Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (9)Буковина (20)Бібліотека О.С.Романця (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=сопілка<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-21   21-21 
1.


    Супруненко, Ніна.
    Цей світ беззахисно-ранимий [Текст] : [поезії] / Ніна Супруненко // Дзвін. - 2019. - № 7-8. - С. 153-156. - Зміст: "Чудовий світ і вся земля свята..." ; "Людина, що не любить землю власну..." ; "Не хочеться вже думать про печаль..." ; "Десь ледве чутно заспіва сопілка..." ; "В дитині цій тече і кров моя..." ; "Така буваю стомлена до краю..." ; Поза зоною ; Обереги-охоронці ; "Згоряли цілу ніч слова твої..." ; "Стара конячка тягне віз..." ; "Телефонуєш..."
Рубрики: Художня література--Поезія--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

2.


    Золотарьова, О. І. (викладач Харківської гуманітарно-педагогічної академії).
    Українські народня інструменти [Текст] / О. І. Золотарьова // Мистецтво в школі. - 2013. - №10. - 26-28, кольорова вкладка. - www. джерела: с. 28
Рубрики: Galerie
Кл.слова (ненормовані):
Бас, басоля -- Козобас -- Гусла (гуслі) -- Кобза, бандура -- Ліра -- Скрипка -- Цимбали -- Гудок -- Волинка -- Свірелі, кувички (кувиці) -- Окарини (зозульки, свистунці, свистульки) -- Сопілка та її різновиди (флояра, теленка (тилинка), денцівка (жоломійка), зубівка, коса, дудка, скигля) -- Сурма -- Трембіта, ріг, ріжки -- Шумові та ударні музичні інструменти (брязкальця, порожнисті раковини, калатальця, деркач, било, калатало, бубон (решітка), бугай)


Знайти схожі

3.


    Щукіна, Ірина.
    У пошуках коментаря (мелодії до "Лісової пісні" Лесі Українки) [Текст] / Ірина Щукіна // Слово і час. - 2012. - № 7. - С. 51-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Драми, 19-20 ст.
   Музика і література

Кл.слова (ненормовані):
Мелодії -- Сопілка
Анотація: У статті розглянуто факти з історії музичних текстів до драми Лесі Українки "Лісова пісня", а також з історії їхніх публікацій. Аналізується, узагальнюється, коментується інформація про особливості деяких мелодій за автографом. За коментарями К. Квітки подано відомості про походження мелодій.


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Смеречинська, Галина.
    Сопілка; Мама-груша; Синові сни; Дощик; Ріжок; Казочка [Текст] : [Вірші] / Г. Смеречинська // Дзвін. - 2006. - № 5-6. - С. 174-175.
Рубрики: Дитяча література--Україна
Анотація: Галина Смеречинська представляє ряд дитячих віршів.


Знайти схожі

5.


    Яківчук, Галина.
    Сопілка на уроках музики [Текст] / Г. Яківчук // Мистецтво та освіта. - 2011. - № 2. - С. 20-24
Рубрики: Методика викладання музики
   Музичні інструменти

   Сопілка

Анотація: Стаття містить методичні рекомендації вчителям музики з навчання учнів гри на сопілці


Знайти схожі

6.


    Староста, П.
    Сопілка Велеса [Текст] : [Вірш] / П. Староста // Дніпро. - 2007. - № 9-10. - С. 140-141
Рубрики: Художня література--Українська--ПОЕЗІЯ, 21 ст.
Анотація: В легенді розповідається як Велес, бог скотарства, хліборобства і мистецтва, своєю грою на сопілці зупинив кровопролитну битву. У післямови до легенди автор говорить, що сьогодні б Велеса треба в український дім.


Знайти схожі

7.


    Дмитрів, Ярослава.
    Ремінісценції "тринадцяти алогій" [Текст] : [поезії] / Ярослава Дмитрів // Дзвін. - 1994. - № 7. - С. 160. - Зміст: "Нечіткі обриси. Алогія буття..." ; "Терновий шлях. Терновий шляху дим..." ; "І важить тут не похорон богів -..." ; "Калиною сопілка каганцює..."
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 20 ст.


Знайти схожі

8.


