Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (12)Буковина (30)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=шлюб<.>
Загальна кількість знайдених документів : 100
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Shelia, M. G.
    Reproductive Behavior of Students in Georgia [Текст] / M. G. Shelia // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 94-102. - Бібліогр.: с. 102 (24 назви)
Рубрики: Сімейно-шлюбна сфера--Грузія
   Студенти--Шлюб--Грузія

Анотація: Праця заснована на результатах вибіркового соціологічного дослідження, виконаного протягом кількох останніх років Інститутом демографії та соціології з метою вивчення закономірностей і особливостей соціально-демографічної модернізації сім'ї. Виявлено, що у пострадянському періоді в Грузії поряд з економічним фактором на репродуктивну поведінку студентів справило значний вплив продовження навчання. Підтверджено, що традиційне ставлення до сім'ї і шлюбних стосунків міцно вкорінене у свідомості наймолодшої інтелектуальної частини суспільства, виявилено різко негативне ставлення до народження дитини поза шлюбом, дошлюбних стосунків. Молодь вважає, що сім'я повинна бути створена тільки на основі любові, не на розрахунку, а навчання, прагнення до кар'єрного росту і шлюб несумісні. Відповідно, незначна частка студентів бажає взяти шлюб у найближчі п'ять років. Для більшості утримання від шлюбу пов'язано зі складністю вибору партнера, що обумовлено бажанням досягти економічної незалежності і психологічною незрілістю до створення сім'ї. Визначено, що це результат недоліків родинного виховання та освітньої системи. Зокрема, орієнтуючи молодь на навчання її не готують до сімейних відносин. Цей факт потрібно врахувати під час визначення заходів сімейної політики та складання освітніх програм. Значну роль тут можуть відіграти засоби масової інформації. Студенти, на відміну від покоління їхніх батьків, планують мати більше дітей. При визначенні статі дитини не спостерігається гендерної тенденційності. Почуття обов'язку до старшого покоління не зникло, але вплив батьків на рішення щодо шлюбу і кількості дітей різко поменшав. Виявлено, що на тлі інтенсивного процесу глобалізації та широкі можливості пересування за межами країни, інтенсивне ознайомлення з різними культурами посилило почуття етнічної ідентичності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Євко, Вікторія.
    Режим окремого проживання подружжя (сепарація): проблеми та перспективи [Текст] / Вікторія Євко // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 11. - С. 3-7
Рубрики: Сімейне право--Сепарація--Проблеми
Кл.слова (ненормовані):
шлюб -- спільність майна -- батьківство -- діти
Анотація: Стаття присвячена дослідженню нового для сімейного права України інституту встановлення режиму окремого проживання подружжя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Іваннікова, Людмила.
    "Баба" на Січі : шлюб та безшлюбність запорожців у фольклорі Степової України [Текст] / Л. Іваннікова // Слово і час. - 2017. - № 3. - С. 99-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Запорізька Січ--Українське козацтво
   Фольклор України--Теми і образи--Козаки

Кл.слова (ненормовані):
фольклор Півдня України -- історичний фольклор -- образ запорожців
Анотація: Авторка спростовує сучасний міф про безшлюбний спосіб життя запорожців. Спираючись на історичні та фольклорні джерела, розкриває тему взаємин запорожців із жінками, зокрема зосереджує увагу на поширених у Південній Україні легендах, піснях, анекдотах, здійснює їх текстологічний аналіз, з’ясовує джерела окремих фольклорних сюжетів і мотивів.


Знайти схожі

4.


    Аксьонова, С. Ю.
    Особливості народжуваності та шлюбності у столицях східноєвропейських країн [Текст] / С. Ю. Аксьонова, Л. І. Слюсар // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 3. - С. 37-58
Рубрики: Народжуваність
   Шлюб

