Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=сталий розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 109
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Яструб, С.
    Технології випереджальної освіти / С. Яструб // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2014. - № 10. - С. 24-25
Рубрики: Освіта--Сталий розвиток
   Педтехнології

Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- освіта для сталого розвитку
Анотація: В статті ознайомлено з особливостями впровадження технологій випереджальної освіти для сталого розвитку з власного досвіду автора.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


   
    Ювілей академіка НАН України Б. В. Буркинського [Текст] // Регіональна економіка. - 2012. - № 4. - С. 210-211 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Розвиток--Україна
   Природокористування--Економічні проблеми

   Регіональна економіка--Реформування

Кл.слова (ненормовані):
Сталий розвиток -- Інноваційні процеси -- Вчений
Анотація: Розгянуто життя та наукову діяльність Бориса Володимировича Буркинського,знаного вченого в галузі сталого розвитку, економіки промисловості, природокористування, реструктуризації господарських комплексів і регіональної економіки.


Дод.точки доступу:
Буркинський, Борис Володимирович (український вчений-економіст, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії наук України (2003), заслужений діяч науки і техніки України (1997), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2003) ; р. н. 1942)

Знайти схожі

3.


    Шпак, А.
    Гармонізуючи відносини соціуму з довкіллям. До 40-річчя програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера" [Текст] / А. Шпак, П. Черінько, Т. Полторацька // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 2. - С. 23-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навколишнє середовище--Екологія--Дослідження
   Екологічний моніторинг--Техногенний вплив--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Сталий розвиток -- Біосферні резервати -- Біорізноманіття -- Зміна клімату
Анотація: У статті подано огляд майже 40-річного періоду діяльності Національного комітету України, який координуютє дослідження у межах програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". Автори наголошують на важливості міждисциплінарного підходу до вивченя природних ресурсів, який суттєво доповнює вченим у підготовці рекомендацій щодо раціонального природокористування, розв'язання проблем сталого розвитку, гармонізації взаємодії суспільства і природного середовища, захисту наземних, прісноводних і морських екосистем.


Дод.точки доступу:
Черінько, П.; Полторацька, Т.

Знайти схожі

4.


    Шеховцов, Володимир.
    Перспективи кодифікації фауністичного законодавства й формування його структури / Володимир Шеховцов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 126-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тваринний світ--Правова охорона--Кодифікація законодавства--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кодифікація -- сталий розвиток -- Фауністичний кодекс
Анотація: Досліджено наявны концепціъ розвитку екологічного законодавства й перспектив подальшого вдосконалення його структури на основі запропонованої моделі побудови законодавства про тваринний світ. Запропоновано двоступеневий рівень систематизації екологічного законодавства стосовно законодавства про тваринний світ: Фауністичний кодекс (на рівні вже прийнятих і розроблених кодифікованих законодавчих актів у формі кодексів і законів у сфері екологічних суспільних відносин) і Кодекс законів про довкілля – як друга ланка систематизації.


Знайти схожі

5.


    Шевчук, Лариса.
    Екологічність як принцип публічних закупівель: законодавство України та стандарти Європейського Союзу [Текст] / Лариса Шевчук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 177-181. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Публічні закупівлі--Нормативно-правове регулювання--Європейські стандарти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
закупівля товарів, робіт і послуг -- Європейський Союз -- сталий розвиток
Анотація: Стаття присвячена дослідженню новел правового регулювання організації та здійснення публічних закупівель у державі з метою адаптувати законодавство України до acquis Європейського Союзу на виконання Угоди про асоціацію. Проаналізовано екологічні стандарти Європейського Союзу й особливості їх закріплення в національному законодавстві України.


Знайти схожі

6.