    Товкайло, Я.
    Пастуші інструменти Волині й Полісся: системно-етнофонічний аспект. Народна творчість та етнологія [Текст] / Я. Товкайло // Народна творчість та етнологія. - 2021. - N 1(січень-березень). - С. 120-131 : кольор. ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сигнальні інструменти--Пастухи--Полісся--Волинь
Кл.слова (ненормовані):
сопілка -- дудка-викрутка -- дудка-колянка -- вабик -- пастуша труба -- сигнальні інструменти
Анотація: Стан збереженості волинської і поліської традиційної сопілкової музики значно гірший, ніж карпатської. Проте саме тут побутують і зафіксовані унікальні способи виготовлення дудок, яких немає в інших регіонах: розколювання та викручування деревини.
Мета дослідження - розгляд сопілкової традиції Полісся та Волині в контексті пастівницької культури: аналіз різновидів інструментів, способів виготовлення та гри, спільних і відмінних рис порівняно з іншими українськими регіонами та сусідніми державами, а також осмислення ролі знакових постатей, творчі портрети виконавців/носіїв традиції. для досягнення мети і реалізації завдань дослідження було застосовано порівняльний, історико-інструмен-тознавчий та етноорганофонічний методи.
У виконанні дудкарів ще можна почути пастівницькі награвання, "хатню" гру ("музика для себе", "музика для слухання", "музика до співу" тощо). Сигнальні музичні атрибути пастівницької традиції, такі як пастуші труби, роги, ріжки, "вабики" в наш час узагалі вийшли з ужитку поліщуків та волинян. Описи їх містяться у працях К. Квітки, О. Ошуркевича, М. Хая, В. Ярмоли та інших дослідників, а згадки про них ще можна зафіксувати від місцевих старожилів. Це має скласти основу сучасних обстежень регіону "слідами" цих учених із метою визначення динаміки згасання традиції гри на дудках упродовж кінця ХХ - початку ХХІ ст.
Фото довгої пастушої труби, зроблене В. Масловим під час експедиції 1935 року, є ще одним доказом того, що цей інструмент також побутував на території східної частини Поліського регіону як сигнальний пастуший атрибут.
Народні аерофони пастівницької традиції, виконувана музика, побутова та нематеріальна сфера пастушої традиції Полісся та Волині мають багато спільного із білоруською, литовською і польською. Полісся не обмежується кордонами Української держави, тому в наступних дослідженнях варто звернути увагу на вивчення цього регіону в цілому.
На основі описаних параметрів, технології виготовлення та відомостей, наданих носіями традиції про полісько-волинські сопілки (дудка-колянка, дудка-викрутка (свистілка)) та різновиди пастуших труб і рогів, можемо краще зрозуміти роль, місце і значення застосування їх у народному побуті досліджуваного регіону.


Знайти схожі

9.


    Товкайло, Ярина.
    Пастівницька традиція як середовище функціонування сопілкової музики українців [Текст] / Я. Товкайло // Студії мистецтвознавчі. - 2017. - № 3. - С. 15-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Музикознавство--Сопілка--Пастуша діяльність(пастівництво)--Сопілкова музика


Знайти схожі

10.


    Чепурко, Богдан.
    Нечуй-вітер [Текст] : [поезії] / Богдан Чепурко // Дзвін. - 2019. - № 2. - С. 5-15. - Зміст: Віч у віч ; Повня ; Я на ворога, мила, йду... ; "Пахне степом. І лугом. І листям" ; Зимові дерева ; Бард ; Ой поріс чабер ; Клекіт ; Образ твій ; "Шумлять дощі. Й у снах життя триває" ; "Над Стрипою помеж людьми" ; "Тече ріка бистра" ; Сопілка ; Натомість ; Свидниця ; Розгірче ; Видіння ; Україно моя! ; "Чи впізнаєш - звідки хто прийшов" ; Глибока ; Донбас ; Див ; Холодне сонце ; "Ой ти дубе горелюбий" ; Споминальне ; Підземна Україна ; Пісня про Копичинці ; Великдень ; Потяг ; Зима ; Тут і там ; Вино з кульбаб ; Від порога до порога ; Білі проліски ; Зусібіч ; "Рум'янок цвів і зеленів" ; Вир і вирій ; Символ степу ; Завмерти у зорях ; Осіннє проситься в місійне ; Приростень ; Дерево бажань ; "Весна в неснах мовчить. Лелеки не літають" ; Зоряна пісня ; Різдво
Рубрики: Українська література--Поезія, 21 ст.


Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)