Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (15)Буковина (6)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=сполуки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 122
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    8-(метилсульфоніл)-2,6-дигідроімідазо[1,2-с]піримідин-5(3Н)-они - нові гктероциклічні похідні сульфонів з противірусною активністю. [Текст] / В. М. Соломянний, В. С. Броварець, О. В. Шабликіна [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 5. - С. 75-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Органічна хімія--Гетероциклічні сполуки
   Фармакологія--Противірусні засоби

Кл.слова (ненормовані):
Гетероциклізація -- Сульфонова похідна
Анотація: Встановлено противірусну активність нового отриманого аналога цитозину.


Дод.точки доступу:
Соломянний, В. М.; Броварець, В. С.; Шабликіна, О. В.; Москвіна, В. С.; Хиля, В. П.

Знайти схожі

2.


   
    Інноваційний потенціал мембранної технології розділення газів у промисловості. Інтенсифікація технологічних процесів із застосуванням мембранної техніки [Текст] / В. І. Кириченко [та ін.] // Хімічна промисловість України. - 2013. - № 3. - С. 25-40. - Бібліогр.: с. 39-40
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Гази
Кл.слова (ненормовані):
реакція естерифікації -- розділення кисню -- виробництво водню -- мембранний реактор -- синез-газ -- окиснення вуглеводнів -- мембранна абсорбція газів -- біометан -- леткі органічні сполуки -- відхідні гази -- мембрани
Анотація: Представлений критичний аналіз сучасного стану і перспективи розвитку індустрії мембранного розділення газів, зростаючої ролі мембранних процесів у виробництві і споживанні енергії, використанні сировинних ресурсів та вирішенні проблем охорони навколишнього середовища і зміни клімату на Землі. Наведені результати аналізу рівня інтеграції мембранних процесів розділення газів у виробничу практику та інноваційний розробок. Представлені передбаченя майбутнього розвитку і можливого впливу мембранної науки і технології на стале зростання промислового виробництва.


Дод.точки доступу:
Кириченко, В. І.; Миронов, А. М.; Осокіна, В. К.; Рисюк, Б. Д.; Голубов, О. Г.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

3.


    Патика, В. П.
    Азотовмісні сполуки у зерні різних сортів і ліній пшениці спельти [Текст] / В. П. Патика, В. П. Карпенко, В. В. Любич // Вісник аграрної науки. - 2018. - № 8. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Зернові культури--Пшениця спельта
Анотація: Визначено формування азотовмісних сполук у зерні різних сортів і ліній пшениці спельти.


Дод.точки доступу:
Карпенко, В. П.; Любич, В. В.

Знайти схожі

4.


    Самусенко, Юрій.
    Алмазне серце в шкурі носорога [Текст] / Юрій Самусенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 2. - С. 9-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Флуорорганічні сполуки
Анотація: Стаття присвячена одному з багатьох розділів хімічної науки. Розвиток хімії органічних сполук Флуору в Україні тісно пов'язаний з ім'ям видатного вченого Л. М. Ягупольського, який у 1965 р. створив і до 1968 р. очолював відділ хімії органічних сполук Флуору в Інституті органічної хімії АН УРСР.


Знайти схожі

5.


   
    Анилин. Извлечение из водных растворов. Сообщение 2. Адсорбционный метод извлечения анилина [Текст] / Я. В. Островка [и др.] // Хімічна промисловість України. - 2014. - № 4. - С. 34-39 : рис., табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Хімічні виробництва--Екологія
   Органічні сполуки--Адсорбція

Кл.слова (ненормовані):
адсорбція -- концентрація аніліну -- сорбенти -- екстрагенти -- екстракція -- йоніти -- катіоніт -- стічні води
Анотація: Встановлена залежність концентрації аніліну в сорбентах і екстрагентах від рівноважної концентрації аніліну в розчині і показано, що при витяганні аніліну з водних розчинів з концентрацією вище 0.8-1,0% вигідно застосовувати екстракцію, а за концентрації нижче 0,5-0.8% - адсорбцію. Вивчена можливість застосування ряду йонітів для витягання аніліну з водних розчинів. Знайдено, що кращим із них є катіоніт КУ-2. Встановлено, що динамічна ємкість катіоніту складає для розчинів аніліну з концентрацією 5г/дм3 - 36,3%, для промислових стічних вод з концентрацією 9,76г/дм3 - 41,2%.


