Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (81)Буковина (872)Бібліотека О.С.Романця (7)Бібліотека В.І.Михайловсього (1)Шевченко Т. Г. (8)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=традиції<.>
Загальна кількість знайдених документів : 811
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ячмінь, Н.
    Чаювання - родинна традиція : сценарій заходу / Н. Ячмінь // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 9. - С. 77-79
Рубрики: Початкова освіта--Позакласні заходи
   Виховні години--Виховна робота в школі

Кл.слова (ненормовані):
чай -- китайський чай -- чайні традиції
Анотація: Сценарій проведення родинного свята, мета якого формувати в дітей почуття єдності родини, комунікативну та соціальну компетентності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Ясь, О. В.
    Традиції великих історичних наративів у світлі культурних епох кінця ХVІІІ-ХХ ст. [Текст] / О.В. Ясь // Укр. іст. журн. - 2012. - № 5. - С. 6-38. - Бібліогр. в кінці стор.
Рубрики: Історіографія
Анотація: Висвітлюється формування й становлення українського гранд-наративу в контекстіепістемологічних взірців та аксіологічних настанов різних культурних епох.Розглядаються інтелектуальні й культурні трансформації великого українського наративу, пов"язані з його співіснуванням, змаганням, перехрещуванням із російським імперським та радянським гранд-наративами.


Знайти схожі

3.


    Ярошенко, Олена.
    Звідки взявся Дід Мороз? [Текст] / Ярошенко Олена // Берегиня. - 2004. - № 4. - 2, обкл.
Рубрики: Традиції та обряди--Історія святкування Нового року в світі


Знайти схожі

4.


    Ярошевич, В. І.
    Синтез досягнення марксистської традиції та структуралістської методології у філософсько-культурній концепції Ф. Джеймісона [Текст] / В. І. Ярошевич // Людина, суспільство, комунікативні технології : матеріали VI Міжнар. наук.-практ. конф., 14-15 верес. 2018 р. - 2018. - С. 108-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи американські--Персоналії--США, 20 ст.


Дод.точки доступу:
Джеймсон, Фредрік (амер. літ. критик і теоретик марксизму ; 1934-) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Ярко, М. І.
    Українська народнопісенна традиція як концентрація ментальних утворень [Текст] : епістемологічний аналіз / М. І. Ярко // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 6. - С. 83-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні пісні українські--Традиції
Анотація: Українську народопісенну традицію розглянуто як концентроване ментальне утворення, яке калібрують мислеформи народнопісенного матеріалу. Епістомологічний аналіз дає можливість простежити принципи структурування та культурологічний сенс архітектоніки самої традиції — її металогічний зміст, парадигмальну заданість і трансцедентну природу. Параметри епістеми народнопісенної традиції охоплюють способи інтелектуального орієнтування людини (етнофора) в бутті. Безпосередньо участь у традиції досліджено як проектування "зустрічі" свідомості з буттям, де за типами "знань" маркується змістовне та ціннісне поле народнопісенної культури. Те "дещо", яке позначає епістема народнопісенної традиції, є умовою виникнення артефакту — конкретної жанрової форми, її структурно-семантичного інваріанта, а отже, "лексичного" забезпечення та "знакового" вираження семантики як самої жанрової форми, так і "жанрової традиції" або "жанрового модусу"

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

6.


    Якубовський, Ігор.
    Українські народнопісенні традиції як один з основних чинників національного відродження другої половини XIX - початку XX століття / Ігор Якубовський // Українознавство. - 2013. - № 2. - С. 91-94
Рубрики: Фольклор український--Пісня--Традиція--Відродження
Анотація: Розкрито вплив музично-пісенних народних традицій на відродження національної культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Якубовська, Марія.
    Містична новела: новаторство і традиції [Текст] : роздуми над книжкою новел Анни Дашак "Пілігріми безконечності" / Марія Якубовська // Дзвін. - 2001. - № 4 . - С. 144-146
Рубрики: Письменниці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Дашак, Анна Юріївна (укр. співачка (сопрано), педагог, письм. ; 1936-2024) \про кн.\

Знайти схожі

8.


    Яковина, Оксана.
    Благовіщення та образ Богородиці в церковній традиції і в поемі Тараса Шевченка "Марія" [Текст] / Оксана Яковина // Слово і час. - 2010. - № 3. - С. 39-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Аналогія -- Таємниця -- Парадокс
Анотація: Статтю присвячено одному з найбільш проблематичних для наукового аналізу творів Т. Шевченка - поемі "Марія". Мотивація твору в розумінні авторки статті розкривається у двох основних контекстах: містичному й соціалістичному. Аналізується адекватність постатей євангельського тексту та образів поеми Т. Шевченка. Поет використовує аналогію як засіб для показу переходу від свідомості психологічного до свідомості духовного. Виявляється метафізика поетичної думки самого Шевченка та метафізики мислення головних героїв твору.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \о произв.\

Знайти схожі

9.


    Якиджи, А.
    Типологія народних співців - озанів, описаних у "Книзі Деде Коркута", та їх роль у творенні ашикської традиції на території Туреччини [Текст] / А. Якиджи ; пер. з турец. І. Дрига // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 5. - С. 29-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народні пісні турецькі
Кл.слова (ненормовані):
Озани
Анотація: Народний спів озанів є важливою складовою тюркської культури. Озани виконували важливі функції в соціальному, політичному та релігійному житті суспільства, будучі його провідниками та впливаючи на літературний процес. "Книга Деде Коркута" відіграла важливу роль у перенесенні та вкоріненні традиції озанів на території сучасної Туреччини. У своїй розвідці автор розглядає типологію озанів за "Книгою Деде Коркута" та їх роль у творенні ашикської традиції на території Туреччини


Дод.точки доступу:
Дрига, Ірина \пер. з турец.\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

10.


   
    Як волхви Ірода проганяли [Текст] // Міжнародний туризм. - 2005. - № 1. - С. 118 : фото.цв.
Рубрики: ВУЗИ--Києво-Могилянська академія
Кл.слова (ненормовані):
СТУДЕНТИ -- ТРАДИЦІЇ -- Вертеп
Анотація: Є така різдвяна традиція - студентам університету "Києво-Могилянська акдемія" ходити з вертепом у гості до дружньої редакції журналів "Міжнародний туризм" і "Welcom to Ukraine".


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)