Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=органічне землеробство<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.


    Цилюрик, Римма.
    Право приватної власності на земельні ділянки для ведення органічного землеробства [Текст] / Римма Цилюрик // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні ділянки--Приватна власність--Законодавче забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
органічне землеробство -- органічні землі -- органічне рослинництво
Анотація: Стаття присвячена аналізу наукових підходів і норм чинного законодавства, що регламентує особливості права приватної власності на земельні ділянки для ведення органічного землеробства. Аргументовано, що земельні ділянки для виробництва органічної сільськогосподарської продукції та сировини рослинного походження можуть використовуватися на різних юридичних титулах – праві власності: приватної, комунальної, державної та колективної, праві постійного користування, праві оренди, праві емфітевзису, а також на різних титулах зобов’язальних прав. Досліджується співвідношення категорій «правова форма використання природних ресурсів» та «правовий режим природних ресурсів». Проведено науково-теоретичний аналіз поняття правових форм використання земельних ділянок для ведення органічного землеробства. Запропоновано правовою формою використання земельної ділянки для органічного землеробства вважати закріплену законодавством юридичну модель експлуатації відповідної ділянки, яка ґрунтується на певному речовому чи зобов’язальному праві, тобто правовому титулі на цю ділянку та визначає конкретні особливості її спеціального правового режиму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Березовська-Бригас, В. В.
    Технологія застосування біопрепаратів проти фітофагів та збудників хвороб на посівах гороху [Текст] : засоби і методи / В. В. Березовська-Бригас, О. Г. Власова // Карантин і захист рослин. - 2018. - № 1/2. - С. 5-8 : іл., табл. - Бібліогр.: с. 8-9
Рубрики: Горох--Шкідники--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
трипси -- попелиці -- зерноїд гороховий -- кореневі гнилі -- біологічні препарати -- органічне землеробство
Анотація: Проведено дослідження з уточнення видового складу шкідливої ентомофауни у посівах гороху. Виявлено 19 видів фітофагів та 5 хвороб. Встановлено особливості формування ентомокомплексу та поширення хвороб у різні періоди розвитку гороху. Вивчено ефективність біопрепаратів, дозволених до використання за органічного вирощування культури, та розроблено технологію їх застосування.


Дод.точки доступу:
Власова, О. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Бабенко, А. І.
    Особливості захисту посівів сільськогосподарських культур від бур'янів за умов органічного землеробства [Текст] : екологічне землеробство / А. І. Бабенко, С. П. Танчик // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 2/3. - С. 38-40. - Бібліогр.: с. 40
Рубрики: Сільськогосподарські культури--Бур'яни--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
органічне землеробство -- запобіжні та знищувальні заходи -- агротехніка -- захист посівів
Анотація: За результатами польових досліджень розроблено заходи захисту посівів сільськогосподарських культур від бур'янів за умов органічного землеробства. Встановлено, що найбільш ефективними є поєднання запобіжних та знищувальних агротехнічних заходів, які не передбачають використання промислових хімічних засобів.


Дод.точки доступу:
Танчик, С. П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Синельников, Б. В.
    Відновлення лідерства бурякоцукрового кластера України в контексті VІ довгої хвилі М.Д. Кондратьєва [Текст] / Б. В. Синельников // Економіка України. - 2016. - № 7. - С. 66-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цукрова промисловість--Стратегії розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
лідерство -- зміна клімату -- бурякоцукровий кластер -- стратегічне прогнозування -- органічне землеробство -- фіаско ринку -- нанотехнології -- інтелектуальна власність -- довгі хвилі М. Д. Кондратьєва
Анотація: Проаналізовано сучасний стан бурякоцукрового підкомплексу. Розроблено стратегію зростання його конкурентоспроможності на основі нових принципів лідерства як нову парадигму, породжену процесом еволюції в умовах сучасної трансформації суспільства, у тому числі в сільському господарстві при переході до органічного відновлення сировини з урахуванням багаторічного досвіду ПП "Агроекологія" Полтавської області.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Артиш, В. І.
    Виробництво органічної продукції в країнах Європейського Союзу [Текст] / В. І. Артиш // Економіка АПК. - 2014. - № 2. - С. 93-96 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка Європейського Союзу--Харчова промисловість
   Продовольчі ресурси--Органічна продукція

Кл.слова (ненормовані):
органічне землеробство -- рівень споживання -- продаж органічної продукції
Анотація: Досліджено сучасний стан органічної продукції Європейського Союзу, проаналізовано ринок й визначено приоритетні напрями його розвитку.


