
нанорівні, наноекономіка, наноспеціалізація, еволюція національної економіки, імпортозаміщення
Анотація: В статті досліджується механізм впливу глобальних ринків високих технологій на еволюцію національної економіки, коли таким механізмом є послідовність впливу: через вплив на нанонівні, на мікро-рівні, на мезо-рівні та макро-рівні функцірнування міжнародних економічних відносин.


Дод.точки доступу:
Більковець, Катерина Віталіївна

Знайти схожі

3.


   
    Відпрацювання наукомісткої технології та створення дослідно-виробничої дільниці з виготовлення високоефективного прецизійного алмазного правлячого інструменту для потреб машинобудування України та імпортозаміщення [Текст] / М.В. Новіков, В.І. Лавріненко, Шейко М.М. [та ін.] // Наука та інновації. - 2013. - № 5. - С. 27-31 : рис.
Рубрики: Машинобудування України
   Шліфування



Дод.точки доступу:
Новіков, М.В. ; Лавріненко, В.І.; Шейко М.М. [та ін.]

Знайти схожі

4.


    Еней, Яна Іванівна.
    Аспекти формування стратегії імпортозаміщення в промисловості України [Текст] / Я. І. Еней // Економіка. Фінанси. Право. - 2016. - № 8. - С. 17-19. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Промислове виробництво--Промислові підприємства--Україна, 21 ст.
   Модернізація виробництва--Осучаснення

   Імпорт--Зовнішня торгівля--Товари

Кл.слова (ненормовані):
імпорт, експорт, імпортозаміщення, промислове виробництво, модернізація виробництва
Анотація: У статті досліджено сутність політики імпортозаміщення. Проаналізовано напрями формування стратегії імпортозаміщення в промисловості України, виділено основні її складові елементи.


Знайти схожі

5.


    Чех, М. М.
    Імпортозаміщення та залучення прямих іноземних інвестицій в Україну [Текст] / М. М. Чех, О. Б. Василиця, В. Т. Польовська // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 4. - С. 87-96 : рис. - Бібліогр.: 25 назв
Рубрики: Економіка України--Інвестиції--Іноземні інвестиції -- Прямі іноземні інвестиції
   Економіка промисловості--Подолання імпортозалежності -- Виробництво імпортозаміщуючих товарів

Анотація: У статті проаналізовано доцільність та можливість реалізації процесу імпортозаміщення у вітчизняній економіці, зокрема, шляхом залучення прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Досліджено ефективність використання ПІІ методом DEA-аналізу. Розроблено рекомендації щодо оптимізації залучення іноземного капіталу для впровадження стратегії імпортозаміщення.


Дод.точки доступу:
Василиця, О. Б.; Польовська, В. Т.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Vasyltsiv, T. H.
    Strategic priorities of state structural policy of import substitution in Ukraine [Text] / T. H. Vasyltsiv, R. L. Lupak // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 1. - P52-60 : рис. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Економіка торгівлі України--Товарообіг--Імпортозалежність -- Імпортозаміщення--Державна політика імпортозаміщення
Анотація: У статті проаналізовано сучасні тенденції розвитку внутрішнього ринку України, для якого характерно загострення проблеми насичення імпортованими товарами як у сегменті продовольчих, так і непродовольчих товарів. Дослідивши світовий досвід стимулювання внутрішнього виробництва, визначено, що державна структурна політика імпортозаміщення повинна бути реалізована за економічним та адміністративним напряма- ми. Здійснено аналітичне оцінювання роздрібного товарообороту України на посттрансформаційному та посткризовому етапах відновлення і розвитку та зроблено висновок про значне посилення імпортозалежності та перевищення темпів зростання імпорту над темпами зростання ВВП. Обґрунтовано мету та послідовність реалізації стратегічних пріоритетів, а також заходи і засоби державної структурної політики імпортозаміщення в Україні.


