Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=правове регулювання<.>
Загальна кількість знайдених документів : 76
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-60   61-76 
1.


    Іншин, М.
    Значення захисту трудових прав працівників у становленні правової держави [Текст] / М. Іншин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2014. - № 2. - С. 66-71. - Бібліогр.:10 назв.
Рубрики: Права людини--Трудові права--Захист
Кл.слова (ненормовані):
правові інструменти -- правове регулювання -- працівник
Анотація: У статті проаналізовано теоретичні підходи щодо сутності та значення захисту трудових прав людини, визначено йогоь важливу рольв умовах становлення правової держави. Автором надано дефініції таких досліджуваних понять як "право на захист", "форми захисту трудових прав працівників", "засоби захисту трудових прав працівників".

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Кот, Олексій Олександрович.
    Захист суб’єктивних цивільних прав у механізмі правового регулювання [Текст] / Олексій Олександрович Кот // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 83-98. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільно-правові відносини--Процесуальні гарантії
   Приватне право України--Приватне життя

Кл.слова (ненормовані):
норми права -- захист суб’єктивних цивільних прав -- способи захисту права -- суб’єктивне цивільне право -- правове регулювання -- стадії правового регулювання
Анотація: У статті здійснено спробу дослідити способи захисту суб’єктивних прав у механізмі правового регулювання. Розкрито поняття механізму правового регулювання, вивчено підходи до його тлумачення. У процесі дослідження було виділено стадії правового регулювання та окреслено елементи, характерні для кожної з цих стадій. Проаналізовано законодавство України стосовно визначення правових норм і способів здійснення суб’єктивних прав, розглянуто конкретні випадки з окресленої теми в українському судочинстві. Визначено, що захист суб’єктивних прав залежить від стадії здійснення цих прав та виконання обов’язків. Зроблено висновок про те, що судова влада має вирішальне значення для формування практики забезпечення ефективного захисту цивільних прав і законних інтересів.


Знайти схожі

3.


    Марущак, Анатолій Іванович.
    Методи правового регулювання безпеки особи, суспільства, держави в інформаційній сфері [Текст] / Анатолій Іванович Марущак // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 88-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
кібербезпека -- безпека інформації з обмеженим доступом -- метод -- інформаційне право -- правове регулювання
Анотація: Основна мета роботи полягає у аналізі методів правового регулювання безпеки особи, суспільства, держави в інформаційній сфері. У статті запропоновано наукову гіпотезу про поділ предмету правового регулювання безпеки особи, суспільства, держави на три складові: інформаційна безпека, безпека інформації з обмеженим доступом та кібербезпека.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Васильєв, Станіслав.
    Специфіка державного нагляду у сфері обігу лікарських засобів [Текст] / Станіслав Васильєв, Віктор Лазарєв // Підприємництво, господарство і право. - К., 2017. - № 1. - С. 55-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лікарські засоби--Обіг--Державний нагляд
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання
Анотація: Стаття присвячена правовому регулюванню державного нагляду у сфері обігу лікарських засобів. На підставі вивчення нормативно-правових актів визначено специфіку здійснення державного нагляду у сфері обігу лікарських засобів в Україні. Висвітлені повноваження органу влади, який здійснює такий нагляд.


Дод.точки доступу:
Лазарєв, Віктор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Глиняна, К.
    Особливості судового вирішення сімейних спорівза сімейним законодавством України [Текст] / К. Глиняна // Юридичний вісник. - 2014. - № 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Сімейне законодавство--Сімейні спори--Україна
Кл.слова (ненормовані):
судовий захист -- усиновлення -- судовий розгляд -- правове регулювання
Анотація: У статті розглядаються особливості судового вирішення сімейних спорів за законодавством України. Аналізуються проблеми правового регулювання сімейних правовідносин

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Мілаш, В.
    Договірні засади правопорядку у сфері господарювання [Текст] / В. Мілаш // Юридичний вісник. - 2014. - № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 10 назв.
Рубрики: Господарське право--Господарський правопорядок--Договірні засади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
господарський договір -- правопорядок -- правове регулювання -- договірна дисципліна
Анотація: У статті досліджено актуальні питання формування договірних засад господарського правопорядку за сучасних ринкових умов.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

7.


    Хаустова , М.
    Правова система серед інших узагальнючих категорій правової науки [Текст] / М. Хаустова // Вісник Академії правових наук України. - 2010. - № 4. - С. 48-57. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Правова система--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- правова надбудова -- правове регулювання
Анотація: Правова система розглядається у співвідношенні з іншими юридичними феноменами правової дійсності.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Тимченко, Г.
    Джерела змагальності у цивільному судочинстві [Текст] / Г. Тимченко // Право України. - 2005. - № 1. - С. 99-103. - Бібліогр.: 22 назви
Рубрики: Судочинство в Україні--Цивільне
Кл.слова (ненормовані):
Процесуальна наука -- Правове регулювання
Анотація: Різні тлумачення принципу змагальності, що дається в літературі з кримінального процесуального права. Забезпечення точного розподілу функцій між судом і сторонами з тим, щоб відвернути втрату судомі об'єктивності і безсторонності.


