Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=суспільна свідомість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.
061
Ч 492


    Герегова, Світлана (Викладач ЧНУ).
    Роль Сидора Терлецького у становленні українського театрального мистецтва на Буковині [Текст] / С. Герегова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 702/703: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Мистецтво--Історія--Буковина, ХІХ ст.
   Театр--Історія--Україна, Буковина, ХХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
театральне мистецтво -- трупа -- актор -- режисер -- буковинський край -- суспільна свідомість -- національне відродження


Дод.точки доступу:
Терлецький, Сидор Іванович (актор і режисер, грав на сцені театру товариства «Руська Бесіда» у Львові, в Укр. драматичному театрі при Нар. Домі в Чернівцях, в Чернівецькому муз.-драматичному театрі ; 1892-1953) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

2.


    Завальнюк, В. В.
    Юридична антропологія та правозначуща поведінка [Текст] / В. В. Завальнюк // Митна справа. - 2013. - № 6. - С. 3-15. - Библиогр.: с. 14 (29 назв.)
Рубрики: Позитивне право--Правова поведінка
   Кримінальна психологія--Особистість злочинця

   Соціологічні теорії правопорушень

Кл.слова (ненормовані):
Міграційні процеси -- Суспільна свідомість
Анотація: Тема статті має актуальний характер, оскільки правозначуща поведінка є формою об`єктивації діяльності людини, при цьому ії характер і динаміка багато в чому визначаються не тільки рівнем культури правотворчості та правозастосування, але й особливостями соціально-правого статусу людини і правових зв`язків, що виникають між суб`єктами правовідносин.


Знайти схожі

3.


    Мужук, Леонід.
    Кіно й телебачення чи троянський кінь? [Текст] / Леонід Мужук // Слово і час. - 2013. - № 10. - С. 93-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Журналістика--Українське телебачення--Мова ЗМІ, 21 ст.
   Українське кіно, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
суспільна свідомість -- національний продукт -- культурний розвиток
Анотація: Системне руйнування українського мовного середовища триває багато віків, але нинішній період для живої української мови найнебезпечніший. Агресивній ефірній чужомовній інтервенції не чинять гідного опору україномовні культурно-інформаційні засоби. У статті висловлюються головні причини, за якими - масштабний процес деградації інформаційно-культурної сфери України.


Знайти схожі

4.


    Ніколаєнко, Володимир.
    Метод і методейя: шлях до свободи чи логічний примус [Текст] / Володимир Ніколаєнко, Леонід Ніколаєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 4. - С. 159-173. - Бібліогр.: с. 173
Рубрики: Наукова діяльність--Соціальні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
конструювання реальності -- логічний примус -- незнання (необізнаність) -- суспільна свідомість -- масова свідомість -- релігійний реванш -- релевантність -- соціальна залежність -- успіх -- функціональні (практичні) знання
Анотація: У статті розглянуто питання, пов’язані із трансформацією науки, що зумовлює конституювання в суспільстві соціальної структури знання, через яку відтворюються соціальні нерівності й пов’язані з ними відносини панування та підпорядкування. Очевидно, що процес пізнання соціально детермінований і в ньому протидіють дві тенденції: 1) здобуття знань як засобу розширення поля свободи і 2) обмеження доступу до знань різним категоріям людей як засіб відтворення відносин залежності. Отже, дилема знання – незнання має не лише гносеологічний, а й соціологічний вимір, адже поряд із виробленням знання існує також його антипод – вироблення незнання (необізнаності) – методейя.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Леонід
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.
9
І-906


    Нечаєва-Юрійчук, Наталія (Викладач ЧНУ).
    Перша світова війна у творчості англійських поетів-фронтовиків [Текст] / Наталія Нечаєва-Юрійчук // Історична панорама : зб. наук. ст. ЧНУ. Спеціальність "Історія". - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 12. - С. 31-43. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Історія--Перша світова війна, 1914-1918 рр.
   Англійська література--Теми та сюжети

Кл.слова (ненормовані):
Перша світова війна -- поети -- історичне джерело -- суспільна свідомість -- соціально-психологічні наслідки війни


Дод.точки доступу:
Брук, Р. \про нього\; Сесун, З. \про нього\; Оуен, В. \про нього\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 535074 (вільний)

Знайти схожі

6.


