Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (75)Каталог журналів (6)Буковина (170)Бібліотека О.С.Романця (3)Шевченко Т. Г. (3)Бібліотека В.Д.Бялика (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=часопис<.>
Загальна кількість знайдених документів : 686
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Щаркова, І. М.
    Образ добросовісного суб’єкта права в історії правової культури: виокремлення універсальних критеріїв [Текст] / І. М. Щаркова // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 56-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова культура--Добросовісний суб’єкт
Кл.слова (ненормовані):
принцип добросовісності -- здоровий глузд -- здоровий глузд -- розумна людина
Анотація: Стаття присвячена проблемі визначення статусу добросовісного суб’єкта права. Для більш глибокого з’ясування проблеми здійснено аналіз образа добросовісного суб’єкта права в Стародавньому Римі. Спеціально досліджено поняття джентльмена в англійській правовій традиції. Зокрема, було встановлено, що в сучасному міжнародному торговому праві джентльмен – це, по суті, пересічна «людина розумна», носій здорового розуму. Це дало можливість зробити висновок про те, що сучасний образ добросовісного суб’єкта найбільшою мірою актуалізує критерій здорового глузду.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Шандула, О. О.
    Адвокатська монополія: національні тенденції та зарубіжний досвід [Текст] / О. О. Шандула // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адвокатура України--Адвокатська монополія
   Адвокатура--Зарубіжний досвід

Кл.слова (ненормовані):
права людини -- правова держава -- професійна юридична допомога -- юридичні послуги
Анотація: У статті досліджено особливості професійної юридичної допомоги в контексті національних тенденцій адвокатської монополії та зарубіжного досвіду її функціонування. Зроблено висновок, що адвокатська монополія означає не обмеження послуг юридичного ринку, а нормалізацію регулювання і встановлення єдиних правил, які допоможуть стати ринку прогнозованим та еволюційним.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Дзіковський, М. Р.
    Судова система Австрії за Конституцією 1867 року [Текст] / М. Р. Дзіковський // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія держави і права--Судова система--Австрія, 19 ст.
   Судова система Австрії--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Конституція Австрії 1867 р. -- Державний Трибунал -- Адміністративний Трибунал -- крайові суди -- окружні суди
Анотація: У статті висвітлюється процес створення та функціонування судової системи Австрії 1867 р. Проаналізовано вимоги, що ставились до осіб, які бажали обійняти посади судді. Показано порядок формування Державного Трибуналу Австрії, який виконував функції найвищої судової інстанції, Адміністративного Трибуналу Австрії, Вищих крайових судів, крайових судів, окружних та повітових судів. Показано особливості функціонування судової системи Австрії у Галичині.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Тартасюк, В. Ю.
    Різноякісність правових систем у тоталітарному і демократичному суспільствах [Текст] / В. Ю. Тартасюк // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 71-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правові системи
Кл.слова (ненормовані):
держава -- право -- права людини
Анотація: У статті подано аналіз різноякісності демократичних та тоталітарних систем, запропоновано наступні правові критерії розмежування: різне трактування та реалізація прав людини, наявність негативної свободи, ревізіоністське ставлення до інституту громадянства, переважання кримінального права над цивільним та адміністративним, а також низька функціональна специфікація системи юстиції у тоталітарних державах.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Лесик, О. В.
    Становлення правового регулювання земельних відносин у Польщі (1919–1921 рр.) [Текст] / О. В. Лесик // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 65-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні правовідносини--Історія--Польща
   Земельні відносини--Історія--Правове регулювання--Польща--Україна

Кл.слова (ненормовані):
правові засади
Анотація: Стаття присвячена історично-правовому аналізу проблем становлення правового регулювання земельних відносин у Польщі (1919–1921 рр.). Проаналізовано перші важливі нормативно-правові акти Польщі щодо правового регулювання земельних відносин, зокрема Земельний Закон 1920 р. і Конституцію 1921 р. Розкрито характерні риси їхнього застосування у Західній Україні (1919–1921 рр.).

