Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=тілесність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Савченко, Вікторія.
    Єдність духовного і тілесного як основа культури здоров'я [Текст] / Вікторія Савченко, Андрій Куций // Вісник Дніпровської академії неперервної освіти = Dnipro Academy of Continuing Education Herald. - 2021. - № 1. - С. 17-22. - (Серія: Філософія. Педагогіка). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культура здоров'я--Тілесність--Духовність
Анотація: Проблема співвідношення духовного і тілесного в людині завжди була важливим передмова філософського дослідження. Основним напрямом генезису розуміння проблеми слід вважати постійне посилення поглядів щодо нерозривного взаємозв'язку тілесного і духовного в людині. У межах постмодерністського дискурсу традиційні форми зв'язку людського духу і тіла зазнають деконструкції, і визнання їх єдності поєднується з акцентуванням відмінностей, як це було й раніше, хоча й не в межах догматичної методології.


Дод.точки доступу:
Куций, Андрій

Знайти схожі

2.
801
П 352


    Стирнік, Наталія.
    Містичне в оповіданнях Д. Г. Лоуренса ("Переможець на дерев'яному конику", "Межа", "Щасливі привиди") [Текст] / Наталія Стирнік // Питання літературознавства : наук. зб. - 2011. - Вип. 82. - С. 255-265. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Англії, 20 ст.
   Англійська література--Містицизм

Кл.слова (ненормовані):
містика -- містичні ритуали -- природний та надприродний світи -- чуттєвість -- тілесність


Дод.точки доступу:
Лоуренс, Д. Г. \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 534141 (вільний)

Знайти схожі

3.


    Штейнбук, Ф. М.
    Досягнення сучасного літературознавства - у шкільну практику [Текст] / Ф.М. Штейнбук // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2005. - № 1. - С. 51-54. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Всесвітня література--Методика викладання
   Літературознавство--ВИВЧЕННЯ В ШКОЛІ

Кл.слова (ненормовані):
мімесис, тілесність, наратологія
Анотація: Наративна організація художніх творів через призму феноменів мімесису та тілесності.


Знайти схожі

4.


    Штейнбурк, Фелікс.
    Методика у містемично-тісному вимірі [Текст] / Фелікс Штейнбурк // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2007. - № 6. - С. 17-21
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Літературознавча термінологія

Кл.слова (ненормовані):
мімесіс -- наратологія -- тілесність
Анотація: В статті пропонується ознайомлення з такими теоретико-літературними поняттями, як "наратологія", "мімесіс" та "тілесність". Вони поки що майже не використовуються у школі, але поступово входять до методичного арсеналу вчителя.


Знайти схожі

5.


    Ликова, Вікторія
    Чи навчає здоров'ю "здоровов'язбержувальна" освіта? [Текст] / Вікторія Ликова // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 2. - С. 64-67
Рубрики: Загальноосвітні навчальні заклади--Здоров'язбережувальна освіта
Кл.слова (ненормовані):
здоров'я -- холістичне -- цілісний освітній процес -- педагогічна терапія -- психосоматика -- тілесність
Анотація: Незважаючи на певні кроки в реалізації здоров'язбережувальної освіти, стан цілісного здоров'я суб'єктів освітнього процесу залишається незадовільним. Як показало дослідження, для більшості школярів характерні негативні установки по відношенню до феномену "здоров'я", орієнтованість на здоров'я лише як на відсутність хвороби або результат лікування. Така внутрішня картина здоров'я не дозволяє формувати в них валеологічну, аутотерапевтичну компетентність. Педагогічна терапія орієнтована на наповнення освітнього процесу ресурсом психосоматики, тілесності, суб'єктивності, привернення уваги до важливості зміцнення холістичного здоров'я як умови підвищення якості життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Деркачова, Ольга.
    (Не)війна як маркер "свого" і "чужого" в новітній українській поезії [Текст] / О. Деркачова // Слово і час. - 2017. - № 7. - С. 17-31 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Поезія--21 ст.
   Українська література--Образи і теми--Свій та чужий

Кл.слова (ненормовані):
свій -- чужий -- дихотомія -- територія -- тілесність
Анотація: У статті розглянуто поняття "свого" і "чужого" в контексті ситуації (не)війни, що змінила проекцію "свій-чужий" із мультикультурної площини. (Не)війна - поняття, яке найточніше означує теперішню українську ситуацію. Проаналізовано розуміння "своєї" території, "своєї" війни, "свого" тіла, а також розмежування "свого" і "чужого" та трансформації "свого" і "чуже" в ситуації (не)війни.


