Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=мовна особистість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 32
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-32 
1.


    Ярмолюк, Алла
    Інтеріоризація загальнокультурних цінностей під час вивчення складного речення [Текст] / Алла Ярмолюк // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення синтаксису
Кл.слова (ненормовані):
цінності -- мовна особистість -- синтаксична компетентність
Анотація: У статті на основі аналізу філософських, психологічних, методичних праць з'ясовано сутність понять "цінність", "ціннісна картина світу", "ціннісні орієнтації", "інтеріоризація". Акцентовано на важливості ціннісного компонента як складника внутрішньої структури компетентності. З'ясовано, як відбувається механізм інтеріоризації цінностей учнями 9 класу, визначено умови організації цього процесу на уроках української мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Мацько, Л.
    Аспекти мовної особистості у проспекції педагогічного дискурсу [Текст] / Л. Мацько // Дивослово. - 2006. - № 7. - С. 2-4. - Бібліографія: 13 назв
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання
Кл.слова (ненормовані):
МОВНА ОСОБИСТІСТЬ
Анотація: В статті розглядається модернізація освіти, поняття мовної особистості.


Знайти схожі

3.


    Умрихіна, Л. В.
    Бажане як дійсне: мовна реалізація в українській фразеології [Текст] / Л. В. Умрихіна // Вивчаємо українську мову та літературу : наук.-метод. журн. - 2014. - № 28/29. - С. 28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лінгвокультурологія
   Мовознавство--Фразеологія

   Українська мова--Мовознавство

Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- ментальність українців -- кордоцентризм -- ментальний простір
Анотація: У статті йдеться про те, як в українських прислів’ях та приказках зафіксовано особливості українсьої ментальності, національних рис українців, їх світобачення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Пентилюк, Марія
    Виховання мовної особистості учнів основної школи засобами української мови і літератури [Текст] / Марія Пентилюк, Ірина Гайдаєнко // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 3. - С. 13-19. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Виховання в процесі викладання
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- аксіологічний підхід -- синергетичний підхід -- компетенція -- компетентність
Анотація: У статті розкрито роль української мови і літератури як провідних навчальних предметів у вихованні мовної особистості учнів основної школи, їх духовному, морально-естетичному й культуромовному становленні й розвитку. На основі аналізу шкільних програм визначено, що пріоритетною ідеєю курсів української мови та літератури в основній школі є інтенсивний мовленнєвий та інтелектуальний розвиток учнів і виховання мовної особистості, яке здійснюється як на уроках, так і в позакласній роботі. Доведено, що саме через художнє слово здійснюється естетичний вплив на почуттєву сферу школяра.


Дод.точки доступу:
Гайдаєнко, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Єрмоленко, С.
    Гендерне питання в мовному та методичному аспектах. [Текст] / С. Єрмоленко // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2008. - № 3. - С. 36-43. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Гендерні питання
   Українська мова--Вивчення і викладання у ВНЗ

   Соціологія статі--Гендерні відносини

Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- мовні стереотипи -- методика навчання мови -- гендерні стереотипи -- жіноча логіка -- чоловічий характер -- гендерна лінгвістика
Анотація: Автор передбачає вивчення гендерного питання на методичному рівні, а саме через навчання синтаксису у вищих навчальних закладах. Для цього у статті міститься коротка характеристика гендерного питання у різних аспектах; стаття грунтується на сучасних дослідження учених разних суспільних та лінгвістичних наук.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


    Данилевська, О.
    Гендерний компонент у мовній освіті: чому українські школяри не знають, що таке мовний сексизм : матеріали до уроків гендерної грамотності [Текст] / О. Данилевська // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 11. - С. 16-24. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Соціологія--Соціологія статі
   Суспільні науки--Комплексні проблеми суспільних наук--Гендерне питання

   Українська мова--Загальні питання--Гендерна лінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
гендерна проблематика -- програма для ЗНЗ "Українська мова. 5-12 класи" -- мовна особистість -- мовна поведінка -- сексизм у мові
Анотація: В завдання цієї публікації входить ознайомлення з проблемою гендерної рівності в українській мовній освіті. Аналізуючи чинну програму для загальноосвітніх навчальних заходів "Українська мова. 5-12 класи", автор засвідчує відсутність жодних гендерних компонентів і пропонує варіанти залучення їх на рівні змісту навчання. Додано розробку двох уроків("Як в одній мові співіснують два світи - чоловічий та жіночий" та "Чому є президенти, але немає президенток"), мета яких - навчити уникати сексизмів у мові та досягти "мовної коректності".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

7.


    Мелешко, Л.
    Гра на уроках навчання лексикології в 5-6 класах [Текст] / Лілія Мелешко // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 6. - С. 16-20. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Лексикологія
Кл.слова (ненормовані):
навчально-ігрова діяльність -- ігровий метод навчання -- мовна особистість
Анотація: У статті розглянуто проблему використання навчально-ігрової діяльності в шкільному курсі української мови. На основі аналізу теоретичних положень, наукового осмислення порушеної проблеми визначено різні потрактування дидактичної суті гри: гра розглядається як метод, прийом, форма навчання. Окреслено смислове поле суміжних понять, таких як "гра", "ігрова діяльність", "навчально-ігрова діяльність". Запропоновано методичні рекомендації щодо організації ігрової діяльності на уроках української мови під час вивчення розділу "Лексикологія"(5-6 класи). Наведені навчальні ігри розроблені на основі лексикологічних понять й орієнтовані на формування лексичної компетентності як основи мовленнєвого розвитку учня як мовної особистості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Матвеєва, Наталя.
    Двомовність у світлі психолінгвістичних досліджень / Наталя Матвеєва // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 11. - С. 42-44. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Білінгвізм--Психолінгвістичні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- мовна система -- мовна компетентність -- мовна поведінка -- перемикання кодів
Анотація: Висвітлено психолінгвістичні аспекти білінгвізму. Розглянуто різні теорії двомовності та результати впливу білінгвізму на когнітивні можливості індивідів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Горошкіна, О.
    Дидактичні засади підручників "Українська мова"для 10-11 класів (рівень стандарту) [Текст] / О. Горошкіна, М. Пентилюк // Українська мова і література в школі. - 2010. - № 6. - С. 25-32. - Бібліогр.: 4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Засоби навчання--Підручники і посібники
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- концептуальні засади нових підручників: -- функції -- зміст -- структура -- методичне забезпечення
Анотація: У статті визначено загальноосвітні, виховні й практичні завдання навчання української мови в профільних 10-11 класах рівня стандарту. Розкрито зміст і структуру підручників, їхні функції й наведено ілюстрований матеріал.


Дод.точки доступу:
Пентилюк, М.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

10.


    Михайловська, Неля.
    Конструювання нового підручника з української мови як державної: виклики сьогодення [Текст] / Неля Михайловська // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 3. - С. 33-37. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU

Кл.слова (ненормовані):
Нова українська школа -- українська мова -- державна мова -- підручник -- освітній процес -- критичне мислення -- ключові компетентності -- дитиноцентризм -- педагогіка партнерства -- творча особистість -- мовна особистість -- патріот
Анотація: У статті запропоновано нові підходи з питань написання сучасного підручника з української мови як державної. Проаналізовано формування компетентного мовця згідно з Концепцією "Нова українська школа".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-32 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)