Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (38)Буковина (39)Бібліотека П.В.Рихла (11)Бібліотека М.М.Фатова (3)Бібліотека О.М.Масана (1)Бібліотека О.С.Романця (12)Хотинська бібліотека (2)Бібліотека І.Г.Чеховського (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=середньовіччя<.>
Загальна кількість знайдених документів : 206
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Сліпушко, Оксана.
    Новий погляд на український літературний Ренесанс [Текст] : [рецензія] / Оксана Сліпушко // Слово Просвіти. - 2022. - 22-28 верес. (№ 33). - С. 11
Рец. на кн. : Ісіченко, Ігор. Історія української літератури : Середньовіччя. Ренесанс XI-XIV ст. / Архієп. Ігор Ісіченко. - Харків : Вид-во Точка, 2021. - 643 с.

Рубрики: Історія української літератури--Середньовіччя--Ренесанс--Рецензія на книгу


Дод.точки доступу:
Ісіченко, Ігор (архієп. ; укр. церков. та громад. діяч, архієпископ-емерит, науковець, письменник. Член Українського ПЕН ; 1956-) \про кн.\

Знайти схожі

2.


    Гаєвая, Олександра.
    Еволюція правових поглядів на феномен старіння від часів стародавнього світу до сьогодення / Олександра Гаєвая, Людмила Перевалова, Ганна Гаряєва // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна політика--Правові погляди--Історія, Стародавній світ -- Середньовіччя
Кл.слова (ненормовані):
публічна політика -- суспільна активність -- повноцінне життя
Анотація: Показано виникнення і вирішення проблем літнього віку в Стародавньому світі і в період Середньовіччя, береться до уваги необхідний теоретичний і практичний досвід, який обов’язково знайде застосування і втілення в сучасному житті. Висвітлюються погляди античної філософії на феномен старості, розроблення методів оцінки зовнішнього і внутрішнього середовища, класифікація станів людського життя, описання ознак старіння і хвороб у літніх людей, розроблення рекомендацій з дотримання гігієни в Стародавньому світі. Констатовано, що в період Середньовіччя час людського життя відчувається як висока цінність і водночас підкреслюється його короткочасність і тлінність.


Дод.точки доступу:
Перевалова, Людмила; Гаряєва, Ганна

Знайти схожі

3.


    Пилипишин, Павло.
    Філософсько-правові принципи середньовіччя як фундамент християнського індивідуалізму [Текст] / Павло Пилипишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 270-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Християнська ідеологія, 10-14 ст.
Кл.слова (ненормовані):
принципи -- індивідуалізм -- природне право -- теоцентризм
Анотація: У статті проаналізовано християнську ідеологію, яка здійснила трансформацію у людській свідомості, оскільки людина почала розуміти себе як образ Божий, а самого Бога як абсолютну особистість, відповідальну за своє творіння. Така переоцінка основних філософсько-правових цінностей посприяла розвитку особистості, її самосвідомості, індивідуальності. Встановлено, що уподібнення до Бога передбачало індивідуальну свободу і особисту відповідальність, а індивідуалізм тісно пов'язаний з актом вибору і відповідальністю перед Богом. Таке метафізичне обґрунтування унікальності людини означало, що християнство формує нову форму індивідуалізму через «відкриття» індивіда, його внутрішньої сторони.


Знайти схожі

4.


    Рибалкін, Валерій.
    Близькосхідні контакти наддніпрянців: новини з минулого / Валерій Рибалкін // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 12. - С. 24-27
Рец. на кн. : Тищенко, К. 42 епохи українських мовних контактів: енциклопедія 3000 запозичених реалій античності й середньовіччя у мові, прїзвищах і топонімах / К. Тищенко. - Київ ; Броди : Просвіта, 2020. – 912 с.

