Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (10)Буковина (16)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=розуміння<.>
Загальна кількість знайдених документів : 332
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
1.


    Погорела, А. О.
    Відгук на твір мистецтва [Текст] / А. О. Погорела // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2019. - № 4/5. - С. 24-27. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Загальноосвітні школи--Середні навчальні заклади--Образотворче мистецтво--Українська мова
   Образотворче мистецтво--Живопис

   Мовлення--Мова--Стилістика

Кл.слова (ненормовані):
учні -- усне мовлення -- писемне мовлення -- розуміння творів мистецтва -- любов до прекрасного
Анотація: Стилістика як наука розглядає виражальні мовні засоби і стилі мовлення. Залежно від предмета дослідження виділяють стилістику мови й стилістику мовлення.


Знайти схожі

2.


    Коваленко, Вільям.
    Денотативні закони фахового розуму та розуміння у сфері дидактологістики вищої школи [Текст] / В. Коваленко // Вища освіта України. - 2015. - № 4. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища школа--Дидактологістика


Знайти схожі

3.


    Коваленко, Анатолій.
    До проблеми розуміння української абетки [Текст] / Анатолій Коваленко // Персонал. - 2011. - № 1. - С. 128-136 : кол. іл. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Українське образотворче мистецтво--Книжкова ілюстрація--Абетка
Анотація: Абетка - це такий самий гатунок художньої творчості, як і всі види й жанри образотворчого мистецтва. Вона володіє самостійними властивостями художньої та естетичної оцінки. Крім того, абетка може цілком претендувати на роль нового виду і жанру в українському образотворчому мистецтві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Кисельова, Катерина.
    Усі вимагають, щоб мистецтво було зрозуміле. Але не вимагають від себе пристосування до його розуміння [Текст] : казимір Малевич передбачав, що кіно буде кольоровим / Катерина Кисельова // Країна. - 2019. - № 11. - С. 10-12 : портр
Рубрики: Художники українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.


Дод.точки доступу:
Малевич, Казимир Северинович (укр. худож.-авангардист, засновник супрематизму, один з фундаторів кубофутуризму; педагог, теоретик мистецтва ; 1878-1935) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Овчаренко, Д.
    Філософсько-правове розуміння моралі та її вимог до соціальних практик застосування покарання [Текст] / Д. Овчаренко // Право України. - 2011. - № 5. - С. 301-308. - Библиогр.: с. 308 (18 назв)
Рубрики: Покарання--Мораль
   Мораль і право

Анотація: На противагу традиційному позитивістському розумінню моралі, справедливості та права пропонується альтернативний погляд на їх зміст та співвідношення. Вже на цьому підгрунті висувається низка моральних вимог до соціальних практик застосування покарання.


Знайти схожі

6.


    Митрофанов, І.
    Сучасне кримінально-правове розуміння механізму реалізації відповідальності [Текст] / І. Митрофанов // Право України. - 2011. - № 4. - С. 184-190. - Библиогр.: с. 190 (1 назва)
Рубрики: Кримінальна відповідальність --Норми
Анотація: У статті аналізуються актуальні питання реалізації кримінально-правових норм, що встановлюють відповідальність та покарання. Акцентується увага на тому, що для реалізації таких норм необхідний юридичний механізм, який має складатися з певних елементів. Автор робить узагальнене визначення механізму реалізації кримінальної відповідальності.


Знайти схожі

7.


    Андрейченко, С.
    Еклектичний підхід до розуміння концепту "вина держави" у міжнародному праві [Текст] / С. Андрейченко // Право України. - 2015. - № 11. - С. 126-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне право--Норми--Тлумачення
Анотація: У статі проводиться розмежування між первинними і вторинними нормами міжнародного права в контексті розгляду питання про міжнародну відповідальність держави, досліджуються переваги такої відмінності на практиці. Аналізується увага на тлумаченні міжнародних норм міжнародними судовими органами та його ролі для встановлення міжнародної відповідальності держави.


Знайти схожі

8.


    Гетьман, І.
    Герменевтичні засади в "Апології Сократа" та античних діалогах [Текст] / І. Гетьман // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 3. - С. 95-100. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Герменевтика--Юридична
   Філософи давньогрецькі

Кл.слова (ненормовані):
праворозуміння -- герменевтична методологія -- розуміння -- пізнання -- мислення -- судження -- мисленнєва дія
Анотація: Стаття присвячена системному аналізу однієї з актуальних методологій праворозуміння - герменевтики. У статті проведено гносеологічне дослідження знань про герменевтичну проблематику самобутнього філософа доби античності - Сократа.


