Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (13)Буковина (33)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=чинник<.>
Загальна кількість знайдених документів : 676
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Залуцька, Ю. В.
    "Українська освіта - чинник будівництва міжнародних відносин". Урок українознавства в 8 класі [Текст] / Ю. В. Залуцька . - [Б. м. : б. в.]. - Б. ц.
Рубрики: Освіта--Українознавство--Методика викладання
Анотація: План-конспект уроку з українознавства, мета якого розкрити поняття "освіта" в контексті міжнародних відносин; розвивати інтерес до освітніх проблем; виховувати почуття поваги до своєї Батьківщини.

Знайти схожі

2.


   
    Особливості способу життя військовослужбовців, які мали контузію, як чинник, що впливає на бойову готовність [Текст] / Артур Одеров, Оксана Матвейко, Сергій Романчук, Олександр Зонов, Олег Небожук, Іван Пилипчак, Андрій Мельніков // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2022. - № 2. - С. 67-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військовослужбовці--Контузія--Фізична культура--Оздоровлення
Анотація: У статті досліджено і проаналізовано особливості способу життя та стан спеціальних фізичних якостей військовослужбовців, які мали контузію, як чинник, що забезпечують бойову готовність.


Дод.точки доступу:
Одеров, Артур; Матвейко, Оксана; Романчук, Сергій; Зонов, Олександр; Небожук, Олег; Пилипчак, Іван; Мельніков, Андрій

Знайти схожі

3.


    Тимошик, Микола.
    Книга як чинник "денацифікації" українців імперською Москвою у 1940-1950-х роках [Текст] / Микола Тимошик // Архіви України. - 2022. - № 4. - С. 201-216. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Книга--Заборонені книги--Денацифікація--Українці--Україна--Буковина, 20 ст.
Анотація: На основі уперше опрацьованих документів Державного архіву Чернівецької області та рідкісних підшивок місцевої преси з'ясовано долю старих книжкових колекцій головних книгозбірень Буковинського краю та обласного архіву після проведення радянською владою у 40-60-х роках ХХ ст. ревізій і цензурних втручань. Окреслено форми і методи роботи комуно-більшовицької влади у питанні використання книги і книговидання в проведенні заздалегіть спланованих ідеологічних і пропагандистських акцій, спрямованих на "змосковлення" ментальності пересічних громадян.


Дод.точки доступу:
чернiвецький автор, не про Чернiвцi (Буковину)

Знайти схожі

4.


    Пушкарьова, Тамара.
    Понятійний конструкт "релятивістська педагогіка" як важливий чинник новочасної освітньої педагогіки [Текст] / Тамара Пушкарьова // Український педагогічний журнал = Ukrainian educational journal. - 2022. - № 4. - С. 112-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Релятивістська педагогіка--Освітня парадигма--Навчально-виховна діяльність
Анотація: У пропонованій статті досліджуються проблеми категоріального змісту сучасної освітньої парадигми в контексті взаємозв’язку і взаємовпливу новітніх досягнень у різних сферах наукових знань та педагогічних феноменів, які отримали прояв у навчально-виховній діяльності. Надано обґрунтовані судження щодо аргументованої доцільності використання звороту «релятивістська педагогіка» в галузі освітніх наук.


Знайти схожі

5.


    Пихтар, Микола.
    Математичні софізми як стимулюючий чинник формування математичної культури учнів [Текст] / Микола Пихтар // Математика в рідній школі. - 2022. - № 2-3. - С. 55-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання в школі--Математичні гуртки--Софізми


Знайти схожі

6.


    Єгрешій, Олег.
    Вивчення кримінальних справ підпільних священиків УГКЦ як мотиваційний чинник навчання історії в школі [Текст] / Олег Єгрешій // Історія в рідній школі. - 2022. - № 1. - С. 2-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська греко-католицька Церква--Кримінальні злочини--Священники--Методика викладання в школі


Знайти схожі

7.


    Нікітін, Д. Ю.
    Правова культура України - фундаментальний чинник національної безпеки держави та інтеграції у правове поле Європейського Союзу [Текст] / Д. Ю. Нікітін // Юридична Україна. - 2022. - № 5. - С. 6-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова культура--Національна безпека--Інтеграція--Запобігання злочинності--Україна--Європейський Союз
Анотація: У статті досліджується правова культура України, як фендаментального чинника національної безпеки держави та інтеграції у правове поле ЄС. Автори детально досліджують існуючий стан безпеки України. Наголошено, що норми права слугують можливістю визначати (усвідомити) законність дій у відповідності до чинного законодавства та здійснення відповідних заходів щодо забезпечення безпеки. Визначено сучасні загрози безпеки держави та напрямки співпраці з ЄС у сфері забезпечення безпеки Європейського рівня.


Знайти схожі

8.


    Нелін, О. І.
    Візія інституту нотаріату як чинник посилення охоронної дії права [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2022. - № 4. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Реформа--Цивільне право--Правоохоронна політика
Анотація: Розкрито значення інституту нотаріату у формуванні та реалізації правоохоронної політики, аргументовано необхідність активізації охоронного потенціалу нотаріату. Окреслено контури подальшого реформування інституту нотаріату. Запропоновано при реформування інституту нотаріату відмовитися від державного нотаріату і перейти до єдиної позабюджетної системи нотаріату, розширити повноваження нотаріусів, встановити єдину тарифну політику, мобілізувати нотаріусів та усі правоохоронні органи на більш дієве виконання охоронної функції права, відмовитися від інституту квазінотаріату.


Знайти схожі

9.


    Кораблін, Сергій Олександрович.
    Державне регулювання як чинник протидії COVID-19 [Текст] / Сергій Олександрович Кораблін // Економіка України. - 2021. - № 7. - С. 27-40
Рубрики: Пандемії--COVID-19--Протидія--Державне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
карантин -- пакет економічної -- допомоги -- ковід-вакцина -- щеплення населення
Анотація: Найбільш вдалу боротьбу з COVID-19 демонструють країни з ефективними державними інститутами, критична важливість яких проявилася на всіх етапах протистояння SARS-CoV-2 – від застосування карантинних обмежень, оснащення ковід-лікарень і надання пакетів фінансової допомоги національним економікам до розроблення ковід-вакцин, розгортання їх виробництва і масового щеплення населення аж до формування колективного імунітету. Ці країни є осередком не тільки високоадаптивного бізнесу, а й першокласних наукових центрів і провідних фармацевтичних компаній, що запропонували світові дієві ковід-розробки та їх масове виробництво. Проте швидке застосування цього творчого потенціалу було б неможливим без ефективного державного регулювання. Державне регулювання стало ключовим чинником перетворення ковід-вакцин на суспільне благо.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Барабаш, Юрій.
    Бунін і Гоголь: український чинник, або Між Орловщиною і Провансом [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2021. - № 4. - С. 3-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Росії, 19-20 ст.
   Письменники України, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
поетика -- зміна парадигми -- модернізм
Анотація: Розглядається як історико-літературний факт і психологічний феномен-загадка розрив між двома оцінками І. Буніним особистості та творчості М. Гоголя — від юнацького захоплення до «ненависті» у зрілі літа. Ключовим є питання про місце й роль «українського чинника» в біографії та творчості Буніна, про його інтерес та емпатію до України, її людей, природи, історії, культури, до Т. Шевченка. Саме через поезію Шевченка й ранні повісті Гоголя Україна відкрилася молодому Буніну.


Дод.точки доступу:
Бунін, Іван Олексійович (російський письменник) \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)