Дод.точки доступу:
Lupak, R. L.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Yakymenko, Nataliya.
    Mechanism of strategic import substitution in Ukraine’s economy [Text] / Nataliya Yakymenko // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 10. - P154-159 : рис. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Економіка промисловості України--Промислова політика--Імпортозаміщення
Анотація: У статті визначено інструменти, які складають єдиний механізм промислової політики. Виявлено результати впровадження політики імпортозаміщення в країнах з різними типами відкритої економіки. Обґрунтовано, що в Україні пріоритет має надаватися розвитку внутрішнього виробництва шляхом його диверсифікації та модернізації, більш ефективного використання діючих виробничих потужностей та підвищення їх технологічного рівня, суттєвого покращення регуляторного середовища для ведення бізнесу, впровадження механізму стимулювання ресурсозбереження та інноваційного розвитку, спрямування інвестиційних ресурсів держави на впровадження нових зразків ресурсозберігаючої та енергоефективної техніки і технологій, організації сучасної підготовки кадрів та стимулювання залучення до цих процесів приватного капіталу. Зроблено висновки щодо доцільності формування в Україні механізму стратегічного імпортозаміщення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Венцковський, Дмитро Юрійович.
    Політика імпортозаміщення як чинник економічної безпеки України [Текст] / Дмитро Юрійович Венцковський // Стратегічні пріоритети. - 2018. - № 2. - С. 78-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Імпортозаміщення--Економічна безпека--Україна
Анотація: У статті розглядається поточний стан внутрішнього товарного ринку України в контексті забезпечення економічної безпеки держави. Позитивний ефект для української економіки від розвитку внутрішнього товарного ринку залежить від досягнення балансу інтересів (конкурентних позицій) між національними виробниками та імпортами. Національна економіка характеризується неадекватним рівнем відкритості, а товарний імпорт перетворився із елемента, що має доповнювати економіку, на такий, що заміщує внутрішнє виробництво.


Знайти схожі

9.


    Волощенко, Л. Ю.
    Економетричні оцінки впливу митного тарифу на імпортозаміщення в Україні [Текст] / Л.Ю. Волощенко // Економіка і прогнозування. - 2007. - № 3. - С. 110-121. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Митний тариф
Анотація: Представлено оцінку впливу митного тарифу на імпортозаміщення в Україні на базі моделювання агресивної пропозиції на внутрішньому ринку у форматі функції з постійною еластичністю заміщення.


Знайти схожі

10.


    Васильців, Т. Г.
    Стратегічні орієнтири політики імпортозаміщення в Україні: регіональні особливості та аспекти економічної безпеки [Текст] / Т. Г. Васильців, Р. Л. Лупак // Економіка України. - 2019. - № 7/8. - С. 16-32
Рубрики: Економічна безпека--Імпортозаміщення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- економічна безпека держави -- імпортозалежність -- інструменти та засоби
Анотація: Узагальнено змістово-типологічні характеристики імпортозаміщення, зокрема, як інструмент державної політики забезпечення економічної безпеки, ідентифіковано особливості регіональної політики у сфері імпортозаміщення та забезпечення економічної безпеки. Вивчено світовий досвід реалізації державної політики імпортозаміщення. Охарактеризовано загальний стан, тенденції та регіональні особливості імпортозалежності України. Визначено стратегічні підходи та інструменти реалізації політики імпортозаміщення в регіонах України.


