Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=судження<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-30 
1.


    Турчин-Кукаріна, І.
    Співвідношення оціночних понять і оціночних суджень у цивільному процесуальному праві [] / І. Турчин-Кукаріна // Підприємництво, господарство і право. - 2010. - № 11. - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Оціночне поняття--Оціночне судження
Анотація: У статті досліджується співвідношення феномену "оціночне поняття", "цивільно-процесуальне оціночне поняття" й "оціночне судження".

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

2.


    Савченко, О.
    Формування у молодших школярів умінь самоконтролю і самооцінки [Текст] / Олександра Савченко // Початкова школа. - 2015. - № 4. - С. 1-4.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Початкове навчання
Кл.слова (ненормовані):
самоконтроль -- самооцінка -- учні початкової школи -- оцінювальне судження -- колективний контроль
Анотація: Розкрито основні дидактичні умови формування у молодших школярів умінь і навичок самоконтролю і самооцінки. Наведено приклад тренувального завдання, рекомендоване учням для індивідуального виконання на уроці позакласного читання.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Самойлов, Олександр.
    Зміст та форма постановки теоретичної проблеми / О. Самойлов // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2015. - № 2. - С. 31-37. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Філософія науки
Кл.слова (ненормовані):
наука -- традиційна логіка -- мислення -- поняття -- судження -- умови від -- парадокс -- діалектична логіка -- суперечність -- теоретична проблема -- сутність -- форма -- явище
Анотація: Незадоволення прелставників психологічної науки нездатністю мислення, озброєного логікою, зрозуміти сутність складних явищ дійсності, грунтується лише на усвідомленні ними того, що сутність відповідно до вимог діалектики, розуміється як суперечність. Відсутність у них конкретного знання стосовно обмеженості інструментальних можливостей формальної логіки, а також стосовно спроб вдосконалити ці можливості видатними представниками філософської думки з метою пошуку формальних засобів подолання суперечності заважає їм сформулювати це незадоволення у вигляді теоретичної проблеми.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Барчук, В.
    Метод помилкових суджень / В. Барчук // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2014. - № 12. - С. 44-45
Рубрики: Педагогіка--Дидактика--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
судження -- помилкові судження
Анотація: В статті висвітлено особливості використання методу помилкових суджень, наведено приклади його застосування на уроках у старших класах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Мартьянова, Л.
    Творчий підхід до оцінювання першокласників [Текст] / Людмила Мартьянова // Початкова школа. - 2013. - № 1. - С. 40-42.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Перевірка і оцінка знань
Кл.слова (ненормовані):
першокласники -- оцінювання навчальної діяльності -- оцінні судження -- рівні досягнень
Анотація: Розкрито суть нового підходу до оцінювання навчальних досягнень першокласників. Визначено, що суттєвим чинником в оцінюванні досягнень є врахування індивідуальних особливостей дитини. Надано приклади словесного оцінювання відповідно до рівнів досягнень.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Бистрицький, Євген.
    Ідентичність, спільнота і політичне судження [Текст] / Євген Бистрицький // Філософська думка. - 2013. - № 4. - С. 41-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політична філософія--Феномен ідентичності
Анотація: В статті автор досліджує тематику культурної ідентичності. Ця тематика належить до найактуальнішній не тільки для сучасної української гуманітаристики, а й для української політичної свідомості. Девальвація політичного мовлення на сьогодні стала однією з великих соціальних небезпек, а проблема ідентичності особливо гостро стоїть для українського суспільства, яке переживає процес культурно-історичного та соціального самовизначення.


Знайти схожі

7.


    Трач, Ігор.
    Поет у власному світі буття [Текст] : рецензия / Ігор Трач // Дзвін. - 2014. - № 4. - С. 134
Рец. на кн. : Вандяк Б. Де судження породжують бентежність / Б. Вандяк. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2012. - 128 с.

Рубрики: Українська література--Поезії--Україна
Анотація: Стаття є рецензією на книгу поезій Б. Вандяка "Де судження породжують бентежність".


Дод.точки доступу:
Вандяк, Богдан \про твір\

Знайти схожі

8.


