Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (147)Буковина (114)Бібліотека О.С.Романця (3)Бібліотека В.Д.Бялика (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=спілкування<.>
Загальна кількість знайдених документів : 735
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.
63.52(4Бол)
М23


    Манолова, Галина.
    Сходини сусідів на сільських кутках - "Дернеците" - специфічна особливість спілкування болгарських переселенців у Бессарабії [] / Г. Манолова // Народна творчість та етнографія. - 2006. - №3. - С. 91-92
ББК 63.52(4Бол)
Рубрики: Звичаї і обряди--Болгари
   Діаспора болгарська--Звичаї і обряди

Анотація: Дослідження функціонування сходів гуртів на сільських кутках - "дернеците" - продиктоване тим, що в наш час болгарські переселенці в колишню Бесарабію саме так спілкуються, користуючись своїми "домашніми" мовами. Дане дослідження базується на теренних матеріалах, зафіксованих в 1999-2005 рр. у болгарських селах колишньої Бесарабії, що тепер є пограниччям двох держав - України і Молдови


Знайти схожі

2.


    Станіславчук, Г.
    Бібліотека - осередок культури, територія спілкування [] / Г. Станіславчук // Бібліотечна планета. - 2007. - № 2. - С. 28-29
Рубрики: Бібліотечне обслуговування--Київ, місто (Україна)
   Централізовані бібліотечні системи--Київ, місто (Україна)

Анотація: Про нові форми роботи з молоддю, читачами похилого віку та людьми з особливими потребами, запроваджені у Голосіївській ЦБС м. Києва.


Знайти схожі

3.


    Бацевич, Флорій.
    Сутність та предмет дослідження мови (погляд лінгвіста) [] / Ф. Бацевич // Філософська думка. - 2007. - № 2. - С. 112-124. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Філософія мови--Гносеологічні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
Парадигма імені -- Парадигма Слова -- Парадигма думки -- Парадигма спілкування
Анотація: Автор в даній статті досліджує проблеми філософії мови: предметне поле, концептуальні засади, важливі ознаки. Також розкрито парадигмоцентричний підхід до філософії мови, її відмінності від лінгвістичної філософії та теорії мови.


Знайти схожі

4.


    Кійко, Тетяна.
    Захист особистих немайнових прав батьків при вирішенні питань щодо виховання, спілкування та визначення місця проживання дитини [Текст] / Тетяна Кійко // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 7. - С. 108-111
Рубрики: Батьківські права--Виховання--Проживання--Інтереси дитини
Анотація: Досліджуються проблемні питання захисту особистих немайнових прав батьків при вирішенні питань щодо виховання.

Є примірники у відділах:
Бібліотека ВНАУ (вільний)

Знайти схожі

5.


    Ткачик, Андрій.
    Система процесуальних дій, спрямованих на обмеження таємниці спілкування [Текст] / Андрій Ткачик // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 253-256. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Таємниця спілкування--Процесуальні обмеження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
злочин -- особисте життя -- інформація -- суд -- процесуальні документи
Анотація: За наявності конституційних гарантій прав громадян в інформаційній сфері законодавством України передбачено тимчасові обмеження реалізації цих прав. Такі винятки з прав на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції встановлюються лише судом у випадках, передбачених законом, із метою запобігання злочину чи з’ясування істини під час розслідування кримінальних справ, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо. Чинне законодавство встановлює, що процесуальні дії, спрямовані на обмеження таємниці спілкування, як правило, проводяться на підставі ухвали слідчого судді. Складний порядок доступу правоохоронних органів до матеріальних носіїв інформації, що становить таємницю спілкування, свідчить про пріоритетний характер цього виду таємниці в системі інформації з обмеженим доступом, передбаченій вітчизняним законодавством.


Знайти схожі

6.


    Мельничук, Ярослава.
    Ольга Кобилянська та її оточення [Текст] / Ярослава Мельничук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 2. - С. 54-57. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Письменники українські--Кобилянська О. Ю.--Творчість
Кл.слова (ненормовані):
оточення -- спілкування -- "люди чину"
Анотація: Розглянуто проблему оточення Ольги Кобилянської. Спираючись на співзвучність естетичних поглядів письменниці й Миколи Євшана, показано вплив на неї Микити Шаповала, Іван Липи та Юрія Липи. Особливу увагу приділено буковинському оточенню авторки "Царівни", що шанувало її талант.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (українська письменниця ; 1863-1942) \про неї\
Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

7.