Дод.точки доступу:
Лупак, Р. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Кудирко, Людмила.
    Стратегії "м'якої сили" в умовах глобальної конкуренції [Текст] / Людмила Кудирко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 6. - С. 47-66 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 62-64
УДК
Рубрики: Міжнародна торгівля--Конкуренція--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
бренд країни -- стратегія імпортозаміщення -- державне управління -- торговельна експансія
Анотація: У статті розглянуто потенціал стратегій "м'якої сили" на посилення позицій держав у глобальному торговельно-економічному суперництві. Запропоновано розглядати стратегії "м'якої сили" як інструмент реалізацї національних економічних інтересів країн шляхом поєднання традиційних відкритих і латентних технологій державної та корпоративної зовнішньої експансії. Оцінено фокус програм національного ребрендингу на модернізацію економік зазначених країн та їхнього зовнішнього сектору, досягнення балансу між імпортозалежністю й експорторієнтованістю в умовах викликіва постіндустріальної доби шляхом використання підходів Case method щодо новітніх стратегічних пріоритетів КНР, Японії та Туреччини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Мельник, Тетяна
    Інноваційна система України: потенціал імпортозаміщення високотехнологічними товарами [Текст] / Тетяна Мельник, Катерина Гринько // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 2. - С. 4-29
Рубрики: Інновації
   Зовнішня торгівля--Інноваційна система

Анотація: Досліджено сутність національної інноваційної системи (НІС), проаналі­зовано сучасний стан і потенціал НІС Українита визначено передумови імпортозаміщення високотехнологічними товарами. Розраховано частки експорту та імпорту високотехнологічних товарів. Обґрунтовано перспективи розвитку вітчизняної НІС в умовах реалізації технологічних укладів і надано пропозиції щодо нарощування її потенціалу.


Дод.точки доступу:
Гринько , Катерина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Шевчук, В. О.
    Українсько-російська торгівля: емпіричні оцінки [Текст] / В. О. Шевчук, О. Б. Яким // Регіональна економіка. - 2016. - № 4. - С. 137-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішньоекономічні зв'язки України--Росія
   Зовнішньоторговльні відносини--Україна-Росія

   Зовнішня торгівля--Експорт--Імпорт--Україна

Кл.слова (ненормовані):
СОТ -- Імпортозаміщення
Анотація: За допомогою квартальних даних для 2000-2016 рр. оцінено функціональні залежності українсько-російської торгівлі та її вплив на зростання ВВП в Україні.


Дод.точки доступу:
Яким, О. Б.

Знайти схожі

14.


    Лупак, Р. Л.
    Імплементація в Україні світового досвіду державної політики імпортозаміщення: регіонально-галузеві аспекти [Текст] / Р. Л. Лупак // Регіональна економіка. - 2017. - № 2. - С. 142-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Державна політика--Україна
   Імпортозаміщення

   Економічна політика--Напрями розвитку--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Протекціонізм -- Лібералізм -- Імпортозалежність -- Галузі малорозвинені -- Пріоритети стратегічні
Анотація: Зроблено висновки, що світовий досвід державної політики імпортозаміщення дозволяє говорити про різні способи її реалізації, але загалом їх можна згрупувати за двома напрямками: протекціоністським і ліберальним.


Знайти схожі

15.


    Пасхавер, Б. Й.
    Продовольче самозабезпечення населення України [Текст] / Б. Й. Пасхавер // Економіка АПК. - 2018. - № 1. - С. 5-10 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Продовольча безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
самоспоживання -- імпортозаміщення -- продовольча забезпеченість
Анотація: Мета статті - проаналізувати розвиток важливого напряму забезпечення продовольчої безпеки України, його динаміки, стану, перспективи. Визначено, що за рахунок бюджетного фінансування доцільно створити й поступово реалізувати широкомасштабну програму продовольчої допомоги малозабезпеченим соціальним групам населення. Недостатнє продовольче спожвання значної частини українських громадян зумовлює необхідність розробки державної програми продовольчої допомоги малозабезпеченим верствам населення.


Знайти схожі

16.