    Надурак, Віталій.
    Два типи моральних рішень [Текст] / Віталій Надурак // Філософська думка. - 2018. - № 3. - С. 66-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Методологічні дослідження
   Етика--Моральні судження

Анотація: У статті проаналізовано та здійснено класифікацію головних різновидів моральних рішень. Засадовими для класифікації є два типи моральних рішень, які відповідають двом типам когнітивних процесів, описаних Д. Канеманом (Система 1 та Система 2). Статтю грунтовано на методологічній установці емпіричної етики, що передбачає використання результатів емпіричних досліджень у міркуваннях на етичну тематику та прийнятті моральних рішень.


Знайти схожі

9.


    Надурак, Віталій.
    Моральні евристики: історія досліджень [Текст] / Віталій Надурак // Філософська думка. - 2018. - № 4. - С. 71-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Методологічні дослідження
   Етика--Моральні судження

Анотація: Статтю присвячено аналітичному огляду основних досліджень моральних евристик. Розвідки, присвячені моральним евристикам, є наслідком поширення на сферу моралі досліджень евристик як методів, що дають змогу приймати рішення з мінімальними когнітивними зусиллями. До таких методів переважно відносять використання простих норм, прийняття рішень на підставі емоційних реакцій, використання простих правил:


Знайти схожі

10.


    Романів, Ростислав .
    Професійне судження бухгалтера та облікова політика: нормативно-правовий аспект [Текст] / Р. Романів // Бухгалтерський облік і аудит. - 2018. - № 4. - С. 42-49. - Бібліогр. с. 48-49 (12 назв)
Рубрики: Облікова політика
Анотація: В статті аналізуються помилки, які допускають підприємства при формуванні облікової політики. Ситуація ускладнюється тим, що у вітчизняній нормативно-правовій базі відсутній стандарт, що регламентував би її створення та функціонування. Реалізація облікової політики тісно пов'язана з професійним судженням бухгалтера, стосовно якого теж відсутні роз'яснення щодо його сутності та правил застосування. Вивчення проблеми формування професійного судження на основі принципів обліку є неможливим без систематизації зарубіжного досвіду та аналізу стандартів США та ЄС, де використовується вказана облікова категорія. В статті розроблені пропозиції стосовно деяких аспектів формування Наказу про облікову політику та застосування професійного судження бухгалтера.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Ващенко, Лідія.
    Про результати вивчення стану критичного мислення ліцеїстів [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2017. - № 2. - С. 42-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шкільна освіта--Ліцеї--Критичне мислення учнів
Кл.слова (ненормовані):
Судження -- Оцінювання
Анотація: У статті представлено результати дослідження рівня оволодіння старшокласниками елементами критичного мислення. Нові завдання школи вимагають іншої, ніж у репродуктивному навчанні, організації мисленнєвої діяльності учнів, а саме розвитку критичного мислення. Це мислення вищого порядку, яке спирається на інформацію, усвідомлене сприйняття власної інтелектуальної діяльності, сприяє розвитку творчої особистості.


Знайти схожі

12.


    Імбер, В.
    Привчаємо розмірковувати змалку [Текст] / Вікторія Імбер // Дошкільне виховання. - 2015. - № 7. - С. 16-19 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільна--Розумове виховання
   Педагогіка--Дошкільне навчання--Розвиток математичних уявлень

   ВДПУ--Каф. дошкільн. та поч. освіти--Праці викладачів--Імбер В.

Кл.слова (ненормовані):
критичне мислення -- судження -- умови від -- розмірковування -- поняття
Анотація: В статті йдеться про необхідність розвитку у дітей логічного, критичного мислення, формування уявлення про судження, їх істинність або хибність. Розглянуто низку завдань, які допомагають ознайомлювати дітей із судженнями, вчити точно висловлювати думку, узагальнювати, аналізувати інформацію про об'єкти довкілля.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

13.


    Митник, Олександр
    Як виховати дошкільника-діяча [Текст] / Олександр Митник, Лариса Рижньова, Лариса Захаренко // Дошкільне виховання. - 2016. - № 2. - С. 6-10 . - ISSN 0321-1401
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне навчання--Розумове виховання
Кл.слова (ненормовані):
розвивальне освітнє середовище -- логічні завдання -- судження -- ігри-конструювання -- евристичні запитання
Анотація: Автори статті пропонують власні підходи до створення розвивального освітнього простору, в якому зростають дошкільнята, здатні логічно та критично мислити, творити й активно діяти.

