Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (14)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=обставини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 86
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Кучинська, Оксана.
    Забезпечення права засудженого на справедливий суд в аспекті перегляду судових рішень за виключними обставинами на прикладі рішення ЄСПЛ у справі «Петухов проти України» [Текст] / Оксана Кучинська, Олег Щиголь // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 254-260. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Перегляд судових рішень--Україна
Кл.слова (ненормовані):
виключні обставини -- кримінальне провадження
Анотація: У статті висвітлюються проблемні питання забезпечення права засудженого на справедливий суд у разі перегляду судових рішень за виключними обставинами на підставі встановлення Європейським судом з прав людини порушення Україною міжнародних зобов’язань. З аналізу рішення ЄСПЛ у справі «Петухов проти України» та чинних положень національного законодавства робиться висновок про неможливість забезпечення в окремих випадках ефективного захисту прав засудженого, щодо якого здійснюється перегляд судових рішень за виключними обставинами. Демонструється власне бачення цієї проблеми та пропонуються шляхи її вирішення.


Дод.точки доступу:
Щиголь, Олег
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Зятіна, Діна.
    Перегляд судових рішень у зв’язку з виключними обставинами на підставі п. 1 ч. 3 ст. 320 ГПК України [Текст] / Діна Зятіна // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 81-85. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Господарське процесуальне право--Інститут перегляду судових рішень--Виключні обставини--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- поворот виконання -- конституційні принципи
Анотація: Стаття присвячена аналізу проблематики застосування інституту перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами. Досліджуються положення п. 1 ч. 3 ст. 320 ГПК України щодо особливостей перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами на підставі встановлення Конституційним Судом України неконституційності (конституційності) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом у вирішенні справи. Автором доводиться, що обмеження можливості перегляду тільки невиконаних рішень, встановлене в ГПК України, порушує основоположний конституційний принцип «верховенства права».


Знайти схожі

3.


    Сосонська, Анна.
    Обставини, що впливають на призначення покарання та застосування кримінально-правових норм про звільнення особи від відбування покарання з випробуванням [Текст] / Анна Сосонська // Вісник прокуратури. - 2019. - № 7. - С. 59-68. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Кримінально-правові санкції--Звільнення від покарання--Судові рішення--Україна, 2019 р.
Анотація: Згідно Кримінального кодексу України, якщо суд, крім випадків засудження за корупційний злочин, при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде виснову про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Є примірники у відділах:
СПІ (08.08.2019р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Колесник, Роман.
    Істотні для справи обставини як підстава для перегляду рішення господарського суду за нововиявленими обставинами [Текст] / Роман Колесник // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 3. - С. 74-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Перегляд рішень--Законодавче регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зловживання -- норми права
Анотація: У статті проаналізовано господарське законодавство України й наукові праці з метою виявлення існуючих проблем та запропоновано визначення терміна «істотні для справи обставини» як фактичних даних, що мають юридичне значення для аналізу взаємовідносин сторін, тією чи іншою мірою могли вплинути на рішення господарського суду, існували під час розгляду господарської справи, проте не були відомі на момент розгляду господарської справи ні суду, ні заявнику з не залежних від них причин та виявлені зацікавленими особами після набрання рішенням господарського суду законної сили. Запропоновано доповнити ст. 112 Господарського процесуального кодексу України визначенням терміна «істотні для справи обставини», що дасть змогу уникнути різночитання цієї норми права та зловживань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ободовський, Олександр.
    Про караність злочинів, учинених неповнолітніми: від особливостей до самостійності [Текст] / Олександр Ободовський // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 187-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Неповнолітні--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
неповнолітні -- призначення покарання -- обставини, які пом’якшують покарання -- диспозиція -- санкція
Анотація: Стаття присвячена огляду питань, які виникають під час призначення покарання неповнолітнім. У Кримінальному кодексі України положення про застосування покарання до неповнолітніх закріплені як для повнолітніх осіб. Це призводить до низки проблем у практиці застосування Закону України про кримінальну відповідальність. Ключем до розв’язання зазначених проблем може стати підхід, за якого покарання неповнолітнім визначатиметься не в межах санкції, встановленої для повнолітніх осіб, а в межах окремої санкції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Примак, Володимир.
    Розірвання договору як спосіб цивільно-правового захисту в кризових умовах [Текст] / Володимир Примак // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 43-49. - Бібліогр. 10 назв
Рубрики: Договірне право--Розірвання договору--Надзвичайні обставини
Анотація: Йдеться про розірвання договору як спосіб захисту цивільних прав та інтересів, необхідність застосування якого може бути пов’язана з виникненням певної надзвичайної обставини, кризової ситуації – збройного конфлікту або епідемії зокрема.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Борусовський, Михайло.
    Обставини, що підлягають встановленню під час розслідування зловживання владою або службовим становищем суддею під час здійснення правосуддя [Текст] / Сергій Єдаменко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 254-259. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді (юрид.)--Злочинна діяльність--Розслідування
Анотація: Висвітлено питання щодо обставин, що підлягають встановленню під час розслідування зловживання владою або службовим становищем суддею під час здійснення правосуддя. Проаналізовано підходи вчених до поняття обставин, що підлягають встановленню, встановлено, що є думка про ототожнення досліджуваного поняття з криміналістичною характеристикою кримінальних правопорушень, і підкреслено їх розмежування на підставі завдань, котрі вони виконують під час формування криміналістичної методики окремих кримінальних правопорушень. Встановлено, що формування обставин, які підлягають встановленню, зумовлено трьома чинниками: предметом доказування (передбаченим ст. 91 КПК України), кримінально-правовою та криміналістичною характеристиками певного кримінального правопорушення.


