Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (20)Бібліотека О.С.Романця (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=поворот<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Папакін, Г.
    "Цифровий поворот" у джерелознавстві: реальність, перспектива чи ілюзія ? [Текст] / Г. Папакін // Український історичний журнал. - 2021. - N 1. - С. 153-169. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0130- 527
Рубрики: Джерелознавство--Цифрові технології
Анотація: В статті досліджується поширення цифрових технологій в соціогуманітарних науках, і, зокрема, в джерелознавстві та їх вплив на трансформацію традиційних уявлень про джерело, документ, пам*ятку, виявлено позитивні і проблемні якості цих технологій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Зятіна, Діна.
    Перегляд судових рішень у зв’язку з виключними обставинами на підставі п. 1 ч. 3 ст. 320 ГПК України [Текст] / Діна Зятіна // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 81-85. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Господарське процесуальне право--Інститут перегляду судових рішень--Виключні обставини--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- поворот виконання -- конституційні принципи
Анотація: Стаття присвячена аналізу проблематики застосування інституту перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами. Досліджуються положення п. 1 ч. 3 ст. 320 ГПК України щодо особливостей перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами на підставі встановлення Конституційним Судом України неконституційності (конституційності) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом у вирішенні справи. Автором доводиться, що обмеження можливості перегляду тільки невиконаних рішень, встановлене в ГПК України, порушує основоположний конституційний принцип «верховенства права».


Знайти схожі

3.


    Комаров, Олександр.
    Розчакловуючи Гайдеґера. Що таке "поворот"? [Текст] / Олександр Комаров // Філософська думка. - 2019. - № 3. - С. 77-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи Німеччини, 19-20 ст.
   Філософія--Феноменологія

Анотація: Метою статті є деструкція метафори "повороту" у філософії М. Гайдегера. Автор аргументує, що означену проблематику було сформульовано вже у феноменологічному проекті Е. Гусерля. Аналізується вплив трансцендентальної філософії на феноменологію, а також вплив на феноменологію деяких інших філософських проектів, які актуалізували філософську проблематику, названу Гайдегером "поворотом". Автор обгрунтовує думку, що "поворот" є принциповою методичною вимогою філософування у феноменологічний спосіб.


Дод.точки доступу:
Гайдегер, Мартін (нім. філософ, один з засновників екзистенціалізму ; 1889-1976) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Купира, Зінаїда.
    Несподіваний поворот [Текст] / З. Купира // Охорона праці. - 2019. - № 9. - С. 16-19
Рубрики: Охорона праці--Безпека праці--Підприємства--Виробництво
   Економічна діяльність--Господарська діяльність--Підприємства--Охорона праці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
працівники -- роботодавці -- підприємства -- умови праці -- безпека праці
Анотація: 21 серпня Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 823, якою затвердив нові порядки здійснення державного контролю та нягляду за дотриманням законодавства про працю.


Знайти схожі

5.


    Безгін, К. С.
    Поведінкова економіка: епістемічний поворот у трактуванні раціональності [Текст] / К. С. Безгін, В. В. Ушкальов // Економіка України. - 2019. - № 7/8. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна епістеміологія
Кл.слова (ненормовані):
вибір -- евристика -- когнітивне викривлення -- когнітивні процеси -- раціональність
Анотація: Порівняно нормативну та поведінкову парадигми економічної епістемології в контексті існуючого розмаїття трактувань поняття “раціональність”. Показало, що ідентифікована семантична поліфонія відкрила можливість для формулювання конвенційної гіпотези, що конституює баланс у відносинах між опозиційними дослідними парадигмами. Контурно зафіксовано гіпотетичну архітектоніку релевантного знання про економічну поведінку людинорозмірних систем.


Дод.точки доступу:
Ушкальов, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Юн, Сонхи.
    Поворот [Текст] : [проза] / Юн Сонхин ; пер. Татьяны Акимовой ; ил. Ким Сихун // Koreana. (Корейская культура и искусство). - 2018. - № 1. - С. 74-83 : ил.
Рубрики: Художня література--Проза--Корея


Дод.точки доступу:
Акимова, Татьяна \пер.\; Ким, Сихун \ил.\

Знайти схожі

7.


    Церклевич, Вікторія.
    Модерні можливості використання візуального методу у викладанні історії економіки / В. Церклевич // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 9. - С. 116-125. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Економічна
   Вища освіта--Освітні технології

Кл.слова (ненормовані):
наочність -- візуальний метод -- візуальний поворот -- екскурсія -- місто -- музей -- архітектура
Анотація: У статті обгрунтовано актуальність та продемонстровано можливості застосування візуального методу у процесі викладання історії економіки. Розкрито сутність понять "візуальний поворот" та "візуальний метод", розуміння візуального в дослідницькій практиці. Представлено приклади використання засобів наочності (навчальна екскурсія, вивчення музейних експозицій) у зарубіжній та вітчизняній педагогічній практиці. Запропоновано авторський підхід у викладанні історії економіки, наведено зразки методичних напрацювань автора в розробленні та проведенні навчальних екскурсій з історії економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Андрос, Євген.
    Володимир Шинкарук: антропологічний поворот в українській філософії другої половини ХХ сторіччя [Текст] / Євген Андрос // Філософська думка. - 2017. - № 1. - С. 66-73
Рубрики: Філософи України, 20 ст.
Анотація: Йдеться про відомого укр. філософа В. І. Шинкарука, який заклав підвалини радикального повороту в укр. повоєнній філософській думці, створивши 1968 року, одразу після того, як очолив Інститут філософії, відділ філософської антропології.


Дод.точки доступу:
Шинкарук, Володимир Іларіонович (1928-2001) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Чорноморденко, Іван Васильович.
    Комунікативний поворот у філософії та проблема позанаукового знання [Текст] / Іван Чорноморденко // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 791: Філософія. - С. 19-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Знання--Позанаукове знаття--Філософія знання--Комунікативність
Анотація: Важливим пончттям сучасної філософської думки є "комунікативний поворот". Особлива увага йому почала приділятися переважно після так званого "лінгвістичного повороту". Позанаукове знання має безпосередній стосунок до найважливіших проблем методології та гносеологічної комунікації. Не може існувати сфери буття і діяльності, в якій не було б власного знання. Без різноманітних форм знання людська цивілізація і суспільство не існували б. Спроба зведення всіх форм знання до наукового може призвести до надмірного здібнення поняття "знання".


Знайти схожі

10.


    Бермус, Олександр.
    Онтологічні проблеми науково-педагогічного пізнання в сучасному світі / О. Бермус // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 12. - С. 81-92. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Філософія освіти
   Вища освіта--Педагогічні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
поле наукового пізнання -- онтологія освіти -- методологія освіти -- реальність освіти -- інфраструктура освіти -- дійсність освіти -- просвіта -- онтологічний поворот
Анотація: Більшість проблем як власне освітньої практики, так і спроб її наукового пізнання і раціональної реконструкції пов’язані з глибокою світоглядною кризою, яку спричинила втрата колишньої онтологічної картини, характерної для індустріальної епохи, та несформованістю нового розуміння. Одним із виходів автор вважає самовизначення у ставленні до цього завершеного періоду. Ключові питання, які потребують спеціального обговорення на цьому шляху, пов’язані з необхідністю переосмиселння власне співвідношення між реальністю освіти і різними способами її репрезентації; реконструкції простору і категоріальної структруи науково-педагогічного пізнання; ідентифікації нового проблемного поля наук про освіту і формування нової методології науково-педагогічних досліджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)