Знайти схожі

6.


    Олефір, Володимир.
    Розвиток агропродовольчих секторів Болгарії, Польщі та Румунії в умовах поглиблення євроінтеграції [Текст] / Володимир Олефір // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 62-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агропромисловий комплекс--Європейська інтеграція--Болгарія--Польща--Румунія
Кл.слова (ненормовані):
перехідний процес -- глобалізація -- харчова промисловість -- модернізація виробництва -- органічне землеробство -- конкурентоспрооможність продукції
Анотація: Проаналізовано та узагальнено досвід реформу¬вання агропродовольчих секторів Болгарії, Польщі і Румунії в контексті інтеграції до Європейського Союзу. Виявлено структурні зміни ти основні тенденції розвитку агропродовольчих секторів під впливом євроінтеграції і глобалізації. Обґрунтовано пропозиції щодо реформування вітчизняного агропродовольчого сектора а урахуванням досвіду Болгарії, Польщі і Румунії.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Стегней, Маріанна.
    Сучасний рівень органічного виробництва в контексті екологічно сталого розвитку сільських територій України [Текст] / Маріанна Стегней // Економіст. - 2014. - № 11. - С. 49-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Сталий розвиток--Органічне виробництво--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аграрний сектор -- органічне землеробство -- ризики -- забруднення ґрунтів -- збереження екосистем
Анотація: Статтю присвячено оцінці сучасного рівня органічного виробництва в системі екологічно сталого розвитку сільських територій України. Досліджено тенденцію наповнення внутрішнього ринку вітчизняною органічною продукцією за рахунок налагодження власної переробки органічної сировини. Побудовано динамічну модель закономірностей зміни площі та кількості сертифікованих сільськогосподарських угідь. Проведено оцінку прогнозних значень обсягів органічного сільськогосподарського виробництва. Обґрунтовано проблеми та ризики процесу становлення й розвитку органічного виробництва. Окреслено рекомендації для підтримки розвитку органічного виробництва в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Тернівський, Тарас.
    Органічний вектор в сільському господарстві України посилюється [Текст] / Т. Тернівський // Тваринництво України. - 2013. - № 5. - С. 9-10 : ілюстр.
Рубрики: Сільське господарство
   Землеробство

   Сільськогосподарська продукція

Кл.слова (ненормовані):
нові технології -- органічне землеробство -- органічні продукти
Анотація: Прихильники інтенсивних технологій, котрі сьогодні переважно застосовуються в сільському господарстві і передбачають активне використання мінеральних добрив, гербіцидів, пестицидів та іншої хімії, змушені визнати, що органічне землеробство забезпечує якісне життя. Воно не лиши гарантує наявність продуктів харчування, але й, що особливо важливо, зберігає здоров'я тим, хто їх споживає. А оскільки їжа потрібна кожному, то мова в даному випадку йде про здоров'я всієї нації, а не окремих її представників.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)

Знайти схожі

9.


    Шубравська, О. В.
    Розвиток агроінноваційної діяльності в Україні [Текст] / О. В. Шубравська, К. О. Прокопенко // Економіка АПК. - 2013. - № 4. - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Інноваційна діяльність
   Інновації--Фінансування

Кл.слова (ненормовані):
органічне землеробство -- елітне насінництво -- інновації для довкілля
Анотація: Висвітлено основні характеристики інноваційних процесів у сільськогосподарських підприємствах, встановлено причини гальмування впровадження інновацій у виробництво та визначення основних заходів для посилення інноваційної активності у сільському господарстві.


Дод.точки доступу:
Прокопенко, К. О.

Знайти схожі

10.


    Дроздова, В. А.
    Зони ведення органічного сільського господарства як сировинна база для виробництва дитячого харчування [Текст] / В. А. Дроздова // Економіка АПК. - 2012. - № 2. - С. 166-171. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Харчові продукти--Дитяче харчування
   Продовольча безпека Україні--Дитяче харчування

   Продовольча безпека--Продукти харчування--Якість--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Органічне виробництво -- Дієтичне харчування -- Органічне землеробство
Анотація: Проаналізовано стан забезпеченості сировиною виробників дитячого харчування на основі фруктів, ягід та овочів. Запропоновано внести зміни до Закону України "Про дитяче харчування" і створити кластер.


Знайти схожі

 1-10    11-16 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)