Рубрики: Українська мова--Українські мовні контакти--Мовні запозичення
Анотація: Рецензія на нову книгу професора КНУ ім. Тараса Шевченка К.Тищенка – солідний, понад дяв’ятсотсторінковий том. Він підсумовує двадцять років досліджень українських мовних контактів від залишених у мові їхніх найраніших ознак і до сьогодення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ільницька, Г. С.
    Фехтування [Текст] / Г. С. Ільницька // Фізичне виховання в школах України. - 2020. - № 12. - С. 1-8 (Дод.).
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Спорт--Фехтування
Кл.слова (ненормовані):
фехтування в Стародавньому світі -- фехтування в Середньовіччя -- фехтування на шпагах -- фехтування на шаблях -- бойове мистецтво -- рапіра
Анотація: Подано інформацію про індивідуальний вид спорту фехтування - його історію, класифікацію технічних прийомів і бойових дій, мистецтво і правила фехтування.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Крестовська, Наталя.
    Медіація в міжнародних конфліктах середньовіччя та модерної доби [Текст] / Наталя Крестовська // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 324-331. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні конфлікти--Медіація--Історія, 12- початок 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна медіація -- Венеційська республіка -- Ганзейський союз -- Конвенції про мирне врегулювання міжнародних спорів
Анотація: У статті на прикладі окремих медіаційних кейсів проаналізовано інституціоналізацію міжнародної медіації з часів Високого середньовіччя до початку Першої світової війни.


Знайти схожі

7.


    Фаст, Олексій.
    Роль середньовічної правової доктрини у формуванні уявлень про честь та гідність як правового інституту [Текст] / Олексій Фаст // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 208-214. - Бібліогр. 24 назви
Рубрики: Правові вчення--Честь--Гідність--Період середньовіччя
Анотація: Статтю присвячено дослідженню питання ролі середньовічної правової думки у процесі формування уявлень про честь та гідність особистості як правового інституту. Стверджується, що передумовою виникнення інституту честі та гідності є визнання безумовної цінності особистості (індивіда) як самостійного суб’єкта права. У статті досліджуються основні історичні фактори, які визначили специфіку середньовічних уявлень про честь та гідність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ціпов'яз, Лариса.
    Кохання довжиною в життя. Данте як ключова постать італійського Середньовіччя і переходу до Відродження. Загальна характеристика його творчості. Утілення в сонетах краси високого почуття кохання. Урок зарубіжної літератури, 8 клас [Текст] / Лариса Ціпов'яз // Всесвітня література в сучасній школі. - 2020. - № 1. - С. 31-37. - Зміст: Сонети
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Розробки уроків
   Письменники італійські, 13-14 ст.--Поети

Анотація: Пропонується розробка уроку за творчістю Данте.


Дод.точки доступу:
Данте, Аліг'єрі (італійський письменник ; 1265-1321) \про твір\
Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


   
    Собачі жетони Галицького Покуття на прикладі жетонів Городенківського повіту [Текст] // Нумізматика і фалеристика. - 2020. - № 4. - С. 14-22. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Нумізматика--Боністика--Монети--Нагороди, 12 ст.
   Галицько-Волинська держава--Галицько-волинське князівство--Монголо-татарська навала--Середньовіччя, 1188-1199 рр.

Кл.слова (ненормовані):
Галицько-Волинські землі -- Берестейська земля (Брестська) -- Червенсько-Холмська -- Шипинська (теперішня Буковина)
Анотація: З давніх-давен Гальцько-Волинське князівство, а згодом і королівство, займало досить велику територію у складі Київської Русі. На Заході галицько-волинські міста-фортеці Берестя (Брест), Холм, Перемишль, Ярослав, Хотин оберігали державу від зазіхань ласих на наші землі польських та мадярських сусідів.


Знайти схожі

10.


    Селігей, П.
    Тищенко К. М. 42 епохи українських мовних контактів: енциклопедія 3000 запозичених реалій античності й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах [Текст] : [рецензія] / П. Селігей // Мовознавство. - 2020. - № 5. - С. 78-80
Рец. на кн. : Тищенко К. М. 42 епохи українських мовних контактів: енциклопедія 3000 запозичених реалій античності й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах / Костянтин Тищенко. - Київ ; Броди : Просвіта, 2020. - 912 с.

Рубрики: Українська мова--Мовні контакти--Рецензія на книгу
Анотація: Нова книга К. Тищенка - це підсумок восьми монографій автора (2006–2018) з різних аспектів теми. Рецензована книга викладає нову концепцію історії українських мовних контактів. Водночас це й сучасний синтез знань про багатовікову історію запозичень в українську мову.


Дод.точки доступу:
Тищенко, Костянтин Миколайович (укр. мовознавець, педагог, перекладач, д-р філол. наук (1992), проф. (1995) ; 1941-) \про кн.\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)