Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=порівняльний аналіз<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Кашуба, Євдокія.
    На землі чи на небі [Текст] : За оповіданнями Федора Достоєвського "Хлопчик у Христа на ялинці" та Марка Черемшини "Сльоза". Урок позакласного читання, 6 клас / Євдокія Кашуба // Всесвітня література в сучасній школі. - 2015. - № 1. - С. 33-37 : іл. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: "Сльоза" ; "Хлопчик у Христа на ялинці"
Рубрики: Письменники російські, 19 ст.
   Письменники українські, 19-20 ст.

   Уроки світової літератури--Форми проведення--Урок- зіставлення

   Світова література--Методика викладання

   Позакласне читання--Світова література

Кл.слова (ненормовані):
порівняльний аналіз -- урок-роздум
Анотація: Урок-роздум , урок-зіставлення за творами Ф.Достоєвського "Хлопчик у Христа на ялинці" та М.Черемшини "Сльоза" , мета якого формувати ключові компетентності: громадянську, загальнокультурну, здоров’язбережувальну, комунікативну; формувати навички порівняльного аналізу творів, розвивати творче мислення, виховувати людяність, віру в щасливе життя.


Дод.точки доступу:
Достоєвський, Федір Михайлович (рос. письм., мислитель, філософ, публіцист ; 1821-1881) \про твір\; Черемшина, Марко (укр. письм. і громад. діяч, адвокат, д-р права ; 1874-1927 ) \про твір\
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Захарченко, Володимир Іванович.
    Модель українського економічного дива: типологічні риси [Текст] / В. І. Захарченко // Економічна теорія. - 2018. - № 1. - С. 45-59. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Дослідження--Україна
   Економічні моделі--Реформування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
економічна модель (часткова, національна) -- порівняльний аналіз -- типологічна характеристика -- економічні реформи -- економічне диво
Анотація: Визначено базові ознаки для виокремлення часткових економічних моделей. Наведено змістовну характеристику цих моделей в аспекті їхнього позиціонування в українській економічній моделі. Проведено порівняльний аналіз національних економічних моделей на предмет їхньої успішності та наближеності до української моделі. Виявлено слабкі позиції в українській моделі, що застосовувалася до цього часу, й запропоновано оптимальну модель (з перспективою українського економічного дива). Визначено внутрішні передумови для досягнення українською економікою феномену економічного дива.


Знайти схожі

3.


    Зельдіна, Олена.
    Напрями модернізації податкової політики України [Текст] / Олена Зельдіна // Юридична Україна. - 2017. - № 2/3. - С. 103-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оподаткування суб’єктів господарювання -- модернізація податкової політики -- ефективність -- Податковий кодекс -- порівняльний аналіз
Анотація: У статті проаналізовано законодавство України щодо оподаткування суб’єктів господарювання. Представлено порівняльний аналіз податкового законодавства України до 2011 р. та Податкового кодексу України. У роботі зазначено, що частина проблем, які існували до прийняття Податкового кодексу, їм не вирішена. У статті запропоновано напрями модернізації податкової політики України для забезпечення ефективності господарювання в державі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Олійник, А.
    Порівняльний аналіз казки І. Франка "Лис Микита" та індійської народної казки "Фарбований шакал" : бінарний урок української та зарубіжної літератури, 5 клас [Текст] / А. Олійник // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 12. - С. 35-36.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Урок
Кл.слова (ненормовані):
лис микита -- фарбований шакал -- порівняльний аналіз -- урок української літератури -- бінарний урок -- індійська казка

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Яновицька, Н.
    Особливості побудови підручника навчання української грамоти ("Буквар") для шкіл з польською мовою викладання [Текст] / Наталія Яновицька // Початкова школа. - 2015. - № 2. - С. 40-41.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Початкове навчання--Підручники і посібники
   Українська мова--Викладання у школах національних меншин

Кл.слова (ненормовані):
польський і український алфавіт -- фонетико-графічні системи -- порівняльний аналіз -- побудова букваря -- побудова букваря
Анотація: У статті розкриваються особливості побудови підручника навчання української грамоти ("Буквар") для 2 класу шкіл з польською мовою викладання, що ґрунтуються на основі порівняльного аналізу фонетико-графічних систем польської й української мов і врахування психологічних особливостей засвоєння другої мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Стріха, Максим.
    Про одну репліку пізньої римської поезії в Англії та у Криму в XVII столітті [Текст] / Максим Стріха, Сабріє Трош // Слово і час. - 2016. - № 10. - С. 85-92 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративні дослідження
   Англійська література, 17 ст.

   Кримськотатарська література--Поезія, 17 ст.

