Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)Буковина (5)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=народовладдя<.>
Загальна кількість знайдених документів : 76
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Куян, Ірина.
    Народовладдя через всеукраїнський референдум: сучасний стан і перспективи розвитку національної юридичної доктрини [Текст] / Ірина Куян // Право України. - 2020. - № 8. - С. 14-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народовладдя--Референдум--Перспективи розвитку--Юридична доктрина
Анотація: У статті аналізується сучасний стан і перспективи розвитку національної юридичної доктрини, яка стосується народовладдя через всеукраїнський референдум.


Знайти схожі

2.


    Батанов, Олександр.
    Організація та здійснення міської влади в Україні: оригінальне дослідження [Текст] : [рецензія на моногр.] / Олександр Батанов // Право України. - 2020. - № 4. - С. 296-299
Рец. на моногр. : Станік Г. Львівська міська Рада: народовладдя у порівняльному вимірі : монографія / Галина Станік, Леонід Рябошапко. - Львів : Простір-М, 2019. - 916с., іл., світлини.

Рубрики: Правова політика--Історія--Рецензія на монографію--Львів
Анотація: У книзі поставлено за мету висвітлити діяльність Львівської міської Ради упродовж 1945-1954 і 1990-1991 років.


Знайти схожі

3.


    Шевчук, Юліана.
    Закон про Всеукраїнський референдум має стати ще одним кроком до народовладдя [Текст] / Ю. Шевчук // Голос України. - 2020. - 23 квіт. (№ 70-71). - С. 1, 2
Рубрики: Референдум--Народовладдя--Законопроект


Знайти схожі

4.


    Федоренко, Владислав.
    Сутність, походження і формування конституційних основ референдумів та основних моделей референдної демократії [Текст] / Владислав Федоренко // Право України. - 2020. - № 8. - С. 18-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народовладдя--Референдум--Демократія
Анотація: Метою статті є визначення сутності (походження) референдумів і референдної демократії в Європі та Америці, а також виявлення подальших шляхів і напрямів їх розвитку в сучасній конституційній правотворчій, правозастосовній і правосудній практиці.


Знайти схожі

5.


    Єрмолаєв, Віктор Миколайович.
    М. Грушевський про установчу владу українського народу [Текст] / Віктор Миколайович Єрмолаєв // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 4. - С. 15-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державотворення України--Історичні аспекти
   Історики українські, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Київська Русь -- козацька республіка -- народовладдя -- представництво -- верховенство народу
Анотація: У статті зазначається, що українські історики і правознавці отримали можливість вивчити багату творчу спадщину та нові актуальні аспекти історії державо- і правотворення в творах М.С. Грушевського з часів горбачовської «перебудови». Доводиться, що сучасні вітчизняні дослідники звертають увагу на концепцію «національної ідеї», державного будівництва Київської Русі, козацької республіки Б. Хмельницького, конституційного процесу періоду УНР, організації конституційного процесу в творчості видатного державознавця, яка є актуальною й на сьогодні. Акцентується увага, що без вивчення цієї концепції неможливе дослідження не лише історії УНР, а й історії вітчизняного державотворення. У статті акцентується увага на важливості актуальних проблем конституційної реформи в Україні, що передбачають наступність, урахування традицій та історичного досвіду організації і функціонування державної влади, концептуальних засад здійснення установчої влади. Доведено, що історична відсутність законодавчо врегульованого складу, компетенції і процедури Генеральних, полкових і сотенних козацьких рад давали підстави царському уряду перебрати на себе право дозволу чи заборони їх скликання, визнання чи невизнання їх рішень. Відтак визначальним у державотворенні для М. Грушевського було верховенство народу, його установчої влади.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (укр. iсторик, полiт. i держ. дiяч ; 1866-1934) \про нього\
Є примірники у відділах:
(11.05.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

6.


    Клименко, Оксана.
    Розвиток законотворчих ідей щодо конституційної моделі інституту всеукраїнського референдуму [Текст] / Оксана Клименко // Право України. - 2020. - № 8. - С. 105-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Народний суверенітет--Народовладдя--Демократія--Україна
Анотація: Висвітлено розвиток конституційних концептів щодо юридизації інституту всеукраїнського референдуму в контексті формування національної традиції конституціоналізму в незалежній Україні, зокрема у фокусі відповідних законопроєктів, що були внесені на розгляд Верховної Ради України, та інших законотворчих ідей, що хоча й не відбулися у відповідних документах, однак визначають політико-ідеологічний, науково-правовий стан суспільної думки та ставлення громадськості до розбудови інститутів прямої демократії.


Знайти схожі

7.


    Куян, Ірина.
    Доктринальні питання конституційно-правових засад інституту всеукраїнського референдуму [Текст] / Ірина Куян // Право України. - 2020. - № 8. - С. 53-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Референдум--Народний суверенітет--Народовладдя--Конституція України
Анотація: Аналізується конституційна модель інституту всеукраїнського референдуму та напрацювано теоретико-методологічних засади його конституціоналізації в контексті принципу народного суверенітету.


Знайти схожі

8.


    Мельниченко, Віктор.
    Правове регулювання всеукраїнського референдуму за народною ініціативою і розвиток народовладдя [Текст] / Віктор Мельниченко // Право України. - 2019. - № 10. - С. 113-129. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Правове регулювання--Всеукраїнський референдум--Розвиток народовладдя--Народна ініціатива
Анотація: Стаття проаналізовує формулювання практичних рекомендацій щодо вдосконалення змісту правового регулювання референдуму за народною ініціативою на основі осмислення наявної практики такого регулювання, національного та зарубіжного досвіду й потреби подальшого розвитку народовладдя в Україні.


Знайти схожі

9.


    Ключковський, Юрій.
    Референдум у системі державного режиму представницької демократії [Текст] / Юрій Ключковський // Право України. - 2019. - № 10. - С. 95-112. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Народовладдя--Демократія--Державний режим--Референдум
Анотація: Стаття присвячена проблемі інтегрування референдуму як способу здійснення народовладдя у систему режиму представницької демократії сучасної держави. Народовладдя розглядається як суспільно-політичне явище, правовим вираженням якого є юридична категорія демократії; останню слід відрізняти, зокрема, від типу ідеології чи виду політичного процесу. У конституційно-правовому сенсі демократію можна кваліфікувати як принцип права, що закріплюється у конституції. У контексті правової теорії держави цей принцип є правовою вимогою стосовно форми державного режиму.


Знайти схожі

10.


    Кресіна, Ірина.
    Виборність суддів як реалізація принципу народовладдя [Текст] / Ірина Кресіна // Право України. - 2019. - № 10. - С. 142-157. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Судді--Призначення суддів--Народовладдя--Україна
Анотація: В статті вказано, що в основі численних спроб реформувати судову систему в Україні лежать прагнення тих чи інших політичних сил, що приходить до влади, підпорядкувати своїм інтересам судову владу, зробити суддю залежним від волі не народу, а політичного класу, можновладців, зручним знараддям у перерозподілі суспільного багатства. На зміну виборності приходить призначуваність суддів чимраз корумпованішими органами та посадовими особами, що легітимується відповідними змінами до Конституції України, прийняттям відповідного законодавства, євроінтеграційними вимогами і стандартами, конкурсами і "доброчесними" комісіями тощо.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)