Дод.точки доступу:
Сократ, \про нього\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Вовк, Д.
    Християнська трудова традиція : підходи до розуміння [Текст] / Д. Вовк // Вісник Академії правових наук України. - 2011. - № 2. - С. 35-45. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Християнство--Правові традиції
Кл.слова (ненормовані):
західна цивілізація
Анотація: Християнська трудова традиція розглядається як об’єкт правових досліджень. Визначаються проблеми і підходи до розуміння даної традиції.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

10.


    Коструба, Анатолій Володимирович.
    Теоретичне розуміння системи правових форм захисту корпоративних відносин [Текст] / Анатолій Володимирович Коструба // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 97-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Корпоративні відносини--Правовий аспект
   Корпоративне право--Правовідносини--Поняття та зміст

Кл.слова (ненормовані):
корпоративні правовідносини -- захист цивільних прав -- правовий інтерес
Анотація: У роботі представлені правові конструкти, які визначають можливість формування якісно нових розумінь перспектив розвитку корпоративних відносин. Автором доведено, що на сьогодні існує дві протилежні точки зору в питанні природи конструкції права на захист. Відповідно до першої, право на захист є складовою суб’єктивного цивільного права. Теоретична позиція інших вчених полягає в тому, що право на захист є самостійним по відношенню до суб’єктивного цивільного права. Аргументовано, що таке право може бути реалізовано в межах охоронних правовідносин, тому право на захист знаходить свій прояв виключно за межами розвитку регулятивного правовідношення. Віднесення правомочності на захист до складової суб’єктивного цивільного права звужує сферу реалізації такої правомочності межами здійснення відповідного суб’єктивного цивільного права, елементом якого воно є. Правові можливості, гарантовані державою, не обмежуються суб’єктивним цивільним правом. Останні, будучи опосередкованим природним правом, включають у себе правовий інтерес як форму прагнення людини в задоволенні потреб особистості. Механізм реалізації правового інтересу в цивільних правовідносинах, у структурі яких активна особа не має суб’єктивних цивільних прав, не обмежує здатність забезпечити захист суб’єктивних цивільних прав такої особи в інших, пов’язаних із ним цивільних правовідносинах. Формування правового інтересу особи генерується із наявного суб’єктивного цивільного права цієї особи в суміжних правовідносинах, охорона яких забезпечується за посередництвом захисту правового інтересу.


Знайти схожі

11.


    Рено, Світлана.
    Еволюція розуміння розкоші [Текст] / С. Рено // Персонал. - 2011. - № 3. - С. 116-122 : кол. іл. - Бібліогр.: 16 назв
Рубрики: Соціологія--Спосіб життя--Розкіш (люкс)
Анотація: Згідно з поясненнями багатьох етимологічних словників, розкішшю вважають все те, що є комфортним, приємним, дорогим та показовим, належить до екстравагантного стилю життя, де превалюють насолода та крайнощі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Сіденко, Володимир Романович.
    Платіжний баланс [Текст] : тема 36. Макроекономіка: підручник / Володимир Романович Сіденко // Економічна теорія. - 2017. - № 3. - С. 101-119. - Бібліогр. наприкінці ст. - Зміст: 36.1. Структура та факти формування платіжного балансу ; 36.2. Новітні методологічні підходи до розуміння платіжного балансу ; 36.3. Методи регулювання платіжного балансу на рівні держави та міжнародних організацій ; 36.4. Специфіка політики регулювання платіжного балансу в Україні
Рубрики: Макроекономіка--Підручник
   Платіжний баланс



Знайти схожі

13.


    Камишин, В. В.
    Антропологія інтелекту- шлях до розуміння феномена обдарованості [Текст] / В. В. Камишин, М. М. Міленіна // Педагогіка і психологія. - 2016. - № 1. - С. 15-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелект--Антропологія
   Обдарованість--Феномен

Анотація: Обгрунтовано потребу переорієнтації освітніх підходів з урахуванням розуміння специфіки функціонування людської психіки, що сформувалася еволюційним шляхом становлення людського виду і продовжує шлях формування; запропоновано застосування розуміння механізмів культурної еволюції та природного відбору у методиці виявлення та підтримки особливостей індивідуальної особистості.


Дод.точки доступу:
Міленіна, М. М.

Знайти схожі

14.


