Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=регіональна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 27
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-27 
1.


    Іжа, Микола Михайлович.
    Переосмислення ролі відстаючих регіонів у регіональній політиці держави [Текст] / М. М. Іжа // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 383-388. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Регіональна влада
   Регіональне самоврядування

   Політологія

Кл.слова (ненормовані):
регіональний розвиток -- регіональна політика -- відстаючий регіон
Анотація: Розглянуто можливості використання потенціалу відстаючих регіонів для загального розвитку держави.


Знайти схожі

2.


    Біляк, Р. Р.
    Зміцнення економічної безпеки як системна умова формування конкурентних позицій в економіці регіонів [Text] / Р. Р. Біляк, С. Л. Шульц // Регіональна економіка. - 2018. - № 2. - С. 15-23. - текст ст. англ. мов. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Конкурентоспроможність--Економічний потенціал регіону--Методи управління
   Економічна безпека--Регіональні аспекти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Регіональна політика -- Регіональний розвиток -- Управління -- Інструментарій -- Регіональна стратегія
Анотація: Окреслено пріоритетні напрями діяльності регіональних органів влади щодо залучення сучасного інструментарію управлінського впливу.


Дод.точки доступу:
Шульц, С. Л.

Знайти схожі

3.


    Бутко, М. П.
    Індикатори моніторингу модернізаційного стану регіональної системи надання соціальних послуг у децентралізаційних умовах [Текст] / М. П. Бутко, К. П. Коваль // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 100-109 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна політика--Соціальні послуги--Україна
   Регіональна політика--Соціальна політика

Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- модернізаційний стан -- розвиток регіонів -- соціальні послуги -- демографічна складова регіонального розвитку -- сфера зайнятості
Анотація: Сформовано систему індикаторів, що характеризує рівень модернізації сфери надання соціальних послуг. До неї увійшли такі групи показників: рівень модернізаційного стану економічної сфери, рівень модернізаційного стану демографічної складової та рівень модернізаційного стану сфери зайнятості. За визначеними індикаторами проаналізовано реальний стан основних показників, що впливають на процеси надання соціальних послуг. За результатами аналізу серед областей України виокремлено як регіони-лідери, так і проблемні регіони. Акцентовано увагу на найважливіших проблемних аспектах кожного з регіонів. Проведено узагальнюючий аналіз за всіма показниками всіх груп і виокремлено регіони з переважанням високих і вище середнього значень показників і з переважанням низьких і нижче середнього значень показників. Запропонована система індикаторів дозволяє провести оцінювання рівня модернізаційного стану процесів надання соціальних послуг, виокремити проблемні регіони для розроблення механізмів стимулювання іхнього розвитку.


Дод.точки доступу:
Коваль, К. П.

Знайти схожі

4.


    Васильців, Т. Г.
    Методичні підходи до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації в регіонах ЄС [Текст] / Т. Г. Васильців, О. О. Левицька // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 153-162 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Європейський союз
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- соціально-економічний розвиток регіонів -- смарт-спеціалізація -- креативні та інформаційно-знаннєві чинники
Анотація: Обгрунтовано актуальність використання креативних та інформаційно-знаннєвих чинників під час формування та реалізації регіональної політики смарт-спеціалізації. Проаналізовано методичні підходи, які використовуються для оцінювання впровадження в економіці креативних та інформаційно-знаннєвих чинників. Здійснено порівняльну характеристику міжнародних і регіональних систем оцінювання креативних та інформаційно-знаннєвих компонент економічного зростання. Вказано на недоліки та недосконалості використовуваних методичних підходів. Розроблено систему індикаторів авторського тривекторного підходу (за напрямами: (1) інтелектуалізація економіки, (2) цифровізація економіки і суспільства, (3) технологічна модернізація) до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації на регіональному рівні. Обгрунтовано методичну послідовність аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників при реалізації стратегій смарт-спеціалізації у регіонах ЄС. Враховано аспект оцінювання соціально-економічних наслідків для регіонального розвитку за результатами застосування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.

Знайти схожі

5.


    Васильців, Т. Г.
    Стратегічні орієнтири політики імпортозаміщення в Україні: регіональні особливості та аспекти економічної безпеки [Текст] / Т. Г. Васильців, Р. Л. Лупак // Економіка України. - 2019. - № 7/8. - С. 16-32
Рубрики: Економічна безпека--Імпортозаміщення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- економічна безпека держави -- імпортозалежність -- інструменти та засоби
Анотація: Узагальнено змістово-типологічні характеристики імпортозаміщення, зокрема, як інструмент державної політики забезпечення економічної безпеки, ідентифіковано особливості регіональної політики у сфері імпортозаміщення та забезпечення економічної безпеки. Вивчено світовий досвід реалізації державної політики імпортозаміщення. Охарактеризовано загальний стан, тенденції та регіональні особливості імпортозалежності України. Визначено стратегічні підходи та інструменти реалізації політики імпортозаміщення в регіонах України.


