Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=релігійність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Паращевін, Максим.
    Вплив релігійності на поширеність цінності традиціоналізму [Текст] / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моральні цінності--Релігійність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
традиція -- традиціоналізм -- релігія
Анотація: Статтю присвячено виявленню зв’язку між релігійністю населення України та орієнтаціями на цінність традиції. Релігія може виступати як чинником збереження традиції, так і чинником реалізації новацій, але історично перша складова переважала. За сучасних умов у релігії також вбачають радше хранителя традицій. Проте відомо, що сучасна релігійність є переважно індивідуалістичною та модерністською. Тому постає питання, наскільки традиціоналістський потенціал релігії відбивається в реальних ціннісних орієнтаціях населення нашої країни. Це питання має значення для з ’ясування, з одного боку, загроз для соціально-політичної та соціально-економінної модернізації України, а з іншого — ролі релігії в сучасному суспільстві. Для визначення зв’яжу релігійності з орієнтацією на традицію використано дані міжнародного порівняльного проекту “Європейське соціальне дослідження” та дані моніторингових опитувань Інституту соціології НАН України. Продемонстровано, що рівень орієнтації на традицію дійсно трохи більший серед релігійних осіб; при цьому виявляються значущими і сам факт релігійної віри, міра релігійності (низька/висока). Водночас такі відмінності не є настільки великими, щоб очікувати, що саме релігія гальмуватиме процеси соціальних змін. При цьому напрям зв ’язку між релігією і орієнтаціями на традицію не є очевидним, і вроджений традиціоналізм сам може впливати на більшу релігійність людей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Степовик, Дмитро.
    Віра Шевченка: деякі контроверсії [Текст] / Дмитро Степовик // Слово і час. - 2014. - № 6. - С. 6-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
шевченкознавство -- літературний псевдонім -- релігійність -- православ'я
Анотація: Стаття становить собою скорочений варіант одного з розділів книжки "Наслідуючи Христа: віруючий у Бога Тарас Шевченко" (2013).


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Бондаренко, Г. Б.
    Народна релігійність українців в умовах соціальних змін кінця XX - початку XXI століття [Текст] / Г. Б. Бондаренко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 3(травень-червень). - С. 21-29 : вкл. л. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірування--Українці, 20-21 ст.
   Звичаї і обряди--Українці

Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Двовір'я -- Святково-обрядова культура
Анотація: У статті, написаній на основі польових матеріалів автора, досліджено зміни релігійних поглядів населення України в пострадянський період, проаналізовано чинники впливу на світоглядні уявлення, морально-ціннісні орієнтації українців, що проявились у трансформації окремих елементів святково-обрядової культури, вивчено нові форми релігійності.


Знайти схожі

4.


    Щербяк, Юрій.
    Релігійний світогляд Тараса Шевченка: соціокультурний вимір / Ю. Щербяк // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2014. - № 1. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
Рубрики: Українська література--Тарас Шевченко, ХІХ ст.
   Історія України--Видатні особистості

Кл.слова (ненормовані):
релігійність -- кордоцентризм -- православ’я -- Біблія -- українська культура
Анотація: У статті розглядаються соціально-культурні особливості формування релігійного світогляду Т. Шевченка. Виокремлено основні чинники формування релігійних поглядів Кобзаря; наголошено на соновних підходах щодо літературно-критичного освоєння поетичного спадку Т. Шевченка та визначення його місця в культурно-історичному процесі.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Карасьова, Світлана.
    Секуляризація та релігійність у соціології релігії: спроба впорядкувати підходи [Текст] / Світлана Карасьова // Філософська думка. - 2013. - № 3. - С. 117-120
Рец. на кн. Синелина Ю. Ю. Концепции секуляризации в социологической теории / Ю. Ю. Синелина. - М. : ИСПИ РАН, 2009. - 120 с.

Рубрики: Соціологія релігії--Філософські дослідження
   Рецензії на книги--Релігійний аспект



Знайти схожі

6.


    Харчук, Роксана.
    Поетичний краєвид Тараса Шевченка: значення і сенс [Текст] / Роксана Харчук // Слово і час. - 2013. - № 1. - С. 46-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
контекст -- релігійність -- романтична традиція
Анотація: Авторка розглядає значення й сенс поетичних краєвидів Шевченка у зв'язку із християнським світовідчуттям, де світ - Боже творіння. Шевченко через пейзаж відкривав Божу присутність у світі, намагаючись збудити в читачів не лише почуття прекрасного, а й їхнє сумління.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

7.


    Василюк, Р.
    Духовний світ сучасної української молоді / Р. Василюк // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2014. - № 3. - С. 8-10
Рубрики: Виховання--Духовне
Кл.слова (ненормовані):
духовність -- духовний розвиток -- духовна культура -- релігійність
Анотація: В статті порушуються проблеми духовно-маорального становлення сучасної молоді.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Бондаренко, Г. Б.
    Народна релігійність населення Верховинщини в контексті сучасної міжкультурної взаємодії / Г. Б. Бондаренко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 7-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Духовна культура--Українці--Верховина
   Гуцули--Духовна культура

Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Міжкультурна взаємодія
Анотація: У статті, написаних на пьольових матеріалах автора, досліджуються суачсні форми прояву народної релігійності гуцулів Верховинського району Івано-Франківської області. Аналізуються зміни в системі традиційних вірувань, що відбулися під впливом глобалізаційних чинників, вивчається зв'язок конфесійних уподобань населення з процесами локальної ідентичності.


Знайти схожі

9.
9(с2)
П 352


    Демочко, Віктор (Викладач ЧНУ).
    Становище українських православних єпархій і релігійність українського народу (друга половина ХІХ ст.) [Текст] / В. Демочко // Питання історії України : зб. наук. ст. - Чернівці : Зелена Буковина, 2007. - Т. 10. - С. 43-47. - Бібліогр. в кінці ст.
РУБ 9(с2)
Рубрики: Історія релігії--Православна Церква, 19 ст.
   Історія Російської імперії--Православна церква, 19 - поч. 20 ст.



Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
0 Інв.В 74245 (вільний)

Знайти схожі

10.


    Дяків, В. М.
    Християнська релігійність у традиційній календарній обрядовості українців: аспекти дослідження [Текст] / В. М. Дяків // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 5(вересень-жовтень). - С. 66-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народна релігійність--Християнство
Кл.слова (ненормовані):
Народна релігійність -- Християнська релігійність
Анотація: У статті окреслено основні аспекти дослідження християнської релігійності в системі традиційної календарної обрядовості українців. Обґрунтовано потребу продовжити студії над проблемою пов’язаності української етнокультурної традиції з релігійним світоглядом народу та необхідність докладно дослідити форми народної релігійності українців. Простежено динаміку фольклорного тексту й розвиток давніх традиційних вірувань та уявлень про добро і зло, гріх і покарання, гріх і покаяння, а також про кінець світу чи його «оновлення» тощо.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)