Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=регіональна політика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 27
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-27 
1.


    Литвин, Володимир Михайлович.
    Територіальність у гуманітарному просторі: наукові рефлексії [Текст] / Володимир Михайлович Литвин // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 4. - С. 3-10
Рубрики: Регіональна політика--Україна
   Регіоналістика

Кл.слова (ненормовані):
гуманітарний простір -- територіальна ідентичність -- регіональна політика -- регіоналістика -- національна ідея -- суверенітет
Анотація: Статтю присвячено осмисленню феномена територіальності в контексті формування стратегічних пріоритетів розвитку вітчизняної соціогуманітаристики та реалізації напрямів і завдань державної регіональної політики. Підкреслено, що геополітичні випробування, перед якими опинилася Україна, змушують актуалізувати пошук теоретичних побудов у сфері вирішення конфліктів, а також репрезентацію інформаційно-аналітичного та прогностичного потенціалу сучасної науки. Утвердження нової культури інноваційного мислення потребує від наукової спільноти міждисциплінарного аналізу проблем територіальної ідентичності та ментальності, національної та історичної пам’яті, регіональної свідомості та локальних рівнів самоорганізації соціуму. Доведено, що пошук консолідаційних ідей та інтеграційних механізмів, обстоювання територіальної цілісності та непорушності кордонів мають стати цільовими орієнтирами соціогуманітарних досліджень, потужними чинниками формування національної ідентичності та єдності. Грунтована на такому фундаменті просторова аналітика не лише дасть змогу запобігти різноманітним загрозам та викликам, генерувати моделі динамічного та збалансованого регіонального розвитку України, а й кардинально змінить ставлення суспільства до можливостей соціогуманітарної науки.


Знайти схожі

2.


    Возняк, Г. В.
    Теоретико-методологічні аспекти формування моделі смарт-спеціалізації регіонів України [Текст] / Г. В. Возняк // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 27-36 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Розвиток регіону
Кл.слова (ненормовані):
смарт-спеціалізація -- стратегування -- розвиток регіону -- регіональна стратегія -- економічне зростання -- регіональна політика
Анотація: Розглянуто теоретико-методологічні аспекти стратегування регіонального розвитку на засадах смарт-спеціалізації. З’ясовано сутність, особливості та доцільність упровадження розумної спеціалізації на регіональному рівні. Розкрито дуальний характер її функціонування, а саме: як інструменту політики регіонального розвитку та як концепції (технології) визначення пріоритетів для розроблення політики максимізації інноваційного потенціалу регіону. Подано принципи формування регіональних стратегій на засадах смарт-спеціалізації. Запропоновано візію формування регіональної стратегії на засадах смарт-спеціалізації, яка передбачає логічну послідовність етапів з чітким визначенням завдань, переліком наукових методів, методологічних підходів і принципів. Наголошено на неоднозначності концепту смарт-спеціалізації та обгрунтовано існування низки методологічних перешкод для реалізації смарт-стратегій. Доведено, що, попри низку проблем, вирішення яких лежить у площині відшукування балансу інтересів у взаємодії влади, бізнес-середовища, наукової спільноти та представників громадськості, упровадження концепції смарт-спеціалізації у вітчизняну практику стратегування регіонального розвитку не має альтернатив.


Знайти схожі

3.


    Бутко, М. П.
    Індикатори моніторингу модернізаційного стану регіональної системи надання соціальних послуг у децентралізаційних умовах [Текст] / М. П. Бутко, К. П. Коваль // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 100-109 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна політика--Соціальні послуги--Україна
   Регіональна політика--Соціальна політика

Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- модернізаційний стан -- розвиток регіонів -- соціальні послуги -- демографічна складова регіонального розвитку -- сфера зайнятості
Анотація: Сформовано систему індикаторів, що характеризує рівень модернізації сфери надання соціальних послуг. До неї увійшли такі групи показників: рівень модернізаційного стану економічної сфери, рівень модернізаційного стану демографічної складової та рівень модернізаційного стану сфери зайнятості. За визначеними індикаторами проаналізовано реальний стан основних показників, що впливають на процеси надання соціальних послуг. За результатами аналізу серед областей України виокремлено як регіони-лідери, так і проблемні регіони. Акцентовано увагу на найважливіших проблемних аспектах кожного з регіонів. Проведено узагальнюючий аналіз за всіма показниками всіх груп і виокремлено регіони з переважанням високих і вище середнього значень показників і з переважанням низьких і нижче середнього значень показників. Запропонована система індикаторів дозволяє провести оцінювання рівня модернізаційного стану процесів надання соціальних послуг, виокремити проблемні регіони для розроблення механізмів стимулювання іхнього розвитку.