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Подорожна, Т. С.
    «Живе право» та права людини як ціннісна система координат [Текст] / Т. С. Подорожна, О. С. Котуха // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Соціальна сутність
   Соціологія права--Людський фактор

Кл.слова (ненормовані):
живе право -- соціальні цінності -- суспільна свідомість -- громадянська активність
Анотація: У статті розглянуто концепт «права людини» з точки зору соціології права. Акцентовано на модернізації та розширенні інтерпретації прав людини в контексті соціологічного підходу. Зазначено, що термін «права людини» – досить складний, має багатоаспектне смислове навантаження, його можна інтерпретувати і як філософський, і як політичний (якщо він демонструється, скажімо, як об’єкт політичної волі), і як юридичний (якщо його позиціонують, наприклад, як предмет судового захисту), і як соціологічний (якщо він вивчається як соціальний феномен за допомогою суспільної думки).


Дод.точки доступу:
Котуха, О. С.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Пархоменко, Н. М.
    Єдність судової практики як складова правового регулювання [Текст] / Н. М. Пархоменко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правове регулювання--Верховний Суд--Україна
Кл.слова (ненормовані):
норма права -- тлумачення
Анотація: Ефективність та стабільність правового регулювання забезпечується та зумовлюється багатьма чинниками і засобами, серед яких – сталість та єдність судової практики. Верховний Суд (далі – ВСУ) – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції України, який забезпечує узагальнення та єдність судової практики; здійснює аналіз судової статистики; забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій згідно з процесуальним законом. Висновки ВСУ є обов’язковими до врахування, адже щоб відійти від них, необхідно здійснити перегляд відповідного питання Великою Палатою Верховного Суду. Таким чином, Верховний Суд шляхом тлумачення норм права щодо конкретних випадків та вирішення конкретних справ формулює правові позиції, які регулюють суспільні відносини одночасно з іншими правовими регуляторами.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Фурса, С. Я.
    Філософія права в процесі реформування правової системи України: теорія і практика [Текст] / С. Я. Фурса, Є. І. Фурса // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Захист прав людини
Кл.слова (ненормовані):
правова наука -- влада -- свобода -- охорона
Анотація: Дослідження спрямоване на розробку концепції нового сприйняття функцій і змісту філософії права, яка має спиратися на філософії відповідних галузей права та інтегрувати головні напрями подальшого руху правової системи в єдину узгоджену модель з метою охорони й захисту прав та інтересів людини і громадянина в Україні.


Дод.точки доступу:
Фурса, Є. І.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Самойленко, О. О.
    Біля витоків ювенальної юстиції – життя та доля Валерія Михайловича Левитського [Текст] / О. О. Самойленко // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 45-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді України--Для малолітніх
Кл.слова (ненормовані):
Товариство Київський Патронат -- Київський суд для малолітніх -- додатковий мировий суддя -- Білий рух -- еміграція
Анотація: У статті розглядаються основні віхи життєвого і творчого шляху Валерія Михайловича Левитського, одного із активних учасників Товариства Київського Патронату, мирового судді, першого судді київського суду для малолітніх, журналіста – у контексті суспільно-політичних процесів першої половини ХХ ст. Представлено його наукову, політичну та громадську позиції до і після 1917 р.


Дод.точки доступу:
Левитський, Валерій Михайлович (київський суддя для малолітніх, громадський діяч, відомий кадет ; 1886-1946) \про нього\
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Барабаш, О. О.
    Cистема підготовки майбутніх співробітників органів внутрішніх справ України: впровадження компетентнісного підходу [Текст] / О. О. Барабаш, Д. Є. Забзалюк // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 40-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи внутрішніх справ України--Підготовка кадрів--Професійне навчання
   Поліція України--Підготовка кадрів--Професіоналізм

Кл.слова (ненормовані):
МВС -- освітній процес -- компетентність
Анотація: У статті досліджено особливості підготовки майбутніх співробітників органів внутрішніх справ України крізь призму компетентнісного підходу. Зазначено, що держава, виступаючи реформатором і діючим суб’єктом реформування, ставить завдання підвищення ефективності діяльності Міністерства внутрішніх справ України в забезпеченні безпеки, захисту прав і свобод людини та громадянина як основну мету здійснення адміністративної реформи, що вимагає розгляду структури побудови та дміністративної діяльності органів внутрішніх справ як цілісної «суб’єкт-об’єктно-середовищної» системи.