    Тіхоненко, Світлана.
    У пошуках "квітки часу..." (До розуміння твору Міхаеля Енде "Момо") [Текст] / Світлана Тіхоненко // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 5. - С. 34-35
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Письменники німецькі, 20 ст.

   Уроки світової літератури--Форми проведення--Урок-діалог

Анотація: Подається розробка уроку за твором М.Енде "Момо".


Дод.точки доступу:
Енде, Міхаель (німецький письменник ; 1929-1995) \про твір\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

15.


    Снєгірьова, Валентина.
    Типи навчальних статей та особливості їх презентації у компетентнісно орієнтованих підручниках з інтегрованого курсу літератури для 5-6 класів [Текст] / Валентина Снєгірьова // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2011. - № 10. - С. 16-18
Рубрики: Підручники--Література--Інтегрований курс
Кл.слова (ненормовані):
навчальний текст -- художій твір -- сприйняття -- розуміння -- читацька компетентність -- предметні компетенції -- рубрика
Анотація: У статті розкрито особливості презентації навчального матеріалу в компетентністно орієнтованих підручниках з інтегрованого курсу літератури для 5-6 класів, акцентовано увагу на типах навчальних статей, їхньому змісту та структурі.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

16.


    Гузь, Ольга.
    Уроки з вивчення твору Габріеля Гарсіа Маркеса "Стариган із крилами" [Текст] / Ольга Гузь // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 4. - С. 22-29. - Зміст: "Стариган із крилами" ; Урок № 1. Тема: Життєвий та творчий шлях письменника як ключ до розуміння його творчості ; Урок № 2. Тема: Чому люди позбавлені крил? (до розуміння сутності "магічного реалізму" оповідання Г. Г. Маркеса "Стариган із крилами")
Рубрики: Письменники колумбійські, 20 ст.
   Уроки світової літератури--Розробки уроків

Анотація: Подаються розробки уроків за твором Габріеля Гарсіа Маркеса "Стариган із крилами".


Дод.точки доступу:
Маркес, Гарсія Габрієль (колумб. письм., лауреат Нобелів. премії 1982 р., журналіст, видавець і політ. діяч ; 1928-2014) \про твір\
Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

17.


    Тіхоненко, Світлана.
    "Читач для "Нескінченної історії або Живлюща вода для Читача"... (до розуміння смислів тексту Міхаеля Енде "Нескінченна історія") [Текст] / Світлана Тіхоненко // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 5. - С. 32-34
Рубрики: Уроки зарубіжної літератури--Розробки уроків
   Письменники німецькі, 20 ст.

   Уроки світової літератури--Форми проведення--Урок-діалог

Анотація: Пропонується розробка уроку за твором М. Енде "Нескінченна історія".


Дод.точки доступу:
Енде, Міхаель (німецький письменник ; 1929-1995) \про твір\
Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

18.


   
    Миследіяльнісна педагогіка - теорія і практика // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 3. - С. 16-17
Рубрики: Педагогіка--Розвиток і формування особистості
Кл.слова (ненормовані):
розумові здібності -- розуміння -- осмислення -- миследіяльність
Анотація: В статті розкрито предмет, задачі, принципи миследіяльнісної педагогіки як цілісної освітньої практики.


Знайти схожі

19.


    Козаченко, О. В.
    Чи дійсно людина є господарем тваринного світу?. (до розуміння сутності головної проблеми повісті "Мустанг-іноходець") [Текст] / О. В. Козаченко // Зарубіжна література в школах України. - 2015. - № 9. - С. 43-44. - Зміст: "Мустанг-іноходець"
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Письменники канадські, 19-20 ст.

Анотація: Розробка уроку зарубіжної літератури за повістю Сетона-Томпсона "Мустанг-іноходець". Мета уроку: здійснити цілісний аналіз твору; розкрити сутність і причини головного конфлікту повісті; виховувати гуманні почуття.


Дод.точки доступу:
Сетон-Томпсон, Ернест (канад. (шотланд. походження) письм., художник-анімаліст, один з ідеологів і натхненників скаут. руху ; 1860-1946) \про твір\
Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

20.


    Ковальчук, В.
    Розуміння, пошуки істини й моральна відповідальність [Текст] / В. Ковальчук // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 5. - С. 10-11.
Рубрики: Педагогіка--ЗНЗ--Проблеми
   Виховання--Моральне

Кл.слова (ненормовані):
цінності -- духовні цінності -- моральні цінності -- сприйняття -- генеративне сприйняття
Анотація: Піднімається актуальна проблема формування цінностей сучасного суспільства.


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-80   81-100   101-120      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)