    Мейжис, Ірина.
    Соціокультурні складові поняття безпеки в соціології [Текст] / Ірина Мейжис // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціокультурні складові--Україна
Кл.слова (ненормовані):
свята -- ритуали пам’яті -- громадські акції -- авторитарний стиль -- демократія -- повсякденність -- ділове спілкування
Анотація: Розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки як елементи опору будь-яким різновидам намагань її послабити за допомогою культурних чинників, ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування держави, а також на стиль і характер людських взаємин у суспільстві. Особливість соціокультурної системи Півдня і Сходу України пов’язана з історією їх заселення різними народами. Зокрема, до наявних грецьких, українських, болгарських і молдавських поселень у новоутворені міста Півдня додалися представники різних народів (німці, євреї, поляки та ін.), що суттєво вплинуло на формування соціальної культури міст, яка лише частково була пов’язана із Російською імперією. Разом із тим мовою міжетнічного спілкування стала саме російська як друга для абсолютної більшості населення. На підставі теорії Р. Колінза розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки, які витлумачено як рівень залученості населення до різноманітних соціальних ритуалів, зокрема за доби колоніальної залежності України, а також як рівень довіри населення до центральної та регіональної гілок влади. Як соціокультурна складова розглядається здатність вивчення до опору зазіханням на безпечність існування соціуму за допомогою ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування суспільства, на стиль і характер людських взаємин (авторитарний або демократичний) у міжособистих і ділових контактах сучасників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Кравець, Лариса.
    Трансформація мовної комунікації в інформаційну добу [Текст] / Лариса Кравець // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 4. - С. 49-52. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Мовна ситуація--Інформаційно-комунікаційні технології--Інтернет-спілкування
Кл.слова (ненормовані):
мовна комунікація -- писемне мовлення -- усне мовлення
Анотація: Проаналізовано вплив інформаційно-комунікаційних технологій на мовну комунікацію в реальному житті з акцентом на роль інтернету. Підкреслено важливість мови в інтернеті. Схарактеризовано специфіку мовної комунікації у глобальній мережі та з'ясовано зміни, які вона спричинює у природній мові. Доведено, що мовна комунікація впливає на людину і трансформує суспільство.

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

9.


    Тищенко, Оксана.
    Згадати все, або Пам’ять у мовному спілкуванні [Текст] / Оксана Тищенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 3. - С. 50-53
Рубрики: Мова і мовлення
   Психолінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
пам'ять -- спілкування
Анотація: Про мову і мовлення: як і чому люди розуміють одне одного, що стає на заваді порозумінню і як подолати перешкоди в мовному спілкуванні? Про цікаві факти з історії та сучасності української мови та мовознавства.

Є примірники у відділах:
(вільний)

Знайти схожі

10.


    Таран, Оксана.
    Нормативно-стильові основи спілкування [Текст] / О. Таран // Дивослово. - 2011. - № 1. - С. 8-10
Рубрики: Тестування--Структура та форми тестових завдань--Урок мови
Кл.слова (ненормовані):
методика викладання в школі
Анотація: Розглядаються тестові завдання з української мови, мовних засобів відповідно до їхнього стилістичного забарвлення й стилю мовлення що регулюють норми.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

11.


    Кухарчук, Ірина.
    Культура спілкування як засіб духовного розвитку особистості [Текст] : лінгвістичний КВК для старшокласників / І. Кухарчук // Дивослово. - 2011. - № 2. - С. 23-26. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературні шкільні вечори--Сценарій--Літературно-музична композиція--Культура людського спілкування
Кл.слова (ненормовані):
позакласна робота
Анотація: Мета статті, ознайомити учнів з основами культури мовлення, удосконалювати вміння додержувати правил етики слововживання, розвивати комунікативну й філологічну компетентність школярів.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

12.
061
Ч-492


    Ткаченко, Олена.
    Усвідомлення та психологічний аналіз досвіду перебування в емоційно перевантажених ситуаціях спілкування як умова запобігання професійного вигорання учителів [Текст] / Олена Ткаченко // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 686: Педагогіка та психологія. - С. 174-182. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Педагогічна психологія--Професійне вигорання

Є примірники у відділах:
1 (11.02.2015р. Інв.А 421944 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

13.
061
Ч-492


    Стромило, Анна.
    Особливості педагогічного спілкування викладачів зі студентами в умовах освітньо-виховного середовища [Текст] / Анна Стромило // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 713: Педагогіка та психологія. - С. 162-169. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Вища освіта--Педагогічна майстерність
   Психологія студентів--Комунікативна компетентність