Дод.точки доступу:
Забзалюк, Д. Є.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

11.


    Шатіло, В. А.
    Вплив законодавчого процесу на розвиток конституційного механізму державної влади [Текст] / В. А. Шатіло // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 75-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна влада--Конституційний механізм
   Законодавчий процес--Державотворення

Кл.слова (ненормовані):
конституційний процес -- законодавча експертиза
Анотація: У даній статті здійснена характеристика теоретичних основ визначення законодавчого процесу та його вплив на розвиток конституційного механізму державної влади. З’ясовано зміст і сутність поняття «законодавчий процес», а також окреслено способи впливу його складових на реалізацію державної влади.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

12.


    Петрина, В. Н.
    Інвестиційна діяльність як предмет правового регулювання [Текст] / В. Н. Петрина // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 109-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиційна діяльність--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційні правовідносини
Анотація: У статті представлено результат теоретичного дослідження інвестиційної діяльності як предмета правового регулювання. Зокрема, визначено, що інвестиційна діяльність як предмет правового регулювання являє собою інвестиційні правовідносини, що виникають на підставі договорів купівлі-продажу/міни або на підставі установчих документів та мають наступний склад: суб’єктами є суб’єкти права (держава, юридичні та фізичні особи); об’єктами є основні засоби, нематеріальні активи, що підлягають амортизації відповідно до норм законодавства, фінансові активи (цінні папери, деривативи тощо) та корпоративні права; змістом є права і обов’язки суб’єктів інвестиційних правовідносин, визначені в договорах купівлі-продажу/міни або в установчих документах, на підставі яких виникають інвестиційні правовідносини.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

13.


    Коссе, Д. Д.
    Правовий режим контролю адміністрування доходів фізичних осіб резидентів України, отриманих поза межами України (валютне та банківське забезпечення) [Текст] / Д. Д. Коссе // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 100-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податки в Україні--Фізичні особи--Доходи--Контроль
Кл.слова (ненормовані):
адміністрування податків -- автоматичного обміну інформацією за стандартом CRS -- податковий резидент
Анотація: У статі розглянуто питання комплексного правового підходу щодо надання, отримання, використання податкової інформації щодо фізичних осіб податкових резидентів України, повноваження та можливості в цьому питанні банківських установ, митних і податкових органів. Визначені та проаналізовані процедури, чинні в Україні і в Грецькій Республіці на сьогодні, правові можливості отримання податкової інформації, можливості щодо встановлення та визначення правового статусу податкового резидента відповідно до законодавства обох країн.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

14.


    Токарєва, К. С.
    Стаття присвячена дослідженню одного із основних елементів змісту адміністративно-правового регулювання медіації. [Текст] / К. С. Токарєва // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 115-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медіація--Правове регулювання--Україна
   Спори (юрид.)--Публічно-правові відносини

Кл.слова (ненормовані):
суспільні відносини -- суб’єкт відносин -- об’єкт відносин -- зміст правовідносин
Анотація: Стаття присвячена дослідженню одного із основних елементів змісту адміністративно-правового регулювання медіації. Встановлено, що об’єктом адміністративно-правового регулювання медіації є відносини у сфері медіації, елементами яких є суб’єкти, об’єкт, зміст та юридичні факти. Розкрито, що суб’єктний склад відносин у сфері медіації утворюють сторони спору, де хоча б одна з яких має владні повноваження та незалежний медіатор. З’ясовано можливості виконання ролі незалежного посередника представниками різних юридичних професій. Обґрунтовано, що об’єктом відносин у сфері здійснення медіації як об’єкта адміністративно-правового регулювання є публічно-правові спори.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

15.


