Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=сталий розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 109
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ляшенко, Вячеслав.
    Проблеми оцінки та інтегральні індекси сталого розвитку промисловості України з позицій економічної безпеки [Текст] / Вячеслав Ляшенко // Економіка України. - К., 2017. - № 2. - С. 3–23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Сталий розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- стратегічні орієнтири -- загрози -- інтегральний індекс -- економічна безпека -- промисловість
Анотація: Зроблено методологію ідентифікації стану сталого розвитку промисловості України з позицій економічної безпеки та наукового обгрунтування стратегічних орієнтирів досягнення сталого розвитку за допомогою адаптивних методів регулювання з теорії управління, що включає два етапи: ідентифікацію та стратегування. Запропоновано три сценарії розвитку та визначено стратегічні величини ключових макропоказників промисловості до 2020 р.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Бутко, М. П.
    Особливості локалізації економічного простору регіонів в умовах децентралізації владних повноважень [Текст] / М. П. Бутко, О. В. Попело, С. П. Колоша // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 60-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інноваційні структури--Інституційне середовище--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інновації -- технопарки -- технополіси -- індустріальні парки -- ресурсний потенціал -- сталий розвиток -- мотивація
Анотація: Досліджено базові чинники прискорення локалізації економічного простору регіонів України в умовах децентралізації владних повноважень. Розглянуто особливості становлення та прискореного розвитку інноваційних структур нового типу, а саме - технопарків, технополісів, індустріальних парків. Аргументовано, що інституціональне середовище має мотивувати створення нових, високопродуктивних робочих місць як основи модернізації продуктивних сил. Запропоновано модель організації агропромислового кластера в умовах реальної територіальної громади.


Дод.точки доступу:
Попело, О. В.; Колоша, С. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Радченко, О. Д.
    Фінансовий потенціал сталого розвитку аграрного сектору [Текст] / О. Д. Радченко // Економіка АПК. - 2019. - № 1. - С. 27-38 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Фінансовий потенціал--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансовий потенціал -- оцінка -- аграрний сектор -- сталий розвиток -- фінансові ресурси -- ефективність
Анотація: Мета статті - узагальнити теоретичні підходи до визначення фінансового потенціалу аграрного сектору, обгрунтувати його структуру та складові у світлі стратегії сталого розвитку. Пропозиції щодо уточнення категорії фінансового потенціалу, систематизації підходів до його визначення та оцінки для аграрного сектору слугуватимуть вирішенню проблеми ефективного управління фінансовими потоками на рівні держави, сектору та аграрних підприємств, прогнозуванню оптимального обсягу потенціалу і регулюванню факторів впливу, що загалом сприятиме оптимізації фінансового забезпечення стратегії сталого розвитку сектору.


Знайти схожі

4.


    Зінчук, Т. О.
    Корпоративна соціальна відповідальність вертикально інтегрованих структур аграрного бізнесу як умова сталого розвитку [Текст] / Т. О. Зінчук // Економіка АПК. - 2019. - № 1. - С. 39-49 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний бізнес--Сталий розвиток
   Корпоративне управління

Кл.слова (ненормовані):
агробізнес -- вертикально інтегровані структури -- глобальна угода ООН -- експортний потенціал -- корпоративна соціальна відповідальність -- корпоративне управління -- міжнародні стандарти -- сталий розвиток
Анотація: Мета статті - розкрити зміст поняття «корпоративна соціальна відповідальність структур аграрного бізнесу» і обгрунтувати підходи до її реалізації з урахуванням зарубіжного досвіду, міжнародних стандартів і принципів, а також основних засад сталого розвитку та національних особливостей організації сільськогосподарського виробництва. Обгрунтовані пропозиції щодо зміни пріоритетів корпоративної соціальної відповідальності та необхідності використання сучасних соціальних, економічних та екологічних методів в діяльності аграрних формувань на засадах сталого розвитку можуть бути використані як стратегічні напрями формування державної (регіональної) програми функціонування сталих бізнес-моделей в аграрному бізнесі.


Знайти схожі

5.


    Курман, Тетяна.
    Проблеми законодавчого забезпечення виробництва органічної продукції тваринництва [Текст] / Тетяна Курман // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 153-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринництво--Органічне виробництво
Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток
Анотація: Стаття присвячена аналізу правових засад виробництва органічної продукції тваринництва, а також формулюванню на його основі висновків і пропозицій, спрямованих на вирішення правових проблем і на вдосконалення чинного аграрного законодавства у зазначеній сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Мельник, Олеся.
    Правові аспекти регулювання відносин у сфері поводження з побутовими відходами на муніципальному рівні в Україні та ЄС в умовах децентралізації [Текст] / Олеся Мельник, Наталія Обіюх // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Побутові відходи--Управління--Муніципальні послуги--Україна
Кл.слова (ненормовані):
поводження з відходами -- муніципальні відходи -- регіональний розвиток -- сталий розвиток -- децентралізація -- європейський досвід
Анотація: У статті проаналізовано загальні положення та принципи законодавства Європейського Союзу та України у сфері поводження з побутовими відходами. Визначено, що регіональні реформи впливають на покращення якості муніципальних послуг, що надаються жителям територіальних громад. Доведено, що передача значних повноважень та бюджетів від державних органів до місцевих допомагає ефективніше вирішувати проблеми регіонального розвитку, особливо що стосується питань управління побутовими відходами.


