Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=трудовий договір<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Кривенко, Юлія.
    Цивільно-правовий договір як форма організації волонтерської діяльності [Текст] / Юлія Кривенко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Волонтерство--Форми організації--Цивільно-правові договори
Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір
Анотація: Стаття присвячена дослідженню питань, пов’язаних із визначенням правового статусу спортсмена-професіонала, під яким запропоновано розуміти правове становище спортсмена-професіонала в суспільстві, що характеризується наявністю в нього юридично закріплених та гарантованих державою прав, свобод і обов’язків. Спростовано наукову позицію, що в командних видах спорту здійснення спортсменами самостійної підприємницької діяльності у сфері професійного спорту є неможливим. Обґрунтовано подвійну природу правового статусу спортсмена-професіонала, оскільки, з одного боку, спортсмен-професіонал може врегулювати свої відносини із суб’єктами фізичної культури і спорту за допомогою норм трудового права; з іншого боку, немає жодних заборон для цивільноправового врегулювання вказаних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Гетьманцева, Н. Д.
    Становлення і розвиток трудового права як прояв єдності приватних і публічних засад [Текст] / Н. Д. Гетьманцева // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 66-73
Рубрики: Трудове право--Становлення і розвиток--Історичний екскурс--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватне право -- публічне право -- цивільне право -- трудовий договір -- трудові відносини -- державне регулювання -- договірне регулювання -- метод трудового права
Анотація: Стаття присвячена історичному екскурсу становлення і розвитку трудового права, як самостійної галузі права. Зауважується, що трудове право як галузь права є проявом єд¬ності приватних і публічних начал. Акцептується увага, що виникнення трудового права з його центральним інститутом: «трудовий договір» пов’язано з обґрунтуванням праці як особливого об’єкта правового регулювання, який не вкладається в рамки цивільно-правової конструкції найму праці, оскільки відрізняється від будь-якого об’єкту цивільних прав.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Коваленко, Руслан.
    До питання про зміст трудової функції [Текст] / Руслан Коваленко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 1. - С. 61-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Трудові функції--Поняття--Зміст
Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір -- професія -- кваліфікація -- спеціальність
Анотація: Статтю присвячено дослідженню підходів до встановлення ключових елементів трудової функції. З огляду на результати дослідження науковців у даній сфері, чинне законодавство, встановлено всі необхідні структурні елементи трудової функції, а також з’ясований взаємозв’язок між ними.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Танасевич, Олена.
    Окремі аспекти співвідношення підстави та умов притягнення роботодавця до матеріальної відповідальності за шкоду, заподіяну працівнику [Текст] / Олена Танасевич // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 109-113. - Бібліогр. 25 назв
Рубрики: Трудове право--Роботодавець--Матеріальна відповідальність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
майнове правопорушення -- трудовий договір -- законодавче врегулювання
Анотація: Проаналізовано співвідношення підстави та умов матеріальної відповідальності роботодавця, обґрунтовано необхідність законодавчого визначення цих понять. Досліджено деякі положення чинного трудового законодавства України та проекту Трудового кодексу України у їх взаємозв’язку з правозастосовною діяльністю та результатами наукових розвідок, проведених у цьому напрямі. Запропоновано авторський варіант змісту статті 374 проекту Трудового кодексу України «Підстава та умови матеріальної відповідальності роботодавця».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Зінченко, Ю. В.
    До питання особливостей правового регулювання праці працівників банківської сфери [Текст] / Ю. В. Зінченко // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 276-283. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники фінансових, податкових і рахункових служб--Регулювання праці--Правовий аспект
   Трудове право

Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір -- трудові відносини -- трудова функція
Анотація: Досліджено особливості правового регулювання праці банківських працівників у сучасних економічних умовах. Проаналізовано вітчизняне законодавство у зазначеній царині. Наведено перелік та розкрито зміст суттєвих ознак працівників банку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Вавженчук, Сергій.
    Правовий статус працівника як суб'єкта охоронних трудових правовідносин [Текст] / Сергій Вавженчук // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 5. - С. 16-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники--Правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
охорона праці -- індивідуальне трудове правовідношення -- трудовий договір -- стажування -- правосуб'єктність
Анотація: У статті аналізується статус працівника як суб'єкта охоронних трудових правовідносин, визначаються сутність і роль цього правового інструменту у механізмі охорони трудових прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Попова-Коряк, Каріна.
    Особливості реалізації права на працю науково-педагогічних працівників: сучасність і перспективи правового регулювання крізь призму міжнародних стандартів прав людини [Текст] / Каріна Попова-Коряк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 11. - С. 79-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові працівники--Право на працю--Реалізація
Кл.слова (ненормовані):
науково-педагогічний працівник -- право на працю -- трудовий договір -- строковий трудовий договір
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей правового регулювання реалізації права на працю науково-педагогічних працівників крізь призму міжнародних стандартів прав людини. Обґрунтовується думка щодо невідповідності міжнародним стандартам прав людини запропонованої реформами освітнього і трудового законодавства України норми про укладання строкових трудових договорів із науково-педагогічними працівниками. Робиться висновок про необхідність удосконалення законодавства в напрямі покращення правового регулювання реалізації права на працю науково-педагогічних працівників з метою забезпечення гарантій їх постійної зайнятості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Швець, Наталія.
    Електронна форма трудового договору в контексті реформування законодавства про працю [Текст] / Наталія Швець, Дмитро Черняченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Електронна форма--Запроваження
Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір -- Трудовий кодекс -- електронна форма -- трудові правовідносини
Анотація: Досліджено теоретичні питання розвитку електронної форми трудового договору. Висвітлюється необхідність її запровадження в цілях розвитку принципу свободи праці. У контексті інноваційного європейського підходу пропонується реформування трудового законодавства для реалізації принципу диспозитивності. Розглянуто способи укладення трудового договору в електронній формі. Наведено позитивні зрушення, до яких призведе використання такої форми договорів.


Дод.точки доступу:
Черняченко, Дмитро
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Трунова, Галина.
    Право на допомогу по безробіттю при припиненні трудового договору за угодою сторін [Текст] / Галина Трунова // Юридична Україна. - 2017. - № 4. - С. 73-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Припинення--Правове регулювання--Україна
   Безробіття--Державне соціальне страхування

Кл.слова (ненормовані):
Конституційний Суд України -- працівник -- роботодавець -- трудовий договір
Анотація: У статті розглянуто угоду сторін як самостійну підставу припинення трудового договору та питання віднесення її до категорії «втрата роботи з незалежних причин» згідно з нормами законодавства про соціальне страхування на випадок безробіття, вивчена судова практика у цій сфері. Аналізується Рішення Конституційного Суду України від 28 квітня 2009 р. № 9-рп/2009, яким встановлено, що особи, звільнені за угодою сторін, не можуть бути позбавлені можливості отримання допомоги по безробіттю протягом певного періоду. Визначено, що проблемним аспектом є наявність норм у чинному законодавстві, якими передбачено скорочення тривалості допомоги по безробіттю у випадку припинення трудового договору за угодою сторін. У результаті проведеного дослідження зроблені відповідні висновки та внесена окремо пропозиція по усунення проблем у правозастосуванні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Вєтухова, Ірина.
    Контроль особистої кореспонденції працівника роботодавцем: виробнича необхідність чи порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод [Текст] / Ірина Вєтухова, Владислава Капліна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 105-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Працівники--Істотні умови праці--Трудове законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
право на таємницю листування -- телефонні розмови -- трудовий договір
Анотація: У статті порушуються актуальні для сучасного трудового законодавства питання, які пов’язані з можливістю порушення роботодавцем права працівника на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Авторами проаналізована практика Європейського суду з прав людини та зроблені висновки про те, що з метою забезпечення балансу інтересів роботодавця та працівника доцільно розглядати здійснення аудіо- та/або відеоспостереження за робочим місцем працівника, право доступу до інформації робітника у випадках, передбачених у законодавстві, як істотні умови праці, про які до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний проінформувати працівника під розписку.


Дод.точки доступу:
Капліна, Владислава
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)