Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (19)Буковина (5)Бібліотека О.С.Романця (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=оповідь<.>
Загальна кількість знайдених документів : 32
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-32 
1.


    Апальков, Олександр.
    Під мармур : оповідь-дежавю / О. Апальков // Дніпро. - 2012. - № 1. - С. 82-83
Рубрики: Українська проза, 21 ст.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Бацевич, Флорій.
    Елементи "тваринного наративу" в малій прозі Івана Франка: лінгвориторичні аспекти [Текст] / Флорій Бацевич, Вікторія Чернуха // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 4. - С. 38-41. - Бібліогр. 12 назв
Рубрики: Художній текст--Тваринний наратив
Кл.слова (ненормовані):
оповідна інстанція -- оповідь від імені тварин -- модальність оповіді
Анотація: З'ясовано, як у своїх оповіданнях "Свиня", "Звірячий бюджет" і "Щука" І. Франко втілив спробу ввести у тканину художнього твору елементи так званого тваринного наративу, тобто оповіді від імені тварин та риби з використанням елементів казкового викладу в перших двох творах. Виявлена наявність реальної модальності в усіх оповіданнях, функціонування її в межах звичного для художньої літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст. перцептивно-когнітивного модусу. Це ще не повноцінні розлогі оповіді від імені тварин, оскільки в аналізованих літературних творах "наратив тварин" вплетений у низку мовленнєвих дій інших оповідних інстанцій (людей); він не повною мірою самостійний і функціонально самодостатній. Такою "літературна оповідь тварин" стане пізніше, зокрема в творчості Т. Шевченка.


Дод.точки доступу:
Чернуха, Вікторія; Франко, Іван Якович (1856-1916 ) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Бонналь, Н.
    Історії Латинської Америки [Текст] / Н. Бонналь; З французької переклала Тетяна Попова-Мозовська // Всесвіт. - 2008. - № 3-4. - С. 3-47. - Зміст: Міражі Хаурасу ; Антропоморф ; Битва у Патагонських степах ; Оповідь про кондора та пуму ; Розмова з лисом ; Жінка з колібрі ; Захід ; Оркорара ; Дощ ; Продавець книг ; Музика озера Лланкіуйє ; Команда Барілоче ; Крижаний коханець
Рубрики: Література 21 століття
Анотація: Оповіді подорожей письменника до Латинської Америки.


Дод.точки доступу:
Бонналь, Ніколя \про нього\

Знайти схожі

4.


    Будкевич, Андрій.
    Оповідь про те, як митець Катерина Ткаченко примандрувала у засніжені Карпати... [Текст] / А. Будкевич // Українська літературна газета. - 2015. - 31 лип. (№ 15). - С. 20
Рубрики: Художники--Персоналії--Україна


Дод.точки доступу:
Ткаченко, Катерина \о нем\

Знайти схожі

5.


    Волошинський, Богдан.
    У борні за чужі ідеали [Текст] : документальна оповідь про Якова Білоскурського, коломийського гімназиста, професійного революціонера і генерала юстиції / Богдан Волошинський // Дзвін. - 2021. - № 8. - С. 163-182 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадсько-політичні діячі України, 20 ст.
Анотація: До 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, автор згадує про тих діячів, які, готуючи себе в юнацькі роки до українських соціальних перетворень і національно-визвольних змагань та вже навіть беручи у них участь, у вирі подій буремного двадцятого століття врешті опинилися у чужих революціях.


Дод.точки доступу:
Білоскурський, Яків Степанович (гром.-політ. і військ. діяч ; 1885-1977) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Глоба, Т.
    Краєзнавчий медіаосвітній проєкт "Флешбук "Усна оповідь колишнього запорожця Микити Коржа" [Текст] / Т. Глоба // Бібліотечна планета. - 2019. - N 3(липень-вересень). - С. 16-17 : ілюстр.
Рубрики: Бібліотечні проекти--Усна історія
   Бібліотечна діяльність--Інновації

Кл.слова (ненормовані):
Флешбук
Анотація: Флешбук - інноваційна форма бібліотечної роботи, яка передбачає активну популяризацію певної книги в соціальних мережах протягом одного місяця. Для безперешкодного проведення флешбуку потрібно ретельно підготуватись: створити цікаві текстові та відеоресурси, залучити до співпраці дослідників і експертів з визначеної теми, знайти цікаві публікації та додаткові інтернет-ресурси, що можуть бути використані в подальшому, та багато ін. Автор статті репрезентує проект "Усна оповідь колишнього запорожця Микити Коржа", розповідає про його мету, перебіг і основні результати.


Знайти схожі

7.


    Гомирева, О.
    Казкар від каліграфії- жива оповідь Віталія Мітченка [Текст] / О. Гомирева // Образотворче мистецтво. - 2013. - № 2. - С. 72-73
Рубрики: Художники--Персоналії--Україна
   Книжкова графіка

Анотація: Творчий портрет українського художника Віталія Мітченка.