Знайти схожі

9.


    Юдін, Віталій.
    Регулювання господарських відносин в умовах цифровізації економіки [Текст] / Віталій Юдін // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 104-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрова економіка--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- віртуальні об’єкти -- віртуальні підприємства
Анотація: Розвиток цифрових технологій значно вплинув на організацію господарської діяльності. Реформування економіки України та інтеграція національного ринку у світову економічну систему потребують упровадження сучасних інформаційних систем та технологій у діяльність вітчизняних підприємств. Особливості суспільних відносин, які виникають у цифровому середовищі, потрібно враховувати під час нормативного та інституційного забезпечення сфери господарювання. Євроінтеграційний напрям гармонізації законодавства впливає і на модель застосування в Україні цифрових технологій для ведення господарської діяльності.


Знайти схожі

10.


    Нелін, О. І.
    Прогалини законодавчої регламентації у визначенні мети і завдання нотаріату України [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 111-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- реформа -- правова система -- нотіріальні акти
Анотація: У статті досліджується проблема визначення мети і завдання нотаріату України на сучасному етапі. Зазначається, що основними тенденціями правового регулювання нотаріальної діяльності в Україні є орієнтація української законотворчості на латинську систему нотаріату, зменшення імперативності та меж державного впливу на нотаріальну діяльність, вжиття заходів для переходу до єдиної форми нотаріальної діяльності та розширення повноважень професійного об’єднання нотаріусів. Окреслюється, що процес реформування нотаріальної діяльності має грунтуватися на попередніх розробках концептуальних засад функціонування нотаріальних органів держави та потреб формування правової системи України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

11.


    Ковальська, Віта.
    Місце і роль професійної правосвідомості у різних видах юридичної діяльності / Віта Ковальська // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична діяльність--Професійна правосвідомість--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
правотворчість -- правореалізація -- правове регулювання
Анотація: Визначено зміст понять «професійна правосвідомість» та «юридична діяльність». Проаналізовано місце і значення професійної правосвідомості у структурі юридичної діяльності. Охарактеризовані особливості взаємодії професійної правосвідомості та юридичної діяльності, з’ясовано значення правосвідомості на різних стадіях правового регулювання. Підкреслено, що ефективна правотворча та правозастосовна діяльність неможлива без професійної правосвідомості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Коваленко, Оксана.
    Статути європейських та українських університетів: порівняльна характеристика [Текст] / Оксана Коваленко // Вища освіта України. - 2020. - № 3. - С. 79-86. - Бібліогр.: 15 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--ЗВО
Кл.слова (ненормовані):
вища освіта -- статут університету -- освітнє законодавство -- правове регулювання -- автономія університету -- принципи та завдання університету
Анотація: У статті здійснено аналіз основних положень статутів європейських університетів, визначено їх вплив на розвиток ідеї законодавчого регулювання вищої освіти, обґрунтовано значення статутів для розвитку університетів і вищої освіти загалом. Розглянуто історію виникнення та створення європейського університетського статутного права. З'ясовано, що статути українських ЗВО не відповідають нормам національного законодавства і не охоплюють усі сфери діяльності університету. Освітнє нормативно-правове забезпечення потребує допрацювання певних правових норм, що стосуються прав та обов'язків усіх суб'єктів ЗВО, майнових прав, студентського самоврядування та ін.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Бахуринська, Марія.
    Порівняльний аналіз правового регулювання процедури вибору приватного партнера на умовах ДПП на прикладі Польщі [Текст] / Марія Бахуринська // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 5. - С. 81-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державно-приватне партнерство--Правове регулювання--Порівняльний аналіз--Україна--Польща
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- землекористування -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджуються особливості правового регулювання державно-приватного партнерства в країнах Європейського Союзу на прикладі Польщі. Проводиться порівняльний аналіз процедури вибору приватного партнера та передачі йому об’єктів публічної власності на умовах державно-приватного партнерства. На основі позитивного досвіду розвитку державно-приватного партнерства в Польщі розробляються пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері державно-приватного партнерства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

14.


    Цемко, Софія.
    Особливості захисту прав та інтересів дітей громадян Іспанії на території України / Софія Цемко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діти--Громадянство іспанське--Захист прав та інтересів--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- захист прав та інтересів дітей -- діти-громадяни Іспанії -- діти громадян Іспанії
Анотація: Стаття присвячена аналізу законодавства України щодо прав та інтересів дитини в аспекті захисту дітей громадян Іспанії та дітей громадян Іспанії, що перебувають на території України. Установлено, що це питання регулюється внутрішнім законодавством України, яке визначає особливості захисту прав іноземців, а також міжнародними нормативно-правовими актами, учасниками яких є обидві сторони.


