Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=обов’язок<.>
Загальна кількість знайдених документів : 19
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-19 
1.


    Лук’янцев, Сергій.
    Ознаки податку: теоретичний та прикладний аспект [Текст] / Сергій Лук’янцев // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 160-164. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкове право--Термінологія
Кл.слова (ненормовані):
податок -- збір -- мито -- ознаки податку -- родові риси -- податковий обов’язок -- грошова форма податку
Анотація: Статтю присвячено науково-аналітичному дослідженню ознак податку в контексті теоретичних і прикладних аспектів вивчення піднятої проблематики. Проаналізовано наукові праці сучасних авторів та норми чинного законодавства з огляду на предмет проведеного автором дослідження. Враховуючи наведені погляди вчених стосовно правової природи податку, зроблено висновок щодо можливості виокремлення значно більшої кількості ознак останнього, ніж ті, що закріплені в чинному Податковому кодексі України. Наголошується на тому, що законодавчо закріплена в більшості країн світу грошова форма податку застосовується в будь-якому разі, проте в окремих випадках об’єкт вимірюється не в національній валюті. Встановлено, що наявність (появу) об’єкта оподаткування варто розглядати не як умову сплати податку, а як юридичний факт, що зумовлює виникнення податкового обов’язку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кожевникова, Вікторія.
    Співвідношення правової категорії «обмеження» з іншими правовими категоріями у праві [Текст] / Вікторія Кожевникова // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 18-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Категорії
Кл.слова (ненормовані):
межі -- обмеження -- заборона -- ліміт -- обтяження -- обов’язок
Анотація: Стаття присвячена аналізу доктринальних підходів до правової категорії «обмеження» у праві. Встановлюється неоднозначність сучасних наукових підходів, плутанина щодо сутності понять «обмеження», «межі», заборони», що зумовлена цілями та задачами окремо взятої галузі права. Зосереджується особлива увага на правовій природі схожих за змістом правових категорій, висвітлюються ознаки та встановлюється відмінність обумовлених інших за змістом правових категорій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Куцик, Катерина.
    Заходи процесуального примусу, які застосовуються до порушників порядку в залі судового засідання [Текст] / Катерина Куцик // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Процесуальний примус
Кл.слова (ненормовані):
цивільний процесуальний обов’язок -- правила суду -- попередження
Анотація: Стаття присвячена дослідженню заходів процесуального примусу, які застосовуються судом до порушників порядку в залі судового засідання. У ході дослідження подано і проаналізовано теоретичні підходи до розуміння правової природи таких заходів, як попередження й видалення із судового засідання. Акцентовано увагу на підставах та особливостях застосування кожного з них.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Чурчина, В. А.
    "Перший свій поклін віддай батькам своїм - вони тебе зростили, а другий дай учителям - вони тебе навчили..." [Текст] : (святкування 125-ї річниці Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 Черкаської міської ради Черкаської обл.) / В. А. Чурчина, О. М. Геліконова // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2017. - № 2. - С. 28-34
Рубрики: Сценарії--Про Україну
Кл.слова (ненормовані):
свято школи -- громадянський обов’язок
Анотація: На заході показують шляхи реалізації та втілення в навчально-виховний процес Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, в підгрунті якої перебуває ідея розвитку української державності.