Дод.точки доступу:
Коваль, К. П.

Знайти схожі

4.


    Мельник, М. І.
    Регіональна політика ЄС в контексті smart-спеціалізації: ефективність фінансування пріоритетних напрямів [Текст] / М. І. Мельник, С. Д. Щеглюк, І. В. Лещух, Р. Є. Яремчук // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 172-183. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--ЄС
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- ЄС -- стратегія smart-спеціалізації -- пріоритети -- оцінка ефективності
Анотація: Здійснено оцінювання ефективності фінансування заходів стимулювання регіональної політики зі структурних фондів ЄС та результативності фінансування пріоритетних напрямів національних і регіональних стратегій smart-спеціалізації протягом програмного періоду 2014-2020 рр. Емпірично перевірено та доведено чотири гіпотези щодо існування тісного взаємозв’язку між обсягами, напрямами інвестування та результатами їх використання. Встановлено диференціацію між країнами-членами ЄС як у розподілі, так і в ефективності застосування вкладених коштів, де найвищу ефективність демонстрували високорозвинені держави Європи. Окреслено закономірності щодо прогресу у результативності залучених інвестицій серед держав і регіонів Центрально-Східної Європи. Зроблено висновки про раціональність обраних пріоритетних напрямів стратегій smart-спеціалізації, високу їх конвергенційну здатність і спроможність формування транснаціональної співпраці, досягнення синергії для підвищення рівня конкурентоспроможності продукції та послуг у сфері охорони здоров’я, збереження довкілля, високотехнологічного аграрного виробництва.


Дод.точки доступу:
Щеглюк, С. Д.; Лещух, І. В.; Яремчук, Р. Є.

Знайти схожі

5.


    Сторонянська, І. З.
    Методичні підходи до ідентифікації сільських територій: світова практика [Текст] / І. З. Сторонянська, Х. О. Патицька // Економіка АПК. - 2020. - № 5. - С. 97-107 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Сільські території --Україна
Кл.слова (ненормовані):
методичний підхід -- сільські території -- регіон -- типологія -- регіональна політика
Анотація: Мета статті - узагальнити методичні підходи й систематизувати критерії ідентифікації сільських територій у різних країнах світу, виробити рекомендації щодо їх адаптації до української практики. Визначається необхідністю ідентифікації сільських територій для потреб реалізації державної регіональної політики в Україні, яка базується на функціональному зонуванні територій.


Дод.точки доступу:
Патицька, Х. О.

Знайти схожі

6.


    Васильців, Т. Г.
    Методичні підходи до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації в регіонах ЄС [Текст] / Т. Г. Васильців, О. О. Левицька // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 153-162 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Європейський союз
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- соціально-економічний розвиток регіонів -- смарт-спеціалізація -- креативні та інформаційно-знаннєві чинники
Анотація: Обгрунтовано актуальність використання креативних та інформаційно-знаннєвих чинників під час формування та реалізації регіональної політики смарт-спеціалізації. Проаналізовано методичні підходи, які використовуються для оцінювання впровадження в економіці креативних та інформаційно-знаннєвих чинників. Здійснено порівняльну характеристику міжнародних і регіональних систем оцінювання креативних та інформаційно-знаннєвих компонент економічного зростання. Вказано на недоліки та недосконалості використовуваних методичних підходів. Розроблено систему індикаторів авторського тривекторного підходу (за напрямами: (1) інтелектуалізація економіки, (2) цифровізація економіки і суспільства, (3) технологічна модернізація) до аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників у реалізації моделі смарт-спеціалізації на регіональному рівні. Обгрунтовано методичну послідовність аналізування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників при реалізації стратегій смарт-спеціалізації у регіонах ЄС. Враховано аспект оцінювання соціально-економічних наслідків для регіонального розвитку за результатами застосування креативних та інформаційно-знаннєвих чинників.