Знайти схожі

15.


    Печуляк, Віталій.
    Відносини у сфері лісового господарства: особливості визначення державного регулювання [Текст] / Віталій Печуляк // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 12. - С. 41-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лісове господарство--Державне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- адміністративно-правове регулювання -- управління природокористуванням
Анотація: Стяття присвячена визначенню основних ознак поняття "державного регулювання відносин у сфері лісового господарства", його відмінностей від понять "правове регулювання" й "адміністративно-правове регулювання", аналізу ролі держави у розвитку лісогосподарських відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Рахнянська, Тамара.
    Правове регулювання екологічних послуг у процесі здійснення екологічного менеджменту на підприємстві [Текст] / Тамара Рахнянська // Юридична Україна. - 2015. - № 6. - С. 65-69. - Бібліогр. в примітках: с. 69
Рубрики: Екологічний менеджмент--Екологічні послуги--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
екологічне підприємництво -- правове регулювання -- механізм правового регулювання -- імперативні засади -- диспозитивні засади -- надання послуг
Анотація: Стаття присвячена дослідженню змісту правового поняття екологічних послуг у сфері екологічного підприємництва, а також правовому регулюванню екологічних послуг в Україні як складової механізму організації та функціонування системи екологічного менеджменту на підприємстві. На підставі положень чинного законодавства України автором проаналізовано імперативні та диспозитивні засади механізму правового регулювання надання та отримання екологічних послуг у сфері екологічного менеджменту.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

17.


    Гарбуз, Тетяна.
    Історичні аспекти створення та розвитку системи державної охорони об’єктів промислової власності в Україні [Текст] / Тетяна Гарбуз // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 10. - С. 24-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислова власність--Державна охорона--Історія--Україна, 19-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
становлення -- товарні знаки -- національна система -- правове регулювання
Анотація: У статті аналізується історія становлення та розвитку системи державної охорони об'єктів промислової власності в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

18.


    Нелін, Олександр.
    Конституційна доктрина України: проблеми концептуалізації основних підходів [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна : Правовий часопис. - 2015. - № 9. - С. 20-25. - Бібліогр. в примітках: с. 24-25
Рубрики: Правова система--Конституційна доктрина--Україна
Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА ДОКТРИНА -- ПРАВОВА ДОКТРИНА -- ДЖЕРЕЛА ПРАВА -- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
Анотація: У статті досліджуються основні концептуальні підходи до розуміння конституційної доктрини, особливості її впливу на нормотворчі процеси та правозастосування. Розглядається місце конституційної доктрини у правовій системі України. Аналізується багатоаспектність даної категорії на практиці. Відзначається, що конституційна доктрина – це центральна ланка, що містить у собі практичний аспект фундаментальних наукових проблем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Вакарюк, Людмила.
    Основні підходи до розуміння поняття «правовий режим» / Людмила Вакарюк // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 196-201. - Бібліогр. 24 назв
Рубрики: Правові режими--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
юридичний режим -- способи -- засоби -- прийоми -- правове регулювання
Анотація: Висвітлюються окремі підходи вчених-правознавців до дослідження правового режиму у загальнотеоретичному розумінні. Акцентується увага на тому, що розуміння правового режиму вченими сприймається під різним кутом зору, залежно від того, як розуміється ними саме поняття «право», прихильниками яких шкіл вони є (природної чи позитивістської). Зауважується, що як елемент правового регулювання правовий режим є правовою і юридичною категорією, а оскільки правове регулювання є соціальним явищем, то воно не зводиться лише до велінь держави, а тому правовий режим, як ширша категорія по відношенню до юридичного режиму, ґрунтується не тільки на нормах, типах, принципах правового регулювання, а й, насамперед, на закономірностях суспільного розвитку, політичному, економічному, соціальному, культурному устрої суспільства і держави в цілому, правовій політиці держави, її історичному розвитку. Констатується, що правовий режим є своєрідним «індикатором» юридичного впливу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Білоусов, Євген.
    Актуальні проблеми функціонування механізму господарсько-правового забезпечення економічної безпеки держави [Текст] / Євген Білоусов // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 85-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Господарсько-правове забезпечення--Механізм--Україна
Кл.слова (ненормовані):
цивільно-правові засоби -- економічні відносини -- засоби впливу -- правове регулювання
Анотація: Стаття присвячена аналізу питань функціонування механізму господарсько-правового забезпечення економічної безпеки держави. Досліджуються засоби господарсько-правового регулювання, їх вплив на забезпечення стабільності національної економіки й економічної безпеки держави. Проаналізовано співвідношення господарсько-правових та цивільно-правових засобів у контексті забезпечення економічної безпеки держави, визначено їх особливості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-40   41-60   61-76 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)