Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (12)Буковина (30)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=шлюб<.>
Загальна кількість знайдених документів : 100
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Білик, О. О.
    Питання, пов’язані з розірванням шлюбу, в практиці Європейського суду з прав людини [Текст] / О. О. Білик // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 228-232. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Шлюб--Розірвання
Кл.слова (ненормовані):
право на шлюб
Анотація: Стаття присвячена розгляду практики Європейського суду з прав людини в контексті можливості осіб розірвати шлюбні відносини та інших, пов’язаних з розірванням шлюбу, питань. У статті проаналізовано низку рішень Суду, в яких розглядалося дане питання з різних аспектів. Зокрема, визнання права на розлучення як такого, коли національне законодавство забороняло розірвання шлюбного зв’язку за життя обох з подружжя; наявність обмежень для особи укласти повторний шлюб після розірвання попереднього; надмірна тривалість розгляду справи про розлучення, що, в свою чергу, супроводжувалося невизначеністю правового статусу осіб; неможливість особи розірвати шлюб у зв’язку з тим, що інший з подружжя-відповідач не дає згоди на розлучення.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Чумак, Олександр.
    Особливості колізійного регулювання укладання шлюбу [Текст] / Олександр Чумак // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 74-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шлюб--Міжнародно-правове регулювання--Колізійні норми
Кл.слова (ненормовані):
сімейні правовідносини -- матеріальні і формальні умови
Анотація: У статті досліджено проблему колізійного регулювання шлюбу, обтяженого елементом іноземної країни, та питання початку сімейних правовідносин. На основі розкриття сутності сімейних правовідносин з елементом закордонної країни їх групи виокремлено й охарактеризовано з погляду права. Також описані форма і порядок урегулювання шлюбу як на національному рівні, так і з урахуванням міжнародного законодавства.


Знайти схожі

3.


    Ткаченко, Віта.
    Колізійні питання реалізації права на шлюб у міжнародному приватному праві [Текст] / Віта Ткаченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 282-286. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне приватне право--Правові колізії--Україна
Кл.слова (ненормовані):
колізійна норма -- шлюбні відносини -- іноземний елемент -- «міжнародний» шлюб
Анотація: У статті розглядаються питання, пов’язані з колізійністю норм сімейного права, закріплених у Законі України «Про міжнародне приватне право». Проаналізовано основні джерела колізійних норм, які регламентують шлюбні відносини в Україні. Проілюстровано окремі приклади законодавства зарубіжних країн у регулюванні зазначених питань. Визначено предмет колізійно-правового регулювання шлюбних відносин саме на етапі визначення можливості укладення шлюбу, ускладненого іноземним елементом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Аксьонова, С. Ю.
    Особливості народжуваності та шлюбності у столицях східноєвропейських країн [Текст] / С. Ю. Аксьонова, Л. І. Слюсар // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 3. - С. 37-58
Рубрики: Народжуваність
   Шлюб

Анотація: Демографічні дослідження переважно спрямовані на вивчення розбіжностей шлюбності та народжуваності у міських поселеннях і сільській місцевості. Значно менше робіт, в яких розглядаються особливості перебігу цих демографічних процесів у межах великого міста. Особливий статус столичного міста посилює інтерес дослідників до нього. Втім столиця здебільшого розглядається на рівні з іншими регіонами і порів нюється з ними. Метою запропонованої роботи є намір з'ясувати особливості шлюб ності та народжуваності у м. Києві та інших столицях окремих країн Східної Євро пи на тлі загальних характеристик цих процесів (середніх по країні та у міських посе леннях), виявити схожі риси і розбіжності. У представленому дослідженні вперше виявлено спільні та притаманні лише окремим столицям характеристики перебігу процесів шлюбності, розлучува нос ті та народжуваності у столичних містах країн Східної Європи. У дослідженні за сто совувалися такі методи наукового пізнання як по рівняння, аналіз, узагальнення, гра фічний метод. Для аналізу використано дані демо графічних щорічників за 2009-2018 роки Польщі, Чехії, Болгарії, Білорусі, України та показники статистич них сайтів цих країн і Словаччини, до яких був вільний доступ і однакова методика розрахунку показників. Серед спільних рис розвитку демографіч них процесів у сто личних містах обраних країн привертає увагу більш масштабне, ніж у цілому у країні, розгортання постаріння шлюбності і материнства: такі показники як частка шлюбів, укладених після 30 років, частка дітей, народжених жінками у віці 35 років і старше, серед усіх народжених, середній вік матері при народженні дитини у столицях відчутно перевищують відповідні середні по країні показники. Відмінності між столицями в динаміці і структурі процесів утворення і розпаду шлюбів в значній мірі обумовлені національними особливостями шлюбносімейних поведінки населення їх країн. Пред ставлене дослідження ставить під сумнів придатність для усіх країн до сить поши реної тези, що великі міста порівняно із іншими регіонами країни зазвичай мають нижчі показники народжуваності, оскільки рівень народжуваності в окремих столицях може бути як нижчим за середній по країні показник, так і вищим за нього.