Дод.точки доступу:
Левицька, О. О.

Знайти схожі

7.


   
    Моніторинг конкурентоспроможності регіону як механізм реалізації державної регіональної політики [Текст] / В. М. Бондаренко, О. А. Курей, Е. Т. Дерді, О. Д. Бутусов // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 33-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Моніторинг--Конкурентоспроможність регіонів
   Конкурентноспроможність економіки--Оцінка--Методика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
моніторинг -- регіон -- конкурентоспроможність -- регіональна політика
Анотація: Досліджується сутність моніторингу конкурентоспроможності шляхом аналізу й систематизації авторських підходів до трактування цього терміна та оцінювання рівня інформаційно-нормативного забезпечення моніторингу конкурентоспроможності регіонів на практиці. Систематизовано інформаційно-нормативне забезпечення моніторингу конкурентоспроможності в Україні, згруповано підходи до моніторингу конкурентоспроможності регіонів, його функції. Розглянуто особливості проблемно-орієнтованого моніторингу конкурентоспроможності, сформульовано систему моніторингу реалізації державної регіональної політики та її складові. Окреслено принципи проведення моніторингу конкурентоспроможності регіону. Зроблено висновок про динамічність і змінюваність явища конкурентоспроможності регіону під впливом дії факторів мінливого середовища розвитку. Зазначене обумовлює необхідність уточнення переліку індикаторів, які визначаються під час моніторингу конкурентоспроможності регіону, систематичності проведення самого моніторингу та подальшого врахування його результатів у реалізації державної регіональної політики.


Дод.точки доступу:
Бондаренко, В. М.; Курей, О. А.; Дерді, Е. Т.; Бутусов, О. Д.

Знайти схожі

8.


    Притула, Х. М.
    Виклики розвитку прикордонних територій у контексті здійснення реформи децентралізації [Текст] / Х. М. Притула, Я. Я. Калат, І. М. Кирик // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 79-89 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування--Україна
   Регіональна політика--Прикордонні регіони--Україна

Кл.слова (ненормовані):
виклики розвитку прикордонних регіонів -- ризики децентралізації -- реформа децентралізації -- прикордонні регіони -- регіональна політика -- об'єднані територіальні громади
Анотація: У статті основний акцент автори зробили на аналізі низки викликів розвитку прикордонних регіонів у контексті здійснення реформи дицентралізації.


Дод.точки доступу:
Калат, Я. Я.; Кирик, І. М.

Знайти схожі

9.


    Васильців, Т. Г.
    Стратегічні орієнтири політики імпортозаміщення в Україні: регіональні особливості та аспекти економічної безпеки [Текст] / Т. Г. Васильців, Р. Л. Лупак // Економіка України. - 2019. - № 7/8. - С. 16-32
Рубрики: Економічна безпека--Імпортозаміщення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
регіональна політика -- економічна безпека держави -- імпортозалежність -- інструменти та засоби
Анотація: Узагальнено змістово-типологічні характеристики імпортозаміщення, зокрема, як інструмент державної політики забезпечення економічної безпеки, ідентифіковано особливості регіональної політики у сфері імпортозаміщення та забезпечення економічної безпеки. Вивчено світовий досвід реалізації державної політики імпортозаміщення. Охарактеризовано загальний стан, тенденції та регіональні особливості імпортозалежності України. Визначено стратегічні підходи та інструменти реалізації політики імпортозаміщення в регіонах України.


Дод.точки доступу:
Лупак, Р. Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Кравченко, М. В..
    Сучасні тенденції соціального розвитку регіонів України [Текст] / М. В. Кравченко, Л. М. Мельничук // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2019. - N 4. - С. 47-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальний розвиток--Соціальна сфера--Регіональна політика
Кл.слова (ненормовані):
Соціальний розвиток -- Соціальна сфера -- Регіональна політика
Анотація: У статті розкрито стан і загальні тенденції територіальної динаміки соціальних процесів, рівень міжрегіональної диференціації за основними аспектами соціального розвитку.


Дод.точки доступу:
Мельничук, Л. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-27 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)