    Осьодло, Василь.
    Соціально-політичний контекст війни на Сході України [Текст] / В. Осьодло, Л. Будагьянц // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2015. - № 3. - С. 12-17 . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Соціологія--Суспільство
   Політологія--Конфлікти і кризи

   Історія України--Війна 2014 року

Кл.слова (ненормовані):
суспільна свідомість -- громадянське суспульство -- безпека держави
Анотація: У статті розглянуто окремі аспекти соціально-політичного контексту АТО на Сході України. Стверджується, що консолідація української політичної нації, утвердження демократичної правової держави з воєнною організацією як її невід’ємним атрибутом, розгортання системи орієнтованих на національний інтерес соціальних інститутів, усвідомлення значення громадсько-політичної активності та збройного захисту держави кожним громадянином, спільної діяльності цивільних та військових над забезпеченням воєнної безпеки держави, становить не лише інтегральну умову успішності, а й ціннісно-смислове узмістовлення АТО.


Дод.точки доступу:
Будагьянц, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Пабат, О. В.
    Структурно-функціональні особливості регуляторного механізму інноваційних факторів економічної безпеки держави [Текст] / О. В. Пабат // Економіка АПК. - 2011. - № 12. - С. 132-137. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Економіка України--Економічна безпека
   Економіка України--ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК

Кл.слова (ненормовані):
Економічні регулятори -- Купівельна спроможність населення -- Суспільна свідомість
Анотація: Проаналізовано структурно-функціональні особливості регуляторного механізму інноваційних факторів економічної безпеки держави. Виявлено, що найсуттєвішими і найефективнішими регуляторами інноваційних факторів економічної безпеки держави є економічні та соціальні. Розроблено схему взаємозв'язку між станом регуляторів та переважаючими процесами формування системи економічної безпеки держави.


Знайти схожі

8.


    Подорожна, Т. С.
    «Живе право» та права людини як ціннісна система координат [Текст] / Т. С. Подорожна, О. С. Котуха // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Соціальна сутність
   Соціологія права--Людський фактор

Кл.слова (ненормовані):
живе право -- соціальні цінності -- суспільна свідомість -- громадянська активність
Анотація: У статті розглянуто концепт «права людини» з точки зору соціології права. Акцентовано на модернізації та розширенні інтерпретації прав людини в контексті соціологічного підходу. Зазначено, що термін «права людини» – досить складний, має багатоаспектне смислове навантаження, його можна інтерпретувати і як філософський, і як політичний (якщо він демонструється, скажімо, як об’єкт політичної волі), і як юридичний (якщо його позиціонують, наприклад, як предмет судового захисту), і як соціологічний (якщо він вивчається як соціальний феномен за допомогою суспільної думки).


Дод.точки доступу:
Котуха, О. С.
Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Сич, М. О.
    Дослідження проблематики протидії корупційним правопорушенням у фаховій літературі [Текст] / М. О. Сич // Митна справа. - 2013. - № 2. - С. 122-126. - Библиогр.: с. 126 (16 назв.)
Рубрики: Антикорупційне законодавство
   Антикорупційна політика

   Система громадського контролю--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Державні службовці -- Публічна адміністрація -- Суспільна свідомість
Анотація: Зроблена спроба здійснити аналіз наукових досліджень протидії та боротьби з корупцією.


Знайти схожі

10.


    Шедяков, Володимир.
    Ціннісно-смислові комплекси: з минулого в майбутнє, від культури традиційної до постмодерної [Текст] / Володимир Шедяков // Економіст. - 2014. - № 8. - С. 4-5
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Стратегічні напрями--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
фінансово-економічні ресурси -- інтеграційні процеси -- суспільне життя -- ментальне переналаштування -- мораль -- культура -- суспільна свідомість
Анотація: Про роль ціннісно-смислових комплексів у стратегічному виборі України майбутнього.

Перейти к внешнему ресурсу: http://ua-ekonomist.com/8173-cnnsno-smislov-kompleksi-z-minulogo-v-maybutnye-vd-kulturi-tradicynoyi-do-postmodernoyi.html
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)