Дод.точки доступу:
Геліконова, О. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Радченко, Лілія.
    Шлюбний договір в іноземних правопорядках: окремі засади правового регулювання [Текст] / Лілія Радченко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 38-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне приватне право--Шлюбний договір
Кл.слова (ненормовані):
шлюб -- сім’я -- шлюбні відносини -- міжнародне сімейне право -- шлюбний договір -- обов’язок по утриманню
Анотація: Стаття присвячена розгляду проблематики правового регулювання шлюбних відносин у міжнародному сімейному праві, оцінці сучасного розуміння категорії «шлюбний договір» і вимог до його укладання за законодавством окремих зарубіжних держав, аналізу особливостей регламентації майнових прав і обов’язків подружжя в іноземних правопорядках. У статті з позиції юридичної доктрини аналізуються положення нормативно-правових актів у сфері сімейних відносин окремих зарубіжних держав, визначаються тенденції та перспективи правового регулювання шлюбно-сімейних відносин у законодавстві України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Сядриста, Ірина.
    Про проблему визначення поняття відповідальності учасників акціонерних правовідносин та її місця у системі цивільно-правової відповідальності [Текст] / Ірина Сядриста // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Учасники--Цивільно-правова відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні правовідносини -- обов’язок
Анотація: У поданій науковій статті автором запропоноване власне бачення поняття відповідальності учасників акціонерних правовідносин. На підставі проведеного аналізу зроблено висновок про те, що в корпоративних відносинах більш доцільно розглядати відповідальність як обов’язок. Враховуючи приватноправовий характер акціонерних правовідносин, їх суб’єктний склад, юридичну рівність зазначених осіб та особливість регулювання акціонерних правовідносин, можна констатувати, що останні є інститутом цивільного права, а отже, відповідальність в окреслених правовідносинах може бути виключно приватноправовою (цивільно-правовою).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Кузьмич, Олег.
    Правові аспекти участі третіх осіб у виконанні обов’язку замість боржника у власному інтересі (частина 3 статті 528 Цивільного кодексу України) / Олег Кузьмич // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 44-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Виконання зобов'язань--Треті особи
Кл.слова (ненормовані):
обов’язок -- інтерес -- боржник -- кредитор
Анотація: Стаття присвячена аналізу юридичної природи відносин, які опосередковуються участю третіх осіб у виконанні обов’язку замість боржника у власному інтересі (ч. 1 ст. 528 Цивільного кодексу України), порівняно з іншими суміжними правовідносинами, а саме відносинами, які опосередковуються покладенням виконання (ч. 1 ст. 528 Цивільного кодексу України) та вчиненням дій у майнових інтересах іншої особи без її доручення (глава 79 Цивільного кодексу України).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Козуб, Ірина.
    Трудовий договір про дистанційну роботу в системі трудових договорів [Текст] / Ірина Козуб // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 118-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Дистанційна робота--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
зміст договору -- обов’язкові умови -- додаткові умови -- переведення -- строк договору -- обов’язок роботодавця -- безпека праці
Анотація: Статтю присвячено аналізу змісту трудового договору про дистанційну роботу. На підставі проведеного дослідження автор дійшла висновку, що даний договір належить до особливих видів трудових договорів, що зумовлено його змістом. Умови такого договору можна класифікувати на обов’язкові та додаткові, враховуючи законодавчу позицію щодо необхідності відображення тих чи інших умов у його змісті. Переведення працівника на дистанційну роботу (без укладення трудового договору про дистанційну роботу) є особливим видом переведення, яке носить тимчасовий характер. Таке переведення може здійснюватись як за ініціативою працівника, так і роботодавця. У визначених нормативноправовими актами випадках на роботодавця покладається обов’язок з переведення працівників на дистанційну роботу.


Знайти схожі

9.


    Солоп, І. Б.
    Мої права й обов’язки : (класна година, 3-4 кл.) / І. Б. Солоп // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2013. - № 9(вересень). - С. 29-32
Рубрики: Виховні заходи--Правове виховання
Кл.слова (ненормовані):
Конвенція ООН -- право -- обов’язок -- експлуатація -- захист
Анотація: Захід розроблений з метою познайомити учнів з їхніми правами й обов’язками, зазначеними в Конвенції про права дитини; виховувати шанобливе ставлення до оточення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Семененко, Марія Вікторівна.
    Визначення правомірності зобов’язування страховика на внесення змін до договору страхування при зміні страхового ризику або вартості майна [Текст] / М. В. Семененко // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 432-437. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Майно--Страхування--Цивільне право--Україна
   Страхування--Страхові поліси--Страхове право

Кл.слова (ненормовані):
договір страхування -- обов’язок страховика
Анотація: Аналізується яким чином зміна ступеня страхового ризику та вартості майна впливає на умови надання страхового захисту страховиком.


Знайти схожі

 1-10    11-19 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)