Дод.точки доступу:
Островка, Я. В.; Островка, В. И.; Мороз, А. В.; Киселёва-Логинова, Е. В.; Попов, Е. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


   
    Анилин. Извлечение из водных растворов. Сообщение 3. Извлечение анилина из сточных вод ионным обменом в динамических условиях [Текст] / Я. В. Островка, В. И. Островка, А. В. Мороз, Е. В. Попов // Хімічна промисловість України. - 2014. - № 5. - С. 68-71 : рис., табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Органічні сполуки--Хімічні процеси
   Екологія--Стічні води--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
сорбція -- катіоніт -- динамічна ємність -- розчини аніліну -- концентрація -- іоніт
Анотація: Вивчена сорбція аніліну з водних розчинів катіонітом КУ-2 в динамічних умовах. Встановлено, що динамічна ємність для розчинів аніліну з концентрацією 5г/дм3 складає 36,3%, для промислових стічних вод з концентрацією 9,76г/дм3-41,2%. Показано, що максимум сорбції аніліну іонітом досягається за величини рН від 5до 6.


Дод.точки доступу:
Островка, Я. В.; Островка, В. И.; Мороз, А. В.; Попов, Е. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Макаров, А.
    Ароматичні сполуки вин [Текст] : як способи насичення діоксидом вуглецю впливають на їхній склад / А. Макаров // Харчова і переробна промисловість. - 2003. - № 10. - С. 23-24
Рубрики: Виноробство--Ароматичні сполуки
Анотація: Наявність у газованих напоях діоксиду вуглецю надає їм своєрідних органолептичних характеристик і властивостей, у тому числі й оригінального сприйняття букету.


Знайти схожі

8.


    Вовк, Михайло Володимирович.
    Біоактивні гетероциклічні системи [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 28 січня 2015 року / Михайло Володимирович Вовк // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 3. - С. 38-43 : іл.
Рубрики: Фармацевтика--Лікарські засоби
   Органічна хімія--Гетероциклічні сполуки

Кл.слова (ненормовані):
дизайн органічних молекул -- лікарські засоби
Анотація: В Інституті органічної хімії НАН України виконуються важливі фундаментальні та прикладні дослідження, спрямовані на створення нових біологічно активних сполук як базових матеріалів для фармацевтичної та агрохімічної промисловості. Розроблено концептуальні засади побудови моно- та поліфункціональних похідних азольних і азинових систем, їх хіральних та конденсованих аналогів. Проведено дизайн, синтез та біоскринінг і запропоновано сполуки-лідери для створення препаратів для лікування раку, туберкульозу, ішемічного інсульту та діабету.


Знайти схожі

9.


    Діхтяр, Олена.
    Біоактивні сполуки продуктів бджільництва проти Covid-19 [Текст] / Олена Діхтяр // Пасіка. - 2021. - № 10. - С. 20-21 . - ISSN 1814-4764
УДК
Рубрики: Продукти бджільництва--Лікувальні властивості
Кл.слова (ненормовані):
лікування медом

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Майстренко, О. О.
    Безвитратна система утримування основного обладнання теплової електростанції в резерві методом продувки сухим повітрям [Текст] / О. О. Майстренко, М. К. Безродний , Б. А. Шаповал // Енергетика та електрифікація. - 2018. - № 4. - С. 2-4 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 4
УДК
Рубрики: Теплові електростанції--Обладнання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
електрична та теплова енергія -- енергогенеруючі потужності -- способи збереження енергетичного обладнання -- ремонтні роботи -- консервація енергоустановок -- корозія -- хімічні сполуки -- утилізація -- європейські стандарти -- номограма осушування MDC5000 -- котли ТПП-210А
Анотація: Стаття розкриває проблему корозії енергетичного обладнання, методи його консервування. Представлений новий унікальний спосіб боротьби з корозією - продувка сухим повітрям.


Дод.точки доступу:
Безродний , М. К.; Шаповал, Б. А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)