Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=кіберпростір<.>
Загальна кількість знайдених документів : 24
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-24 
1.


    Zhuravel, M. Y.
    Increasing your cybersecurity awareness: understanding cybercrime and finding ways to fight it [Текст] / M. Y. Zhuravel // Юридична Україна. - 2020. - № 2. - P14-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпека--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
Інтернет -- кіберпростір -- кібератака -- кіберзагроза -- викуп -- кібертероризм -- законодавство ЄС
Анотація: У статті розглянуті різні категорїі кіберзлочинності, а саме: злочини проти особи, злочини проти власності та злочини проти уряду на прикладах реальних справ. Також вивчаються шляхи боротьби з кіберзлочинністю. Крім того, законодавча база ЄС розглянута як приклад правових заходів проти кіберзлочинності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Бакалінська, Ольга.
    Правове забезпечення кібербезпеки в Україні [Текст] / Ольга Бакалінська, Олександр Бакалинський // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 100-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпека--Правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
безпека інформації -- інформаційна безпека -- кіберпростір
Анотація: У статті досліджені передумови і особливості формування законодавства України у сфері кібербезпеки, визначені проблеми та перспективи його подальшого розвитку з точки зору оцінки наявних небезпек та загроз. Визначені напрями адаптації чинного законодавства про кібербезпеку до стандартів ЄС у межах реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Дод.точки доступу:
Бакалинський, Олександр
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Головко, Ольга.
    Міждисциплінарні підходи до визначення дефініції «медіапростір» [Текст] / Ольга Головко // Юридична Україна. - 2016. - № 9/10. - С. 87-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Масова інформація--Міждисциплінарні дослідження--Дефініції
Кл.слова (ненормовані):
інформаційний простір -- медіапростір -- мас-медіа -- медіа середовище -- медіа сфера -- кіберпростір -- медіа комунікація -- масові комунікації
Анотація: У статті аналізуються наявні дефініції медіапростору з точки зору міждисциплінарного підходу. Виокремлено галузі знань та дотичні категорії, котрі паралельно аналізуються в статті задля встановлення точнішої картини медіапростору як віртуального простору. Особливу увагу приділено «новим медіа» як якісно новому медіаджерелу, котре потребує деталізації та окремих досліджень не тільки в соціології та журналістиці, ай у юриспруденції з метою врегулювання суспільних відносин, що виникають. Аргументовано потребу законодавчого закріплення та визначення медіапросто­ру у сучасних умовах становлення інформаційного суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Гула, Р.
    Концептуальні засади воєнної політики у кіберпросторі провідних держав світу та воєнно-політичних інституцій [Текст] / Р. Гула, І. Передерій, О. Вітринська // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 4. - С. 22-26. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Міжнародна політика--Інформаційна політика--Інформаційна безпека--Інформаційні війни
   Військова справа--Воєнна політика--Приховані війни--Кібервійни -- Кібервійська

Кл.слова (ненормовані):
кіберпростір
Анотація: У статті здійснено аналіз головних тенденцій воєнної політики провідних держав світу та воєнно-політичних інституцій у кіберсфері щодо побудови ефективної системи протидії кіберзагрозам у глобальному інформаційному просторі та створення засобів ведення кібервійни. Зроблено спробу розкрити зміст і сутність кіберпростору як полігону для випробування новітніх технологій в умовах ведення інформаційної війни.


Дод.точки доступу:
Передерій, І.; Вітринська, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Гула, Руслан.
    Інтернет-спільнота як феномен глобального кіберпростору [Текст] / Р. Гула, І. Передерій // Вісник Книжкової палати. - 2018. - № 10. - С. 16-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційний простір--Захист інформації--Інтернет-спільноти--Кіберпростір
Анотація: Розглянуто проблему ролі та місця мережі Інтернет у глобальному інформаційному просторі. Досліджено зміст поняття "кіберпростір" та запропоновано авторське бачення розкриття його сутності за допомогою низки сучасних наукових підходів. Проаналізовано значення терміна "інтернет-спільнота", з'ясовано їхні види, виокремлено специфічні ознаки, а також особливості функціонування у структурі блогосфери крізь призму соціокомунікаційних технологій.


