Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=соцреалізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 28
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-28 
1.


    Скляренко, Галина.
    Інтерпретація творчості Т. Шевченка в українському мистецтві ХХ століття [Текст] / Галина Скляренко // Слово і час. - 2014. - № 3. - С. 90-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Мистецтвознавство--Напрями і течії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
модернізм -- авангард -- соцреалізм -- постмодернізм
Анотація: У статті простежено протиріччя в інтерпретації творчості Шевченка протягом ХХ ст., наголошено на постійній актуальності його спадщини на шляхах утвердження національної ідентичності та розбудови культури.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Агеєва, Віра.
    Канон як мистецтво пам'ятати [] / Віра Агеєва // Сучасність. - 2010. - № 5. - С. 153-162
Рубрики: Літературознавство--Канон української літератури
Кл.слова (ненормовані):
канон української класики -- літературні революції -- модернізатори канону -- соцреалізм -- художні тексти
Анотація: Ві?ра Па?влівна Аге?єва (30 липня 1958, Бахмач Чернігівської області) — український літературознавець, літературний критик. Доктор філологічних наук. Досліджує проблеми стильової диференціації української літератури 20 століття, особливості розвитку українського модернізму, виявляє зацікавлення феміністською інтерпретацією текстів.


Знайти схожі

3.


    Мазепа, Наталя.
    Коли і як "загинув" соціалістичний реалізм [Текст] / Наталя Мазепа // Слово і час. - 2010. - № 8. - С. 40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціалістичний реалізм--Дослідження
   Радянська література--Соцреалізм

Анотація: У статті йдеться про різні погляди на існування літератури в умовах доктрини соціалістичного реалізму. Цей процес остаточної руйнації тривав декілька десятиліть і був він справою кількох поколінь письменників. Перед статтею розповідається про доктора філологічних наук, провідного наукового співробітника-консультанта, Наталю Ростиславівну Мазепу.


Дод.точки доступу:
Мазепа, Наталя (доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник-консультант)

Знайти схожі

4.


    Хархун, Валентина.
    Ленініана як естетичний проект [Текст] / В. Хархун // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 33-43. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Літературознавство--Образи в літературі
   Радянська література--Соцреалізм

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Історизм -- Література
Анотація: У статті аналізується ленініана як проект соцреалізму, який визначив кодифікування позитивного героя, типологію функціональних ролей митця, ідеологічні й естетичні програми літератури. Зокрема, авторка зосереджує увагу на теоретичних аспектах формування образу Леніна як взірця позитивного героя, розглядає категорії історизму, типового і трагічного як форманти канону вербального зображення Леніна. Досліджуються такі функціональні ролі соцреалістичного письменника, як "медіум", "боєць", "дослідник", з'ясовується роль ленініани у формуванні феномену "радянської літератури".


Знайти схожі

5.


    Савела, Юлія.
    Міжнародний науковий семінар "Семіосфера радянської культури: знаки і значення" [Текст] / Юлія Савела // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 114-116
Рубрики: Семінари--Гуманітарні--Україна
   Радянська література--Соцреалізм

Анотація: 9-12 червня 2010 р. в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України відбувся міжнар. наук. семінар "Семіосфера радянської культури: знаки і значення". За результатами семінару планується друге видання збірника із серії "Studia Sovetica".


Знайти схожі

6.


    Лущій, Світлана.
    Марія Галич у колі ланківців [Текст] / Світлана Лущій // Слово і час. - 2010. - № 4. - С. 21-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Організація--Літературна організація "Ланка"
Кл.слова (ненормовані):
Автобіографія -- Спогади -- Епістолярій -- Імпресіонізм -- Соцреалізм
Анотація: Стаття присвячена Марії Галич - єдиній жінці з літературної організації "Ланка" (із 1926 р. МАРС). Подається її біографія та аналіз художніх творів, написаних протягом 20-х - 60-х років ХХ ст. Із залишених нею автобіографій, спогадів про Б. Антоненка-Давидовича, Г. Косинку, Є. Плужника та листів до літературознавця В. Півторадні вимальовується яскрава картина літературно-мистецького життя 1920-х - поч. 1930-х років та виринає чимало невідомих подробиць про "Ланку" та ланківців.


Дод.точки доступу:
Галич, Марія (член літературної організації "Ланка")

Знайти схожі

7.


    Харчук, Роксана.
    Павло Тичина. 1891-1967 [Текст] / Роксана Харчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 10. - С. 24-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
символізм -- соцреалізм -- конструктивізм -- персоніфікація -- вітаїзм
Анотація: Розглянуто біографію і творчість П. Тичини на тлі історичної доби, простежено, коли поет перейшов від символізму до естетики соцреалізму, проаналізовано джерела творчості митця й особливості його поетики.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Харчук, Роксана.
    Павло Тичина. 1891-1967 [Текст] / Роксана Харчук // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 11. - С. 60-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
символізм -- соцреалізм -- конструктивізм -- персоніфікація
Анотація: Розглянуто біографію і творчість П. Тичини на тлі історичної доби, простежено, коли поет перейшов від символізму до естетики соцреалізму.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Свербілова, Тетяна.
    Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років ХХ ст. [Текст] / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Українська література--Течії і напрямки--Соцреалізм
   Літературознавство--Драматургія

Кл.слова (ненормовані):
Соцреалізм -- Масова культура -- Культурна антропологія -- Тоталітарна культура -- Оксиденталізм -- Імперський дискурс -- Компаративістика -- Імагологія
Анотація: Соціалістичний реалізм не був монокультурним явищем, як не був він специфічно російським "стилем". Розгляд його в контексті масової культури Європи й Америки вимагає національної диференціації й ідентифікації культур, що входили до складу радянської імперії. Культурна антропологія, що реконструює образ тоталітарної культури, враховує аспект читача, але не ідентифікує самого читача. Повернення до історії літератури одіозних імен, що були викреслені в попереднє десятиліття, має супроводжуватися увагою до оксиденталізму як культурного явища, що неминуче мусить змінити ідеологічний антиімперський дискурс. Це можливо тільки в межах компаративного дослідження, зокрема імагології.


Знайти схожі

10.


    Матющенко, Анжела.
    Протоканон соцреалізму та українська драматургія 1920-х років [Текст] / Анжела Матющенко // Слово і час. - 2011. - № 10. - С. 32-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Драматургія, 20 ст.
   Літературознавство--Течії і напрями--Соцреалізм

Кл.слова (ненормовані):
канон соціалістичного реалізму -- протоканон -- ідеологічні концепти
Анотація: У статті досліджено процес відстоювання національної духовно-естетичної ідентичності в українській драматургії 1920-х років, коли ідеологізований канон соцреалізму тільки формувався. Окреслюючи цей суперечливий період як період протоканону, авторка наголошує, що приналежні до нього найбільш значущі твори українських драматургів були позначені не тільки нав'язуваними зовні ідеологічними концептами, а і їх художнім подоланням.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-28 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)