Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (75)Каталог журналів (6)Буковина (170)Бібліотека О.С.Романця (3)Шевченко Т. Г. (3)Бібліотека В.Д.Бялика (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=часопис<.>
Загальна кількість знайдених документів : 686
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Дубицька, Н. Т.
    . Межі відповідальності в приватному праві [Текст] / Н. Т. Дубицька // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 273-276. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільна відповідальність--Межі відповідальності--Україна
Кл.слова (ненормовані):
індивідуальний характер приватної відповідальності -- подвійна відповідальність -- обов’язок -- шкода -- штрафні санкції
Анотація: Метою даної роботи було показати і сформувати межі відповідальності в аcпекті дослідження одного із елементів її фактичної основи (делікта). Авторське бачення в цьому дослідження подано. Аналізуються праці українських та зарубіжних вчених у сфері дослідження приватної відповідальності, її особливостях і пропонуються зміни в чинне законодавство України.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Палинський, Віктор.
    "...Повінь підвалиною" [Текст] / Віктор Палинський // Слово і час. - 2014. - № 2. - С. 109-112
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Проза, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
часопис -- новела -- літпроцес -- текст -- форма
Анотація: У статті здійснено аналіз прозової творчості українського письменника та художника Любомира Медведя.


Дод.точки доступу:
Медвідь, Любомир Мирославович (український художник, письменник ; 1941) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Полякова, Д. С.
    10 кроків з діагностики та ведення пацієнтів з мігренню [Текст] / Д. С. Полякова // Український медичний часопис. - 2023. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мігрень--Лікування--Перешкоджання лікуванню
Анотація: У лікуванні пацієнтів з мігренню є певні тонкощі, що знаходить відображення у поточних європейських наставах із лікування цієї патології. Яким чином розпочинати терапію, як оцінювати її ефективність та якої тактики дотриматися, якщо призначення лікування визнано неефективним дізнаємось у статті.


Знайти схожі

4.


    Барабаш, О. О.
    Cистема підготовки майбутніх співробітників органів внутрішніх справ України: впровадження компетентнісного підходу [Текст] / О. О. Барабаш, Д. Є. Забзалюк // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи внутрішніх справ України--Підготовка кадрів--Професійне навчання
   Поліція України--Підготовка кадрів--Професіоналізм

Кл.слова (ненормовані):
МВС -- освітній процес -- компетентність
Анотація: У статті досліджено особливості підготовки майбутніх співробітників органів внутрішніх справ України крізь призму компетентнісного підходу. Зазначено, що держава, виступаючи реформатором і діючим суб’єктом реформування, ставить завдання підвищення ефективності діяльності Міністерства внутрішніх справ України в забезпеченні безпеки, захисту прав і свобод людини та громадянина як основну мету здійснення адміністративної реформи, що вимагає розгляду структури побудови та дміністративної діяльності органів внутрішніх справ як цілісної «суб’єкт-об’єктно-середовищної» системи.


Дод.точки доступу:
Забзалюк, Д. Є.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Демченко, І. С.
    Iнституційна спроможність захисту від інфекційних захворювань в Україні [Текст] / І. С. Демченко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 196-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона здоров'я в Україні--Інфекційні захворювання--Захист
   Санітарно-епідемічна служба--Україна

Кл.слова (ненормовані):
санітарно-епідеміологічний нагляд
Анотація: У статті досліджується питання інституційної спроможності (системи та повноважень) органів державної влади у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Аналізується процес реорганізації та ліквідації державної санітарно-епідеміологічної служби України. Розглядається процедура передачі повноважень державної санітарно-епідеміологічної служби України до Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров’я України. Досліджуються колізії у законодавстві щодо епідеміологічного нагляду. Пропонуються шляхи посилення інституційної спроможності захисту від інфекційних захворювань в Україні.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Подорожна, Т. С.
    «Живе право» та права людини як ціннісна система координат [Текст] / Т. С. Подорожна, О. С. Котуха // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Соціальна сутність
   Соціологія права--Людський фактор

Кл.слова (ненормовані):
живе право -- соціальні цінності -- суспільна свідомість -- громадянська активність
Анотація: У статті розглянуто концепт «права людини» з точки зору соціології права. Акцентовано на модернізації та розширенні інтерпретації прав людини в контексті соціологічного підходу. Зазначено, що термін «права людини» – досить складний, має багатоаспектне смислове навантаження, його можна інтерпретувати і як філософський, і як політичний (якщо він демонструється, скажімо, як об’єкт політичної волі), і як юридичний (якщо його позиціонують, наприклад, як предмет судового захисту), і як соціологічний (якщо він вивчається як соціальний феномен за допомогою суспільної думки).


