Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=розділові знаки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 20
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20  
1.


    Черніс, О.
    Заглянь у себе! [Текст] / О. Черніс // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2011. - № 1. - С. 45-46
Рубрики: Початкова освіта--Рідна (українська) мова
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- групова полярність -- образність мовлення
Анотація: В статті йдеться про образне викладання мови в початковій школі.


Знайти схожі

2.


    Ківеждій, Олеся.
    "Я належу до тих, хто... вважає друзів найліпшою прикрасою життя" [Текст] : урок у 7 класі / Олеся Ківеджій // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 4. - С. 25-27
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Дієприкметниковий зворот
Кл.слова (ненормовані):
відеоконференція -- напівтест -- розділові знаки
Анотація: Подано методику проведення уроку української мови на тему "Дієприкметниковий зворот", зокрема форми, методи роботи, а також різні типи навчальних завдань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    До розділу "Синтаксис і пунктуація" [Текст] / Олена Горошкіна, Ольга Караман, Наталія Мордовцева, Людмила Попова // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 11. - С. 51.
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Методика
Кл.слова (ненормовані):
лінгвістична мініатюра -- підмет -- присудок -- розділові знаки
Анотація: Подано лінгвістичну мініатюру, яку доцільно використати на уроці української мови при вивченні правил вживання розділових знаків між підметом і присудком.


Дод.точки доступу:
Горошкіна, О.; Караман, О.; Мордовцева, Н.; Попова, Л.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Власюк, В.
    Речення з прямою мовою [Текст] : українська мова : 5 клас / Валентина Власюк // Українська мова і література в школах України. - 2014. - № 5. - С. 52-54. - Бібліогр.: 3 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Синтаксис--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормовані):
пряма мова -- слова автора -- розділові знаки -- робота у групах
Анотація: Подано розробку уроку, який має на меті ознайомити учнів із прямою мовою та її відмінностями від слів автора, формувати пунктуаційні навики, виховувати бережливе ставлення школярів до природи.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Савченко, Ірина
    Пунктуаційна система збірки поезій "Кобзарь Т. Шевченка" (1840 р.) [Текст] / Ірина Савченко // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
Кл.слова (ненормовані):
пунктуаційна норма -- розділові знаки -- кома -- тире -- двокрапка -- крапки -- дужки
Анотація: У статті описано пунктуаційну систему, використану в першому виданні книги "Кобзарь Т. Шевченка", що вийшла друком у Санкт-Петербурзі в 1840 році. Зроблено спрбу показати, як "ломоносовська" традиція пунктуаційних норм інтегрувала в українську друковану продукцію, висловлено також припущення, що в поетиному доробку геніального поета вжито розділові знаки, власноруч поставлені автором та додані вправною рукою типографського коректора. Аналіз графіки першодруку "Кобзаря Т. Шевчекна" дав змогу виявити вживання крапки (навіть коми) в кінці заголовків поетичних творів, крапок (трьох або чотирьох) для вираження багатозначності, роздуму, специфіку використання тире між синтаксичними одиницями, різними за метою висловлювання. Зазначимо непослідовне вживання коми при однорідних, відокремлених членах речення та вставних словах, розділових знаків (двокрапки, тире, коми з тире) між частинами складних речень та складних синтаксичних конструкцій, у реченнях із прямою мовою. Зафіксовано, однак, використання тире, як і в сучасному правописі, у безсполучникових складних реченнях зі значенням часу та зіставно-протиставних. Є спроба пунктуаційно виокремити в тексті вставлені конструкції. Окремі розділові знаки вжито невмотивовано і стилістично необгрунтовано, що,очевидно, пояснюється й специфікою синтаксичної будови Шевченкових поезій.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Остапченко, Оксана.
    Квести в текстах, або лінгвістичні пригоди на кожному уроці [Текст] / Оксана Остапченко // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 4. - С. 37-39.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Ігрові методи
Кл.слова (ненормовані):
квест -- твест -- розділові знаки
Анотація: Подано уривки з навчального посібники з лінгвістичними твестами - інтелектуальними іграми, які допоможуть розробити продуктивний, дидактично вмотивований урок-квест. Суть таких твестів полягає у пошуку відповіді на приховані в тексті проблемні питання, вирішенні мовних чи мовленнєвих загадок.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Щербина, Світлана.
    "При майстрах якось легше. Вони - як атланти. Держать небо на плечах. Тому і є висота" : заняття секції "Українська мова" Малої академії наук [Текст] / Світлана Щербина // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 7/8. - С. 69-74. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
пряма та непряма мова -- цитати -- розділові знаки
Анотація: Подано приклад заняття секції "Українська мова" МАН. Мета його - повторити, узагальнити і систематизувати знання гуртківців про речення з прямою і непрямою мовою, про цитати; визначати їх особливості, виражальні можливості; навчити відрізняти цитату від інших форм чужого мовлення; удосконалювати вміння та навички правильно ставити розділові знаки прямій мові, виділяти цитату на письмі відповідними розділовими знаками, перетворювати пряму мову на непряму і навпаки; складати усні і письмові висловлювання, використовуючи виражальні можливості прямої і непрямої мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Бакалінська, Тетяна.
    Повторення та узагальнення вивченого в 7 класі. Пунктуація : 8 клас / Тетяна Бакалінська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 9. - С. 24-27 : іл.
Рубрики: Українська мова--Пунктуація--План-конспект уроку
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- просте і складне речення -- звернення -- вставні слова -- пряма мова
Анотація: Подано план-конспект уроку української мови на тему "Повторення та узагальнення вивченого в 7 класі. Пунктуація". Дидактичний матеріал представлено в інноваційній формі викладання, навчання та оцінювання, яка називається "бріколаж" і передбачає творчу роботу з певними інструментами та ресурсами, які є в класі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Рик, О.
    Основні пунктограми у простому і складному реченнях, у реченнях з прямою мовою та в діалозі. Пунктуаційний аналіз. Українська мова, 11 клас [Текст] : урок / Орися Рик // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 4. - С. 55-58. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
розділові знаки -- пунктуація -- робота з текстом -- текст
Анотація: Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про систему розділових знаків української мови, їхні функції, удосконалювати пунктуаційні вміння; формувати вміння та навички ставити потрібні розділові знаки в реченнях; розвивати самостійність мислення, вміння формулювати висновки, наводити аргументи на підтвердження власних думок ; формувати навички ведення дискусії; виховувати любов до української мови, повагу до звичаїв та традицій людей різних національностей, шанобливе ставлення до обраної професії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Білятинська, О.
    Розділові знаки між однорідними членами речення [Текст] / Ольга Білятинська // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 6. - С. 44-45.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
однорідні члени речення -- розділові знаки
Анотація: Мета уроку: закріпити знання учнів про однорідні члени речення, вміння визначати їх у реченнях, ставити до них запитання, визначати слово, до якого вони стосуються, ставити коми між однорідними членами речення; розвивати логічне мислення, вміння виконувати різні мисленеві дії (аналіз, порівняння); виховувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)