Дод.точки доступу:
Жадан, Сергій Вікторович (укр. письм., поет, прозаїк, есеїст, пер., громад. активіст ; 1974-) \про твір\; Якимчук, Любов \про твір\; Лазуткін, Дмитро \про твір\; Гуменюк, Борис \про твір\; Томенчук, Богдан \про твір\

Знайти схожі

7.


    Коцюба, Максим.
    Феноменологічна філософія: від "досвіду Іншого" до "досвіду етичного" [Текст] / Максим Коцюба // Філософська думка. - 2017. - № 5. - С. 90-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Феноменологія--Трансцендентальна філософія
   Етика--Досвід етичного

Кл.слова (ненормовані):
рецептивність -- тілесність -- досвід Іншого -- досвід етичного -- етика -- близькість -- Інший
Анотація: Стаття є спробою показати, що феноменологічний "досвід Іншого" можна переформулювати на "досвід етичного". Для цього здійснено експлікацію феноменологічного розуміння досвіду: по-перше, як події, в якій знаходяться речі як такі, по-друге, як особливого способу буття людини в світі. Автор показує статус "чужого" та "іншого" у стркутурі феноменологічного досвіду й наголошує на їхній конститутивній значущості. Досліджено проблему появи Іншого у досвіді й підкреслено його специфічну природу. Наголошено на етичному характері такої ситуації.


Знайти схожі

8.


    Бех, І.
    Грані духовного зростання особистості [Текст] / Іван Бех // Початкова школа. - 2017. - № 1. - С. 3-7.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Духовне виховання
Кл.слова (ненормовані):
позитивне ставлення до дійсності -- духовні цінності -- тілесність-душевність -- духовність як об'єкт дії вихователя
Анотація: Стаття присвячена теоретичним питанням сходження особистості у виховному процесі до високих цінностей духовності . У підростаючої особистості поволі формується тенденція до внутрішньої діяльності, предметом якої виступають різні духовні ситуації, можливі духовні спокуси чи випробовування.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.
801
П 352


    Волосюк, Олена.
    Тілесність як код в драматургії Бернарда Шоу і Лесі Українки [Текст] / Олена Волосюк // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 79. - С. 244-252. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Письменники Англії, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

   Літературознавство--Феміністичні ідеї

Кл.слова (ненормовані):
гендерне тіло -- жіноче тіло -- тілесність -- тілесні характеристики -- фемінність -- чуттєвість -- еротизм


Дод.точки доступу:
Шоу, Бернард Джордж (ірланд. драматург, критик, публіцист, лауреат Нобелів. премії з літ. 1925 р. та політ. активіст ; 1856-1950) \про нього\; Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про неї\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 522805 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

10.


    Дроздовський, Дмитро.
    Повернення до Арістотеля [Текст] / Дмитро Дроздовський // Слово і час. - 2010. - № 2. - С. 102-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн.: Штейнбук Ф. М. Тілесність - мімезис - аналіз (Тілесно-міметичний метод аналізу художніж творів)) / Ф. М. Штейнбук. - К.: Знання України, 2009. - 215 с.

Рубрики: Рецензії на книги з літератури
Анотація: Стаття є рецензією на книгу Ф. Штейнбук, який випрацював власну теоретичну модель аналізу історико-літературного процесу, водночас і прикладну для аналізу художніх текстів.


Дод.точки доступу:
Штейнбук, Ф. М.

Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)