Утримувачі документа:
ВДПУ : м. Вінниця, вул. Острозького, 32

Дод.точки доступу:
Рижньова, Лариса; Захаренко, Лариса

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

14.


    Митник, О.
    Розвиток пізнавальної сфери особистості молодшого школяра на уроках літературного читання [Текст] / Олександр Митник, Світлана Швець, Галина Буряк // Початкова школа. - 2016. - № 11. - С. 13-19.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Літературне читання--Методика
Кл.слова (ненормовані):
поняття -- судження -- система завдань з літературного читання
Анотація: Запропоновано систему завдань, які розроблено відповідно до розділів, тем підручників з літературного читання В. О. Науменко та О. Я. Савченко. Дані завдання вчитель може використати на уроках літературного читання у 2 класі, здійснюючи разом з учнями аналіз певного твору.


Дод.точки доступу:
Швець, Світлана; Буряк, Галина
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

15.


    Вашуленко, О.
    Емоційно-ціннісна складова у структурі читацької компетентності молодшого школяра [Текст] / Оксана Вашуленко // Початкова школа. - 2013. - № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Навчання читання
Кл.слова (ненормовані):
емоційно-ціннісний розвиток -- ціннісна орієнтація -- цінності -- емоції -- почуття -- читацькі емоції -- оцінні судження -- художній твір
Анотація: У статті розглядається актуальна проблема - формування емоційно-ціннісної складової читацької компетентності молодшого школяра, зосереджено увагу на напрямах роботи щодо вирішення цієї проблеми.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

16.


    Монк, Рей.
    Чи був Расел аналітичним філософом? [Текст] / Рей Монк ; пер. з англ. В. Циба // Філософська думка. - 2010. - № 2. - С. 130-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аналітична філософія
   Філософія--Історія--Новітня філософія--Персоналії

Кл.слова (ненормовані):
Величини -- Судження
Анотація: Автор статті намагається доказати, що Бертран Расел, як і Еванс є аналітичними філософами. Аналізуються деякі його праці.


Дод.точки доступу:
Циба, В. \пер. з англ.\; Расел, Бертран \о нем\

Знайти схожі

17.


    Вавженчук, Сергій.
    Оціночні судження та фактичні твердження як цивільно-правові категорії у сфері захисту честі, гідності та ділової репутації / С. Вавженчук, В. Довгопол // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 7. - С. 3-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судження--Оціносні судження--Фактичні твердження--Ділова репутація
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право


Дод.точки доступу:
Довгопол, Вадим
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Таровита, І.
    Підготовка до написання судження [Текст] : урок в 11 кл. / І. Таровита // Дивослово. - 2010. - № 4 . - С. 11-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Уроки --Розробка--Судження --Написання

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

19.


    Сухонос , С.
    "Я хочу сказати своє слово" (Урок за "Читанкою" для 2 класу О.Я. Савченко) [Текст] / С. Сухонос // Початкова школа. - 2005. - № 1. - С. 13-14.
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання--Тема. В. Струтинський "Жива казка", Д. Савченко "Квітка"
Кл.слова (ненормовані):
естетичні судження -- природа -- урок-подорож
Дескриптори: УКРАЇНСЬКА МОВА,ВИВЧЕННЯ І ВИКЛАДАННЯ
Анотація: Удосеоналення мовлення учнів. Навчання дітей складати казки. Розвиток образної уяви

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільних прим. немає

Знайти схожі

20.


    Ситник, Антоніна.
    Курс "Логіка" та його взаємозв'язок з іншими навчальними дисциплінами [Текст] / А. Ситник // Початкова школа. - 2008. - № 7. - С. 61-62.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Логіка--Методика--Школа--Міжпредметні зв'язки
Кл.слова (ненормовані):
логіка в школі -- судження -- картки з логіки
Анотація: Про логіку - науку яка розвиває культуру мислення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-20    21-30 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)