Кл.слова (ненормовані):
епітафія -- порівняльний аналіз -- суфізм -- іслам -- християнство
Анотація: Проведено порівняльний аналіз двох написаних у 1616 році віршів-епітафій, присвячених померлим дочці й синові англійського поета Бена Джонсона, і написаній у середині XVII століття епітафії померлій у 12-річному віці Ферах Султан, дочці кримського хана Іслама Герая ІІІ. Показано, що, попри неминучі відмінності, аналізовані англійські і кримськотатарський вірші багато в чому подібні і продовжують традицію пізньої римської епітафії.


Дод.точки доступу:
Трош, Сабріє

Знайти схожі

7.


    Матюшкіна, Т.
    Будуємо "золотий міст зрозуміння" [Текст] : чи варто порівнювати Дон-Жуана Лесі Українки та Дон Гуана Олександра Пушкіна - до питання реалізації методу проектів на уроках літератури / Т. Матюшкіна // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2007. - № 7. - С. 57-65. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Образи
   Література російська--Метод проектів

Кл.слова (ненормовані):
Характеристика образу -- порівняльний аналіз -- літературні зв'язки
Анотація: <Компаративний аналіз> творів російської та української літератур


Дод.точки доступу:
Українка, Леся (укр. письм., громад.-культур. діячка, перекладач ; 1871-1913) \про твір\; Пушкін, Олександр
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

8.


    Грицаєнко, М. І.
    Соціальний капітал у механізмі саморегулювання підприємницької діяльності в сільському господарстві [Текст] / М. І. Грицаєнко // Економіка АПК. - 2019. - № 8. - С. 70-78 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємницька діяльність--Сільське господарство
Кл.слова (ненормовані):
соціальний капітал -- саморегулювання -- саморегулівні організації -- підприємницька діяльність -- інститути -- порівняльний аналіз
Анотація: Мета статті - сформулювати сутність та особливості саморегулювання підприємницької діяльності в сільському господарстві, визначити місце соціального капіталу в його механізмі. Визначено інститути саморегулювання та напрями їхнього подальшого вдосконалення і розвитку. Виявлено вплив соціального капіталу на саморегулювання, внесено пропозиції щодо його ефективного формування та використання в аграрній сфері.


Знайти схожі

9.


   
    Гігієнічні нормативи хімічних речовин в атмосферному повітрі: досягнення минулого та сучасні погляди у майбутнє [Текст] / І. О. Черниченко [та ін.] // Довкілля та здоров'я. - 2021. - № 4. - С. 51-57. - Бібліогр.: с. 57
Рубрики: Комунальна гігієна--Повітря
   Санітарний захист

Кл.слова (ненормовані):
гігієнічні нормативи -- атмосферне повітря -- період усереднення -- порівняльний аналіз
Анотація: В результаті співставлення даних щодо нормативів та стандартів хімічних сполук в атмосферному повітрі було визначено групу речовин, які є критеріальними в більшості країн. Для цих речовин розроблено методи моніторування та обґрунтовано і прийнято стандарти, що стосуються двох періодів усереднення: 20 - хвилинного та середньодобового.


Дод.точки доступу:
Черниченко, І. О.; Литвиченко, О. М.; Бабій, В. Ф.; Баленко, Н. В.; Кондратенко, О. Є.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)

Знайти схожі

10.


    Пономаренко, Олеся.
    Поема Т. Шевченка "Катерина" (1838 р.) та її літератрне джерело - драматична поема "Русалка" (1832 р.) О. Пушкіна. Риси типологічної схожості й відмінності [Текст] / Олеся Пономаренко // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 10. - С. 12-16. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Шевченко Т. Г.
   Російська література--Пушкін О. С.

Кл.слова (ненормовані):
поет -- літератрна освіта -- порівняльний аналіз -- поезія -- літературне джерело -- фольклорний романтизм -- дискусія -- вивчення творчості Т. Шевченка -- вивчення творчості О. Пушкіна
Анотація: У статті вперше здійснено порівняльно-літературознавчий аналіз поем "Катерина" і "Русалка" - творів двох найвідоміших з українських і російських поетів ХІХ ст. - Т. Шевченка й О. Пушкіна. Такий поріняльний аналіз доводить, що молодий поет Т. Шевченко ще до виходу друком "Кобзаря" мав високу літературну освіту. Поема "Русалка", написана О. Пушкіним, розглядається як одне з джерел Шевченкової соціально-побутової поеми "Катерина". Усе це допомагає учням відчути національну своєрідність кожного з поетів. Розкрито і досліджено київські витоки фольклорного романтизму О. Пушкіна.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)