Дод.точки доступу:
Котуха, О. С.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Кахнич, В. С.
    Євген Коновалець – яскравий студент юридичного факультету Львівського уніріверситету (1909-1914) [Текст] / В. С. Кахнич // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 39-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історичні діячі України, 20 ст.--УНР
Анотація: У статті автор досліджує особистість Є. Коновальця як студента юридичного факультету Львівського університету, який власним прикладом заохочував своїх однодумців покращувати свій інтелектуальний рівень для боротьби за український університет та незалежність України. Розкриває, які предмети (вибіркові та нормативні) вивчав Є. Коновалець. Доводить, що ще в студентські роки Є. Коновалець почав проявляти надзвичайні організаторські здібності, які допомогли йому у період Першої Світової війни.


Дод.точки доступу:
Коновалець, Євген (український військовий і політичний діяч, голова Організації українських націоналістів ; 1891-1938) \про нього\
Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Грамацький, Е. М.
    Євроінтеграційні процеси та міжнародне приватне право: окремі аспекти [Текст] / Е. М. Грамацький // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 357-360. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Євроінтеграція України--Угода про асоціацію
Кл.слова (ненормовані):
адаптація законодавства україни
Анотація: У статті проаналізовано окремі аспекти, значення та взаємозв’язок адаптації приватного законодавства України до вимог Європейського Співтовариства та міжнародного приватного права. Детальному аналізу піддані поняття, ознаки та значення адаптації у праві в контексті євроінтеграційних змін. Проаналізовано різні підходи вчених до характеристики цього поняття. Вказується, що адаптація національного законодавства України до законодавства Європейського Союзу є тривалим та багатоетапним процесом, план якого закріплено на рівні міжнародних договорів, у тому числі і Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом від 27 червня 2014 р. Особлива увага звертається на аналіз положень Угоди про асоціацію, які безпосередньо присвячені міжнародному приватному праву.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Радишевська, О. Р.
    Європеїзація адміністративного права України: особливості сучасної тектоніки механізмів впливу [Текст] / О. Р. Радишевська // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 150-154. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право України--Європеїзація
Анотація: У статті досліджено сучасні форми, механізми та моделі європеїзації адміністративного права України у світлі оновлення як галузі національного права і законодавства. Зазначено, що окрему увагу зарубіжні вчені приділяють питанням класифікації впливу положень європейського адміністративного права (у широкому розумінні) на адміністративне права європейських країн. Автором проаналізовано розгалужену класифікацію феномена європеїзації, що існує в європейській адміністративно- правовій науці. Констатовано, що європеїзація адміністративного законодавства здебільшого має вертикальний, прямий, обов’язковий, «жорсткий», позитивний характер, адже здійснюється розширення меж системи джерел адміністративного права, виникає обов’язок суб’єктів адміністративного права застосовувати його норми уже як частини національного законо- давства

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Панцир, С.
    Європейська соціальна хартія (переглянута): нові підходи до забезпечення соціальних прав громадян та перспективи для України [Текст] / С. Панцир // Часопис Парламент. - 2005. - № 2. - С. 30-39
Рубрики: Європейська соціальна хартія


Знайти схожі

11.


    Ковриженко, Д.
    Європейський досвід фінансування партій та виборчих кампаній [Текст] / Д. Ковриженко // Часопис Парламент. - 2009. - № 2. - С. 23-64
Рубрики: Політичні партії--Фінансування--На прикладі зарубіжних країн
   Виборчі кампанії--Фінансування--Зарубіжні країни



Знайти схожі

12.


    Потурай, К. С.
    Європейський Союз як суб’єкт охорони прав інтелектуальної власності на кінематографічний твір [Текст] / К. С. Потурай // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 232-235. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Кінематографічна діяльність
   Авторське право--Інтелектуальна власність--Кінематографічні твори

Анотація: Проведено дослідження положень нормативно-правових актів Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу. Зазначається істотність положень для розвитку національного законодавства та законодавства країн ЄС у напрямі охорони творів кінематографії.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

13.