    Kudyrko, Liudmyla.
    Cooperative component of the import substitution strategy of Ukraine [Text] = Коопераційна складова стратегії імпортозаміщення України / Liudmyla Kudyrko, Liliia Samsonova // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 3. - P39-50 : табл. - Бібліогр.: с. 48-50. - Англ. мовою
УДК
Рубрики: Зовнішньоекономічна діяльність--Кооперація
Кл.слова (ненормовані):
імпортозалежність -- міжнародна кооперація -- контрактне виробництво -- давальницька сировина
Анотація: Проаналізовано показники імпортозалежності видів економічної діяльності України. Досліджено особливості давальницької сировини в Україні за окремими товарними групами. Надано характеристику окремих галузей (легка промисловість, машинобудування, фармокологія) та розкрито перспективи вирішення проблеми імпортозалежності через розвиток міжнародної внутрішньо- та міжгалузевої кооперації.


Дод.точки доступу:
Samsonova, Liliia
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Штакал, М. А.
    Імпорт та перспективи імпортозаміщення в Україні [Текст] / М. А. Штакал, В. М. Пугачов // Економіка АПК. - 2019. - № 4. - С. 80-88 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна продукція--Імпорт
   Торгівля--Офшоринг

Кл.слова (ненормовані):
імпорт -- імпортозаміщення -- аутсорсинг -- офшоринг -- торгівля -- зовнішні ринки
Анотація: Мета статті - визначити напрями відмови від імпорту аграрної продукції, в тому числі через переорієнтацію від імпортозаміщення до розвитку економіки, орієнтованої на надання послуг. Завдяки глобалізації багато компаній отримали можливість мінімізувати свої витрати, переносячи виробництва в країни з дешевшою робочою силою. Аутсорсинг/офшоринг стає тактикою виживання для компаній не тільки на світовому, а й на внутрішньому ринку. Використання аутсорсингової/офшорингової стратегії дає можливість компанії не тільки знижувати витрати і збільшувати капіталізацію компанії, а й рости та розвиватися більш швидкими темпами.


Дод.точки доступу:
Пугачов, В. М.

Знайти схожі

18.


    Мельник, Т. М.
    Імпортозалежність економіки України і пріоритети селективного імпортозаміщення [Текст] / Т. М. Мельник, К. С. Пугачевська // Економіка України. - 2016. - № 4. - С. 29-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Внутрішня торгівля--Імпорт--Україна
Кл.слова (ненормовані):
імпортомісткість -- селективне імпортозаміщення -- система національних рахунків -- внутрішнє виробництво
Анотація: Проаналізовано індикатори імпортозалежності та імпортомісткості економіки України на основі таблиць “витрати – випуск” і визначено причини та наслідки перевищення обсягів імпорту над внутрішнім виробництвом. Досліджено перспективи селективного імпортозаміщення у окремих видах економічної діяльності.


Дод.точки доступу:
Пугачевська, К. С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Кухарська, Н. О.
    Обґрунтування розвитку імпортозамінюючих виробництв у регіоні (на прикладі сільського господарства та харчової промисловості Одеської області) [Текст] / Н. О. Кухарська, О. О. Ворожейкін // Регіональна економіка. - 2012. - № 2. - С. 48-54 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішня торгівля--Імпорт--Україна
   Економіка сільського господарства--Сільськогосподарська продукція-- Конкурентоспроможність

   Регіональна економіка--Одеська область

Кл.слова (ненормовані):
Імпортозаміщення -- Імпортоспоживання -- Сировинна база


Дод.точки доступу:
Ворожейкін, О. О.

Знайти схожі

20.


    Пустовойт, О. В.
    Системна нестійкість і альтернативи розвитку української економіки [Текст] / О. В. Пустовойт // Економіка України. - 2012. - № 8. - С. 32-43. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Економіка України--Стійкість--Державне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
зовнішня кон'юнктура -- внутрішній ринок -- державна політика -- імпортозаміщення -- переробка природних ресурсів -- інвестиційний клімат
Анотація: Уточнено методологію дослідження системної стійкості національних економік до впливів зовнішньої кон’юнктури, оцінено вразливість вітчизняної економіки до погіршення кон’юнктури на світових ринках, виявлено історичні причини її існування, запропоновано коротко- та довгострокові заходи державної політики щодо стабілізації економічного зростання України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-28 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)