Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=мовна особистість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 32
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-32 
1.


    Должикова, Тетяна
    Лінгвістичний аналіз тексту як засіб активізації читацької діяльності здобувачів освіти [Текст] / Должикова Тетяна // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 1. - С. 14-16. - Бібліогр.: 6 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Аналіз тексту
Кл.слова (ненормовані):
лінгвістичний аналіз тексту -- художній текст -- антропоцентризм -- мовна особистість -- прирощення смислу -- вертикальний контекст
Анотація: Метою розвідки є визначення шляхів і методик сприйняття й декодування художньої мови, а також з'ясування ролі навчального курсу "Лінгвістичний аналіз тексту" як одного зі способів популяризації читання художньої літератури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Кучеренко, Ірина.
    Формування мовної особистості учня сучасної школи стилістичними засобами словотвору [Текст] / Ірина Кучеренко // Українська мова і література в школах України. - 2019. - № 5. - С. 3-5. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Методика
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- комунікативна компетентність -- мовна компетентність -- стилістичні засоби словотвору -- словотвір -- урок
Анотація: Розглянуто особливості процесу формування мовної особистості учня-мовця засобами словотвору на сучасному уроці української мови в закладах загальної середньої освіти. Охарактеризовано концепт "мовна особистість", визначено і висвітлено основні лінгвістичні та методичні засади формування мовної компетентності учнів стилістичними засобами словотвору, представлено специфіку навчально-методичної роботи із стилістичними засобами словотвору в основній школі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Масловська, Людмила
    Розвиток мовної особистості та мовленнєвої культури здобувачів освіти 5-8 класів на засадах культурно-мовних цінностей [Текст] / Людмила Масловська // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 6. - С. 28-34
Рубрики: Українська мова--Викладання в середній школі
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- культура мовлення
Анотація: Визначено систему з культури мовлення учнів 5-8 класів, що включає зміст і обсяг навчального матеріалу відповідно до конкретних розділів і тем шкільного курсу мови, методи, прийоми і засоби навчання культури мовлення, види практичних завдань і вправ. Увагу закцентовано на вправах та завданнях для підвищення культури мовлення здобувачів освіти, погрупованих за ознаками мовлення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Михайловська, Неля.
    Конструювання нового підручника з української мови як державної: виклики сьогодення [Текст] / Неля Михайловська // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 3. - С. 33-37. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU

Кл.слова (ненормовані):
Нова українська школа -- українська мова -- державна мова -- підручник -- освітній процес -- критичне мислення -- ключові компетентності -- дитиноцентризм -- педагогіка партнерства -- творча особистість -- мовна особистість -- патріот
Анотація: У статті запропоновано нові підходи з питань написання сучасного підручника з української мови як державної. Проаналізовано формування компетентного мовця згідно з Концепцією "Нова українська школа".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Матвеєва, Наталя.
    Двомовність у світлі психолінгвістичних досліджень / Наталя Матвеєва // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2018. - № 11. - С. 42-44. - Бібліогр. 14 назв
Рубрики: Білінгвізм--Психолінгвістичні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- мовна система -- мовна компетентність -- мовна поведінка -- перемикання кодів
Анотація: Висвітлено психолінгвістичні аспекти білінгвізму. Розглянуто різні теорії двомовності та результати впливу білінгвізму на когнітивні можливості індивідів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Ярмолюк, Алла
    Інтеріоризація загальнокультурних цінностей під час вивчення складного речення [Текст] / Алла Ярмолюк // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Вивчення синтаксису
Кл.слова (ненормовані):
цінності -- мовна особистість -- синтаксична компетентність
Анотація: У статті на основі аналізу філософських, психологічних, методичних праць з'ясовано сутність понять "цінність", "ціннісна картина світу", "ціннісні орієнтації", "інтеріоризація". Акцентовано на важливості ціннісного компонента як складника внутрішньої структури компетентності. З'ясовано, як відбувається механізм інтеріоризації цінностей учнями 9 класу, визначено умови організації цього процесу на уроках української мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Кулик, О.
    Текстоцентричний підхід як необхідна умова формування комунікативної компетентності учнів [Текст] / Олена Кулик // Українська мова і література в школах України. - 2017. - № 7/8. - С. 34-37. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
текстоцентричний підхід -- текст -- мовленнєвий розвиток учня -- мовна особистість -- система вправ
Анотація: Стаття присвячена проблемі реалізації текстоцентричного підходу в процесі мовленнєвого розвитку особистості у процесі навчання української мови в загальноосвітній школі. Автор з'ясовує феномен тексту в лінгвістичному та лінгводидактичному аспектах, характерологічні ознаки текстоцентричного підходу, його місце з-поміж інших підходів до навчання української мови, пріоритет у формуванні комунікативно компетентної особистості, доводить, що для успішної реалізації текстоцентричного підходу необхідна якісна робота вчителя у процесі створення системи вправ на текстовій основі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

8.


    Пентилюк, Марія
    Виховання мовної особистості учнів основної школи засобами української мови і літератури [Текст] / Марія Пентилюк, Ірина Гайдаєнко // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 3. - С. 13-19. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Виховання в процесі викладання
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистість -- аксіологічний підхід -- синергетичний підхід -- компетенція -- компетентність
Анотація: У статті розкрито роль української мови і літератури як провідних навчальних предметів у вихованні мовної особистості учнів основної школи, їх духовному, морально-естетичному й культуромовному становленні й розвитку. На основі аналізу шкільних програм визначено, що пріоритетною ідеєю курсів української мови та літератури в основній школі є інтенсивний мовленнєвий та інтелектуальний розвиток учнів і виховання мовної особистості, яке здійснюється як на уроках, так і в позакласній роботі. Доведено, що саме через художнє слово здійснюється естетичний вплив на почуттєву сферу школяра.


Дод.точки доступу:
Гайдаєнко, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Ярмолюк, Алла
    Робота з текстом під час вивчення складного речення [Текст] / Алла Ярмолюк // Українська мова і література в школі. - 2017. - № 3. - С. 36-39. - Бібліогр.: 8 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Викладання синтаксису
Кл.слова (ненормовані):
текстоцентричний підхід -- навчальний текст -- мовна особистість -- синтаксична компетентність
Анотація: У статті розглянуто особливості навчання української мови з урахуванням сучасних підходів. Наголошено на необхідності застосування текстоцентричного підходу під час вивчення синтаксису складного речення в 9 класі; схарактеризовано текст як основну лінгвістичну одиницю означеного підходу. Визначено функції тексту щодо розвитку компетентної мовної особистості, виділено критерії добору навчальних текстів для комплексних вправ. Презентовано зразки вправ і завдань із синтаксису складного речення, спрямованих на формування синтаксичної компетентності учнів 9 класу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Дика, Н.
    Мовна особистість сучасного вчителя-словесника в умовах модернізації освіти [Текст] / Наталія Дика // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 9. - С. 31-34. - Бібліогр.: 7 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Учитель
   Мовознавство--Лінгводидактика--Мовна особистість

Кл.слова (ненормовані):
учитель-словесник -- граматикон -- лексикон -- лінгводидактика -- мовна особистість -- прагматикон -- семантикон -- тезаурус
Анотація: У статті проаналізовано різні концепції і підходи до тлумачення поняття "мовна особистість", які визначають його основну складову. Обґрунтовано основні засади становлення поліфункціональності мовної особистості, з'ясовано доцільність урахування загальних лінгводидактичних особливостей її формування, орієнтації на комплексний розвиток усіх складових компетентностей. Висвітлено основні вимоги до мовної особистості сучасного вчителя-словесника в умовах модернізації освіти.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-32 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)