    Шевченко, І. В.
    Стратегічна екологічна оцінка як інструмент екологічної політики України [Текст] / І. В. Шевченко // Економіка України : Науковий журнал. - 2016. - № 10. - С. 79-86. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічна політика--Інструменти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- екологічні пріоритети -- механізм -- прийняття рішень
Анотація: Висвітлено проблеми та особливості розвитку стратегічної екологічної оцінки (СЕО). Запропоновано методологічний поетапний підхід до здійснення СЕО з урахуванням міжнародного досвіду та вимог ЄС. Обгрунтовано необхідність закріплення в українському законодавстві обов'язковості процедури СЕО для подальшого прийняття стратегічних рішень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Швець, М. О.
    Інтеграція принципів сталого розвитку на уроках географії у 8 класі [Текст] / М. О. Швець // Географія та економіка в сучасній школі. - 2012. - № 6. - С. 17-29.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Урок
Кл.слова (ненормовані):
сталий розвиток -- урок географії 8 клас
Анотація: В статті досліджується процес упровадження принципів сталого розвитку в практику діяльності вчителя.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Чайкін, Олександр.
    Крива Кузнеця: погляд з позиції екологічної сертифікації виробництва [Текст] / Олександр Чайкін // Економіст. - 2014. - № 6. - С. 53-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічне зростання--Екологічна складова--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сертифікація виробництва -- економічні показники -- сталий розвиток
Анотація: Досліджено можливість застосування кривої Кузнеця для обґрунтування залежності зростання економічного добробуту та зменшення навантаження на навколишнє природне середовище. Продемонстровано взаємозв'язок між зростанням доходів на душу населення та кількістю екологічно сертифікованих виробництв. Практично застосовано еколого-економічну інтерпретацію кривої Кузнеця з позиції екологічно сертифікованого виробництва в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Циганов, С. А.
    Проблеми сталого розвитку у контексті неоліберальної моделі глобалізації [Текст] / С. А. Циганов, А. М. Яншина // Економіка України. - 2013. - № 4. - С. 4-14
Рубрики: Світова економіка--Глобалiзацiя
Кл.слова (ненормовані):
транснаціоналізація -- міжнародні організації -- сталий розвиток
Анотація: Проаналізовано ключові прояви глобалізації та транснаціоналізації економіки у контексті сталого розвитку. Визначено проблеми і перспективи реалізації концепції сталого розвитку в умовах кризи неоліберальної моделі глобалізації.


Дод.точки доступу:
Яншина, А. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Хвесик, Михайло Артемович.
    Природно-ресурсна сфера України: стан та шляхи збереження [Текст] / Михайло Артемович Хвесик, Ганна Олександрівна Обиход // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 7. - С. 36-44 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природно-ресурсний потенціал--Україна
Кл.слова (ненормовані):
природно-ресурсна сфера -- капіталізація -- інституціоналізація -- земельні ресурси -- водні та лісові ресурси -- екосистемні послуги -- екологічна безпека -- сталий розвиток -- організаційно-фінансові механізми
Анотація: За результатами проведених досліджень сучасного стану природно-ресурсної сфери, а також при визначенні пріоритетних напрямів і організаційно-економічних механізмів її збереження встановлено неоднорідність розвитку регіонів за відповідними показниками, що потребує розроблення спеціальних, а не уніфікованих підходів до нарощування соціально-економічного потенціалу окремих територій. Проведено оцінку ресурсного потенціалу природного багатства України за складовими земельних, лісових, водних і мінеральних ресурсів та екосистемними послугами. Визначено рівень забезпеченості регіонів основними групами природних ресурсів, оцінено ступінь їх залучення до господарського використання. Обґрунтовано пріоритетні напрями підвищення вартості наявних територіальних ресурсів і залучення їх у фінансовий обіг. Доведено необхідність організації відповідної системи управління, яка б забезпечувала, з одного боку, надання природним ресурсам форми фінансових інструментів, а з іншого - гарантувала б їх ефективне проходження через адекватну фінансову інфраструктуру, що одночасно розширить можливості для активізації процесу їх відтворення.


Дод.точки доступу:
Обиход, Ганна Олександрівна

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)