Дод.точки доступу:
Мітченко, Віталій \о нем\

Знайти схожі

8.


    Гребенюк, Тетяна.
    Феномен недостовірної нарації в системі сучасних наративних студій [Текст] / Тетяна Гребенюк // Слово і час. - 2016. - № 6. - С. 12-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Наратив
   Літературознавство--Інтерпретація художніх творів

Кл.слова (ненормовані):
недостовірна нарація -- ненадійний оповідач -- когнітивна наратологія -- інтерпретативна стратегія -- гомодієтична оповідь -- персонаж
Анотація: Об’єкт уваги у статті - феномен недостовірної нарації, зокрема такі аспекти її літературознавчого дискурсу, як проблеми її визначення, механізмів творення й функціонування, типології недостовірної оповіді й ненадійних нараторів, а також питання про тип нарації, що може бути недостовірною, і тип наратора, котрий може розглядатися як ненадійний. Коротко окреслено проблеми й перспективи вітчизняного вивчення недостовірної оповіді.


Знайти схожі

9.


    Зінченко, Ольга.
    Наративні стратегії в "Денних записках" Якова Марковича [Текст] / Ольга Зінченко // Слово і час. - 2015. - № 10. - С. 86-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 17-18 ст.
   Українська література--Давня література--Мемуаристика

Кл.слова (ненормовані):
щоденник -- наратологія -- оповідь -- діарист
Анотація: У статті охарактеризовано особливості подачі інформації автором про себе і своє життя та події історичного значення, і окреслено ознаки художності пам'яткина структурному рівні й розкрито сутність образу атора, який є головним у щоденниковому творі.


Дод.точки доступу:
Маркович, Яків Андрійович (український письменник-мемуарист ; 1696-1770) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Кезма, Т.
    Оповідь арабського історика Абу-Шоджі Рудраверського ХІ в. про те, як охрестилася Русь [Текст] / Т. Кезма // Хроніка-2000. - 2007. - Вип. 69-70. - С. 594-609. - (Першоджерела). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Київська Русь--Хрещення Русі--Персоналії, Х ст.
Анотація: Стаття вміщує детальний аналіз робіт двох арабських істориків - Абу-Шоджі Рудраверського та Ях"ї Антіохійського в тій їх частині, де йде мова про хрещення Русі.Також вміщено самі тексти цих істориків.


Дод.точки доступу:
Абу-Шоджі, Рудраверський \о нем\; Ях"я, Антіохійський \о нем\

Знайти схожі

11.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Про затоплені села в польській етнології [Текст] / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 3(травень-червень). - С. 110-112 : кольор. ілюстр.
Рец. на кн. : Годинь, Марія. Opowiesc o utraconej wsi Maniowy. Studium z antropologii pamieci = Оповідь про втрачене село Маньови. Студія з антропології пам'яті / М. Годинь. - Краков : Польська Академія мистецтв і наук, 2015. - 168 с. - (Монографії Етнографічної комісії, т. 1). - ISBN 978-83-7676-212-8

Рубрики: Села польські--Історія
Анотація: Рецензія на книгу, присвячену переселеному селу.


Знайти схожі

12.


    Левченко, В.
    Цікаві сторінки життєпису Володимира Винниченка. Художня оповідь про дивовижного хлопчика у творі "Федько-халамидник" [Текст] : українська література : 7 клас / Валентина Левченко // Українська мова й література у сучасній школі. - 2013. - № 11. - С. 40-44. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Винниченко Володимир Кирилович (1880-1951 рр.)
   Українська література--Урок

Кл.слова (ненормовані):
життя і творчість В. Винниченка -- дослідження -- робота з текстом
Анотація: Подано розробку уроку, який має на меті наступне: ознайомити учнів із творчістю В. Винниченка як дитячого письменника та цікавою історією з його життя; удосконалювати вміння виразно й вдумливо читати та аналізувати епічні твори; розвивати зв'язне мовлення, критичне мислення; засобами мистецтва слова формувати національну свідомість.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Логвин, В. П.
    "боротьба за життя. Оповідь про мужність" [Текст] : матеріали до системи уроків за творами Е Хемінгуея "Старий і море" / В.П. Логвин // Зарубіжна література в школах України. - 2005. - № 2. - С. 12-16. - Зміст: "Старий і море"
Рубрики: Письменники американські--Персоналії--США, 20 ст.
   Зарубіжна література--Методика викладання

Анотація: Методичні поради до проведення системи уроків по вивченню повісті Хемінгуея "Старий і море".Порушуються такі проблеми людського буття як, наприклад, людина та суспільство, людина і природа.


Дод.точки доступу:
Хемінгуей, Ернест (амер. письм., військ. кореспондент, Лауреат Нобел. премії з літ. 1954 р., лауреат Пулітцер. премії 1953 р. ; 1899-1961) \про твір\

Знайти схожі

14.