Є примірники у відділах:
1 (04.03.2015р. Інв.А 421989 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

14.
061
Ч-492


    Кончович, Катерина.
    Сутність педагогічного спілкування майбутніх учителів-філологів [Текст] / Катерина Кончович // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 687: Педагогіка та психологія. - С. 74-80. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Педагогічна освіта--Підготовка майбутніх вчителів--Комунікативна компетентність

Є примірники у відділах:
1 (12.02.2015р. Інв.А 420690 - Б.ц.) (вільний)
1 (12.02.2015р. Інв.А 421949 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

15.


    Галаєвська, Л.
    Діалогічна взаємодія як педагогічна і психологічна проблема [Текст] / Людмила Галаєвська // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 6. - С. 9-12. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Діалогічна мова
Кл.слова (ненормовані):
діалог -- діалогічна взаємодія -- діалогічна мова -- учасники діалогу -- спілкування
Анотація: У статті автор розглядає сутність діалогічної взаємодії в навчальному середовищі, аналізує різні підходи та погляди вітчизняних та зарубіжних психологів та педагогів на питання діалогічної взаємодії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Дубовик, С.
    Культура професійного мовлення педагога [Текст] / Світлана Дубовик // Початкова школа. - 2014. - № 12. - С. 1-4. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Вчитель
Кл.слова (ненормовані):
культура мовлення -- мова вчителя -- культура спілкування -- мовленнєва культура -- поради для вчителя
Анотація: У статті розглядається проблема формування культури професійного мовлення вчителя початкової школи; подано рекомендації щодо розвитку й удосконалення мовленнєвої культури педагога.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

17.


    Дженджеро, Оксана
    Застосування інтерактивних технологій на уроках української мови в старшій школі (на прикладі технологій опрацювання дискусійних питань) [Текст] / Оксана Дженджеро // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 2. - С. 19-23. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Технологія навчання
Кл.слова (ненормовані):
спілкування -- дискусія -- інтерактивні технології -- форми дискусії
Анотація: У статті розглядається проблема застосування дискусії та її різновидів на уроках української мови в старших класах, висвітлено етапи організації дискусії, визначено критерії оцінювання, подано практичні поради вчителям щодо побудови навчального процесу на основі інтерактивної взаємодії з учнями.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Опімах, Н.
    Особливості навчання української мови як державної в знз України [Текст] / Наталя Опімах, Інна Дараган, Людмила Тарнавська // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 3. - С. 34-40
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Педагогічний досвід
Кл.слова (ненормовані):
мотиви -- комплексні вправи -- метод проектів -- зацікавлення книгою -- спілкування з ровесниками -- міжособистісні теми
Анотація: У статті обгрунтовано особливості формування комунікативності в неукраїномовних учнів на основі гармонізації педагогічних впливів - взаємозв'яку навчальної, позакласної, позашкільної діяльності. Комплексно представлено ллексичний, комунікативний, змістовий, інтегративний, методичні аспекти розв'язання поставленої проблеми.


Дод.точки доступу:
Дараган, Інна; Тарнавська, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Бєлік, Т. А.
    Організація та проведення батьківських зборів / Т. А. Бєлік, Н. Г. Пугачова // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 5. - С. 34-41. - Зміст: Додаток 1. Примірне положення про батьківські комітети (ради) ; Додаток 2. Лист-запрошення
Рубрики: Батьківські збори
   Виховання--Організація виховної роботи

Кл.слова (ненормовані):
батьківські збори -- види батьківських зборів -- правило успішного спілкування
Анотація: Ознайомлено з видами батьківських зборів, їх функціями та формами проведення, розкрито методику їх проведення, запропоновано психологічні поради щодо проведення зборів.


Дод.точки доступу:
Пугачова, Н. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Кулик, В. З.
    Чому дитина стає "чужою": як досягти взаєморозуміння / В. З. Кулик, А. О. Кадров // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 3(Берез.). - С. 45-53
Рубрики: Батьківські збори
Кл.слова (ненормовані):
соціалізація -- учня -- дитина -- спілкування
Анотація: Основною метою статті є сприяння формуванню кльтури спілкування батьків і дітей у процесі соціалізації. Матеріал допоможе батькам під час вибору методів і засобів виховання своїх дітей.


Дод.точки доступу:
Кадров, А. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)