Дод.точки доступу:
Слюсар, Л.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Колінько, Цагік.
    Фіктивний шлюб: поняття, підстави, наслідки [Текст] / Цагік Колінько // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 35-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шлюб--Фіктивність--Правові наслідки, 11.12.2006 р.
Кл.слова (ненормовані):
недійсний шлюб -- юридична відповідальність
Анотація: Досліджено поняття, основи та наслідки фіктивного шлюбу за законами України, проаналізовано історичну ретроспективу цього питання та досвід інших країн. У сучасних умовах, коли суспільство стикається з кризою сімейних цінностей, коли інститут шлюбу знецінився в останні роки, держава повинна вжити ефективних заходів для подолання цих проблем. Шлюб може бути визнаний недійсним рішенням суду, якщо він є фіктивним. Під час укладення фіктивного шлюбу сторони вчиняють юридичні дії без наміру настання передбачених законом юридичних наслідків. Підкреслюється, що саме відсутність наміру створити сім’ю є ознакою фіктивного шлюбу, а мотиви її укладення не мають юридичного значення. Зазначається, що фіктивний шлюб не є підставою для прав та обов’язків подружжя між особами, між якими він був зареєстрований.


Знайти схожі

6.


    Бойків, Інна.
    Особливості визначення судом виду провадження для розгляду справ про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу [Текст] / Інна Бойків // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 2. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шлюб--Судові провадження
Кл.слова (ненормовані):
позовне провадження -- окреме провадження -- спір про право -- судова практика
Анотація: У статті здійснено дослідження особливостей, які враховуються судом у вирішенні питання застосування окремого чи позовного провадження для встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу. Автором окреслено проблему визначення змісту поняття «спір про право» в контексті розгляду даної категорії справ, а також наведено відповідні приклади судової практики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Якушевич, Адам.
    Доктринальне тлумачення статті 23 (2) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права [Text] = Doctrinal interpretation of Article 23(2) of the International Covenant on Civil and Political Rights / Адам Якушевич // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 1. - P92-105. - Бібліогр.: с. 104-105. - Англ. мовою
УДК
Рубрики: Мораль і право
Кл.слова (ненормовані):
права людини -- цивільні права людини -- право на шлюб -- принцип недискримінації -- одностатеві шлюби
Анотація: Доведено, що хоч в принципі формулювання статті 23 (2) Міжнародного пакту про громадянські і політичні права не перешкоджає її динамічному тлумаченню, яке передбачає зобов'язання держав-учасниць визнавати одностатеві шлюби, загальне прийняття такого підходу нині є передчасним через відсутність міжнародного консенсусу в питаннях шлюбу та сім'ї.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


   
    День родини в Україні [Текст] : державне свято // Позакласний час. - 2019. - N 6(червень). - С. 52
Рубрики: Святі--Персоналії
   Вислови--Шлюб

Кл.слова (ненормовані):
День сім'ї
Анотація: 8 липня, в день пам'яті святих Петра і Февронії - покровителів шлюбу, в Україні відзначається День родини. Розповідь про блаоговірного князя Петра та його дружину Февронію. Думки мудрих про шлюб.


Знайти схожі

9.


    Ткаченко, Вікторія.
    Становлення й розвиток конституційного та законодавчого забезпечення шлюбно-сімейних відносин в Україні [Текст] / Вікторія Ткаченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 6. - С. 198-204. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Становлення і розвиток--Україна, 9-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
історія права -- конституційне регулювання -- норми звичаєвого права -- норми проконституційних правових актів -- моногамія -- материнство -- шлюб -- дитинство -- сімейні відносини
Анотація: У статті розглядаються питання конституційного та правового забезпечення регулювання шлюбно-сімейних відносин в історичній ретроспективі. Виділено основні етапи закріплення цих відносин: докняжий період (важливу роль відіграє звичай на основі полігамності); княжа доба (з’являються проконституційні правові акти, спостерігається конфлікт звичаю із християнськими нормами); періоди Великого князівства Литовського та козацького управління (джерелом були звичай та норми християнської моралі); Україна у складі Російської імперії (укладання та розірвання шлюбу відбувається тільки за згоди церкви); радянська доба (контрастні зміни щодо регулювання сімейних відносин: від їх перебудови та відділення від церкви, сексуальної революції до закріплення широкого обсягу гарантій, пов’язаних з материнством та дитинством тощо); період незалежності (закріплено право на шлюб, права дитини, соціальні гарантії).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Килинник, Наталія.
    Застосування інституту медіації в справах про розірвання шлюбу [Текст] / Наталія Килинник, Ірина Ковальчук // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шлюб--Правові спори--Медіація
Кл.слова (ненормовані):
альтернативний спосіб вирішення -- справи про розірвання шлюбу -- гарантії виконання рішень -- прийнятих за участю медіатора -- примирення
Анотація: Стаття присвячена аналізу інституту медіації як одного зі способів позасудового вирішення правових конфліктів. У статті виокремлені особливості та переваги медіації, а також обґрунтовано доцільність її застосування у справах про розірвання шлюбу, що підкріплено прикладом іноземної держави. Наукова стаття містить авторську думку та певні висновки й пропозиції щодо застосування факторів, які б могли підвищити рівень довіри громадян до інституту медіації в Україні.


Дод.точки доступу:
Ковальчук, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)