Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=територіальна диференціація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.

Форма документа : Стаття зі збірника (однотомник)
Шифр видання : 061/Ч-492
Автор(и) : Дарчук К. (Викладач ЧНУ)
Назва : Роль природно-географічних чинників у формуванні сучасної структури земельного фонду Івано-Франківської області
Місце публікування : Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці: ЧНУ, 2012. - Вип. 587/588: Географія. - С. 59-65: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
УДК : 061
Предметні рубрики: Фізична географія-- Природний ландшафт
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): природно-географічні чинники--територіальна диференціація--земельний фонд--землекористування--оптимізація
Примірники :1(1)
Вільні : 1(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Васильєв, Анатолій
Назва : Економічне регулювання використання земель водного фонду: регіональні особливості
Місце публікування : Економіст. - К., 2014. - № 11. - С. 53-54 (Шифр Е555051/2014/11)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Водні ресурси-- Використання земель-- Регіональні особливості
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): водні об'єкти--територіальна диференціація--оренда--державно-приватне партнерство
Анотація: У статті обґрунтовується необхідність формування сучасної системи економічного регулювання використання земель водного фонду в умовах поглиблення інституціональних трансформацій у водогосподарському комплексі. Проаналізовано територіальну неоднорідність частки земель водного фонду в загальній площі земель та частки природних водотоків (річок та струмків) у загальній площі земель водного фонду. Запропоновано перспективні напрями формування сучасної системи економічного регулювання використання земель водного фонду на основі створення інститутів державно-приватного партнерства.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Яремчук Р. Є.
Назва : Ефективність реалізації державної регіональної політики в контексті проблематики територіальних диспропорцій
Місце публікування : Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 61-71: табл.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Регіональна політика-- Соціально-економічний ровиток --Україна
Державна регіональна політика-- Міжрегіональні диспропорції
Анотація: Наявність надмірних міжрегіональних диспропорцій у процесі функціонування соціально-економічної системи країни негативно впливає на динаміку її соціально-економічного розвитку, суттєво сповільнюючи його, а також створює перешкоди для її ефективної та своєчасної структурної трансформації. Проведений аналіз територіальних асиметрій соціально-економічного розвитку регіонів України у 2014-2020 рр. за вибраними індикаторами дозволяє констатувати, що, незважаючи на загальне зростання рівня соціально-економічного розвитку в регіонах, в Україні продовжував домінувати асиметричний тип регіонального розвитку, для якого було притаманно незначне зростання міжрегіональної диференціації. Надмірно високі рівні диференціації рівня ВРП на одну особу, обсягу капітальних і прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу в поєднанні з незначною диференціацією обсягів наявного доходу та доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу засвідчили значний розрив між результативністю регіональних економічних систем і якістю життя жителів регіонів. Для оцінювання ефективності реалізації стратегічних цілей і пріоритетних напрямів стратегії регіонального розвитку України до 2020 р. оцінено щорічні індикатори, пов’язані з регулюванням міжрегіональних диференціацій. Негативний вплив складних суспільно-політичних і фінансово-економічних обставин, а також недостатня ефективність застосування інструментів державної регіональної політики не дозволили досягнути прогнозованих значень більшості індикаторів у межах пріоритетних напрямів стратегії регіонального розвитку України до 2020 р., пов’язаних з регулюванням міжрегіональних диференціацій. Системність проблем міжрегіональних диспропорцій, що сформувались в Україні, спричиняє низьку ефективність численних спроб вирішення їх за допомогою точкових інструментів регіональної політики. Основна увага та ресурси в реалізації стратегічних завдань регіонального розвитку, пов’язаних із зменшенням міжрегіональних диспропорцій, мають скеровуватися на створення сприятливих умов для найбільш ефективного використання регіональних соціально-економічних потенціалів, спираючись на сильні сторони кожного з регіонів і спеціалізовані інноваційні рішення.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)