Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=правосуб’єктність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 34
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-34 
1.


    Монаєнко, А.
    Поняття фінансової правосуб’єктності держави [Текст] / А. Монаєнко // Вісник Академії правових наук України. - 2011. - № 2. - С. 157-166. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Фінансове право України--Правосуб’єктність держави
   Правосуб'єктність--фінансова--Україна

Анотація: В статті автором досліджуються особливості правового статусу суб’єктів фінансового права , поняття фінансової правосуб’єктності держави, особливості фінансово-правової відповідальності держави.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Бобровник, Д. О.
    Дихотомія «локальне / глобальне» як основоположний концепт набуття міжнародної правосуб’єктності територіальною громадою [Текст] / Д. О. Бобровник // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 58-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Територіальні громади--Мжнародна правосуб’єктність
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- глокалізація
Анотація: У статті досліджується дихотомія «локальне / глобальне» як основоположний концепт набуття міжнародної правосуб’єктності територіальною громадою. Стверджується, що в основі виникнення такої дихотомії лежить тенденція інтернаціоналізація конституційного правопорядку держав і конституціоналізація сучасного міжнародного права, що обумовлюють тісний зв’язок, взаємодію та взаємне проникнення національного конституційного і загального міжнародного права. Доведено, що дихотомія «глобальне / локальне», яка покликана характеризувати просторові системні характеристики сучасної соціального взаємодії, виступає не тільки методологічною основою для концепції «глобалізації», а й важливою концептуально-теоретичною настановою концепції «локалізації», що підкреслює особливу роль місцевого самоврядування та територіальної громади у запозиченні й трансформуванні факторів глобалізації на локальний рівень існування соціуму. Наведений аналіз причин і контексту формування дихотомії на прикладі територіальної громади показує, що «локальне» і «глобальне» не є опозиційними складовими світового порядку, а виступають невід’ємною частиною як такого порядку, так і один одного, вони є взаємно детермінованими і взаємно доповнюваними, наслідком чого виступають процеси зростання участі громад у глобальних процесах, що фактично формує їх відповідну часткову міжнародну правосуб’єктність, яка знаходить свою фіксацію в міжнародному договірному праві.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Коструба, Анатолій.
    Держава в системі суб'єктів цивільного права України [Текст] / Анатолій Коструба // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 67-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право України
Кл.слова (ненормовані):
дієздатність -- юридичні особи -- органи державної влади -- правосуб’єктність -- публічне право
Анотація: Основна мета роботи полягає в аналізі питань щодо держави в системі суб’єктів цивільного права України. Автором доведено, що оскільки держава – це союз інтересів осіб, об’єднаних в єдиний соціальний організм з метою забезпечення їх реалізації, то юридична особа логічно синтезує в собі не тільки ознаки присутні корпорації, але й ознаки, які присутні державі як суб’єкту права. Автором наводено аргументацію про те, що держава, в якості суб’єкта цивільного права, не може мати самостійного статусу.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Костюк, Віктор.
    Поняття та ознаки трудової правосуб’єктності трудового колективу: теоретико-правовий аспект [Текст] / Віктор Костюк // Віче. - 2011. - № 22. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудовий колектив--Правосуб’єктність
   Правосуб’єктність--Трудова--Трудовий колектив

Анотація: Мета статті - науково-теоретичне дослідження поняття та ознак трудової правосуб’єктності трудового колективу в новітніх умовах становлення ринкових трудових відносин.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Білаш, О. В.
    Особливості правосуб’єктності релігійних організацій в Україні: теоретичний та практичний аспект [Текст] / О. В. Білаш // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 29-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Релігійні організації--Правосуб’єктність
Кл.слова (ненормовані):
майно -- відповідальність
Анотація: У статті наведено результати дослідження правосуб’єктності релігійних організацій, виявлених їх особливостей, а також викладено пропозиції щодо вирішення проблем, які виникають при практичній реалізації релігійними організаціями своєї правосуб’єктності. Обґрунтовано, що релігійні організації можуть володіти на праві власності різним майном, у тому числі культового характеру, а також отримати таке майно у користування. Водночас проблема повернення церкового майна чи виплати за нього справедливої компенсації залишається актуальною.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Бейцун, Ірина.
    Проблема правосуб’єктності об’єднань юридичних осіб [Текст] / Ірина Бейцун // Підприємництво, господарство і право. - 2004. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 21 назв.
Рубрики: Юридична особа--Правосуб’єктність


Знайти схожі

7.


    Пасайлюк, Ірина.
    Особливості участі іноземців та осіб без громадянства як сторін у цивільному процесі України [Текст] / Ірина Пасайлюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 8. - С. 45-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Україна
Кл.слова (ненормовані):
сторони цивільного судочинства -- цивільна процесуальна правосуб’єктність -- іноземці -- особи без громадянства
Анотація: Стаття присвячена дослідженню процесуального статусу іноземців та осіб без громадянства як сторін цивільного судочинства та критеріїв визначення їх процесуальної правосуб’єктності. Встановлено поняття та ознаки сторін, особливості правового становища сторін серед інших осіб, які беруть участь у справі, зокрема іноземців та осіб без громадянства. Наявність певних собливостей розгляду і вирішення цивільних справ за участю іноземців та осіб без громадянства в Україні зумовлює актуальність даного дослідження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Педан, Артем.
    Зміст адміністративно-правових відносин у сфері виконавчого провадження в Україні [Текст] / Артем Педан // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 143-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виконавче провадження--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
виконання рішень -- зміст -- правосуб’єктність
Анотація: У статті зміст адміністративно-правових відносин у сфері виконавчого провадження розкривається через сукупність адміністративних прав та обов’язків суб’єктів реалізації примусового виконання судових та позасудових рішень, а також зацікавлених та зобов’язаних у цьому процесі осіб, які знайшли своє відображення в нормах виконавчого законодавства, передбачаючи при цьому встановлення міри необхідної або дозволеної поведінки, яку уповноважена чи зобов’язана особа повинні реалізувати. Здійснено класифікацію правосуб’єктності потенційних учасників адміністративноправових відносин у сфері виконавчого провадження та подано їх характеристику.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Колодій, Олексій.
    Принципи конституційно-правового статусу українського народу: поняття та ознаки [Текст] / Олексій Колодій // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 216-220. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Український народ--Правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
публічна влада -- конституційні принципи -- правосуб’єктність
Анотація: Принципи конституційно-правового статусу українського народу – це найбільш загальні, основоположні, нормативно-регулятивні або свідомо-вольові правила поведінки або основні начала (ідеї), що спільно з правосуб’єктністю, повноваженнями (правами та обов’язками) і гарантіями визначають правове положення українського народу у національному суспільстві та державі серед інших народів, закордонних суспільств і держав, міжнародних об’єднань, демонструючи його сутність і соціальне призначення.


Знайти схожі

10.


    Шевчишин, Оксана.
    Правосуб’єктність неповнолітніх осіб як передумова дійсності правочинів [Текст] / Оксана Шевчишин // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2018. - № 4. - С. 74-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Неповнолітні--Правоздатність
Кл.слова (ненормовані):
дієздатність
Анотація: Стаття присвячена аналізу правосуб’єктності неповнолітніх осіб. Окрему увагу приділено вивченню структурних елементів правосуб’єктності, а саме правоздатності та дієздатності неповнолітніх осіб, що мають свою особливість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-34 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)