Дод.точки доступу:
Лупак, Р. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Власюк, О. С.
    Шляхом децентралізації: виклики, ризики та пріоритети реформування регіонального розвитку в Україні [Текст] / О. С. Власюк // Регіональна економіка. - 2015. - № 1. - С. 5-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державне управління--Децентралізація
   Місцеве самоврядування--Адміністративно-територіальний устрій

   Державні фінанси--Фінансове забезпечення регіонів--Міжбюджетне фінансування--Трансферти

Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- бюджетна децентралізація -- адміністративні послуги
Анотація: Висвітлено науково-практичний аспект децентралізації як раціональної альтернативи федералізації та механізму наближення України до стандартів європейського розвитку. Встановлено, що Україна протягом останніх десяти місяців послідовно втілює децентралізацію як складову модернізованої регіональної політики, що закріплено в основних чинних нормативно-правових актах установчого та програмного характеру.


Знайти схожі

7.


    Возняк, Г. В.
    Теоретико-методологічні аспекти формування моделі смарт-спеціалізації регіонів України [Текст] / Г. В. Возняк // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 27-36 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Розвиток регіону
Кл.слова (ненормовані):
смарт-спеціалізація -- стратегування -- розвиток регіону -- регіональна стратегія -- економічне зростання -- регіональна політика
Анотація: Розглянуто теоретико-методологічні аспекти стратегування регіонального розвитку на засадах смарт-спеціалізації. З’ясовано сутність, особливості та доцільність упровадження розумної спеціалізації на регіональному рівні. Розкрито дуальний характер її функціонування, а саме: як інструменту політики регіонального розвитку та як концепції (технології) визначення пріоритетів для розроблення політики максимізації інноваційного потенціалу регіону. Подано принципи формування регіональних стратегій на засадах смарт-спеціалізації. Запропоновано візію формування регіональної стратегії на засадах смарт-спеціалізації, яка передбачає логічну послідовність етапів з чітким визначенням завдань, переліком наукових методів, методологічних підходів і принципів. Наголошено на неоднозначності концепту смарт-спеціалізації та обгрунтовано існування низки методологічних перешкод для реалізації смарт-стратегій. Доведено, що, попри низку проблем, вирішення яких лежить у площині відшукування балансу інтересів у взаємодії влади, бізнес-середовища, наукової спільноти та представників громадськості, упровадження концепції смарт-спеціалізації у вітчизняну практику стратегування регіонального розвитку не має альтернатив.


Знайти схожі

8.


    Гончаренко, І. В.
    Концепція "Smart City" у забезпеченні сталого розвитку сільських поселень [Текст] / І. В. Гончаренко, А. В. Богославська // Регіональна економіка. - 2017. - № 2. - С. 98-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Розвиток--Україна
   Інформаційне забезпечення--Економіка України

   Місцеве самоврядування--Інформатизація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Розумне місто -- Регіональна політика -- Інформатизація -- Якість життя
Анотація: Визначено базові складові формування поселень за принципами "розумного міста": створення інноваційного центру, забезпечення відкритого доступу до проектів, формування культури поведінки населення, інвестування у навчання кадрів, поліпшення якості життя та суспільно-суттєві ініціативи.


Дод.точки доступу:
Богославська, А. В.

Знайти схожі

9.


    Давимука, С. А.
    Теоретико-методологічний дискурс сучасного регіонального інноваційного розвитку [Текст] / С. А. Давимука, Л. І. Федулова // Регіональна економіка. - 2018. - № 1. - С. 5-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Інноваційні процеси--Територіальний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
методологія -- наукові концепції -- регіональна політика -- інноваційна екосистема регіону -- інноваційні процеси
Анотація: Визначено сутність сучасних теоретико-методологічних засад регіонального інноваційного розвитку. Розкрито особливості нового етапу реалізації концепцій сталого розвитку, регіональних інноваційних екосистем, «потрійної спіралі» та їх вплив на формування регіональних інноваційних ініціатив. Серед найбільш значимих сучасних розробок із зазначених питань особливо помітними є загальнометодологічні аспекти креативної економіки, механізми взаємодії креативної економіки і навколишнього середовища, зайнятість і динаміка просторового розміщення креативних індустрій, залежність якості життя від креативних професій; реалізація концепції інклюзивного розвитку. Обґрунтовано положення, що сьогодні реформування інноваційних процесів в Україні на рівні регіонів в умовах посилення процесів інтеграції має започатковуватися на позитивному досвіді розвинених європейських країн та імплементації європейських стандартів децентралізації з врахуванням власних національних особливостей («розумних спеціалізацій»), що дозволить уникнути багатьох помилок, скоротити матеріальні витрати й час, а також оптимізувати власний алгоритм впровадження реформ.


Дод.точки доступу:
Федулова, Л. І.

Знайти схожі

10.


    Давимука, С. А.
    Цифрова трансформація регіонів України [Текст] / С. А. Давимука, Л. І. Федулова // Регіональна економіка. - 2018. - № 4. - С. 110-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Розвиток регіонів--Україна
Кл.слова (ненормовані):
"Цифрова нерівність" -- Регіональна політика -- Стратегічні напрями
Анотація: Визначено та обгрунтовано передумови й необхідність упровадження концепції цифрової трансформації регіонів України. Здійснено аналіз існуючої нормативно-законодавчої бази України стратегічного спрямування. Виявлено характерні ознаки "цифрової нерівності" як ключової проблеми формування цифрової економіки в регіонах України. Розроблено та обгрунтовано пропозицї щодо стратегічних пріоритетів посилення процесу цифровизації на регіональному рівні як складової сучасної державної регіональної політики.


Дод.точки доступу:
Федулова, Л. І.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-27 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)