    Вакарюк, Л. В.
    Інформаційні правовідносини в трудовому праві крізь призму трудоправової інформації [Текст] / Л. В. Вакарюк // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 125-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Інформаційні правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
суб’єкти трудового права
Анотація: У статті зазначено, що трудове право є тією галуззю права, де інформація є одним із чинників ефективної реалізації суб’єктами трудового права своїх прав та обов’язків. У вітчизняному трудовому законодавстві сформувався інформаційний простір з певною сукупністю інформаційних відносин як суспільних, врегульованих нормами трудового права, суб’єкти яких є носіями інформаційних прав та обов’язків. Визначити інформаційні відносини у трудовому праві можна за допомогою поняття інформаційних відносин, що склалося в науці інформаційного права, і відмінних видових ознак інформації у трудовому праві. Наведено дефініцію поняття інформаційних відносин у трудовому праві як особливого виду відносин між суб’єктами трудового права з пошуку, збору, зберігання, обробки, накопичення, передачі, надання, поширення та обробки трудоправової інформації.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Шокрута, В. А.
    Особливості правової регламентації порядку проведення камеральної перевірки та оскарження її результатів під час карантину [Текст] / В. А. Шокрута // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 121-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкові перевірки--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
контролюючі органи України -- COVID-19
Анотація: Стаття присвячена аналізу актуальних правових та теоретичних проблем пов’язаних з процесом правової регламентації порядку проведення камеральної перевірки та оскарження її результатів під час карантину. Розглядаються особливості правового регулювання порядку проведення податкової перевірки і зокрема фінансової сфери. Здійснено науковий аналіз деяких теоретичних питань, вирішення яких пов’язане з удосконаленням законодавства України, що регулює зазначену сферу відносин.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

17.


    Батанова, Н. М.
    Феномен конституційно-правової відповідальності: аксіологічний потенціал та проблеми ефективності реалізації [Текст] / Н. М. Батанова // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 83-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
конституційний контроль -- конституційні цінності -- конституційний конфлікт -- конституційний лад
Анотація: У статті розглядаються загальнотеоретичні та конституційно-правові питання формування й реалізації конституційно-правової відповідальності. Досліджується зв’язок між інститутом конституційно-правової відповідальності та проблемами реалізації Конституції і конституційного законодавства, формування конституціоналізму та проведення конституційної реформи в Україні. Під кутом зору конституційної аксіології розкривається ціннісний потенціал конституційно-правової відповідальності. Робиться висновок, що від правильного розуміння сутнісних та функціонально-телеологічних характеристик конституційно-правової відповідальності як інструменту захисту конституційних цінностей залежить її функціональність та ефективність.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

18.


    Аблязов, Д. Е.
    Поняття та законодавче забезпечення конституційного права людини на самозахист [Текст] / Д. Е. Аблязов // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 79-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Право на самозахист
Кл.слова (ненормовані):
природне право людини
Анотація: Захист життя та здоров’я людини – основне завдання держави, що закріплене у Конституції України. Держава не має достатньо ресурсів для своєчасного реагування на кожне посягання на життя людини, тому останній гарантується право на самозахист від протиправних посягань, що закріплено у низці національних та міжнародних нормативно-правових актів. Право людини на самозахист є одним із природних невід’ємних прав людини і може бути визначене наступним чином: право людини на самозахист – це невідчужуване природне право людини, яким особа наділена протягом всього життя, гарантоване Конституцією та міжнародними нормативно-правовими актами, вчинювати правомірні дії, спрямовані на захист власних основоположних прав, свобод та законних інтересів від протиправних посягань, що не суперечить моральним та юридичним нормам.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

19.


    Верлос, Н. В.
    Рецепція в конституційному праві: проблеми визначення доктринальної дефініції [Текст] / Н. В. Верлос // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 88-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Рецепція
Кл.слова (ненормовані):
євроінтеграція
Анотація: Стаття присвячена проблемам визначення та формулювання доктринальної дефініції «рецепція» у конституційному праві на підставі виокремлення характерних ознак з урахуванням специфіки конституційного права як провідної галузі національної системи права.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

20.


    Ісаєва, Н. К.
    Деякі питання правового регулювання державних фондів в Україні як основи фінансової діяльності держави у сучасний період [Текст] / Н. К. Ісаєва // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 97-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фонди--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
спеціальний фонд бюджету -- фінансова діяльність держави -- бюджетне законодавство України
Анотація: У статті розглядаються актуальні проблеми правового регулювання державних фондів в Україні як основи фінансової діяльності держави в сучасний період, який відзначається динамічним розвитком суспільних відносин та гострими кризовими явищами. Характеризуються особливості розвитку фінансової діяльності держави, її зміст та значення. Здійснено аналіз порядку створення та використання спеціального фонду бюджету і цільових державних фондів.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)