Анотація: Демографічні дослідження переважно спрямовані на вивчення розбіжностей шлюбності та народжуваності у міських поселеннях і сільській місцевості. Значно менше робіт, в яких розглядаються особливості перебігу цих демографічних процесів у межах великого міста. Особливий статус столичного міста посилює інтерес дослідників до нього. Втім столиця здебільшого розглядається на рівні з іншими регіонами і порів нюється з ними. Метою запропонованої роботи є намір з'ясувати особливості шлюб ності та народжуваності у м. Києві та інших столицях окремих країн Східної Євро пи на тлі загальних характеристик цих процесів (середніх по країні та у міських посе леннях), виявити схожі риси і розбіжності. У представленому дослідженні вперше виявлено спільні та притаманні лише окремим столицям характеристики перебігу процесів шлюбності, розлучува нос ті та народжуваності у столичних містах країн Східної Європи. У дослідженні за сто совувалися такі методи наукового пізнання як по рівняння, аналіз, узагальнення, гра фічний метод. Для аналізу використано дані демо графічних щорічників за 2009-2018 роки Польщі, Чехії, Болгарії, Білорусі, України та показники статистич них сайтів цих країн і Словаччини, до яких був вільний доступ і однакова методика розрахунку показників. Серед спільних рис розвитку демографіч них процесів у сто личних містах обраних країн привертає увагу більш масштабне, ніж у цілому у країні, розгортання постаріння шлюбності і материнства: такі показники як частка шлюбів, укладених після 30 років, частка дітей, народжених жінками у віці 35 років і старше, серед усіх народжених, середній вік матері при народженні дитини у столицях відчутно перевищують відповідні середні по країні показники. Відмінності між столицями в динаміці і структурі процесів утворення і розпаду шлюбів в значній мірі обумовлені національними особливостями шлюбносімейних поведінки населення їх країн. Пред ставлене дослідження ставить під сумнів придатність для усіх країн до сить поши реної тези, що великі міста порівняно із іншими регіонами країни зазвичай мають нижчі показники народжуваності, оскільки рівень народжуваності в окремих столицях може бути як нижчим за середній по країні показник, так і вищим за нього.


Дод.точки доступу:
Слюсар, Л.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Апопій, І.
    Класифікація підстав недійсності шлюбу [Текст] / І. Апопій // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 1. - С. 128-130. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Шлюб--Підстави недійсності--Фізичні перешкоди вступу у шлюб--Моральні перешкоди
Кл.слова (ненормовані):
сімейне право
Анотація: У статті досліджуються проблеми наукової класифікації правових підстав визнання шлюбу недійсним.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

6.


    Білик, О. О.
    Питання, пов’язані з розірванням шлюбу, в практиці Європейського суду з прав людини [Текст] / О. О. Білик // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 228-232. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Шлюб--Розірвання
Кл.слова (ненормовані):
право на шлюб
Анотація: Стаття присвячена розгляду практики Європейського суду з прав людини в контексті можливості осіб розірвати шлюбні відносини та інших, пов’язаних з розірванням шлюбу, питань. У статті проаналізовано низку рішень Суду, в яких розглядалося дане питання з різних аспектів. Зокрема, визнання права на розлучення як такого, коли національне законодавство забороняло розірвання шлюбного зв’язку за життя обох з подружжя; наявність обмежень для особи укласти повторний шлюб після розірвання попереднього; надмірна тривалість розгляду справи про розлучення, що, в свою чергу, супроводжувалося невизначеністю правового статусу осіб; неможливість особи розірвати шлюб у зв’язку з тим, що інший з подружжя-відповідач не дає згоди на розлучення.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Білик, Олександра Олегівна.
    Встановлення і припинення режиму окремого проживання подружжя: шляхи вдосконалення правового регулювання [Текст] / О. О. Білик // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 298-305. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Шлюб--Свідоцтво про розірвання шлюбу
Кл.слова (ненормовані):
припинення шлюбу -- сепараційна угода
Анотація: Досліджено сучасний стан українського законодавства щодо інституту окремого проживання подружжя, визначено проблемні аспекти при встановленні та припиненні цього режиму, а також можливості їх усунення.


Знайти схожі

8.


    Баран, Євген.
    Страйки, стейки, вареники з піснями, або нємци вєздє [Текст] / Євген Баран // Березіль. - 2013. - № 11-12. - С. 143-145. - Зміст: "Шлюб із кухлем пільзенського пива"
Рубрики: Літературна критика--Письменники українські, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Степовичка, Леся (українські письменники) \про твір\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Басай, О. В.
    Актуальне дослідження шлюбних правовідносин в Україні [Текст] : рецензия / О. В. Басай // Держава і право. - 2018. - Вип. 79. - С. 276-279
Рец. на кн. : Сафончик О. І. Шлюбні правовідносини в Україні: проблеми теорії і практики : монографія / О. І. Сафончик. - Одеса: Фенікс, 2018. - 378 с.

Рубрики: Шлюб--Сімейні відносини--Сімейне право--Україна
Анотація: Стаття аналізує монографію О. І. Сафончика "Шлюбні правовідносини в Україні: проблеми теорії і практики", яка присвячена актуальній та недостатньо дослідженій у вітчизняній науці сімейного права темі - шлюбним правовідносинам в Україні.


Знайти схожі

10.


    Беккер, Ігор.
    Співробітництво громад: пробний "шлюб" [Текст] / Ігор Беккер // Віче. - 2014. - № 13. - С. 46-47
Рубрики: Місцеве самоврядування в Україні--Територіальні громади--Співробітництво
   Територіальні громади--Співробітництво--Законодавство України

Анотація: Законодавче регулювання співробітництва територіальних громад обговорили учасники "круглого столу", організованого Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)