    Логвин, Ю.
    Оповідь "Странньої" [Текст] : оповідання / Ю. Логвин // Дніпро. - 2004. - № 3-4. - С. 76-79
Рубрики: Художня література--Українська, 20 століття--Проза


Знайти схожі

15.


    Медвідський, Б.
    Фрагмент прозового фольклору в Канаді / Б. Медвідський // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 5. - С. 84-90. - Бібліографія в приміт. - Зміст: "Бомбаси" ; Оповідь Костя Загарійчук зі Смоки-Лейк в Алберті ; Гість із Канади ; Друшляк по-англійські ; Кобила замість увяхів
Рубрики: Фольклор український--Вінніпег, місто (Канада)
Анотація: The article examines both traditional retellings of Ukrainian emigrants in Canada and the newer tales and jokes rooted in the life of immigrants. The author considers macaronic humoristic texts, which include doth Ukrainian and English, to be the first step to the exlusivele English texts now prevalent among Canadian Ukrainians.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Мельничук, Ярослава (Викладач ЧНУ).
    "Піранья" від Володимира Вознюка [Текст] / Ярослава Мельничук // Слово і час. - 2013. - № 1. - С. 81-83
Рубрики: Письменники України--Буковина, 20-21 ст.
   Українська література--Проза--Повість--Буковина, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
форма оповіді -- прийом обрамлення -- лінійна оповідь
Анотація: У статті здійснено аналіз повісті "Піранья" буковинського письменника В. Вознюка. Назва твору напрочуд вдало номінує всю негативність образу головної героїні - старшого наукового співробітника Літературного музею Карпат і Прикарпаття Ади Горошкевич.


Дод.точки доступу:
Вознюк, Володимир (український письменник, літературознавець, культуролог ; 1950-) \про твір\

Знайти схожі

17.


    Онищенко, Надія.
    Огієнкіана Миколи Тимошика [Текст] : [рецензії] / Надія Онищенко // Українська літературна газета. - 2019. - 18 січ. (№ 1). - С. 7
Рец. на : Тимошик М. Його бій за державність : документ.-публіцист. оповідь / Микола Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 376 с.;
Тимошик М. Запізніле вороття / М. Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 392 с.

Рубрики: Мовознавці українські--Персоналії--Україна, 20 ст.--Рецензія на книгу


Дод.точки доступу:
Огієнко, Іван Іванович (укр. вчений, єпископ (від 1940), митрополит УАПЦ (від 1944), предстоятель УГПЦК (від 1951), політ., громад. і церков. діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог ; 1882-1972) \про нього\; Тимошик, Микола Степанович (укр. вчений, журналіст, публіцист, літ. критик, видавець ; 1956-) \про твір\

Знайти схожі

18.


    Поліщук, Ярослав.
    У пошуках означення війни [Текст] : рецензия / Ярослав Поліщук // Слово і час. - 2015. - № 8. - С. 121-124
Рец. на кн. : Слабошпицький Михайло. Велика війна 2014... Україна: виклики, події, матеріали : документально-публіцистичне видання / Михайло Слабошпицький. - К. : Ярославів Вал, 2015. - 320 с.

Рубрики: Українська література--Публіцистика, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
оповідь -- колажний принцип -- репортажі -- фейлетони -- інтерв'ю
Анотація: Стаття є рецензією на збірку публіцистичних творів, у якій тематизовано війну в Україні. Публіцистика належить до нечисленних літературних жанрів, що якнайбільше затребувана в умовах війни й мобілізації духу.


Знайти схожі

19.


   
    Проложна оповідь про освячення Десятинної церкви [Текст] // Хроніка-2000. - 2007. - Вип. 69-70. - С. 571-572. - (Відлуння століть)
Рубрики: Історія України--Історія церкви--Десятинна церква, Х ст.
Анотація: Публікація двох редакцій літописної оповіді про освячення Десятинної церкви.


Знайти схожі

20.


    Рарицький, О.
    Усна оповідь: жанр у системі художньо-документального метажанру [Текст] / О. Рарицький // Мандрівець. - 2015. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 21 назва.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Жанри--Художньо-документальна проза
Кл.слова (ненормовані):
усна оповідь -- інтерв'ю -- усна історія -- художньо-документальна проза -- метажанр
Анотація: У статті матеріали усної оповіді запропоновано кваліфікувати як один із жанрових різновидів художньо-документальної прози. Під усною оповіддю розуміють розшифровані інтерв'ю творчих особистостей, які сприймаються як альтернатива усній історії і є джерелом вивчення життя і творчості письменника. Досліджено уснооповідні матеріали шістдесятників, які сприймаються як метажанрові конструкції і в системі художньо-документального метажанру є повноцінним генологічним утворенням.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-20    21-32 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)