Дод.точки доступу:
Передерій, Ірина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Діордіца, Ігор.
    Гіперболічна теорія розвитку кіберпростору як складова методології дослідження кібербезпекової політики / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 160-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпекова політика--Кіберпростір--Дослідженння--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- кібернетична безпека -- кібернетична функція держави
Анотація: Стаття присвячена методології дослідження кібербезпекової політики в умовах трансформації людства та переходу до кіберсвіту. Проаналізовано проблеми формування кіберпростору як окремого виду існування та розвитку людини, виявлено компоненти кіберглобалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Діордіца, Ігор.
    Класифікація кіберзагроз та їх легітимація у нормативно-правових актах України [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 206-211. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерне право--Кібернетичні загрози--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
кіберзлочинність -- кібертероризм -- кібершпигунство -- кіберпростір
Анотація: У статті автором досліджено класифікації кіберзагроз та їх легітимацію у НПА. Зауважено, що захист критичної інфраструктури від кібернетичних загроз повинен бути складником загальнодержавної системи кібернетичної безпеки, а для протидії сучасним загрозам у кіберпросторі система захисту повинна мати змогу швидко адаптуватися до змін. Акцентовано увагу на тому, що в наявних нормативно-правових актах відсутня дефініція «кіберзагроза». Запропоновано авторське розуміння терміна «легітимація кіберзагроз» та «загрози кібербезпеці або кіберзагрози». Зазначено, що за відсутності єдиного уніфікованого визначення кіберзагроз, актуальним є перегляд чинних нормативно-правових актів та їх доповнення. Нині існує низка НПА, в яких вживається термін «кіберзагроза», але не дається його тлумачення, що може призвести до його неправильного застосування, помилок у притягненні до відповідальності та інших негативних наслідків. Основними видами кіберзагроз є: кіберзлочинність; кібертероризм та кібершпигунство; кібервійна.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Діордіца, Ігор.
    Поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 99-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Кібернетична безпека
Кл.слова (ненормовані):
інформаційна інтервенція -- хактивісти -- кіберагресія -- інформація -- кіберпростір
Анотація: У статті досліджено поняття і зміст кіберзагроз на сучасному етапі. Акцентовано увагу на тому, що на міжнародному й національному рівнях відсутнє визначення поняття «кіберзагрози», і це має негативні наслідки. Запропоновано авторське розуміння терміна: «кіберзагрози» – протиправні карні дії суб’єктів інформаційних правовідносин, які створюють небезпеку життєво важливим інтересам людини, суспільства та держави загалом, реалізація яких залежить від належного функціонування інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, а також відносинам щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації. Зазначено, що сутність кіберзагроз становлять їх суб’єкти, тобто суб’єкти інформаційних правовідносин, а об’єктом є безпосередньо інформація. Інформаційні інтервенції становлять суттєву загрозу кібернетичній безпеці. Зауважено, що загрози можуть бути як внутрішні, так і зовнішні. Для розроблення дієвого механізму протидії кіберзагрозам Україні запропоновано взяти за приклад наявну практику зарубіжних країн і міжнародної спільноти, привести її у відповідність до українських реалій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Діордіца, Ігор.
    Система забезпечення кібербезпеки: сутність та призначення [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 109-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна безпека--Структура--Забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
кібернетична загроза -- кіберпростір -- кібератака
Анотація: У статті запропоновано авторське розуміння поняття «система забезпечення кібернетичної безпеки». У вузькому сенсі система забезпечення кібербезпеки – сукупність суб’єктів, які здійснюють свою діяльність у кіберпросторі. Зазначено, що система забезпечення кібербезпеки є цілісною системою, елементи якої тісно пов’язані між собою. Основними елементами даної системи є її суб’єкти та об’єкти. Резюмовано, що основним призначенням системи забезпечення кібербезпеки є сприяння у досягненні цілей кібернетичної безпеки, а тому основною функцією даної системи можна визначити забезпечення збалансованого існування інтересів особи, суспільства і держави шляхом здійснення перевірок, діагностування; виявлення та ідентифікацію, запобігання та припинення, мінімізацію та нейтралізацію дії внутрішніх і зовнішніх загроз і небезпек.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Еннан, Руслан.
    Правовий режим "віртуальної власності": поняття, ознаки, сутність і правова природа [Текст] / Руслан Еннан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2019. - № 3. - С. 123-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Віртуальна власність--Кіберпростір--Правовий режим
Анотація: У статті розглянуто сутність і правову природу "віртуальної власності" в умовах формування кіберпростору. Видається необхідним залучити кіберпростір до сфери поточного правового регулювання, не протиставляючи реальний і віртуальний світи, а розуміючи, що вони існують спільно, і те, що відбувається в одному, може мати серйозні наслідки в іншому.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-24 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)