Знайти схожі

8.


    Панов, Микола.
    Обман як ознака складу злочину і його кримінально-правове значення [Текст] / Микола Панов, Герман Анісімов // Юридична Україна. - 2014. - № 5. - С. 72-79. - Бібліогр. в примітках: с. 78-79
Рубрики: Кримінальні злочини--Обман
Кл.слова (ненормовані):
спосіб вчинення -- обманщик -- обманутий -- омана (помилка) -- сутність -- зміст -- обставини
Анотація: У статті досліджується обман як спосіб вчинення злочину на рівні родового поняття, аналізуються його об'єктивні і суб'єктивні ознаки: сутність, зміст, обставини, форми та засоби, а також з'ясовується психологічний зміст та мета дій обманщика, що спрямовані на введення в оману обманутого; розглядаються питання кваліфікації зло¬чинів, вчинюваних шляхом обману, в тому числі встановлення сукупності злочинів та подолання конкуренції кримінально-правових норм.


Дод.точки доступу:
Анісімов, Герман
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Крайник, Григорій.
    Мотиви злочинів, вчинених з необережності [Текст] / Григорій Крайник // Юридична Україна. - 2014. - № 12. - С. 65-69. - Бібліогр. в примітках: с.
Рубрики: Злочини--Кваліфікація--Мотивація
Кл.слова (ненормовані):
суб'єктивна складова -- судова практика -- обставини -- негативна поведінка -- порушення правил безпеки -- охорона праці -- ступінь тяжкості -- призначення покарання
Анотація: У статті проаналізовано поняття мотиву вчинення злочину як ознаки суб'єктивної сторони складу злочину. Наведено аргументи на користь наукової позиції, що мотиви злочину як внутрішнє спонукання до вчинення злочину стосуються не лише умисних, а й необережних злочинів. Обґрунтована точка зору автора, що класифікація мотивів вчинення злочину залежить від конструкції складу злочину.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Пленюк, Мар'яна.
    Поняття юридичного факту в доктрині цивільного права: історія і сучасність [Текст] / Мар'яна Пленюк // Юридична Україна. - 2014. - № 11. - С. 58-62. - Бібліогр. в примітках: с. 61-62
Рубрики: Цивільне право--Категорії--Юридичні факти
Кл.слова (ненормовані):
правові норми -- цивільні правовідносини -- обставини -- юридичний наслідок -- правовідносини
Анотація: У статті автор, аналізуючи поняття юридичних фактів у доктрині цивільного права, доходить висновку, що дефініція юридичних фактів на сьогодні індивідуалізується деякими особливими ознаками, адже середовище, з якого походять юридичні факти, є саме життя, тому виникають юридичні факти з потреб юридичної практики, реалій життєдіяльності людини, суспільства і держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)