Дод.точки доступу:
Обіюх, Наталія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Єфименко, Т. І.
    Система управління державними фінансами України: проблеми економічної безпеки [Текст] / Т. І. Єфименко // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 28-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Система управління--Економічна безпека--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ризики нестабільності -- сталий розвиток -- політичний консенсус -- бюджетно-податкове регулювання
Анотація: Проаналізовано інституційні, макроекономічні, політичні, організаційні, інформаційні ризики, що можуть перешкоджати успішному здійсненню заходів, спрямованих на забезпечення послідовності та передбачуваності бюджетно-податкової політики, на запобігання дефолтним ситуаціям тощо. Запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняних програмних документів у контексті їх більш чіткої та послідовної орієнтації на сталий розвиток економіки і захист національних інтересів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Хвесик, Михайло Артемович.
    Природно-ресурсна сфера України: стан та шляхи збереження [Текст] / Михайло Артемович Хвесик, Ганна Олександрівна Обиход // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 7. - С. 36-44 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природно-ресурсний потенціал--Україна
Кл.слова (ненормовані):
природно-ресурсна сфера -- капіталізація -- інституціоналізація -- земельні ресурси -- водні та лісові ресурси -- екосистемні послуги -- екологічна безпека -- сталий розвиток -- організаційно-фінансові механізми
Анотація: За результатами проведених досліджень сучасного стану природно-ресурсної сфери, а також при визначенні пріоритетних напрямів і організаційно-економічних механізмів її збереження встановлено неоднорідність розвитку регіонів за відповідними показниками, що потребує розроблення спеціальних, а не уніфікованих підходів до нарощування соціально-економічного потенціалу окремих територій. Проведено оцінку ресурсного потенціалу природного багатства України за складовими земельних, лісових, водних і мінеральних ресурсів та екосистемними послугами. Визначено рівень забезпеченості регіонів основними групами природних ресурсів, оцінено ступінь їх залучення до господарського використання. Обґрунтовано пріоритетні напрями підвищення вартості наявних територіальних ресурсів і залучення їх у фінансовий обіг. Доведено необхідність організації відповідної системи управління, яка б забезпечувала, з одного боку, надання природним ресурсам форми фінансових інструментів, а з іншого - гарантувала б їх ефективне проходження через адекватну фінансову інфраструктуру, що одночасно розширить можливості для активізації процесу їх відтворення.


Дод.точки доступу:
Обиход, Ганна Олександрівна

Знайти схожі

9.


    Руденко, Леонід Григорович.
    Світоглядна орієнтація розвитку людства і її сприйняття в Україні [Текст] / Леонід Григорович Руденко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 57-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвиток людства--Проблеми
   Розвиток людства--Прогнози--21 ст.

   Біосфера--Вплив людини

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- Цілі сталого розвитку -- Стратегія сталого розвитку України -- Порядок денний на ХХІ ст. -- світоглядна парадигма
Анотація: У статті простежено складні зміни, що відбулися в біосфері в процесі використання її ресурсів, та етапи формування нової світоглядної парадигми розвитку людства у ХХІ ст. Усвідомлення небезпеки для існування усього живого на планеті на глобальному і регіональному рівнях привело до затвердження на саміті ООН у 2015 р. Цілей сталого розвитку до 2030 р. та до розроблення відповідних стратегій розвитку окремих держав світу. В Україні підготовлено проект Закону про Стратегію сталого розвитку України до 2030 року, який уже пройшов обговорення в міністерствах, на регіональних і національних консультаціях, проте ані Стратегію, ані Національний план дій з її реалізації поки що не прийнято.


Знайти схожі

10.


    Буй, Ю. В.
    Розбудова інституціональної інфраструктури підтримки соціальних інновацій для забезпечення сталого розвитку регіону [Текст] / Ю. В. Буй, К. І. Антонюк // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 67-78 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сталий розвиток--Інституціональна інфраструктура--Інноваційна діяльність
Кл.слова (ненормовані):
інноваційна діяльність -- соціальні інновації -- сталий розвиток -- збалансований розвиток -- інституціональна інфраструктура
Анотація: У статті розглянуто проблеми функціонування інституціональної інфраструктури підтримки соціальних інновацій як однієї з базових передумов розвитку інноваційної діяльності в соціальній складовій з позиції сталого (збалансовано) розвитку. Встановлено пріоритети розвитку соціальних інновацій крізь призму інституціальної інфраструктури інноваційної діяльності на регіональному рівні. Висвітлено основні етапи впровадження соціальних ініціатив "зверху-вниз" у соціально-економічній системі регіону.


Дод.точки доступу:
Антонюк, К. І.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)