Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=просторовий розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Борщевський, В. В.
    Структурна політика великих міст на сучасному етапі децентралізації (на прикладі Львівської ОТГ) [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Територіальний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
структурна політика -- великі міста -- децентралізація влади -- об’єднані територіальні громади -- просторовий розвиток
Анотація: Характерною особливістю сучасного етапу децентралізації влади в Україні стала активізація процесів налагодження взаємовигідного економічного співробітництва між окремими територіальними громадами, що ввійшли до складу новостворених ОТГ після місцевих виборів 2020 р. Найбільш складно взаємоузгодження економічних інтересів відбувається в тих ОТГ, які були створені навколо великих міст шляхом приєднання до них сусідніх сільських територій. Прикладом цього може слугувати Львівська ОТГ, в якій досі ведуться дискусії щодо пріоритетних напрямів подальшого структурного розвитку місцевої економіки. Одним з першочергових завдань місцевої влади, спрямованих на подолання наявних розбіжностей, є впровадження сучасних підходів до реалізації структурної політики великих міст, зокрема в контексті забезпечення збалансованого просторового розвитку створених на їхній базі ОТГ і структурної модернізації прилеглих до них сільських територій шляхом нарощування їхнього економічного потенціалу та стимулювання розвитку інноваційних виробництв і впровадження елементів «постіндустріальної економіки». У Львівській ОТГ першочергового значення набуває нарощування торговельно-економічного та послугового потенціалу прилеглих до Львова сільських територій, а основними засобами реалізації відповідної структурної політики міста мають стати модернізація інфраструктури та підвищення якості людського й соціального капіталу відповідних територіальних громад.


Знайти схожі

2.


    Мельник, М. І.
    Секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні [Текст] / М. І. Мельник, І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 120-126 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційний процес -- капітальні інвестиції -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток
Анотація: Досліджено секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні (на прикладі Запорізької області). Зокрема, проаналізовано капітальні інвестиції підприємств Запорізької області за видами активів, джерелами фінансування та видами економічної діяльності; освоєння (використання) капітальних інвестицій за видами промислової діяльності. На основі аналізу просторового розподілу капітальних інвестицій по території регіону встановлено їх концентрацію в обласному центрі та наближених до нього районах поряд з активізацією інвестиційних процесів останніми роками у приморських та в районах зі сільськогосподарською спеціалізацією (останні, зокрема, характеризуються традиційно нижчим рівнем економічної активності). Виявлено основні чинники впливу на інвестиційні процеси у Запорізькій області: а) чинники позитивного характеру, зокрема: наявність природних ресурсів і власних енергоресурсів; вищий рівень прибутковості підприємств регіону, ніж у середньому по Україні; проведення процесів дерегуляції, децентралізації, реформа територіальної організації влади в Україні; б) чинники негативного характеру, зокрема: територіальний (просторовий) дисбаланс розвитку бізнесу та інституційної інфраструктури підтримки бізнесу; незначні капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища; загострення воєнного конфлікту на сході України, розширення його території та ін.


Дод.точки доступу:
Лещух, І. В.

Знайти схожі

3.
061
Ч 492


    Швидюк, Сергій (Викладач ЧНУ).
    Регіональна політика Польщі у перспективі до 2020 року [Текст] / С. Швидюк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 702/703: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 220-225. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Політика Польщі--Стратегії розвитку, 21 ст.
   Регіональна політика--Розвиток регіонів

Кл.слова (ненормовані):
політика гуртування -- просторовий розвиток -- стратегія розвитку

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

4.


    Чорний, Р. С.
    Просторові особливості формування і розвитку трудового потенціалу [Текст] / Р. С. Чорний // Економіка України. - 2012. - № 9. - С. 88-93. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Трудові ресурси--Трудовий потенціал--Територіальний розподіл
Кл.слова (ненормовані):
місто -- агломерація -- село -- просторовий розвиток
Анотація: Проаналізовано просторові особливості розвитку системи розселення в Україні як середовища формування трудового потенціалу. Окреслено ознаки міської та сільської мереж поселень, які детермінують розвиток трудового потенціалу. Акцентовано увагу на необхідності активізації розвитку малих і середніх міст, що допоможе вирішити конкретні проблеми з подолання просторових диспропорцій розвитку трудового потенціалу держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Бутко, М. П.
    Методичні підходи до екологізації просторового розвитку в умовах децентралізації владних повноважень [Текст] / М. П. Бутко, А. С. Петровська // Регіональна економіка. - 2018. - № 4. - С. 74-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Екологічна політика
   Екологічна політика--Природокористування

Кл.слова (ненормовані):
Просторовий розвиток -- Індикатори -- Просторова система
Анотація: Обгрунтовано теоретичні аспекти та методичні підходи до оцінювання сутнісного пізнання процесів екологізації просторового розвитку регіонів, враховуючи новий курс зростання. Актуалізовано вагомість траєкторії сталого розвитку територіальних громад та інших таксономічних одиниць в умовах курсу держави та децентралізації процесів управління суспільними системами. Запопоновано методику оцінювання рівня розвитку територіальних громад в умовах інституціональних змін.


Дод.точки доступу:
Петровська, А. С.

Знайти схожі

6.


    Демченко, В. В.
    Гірська політика в Україні: основи формування та шляхи реалізації [Текст] / В. В. Демченко // Регіональна економіка. - 2008. - № 4. - С. 237-239.
Рубрики: Конференція--Міжнародна науково-практична--Львівська область--с.м.т. Славське, 16-17 жовтня 2008 року
   Карпати--Розвиток територій
Кл.слова (ненормовані):
Співробітництво -- Гірське лісівництво -- Просторовий розвиток
Анотація: У статті мова йде про актуальні питання захисту та забезпечення сталого розвитку Українських Карпат та присвячену їм Міжнародну науково-практичну конференцію, що відбулася 16-17 жовтня 2008 року в с.м.т. Славському Львівської області.


Знайти схожі

7.


    Лещух, І. В.
    Вплив адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси у Центральному регіоні України [Текст] / І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 134-144 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиційні процеси--Центральний регіон України
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-фінансова децентралізація -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток -- міста обласного значення -- об’єднані територіальні громади -- Центральний регіон України
Анотація: Розглянуто тенденції в інвестиційному секторі Центрального регіону України, які формуються під впливом реалізації адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Запропоновано методику оцінювання впливу адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси в регіоні на основі розрахунку показників співвідношення: а) темпів зростання капітальних інвестицій та прямих іноземних інвестицій до власних доходів; б) темпів росту видатків на соціально-економічний розвиток (зокрема, охорону здоров’я, освіту, благоустрій населених пунктів, житлово-комунальне господарство, ремонт та утримання автомобільних доріг та ін.) до власних доходів місцевих бюджетів. Авторську методику апробовано на прикладі міст обласного значення та районів Центрального регіону України.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)