    Пархоменко, Н. М.
    Єдність судової практики як складова правового регулювання [Текст] / Н. М. Пархоменко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правове регулювання--Верховний Суд--Україна
Кл.слова (ненормовані):
норма права -- тлумачення
Анотація: Ефективність та стабільність правового регулювання забезпечується та зумовлюється багатьма чинниками і засобами, серед яких – сталість та єдність судової практики. Верховний Суд (далі – ВСУ) – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції України, який забезпечує узагальнення та єдність судової практики; здійснює аналіз судової статистики; забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій згідно з процесуальним законом. Висновки ВСУ є обов’язковими до врахування, адже щоб відійти від них, необхідно здійснити перегляд відповідного питання Великою Палатою Верховного Суду. Таким чином, Верховний Суд шляхом тлумачення норм права щодо конкретних випадків та вирішення конкретних справ формулює правові позиції, які регулюють суспільні відносини одночасно з іншими правовими регуляторами.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

14.
2
Р 368


    Пронюк-Возна, Наталія.
    Іван Труш: життєвий досвід як засіб формування творчої позиції [Текст] / Наталія Пронюк-Возна // Релігія та Соціум : міжнародний часопис. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - № 2. - С. 152-158. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Художники України, 19-20 ст.


Дод.точки доступу:
Труш, Іван (1869-1941) \про нього\
Є примірники у відділах:
1 (30.09.2013р. Інв.В 73966 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

15.


    Петрина, В. Н.
    Інвестиційна діяльність як предмет правового регулювання [Текст] / В. Н. Петрина // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 109-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційні правовідносини
Анотація: У статті представлено результат теоретичного дослідження інвестиційної діяльності як предмета правового регулювання. Зокрема, визначено, що інвестиційна діяльність як предмет правового регулювання являє собою інвестиційні правовідносини, що виникають на підставі договорів купівлі-продажу/міни або на підставі установчих документів та мають наступний склад: суб’єктами є суб’єкти права (держава, юридичні та фізичні особи); об’єктами є основні засоби, нематеріальні активи, що підлягають амортизації відповідно до норм законодавства, фінансові активи (цінні папери, деривативи тощо) та корпоративні права; змістом є права і обов’язки суб’єктів інвестиційних правовідносин, визначені в договорах купівлі-продажу/міни або в установчих документах, на підставі яких виникають інвестиційні правовідносини.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Теліус, Євгеній Іванович.
    Інститут затримання в кримінальному провадженні Англії [Текст] / Є. І. Теліус // Часопис Київського університету права. - 2014. - № 1. - С. 310-313. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Англія


Знайти схожі

17.


    Добрянський, С.
    Інститут прав людини у сучасному міжнародному праві : деякі тенденції становлення та розвитку [Текст] / С.Добрянський // Ї: незалежний культурологічний часопис. - 2001. - № 21. - С. 206-209
Рубрики: Міжнародне право--Права людини


Знайти схожі

18.


    Кравчук, О. Л.
    Інститут присяги в різних галузях права: порівняльний аналіз [Текст] / О. Л. Кравчук // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 66-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Держава і право--Інститут присяги
   Норми права--Інститут присяги

Кл.слова (ненормовані):
державна служба -- держслужбовець -- Президент -- народний депутат -- суддя -- адвокат -- нотаріус
Анотація: У статті досліджено інститут присяги в різних галузях права, здійснено його порівняльний аналіз. Наголошено, що назаконодавчому рівні слід визначити єдиний підхід до регулювання присяги щодо всіх публічних службовців, а саме уніфікувати зміст присяги, правове регулювання, визначити порядок її прийняття та юридичну відповідальність за порушення для усунення колізій у чинному законодавстві й підвищення авторитету публічної служби загалом. Зазначено, що в присязі згадуються обов’язки морального характеру: сумлінність, гідність та вірність. Через це текст присяги і створює подвійну відповідальність за порушення, невиконання основних зобов’язань – моральну та юридичну. Тому під час аналізу змісту присяги стає зрозуміло, що вона є нечіткою й абстрактною, наділена невизначеними й оціночними поняттями. для суб’єктів, котрі присягають, юридичним наслідком складення присяги є набуття з тієї миті відповідного статусу та повноважень. Присяга для проаналізованих категорій суб’єктів має різний зміст і характер. Для одних – це тільки формальний обов’язок її прийняти, для інших – юридично значущий. Відповідно, різними є і правові наслідки, які виникають через порушення прийнятої присяги.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

19.


    Кондратьєва, Т. В.
    Інституційна складова адаптивності економічної поведінки фірми [Текст] / Т. В. Кондратьєва // Економічний часопис- XXI. - 2012. - № 1-2. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фірми України--Економіка


Знайти схожі

20.


    Козачук, Олександра Андріївна.
    Інституційний розвиток та формування державних органів влади в сфері лісової охорони: історико-правовий аспект [Текст] / О. А. Козачук // Часопис Київського університету права. - 2014. - № 1. - С. 142-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісові ресурси--Охорона


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)