Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (59)Буковина (6)Бібліотека П.В.Рихла (2)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=культурологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 108
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Соляник, А.
    Ректор-новатор вищої гуманітарної освіти України [Текст] : (до 80-річчя від дня народження Василя Миколайовича Шейка) / А. Соляник, Н. Кушнаренко // Вісник Книжкової палати. - 2022. - № 3. - С. 48-52
Рубрики: Вищі навчальні заклади України--Харківська державна академія культури--Викладачі -- Науковці -- Ректори
   Культурологія

   Інформаційно-бібліотечна галузь

Анотація: Стаття присвячена В. М. Шейку - видатному керівникові, авторитетному педагогові, талановитому вченому, ректорові Харківської державної академії культури.


Дод.точки доступу:
Кушнаренко, Н.; Шейко, Василь Миколайович (1942-) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


   
    Нема пророків у своій Вітчизні? [Текст] // Економіст. - 2021. - № 1. - С. 20
Рец. на кн. : Чмихов М. О. Від яйця-райця до ідеї Спасителя / М. О. Чмихов. - - Київ : Либідь, 2001. - 482 с.

Рубрики: Культурологія--Рецензії на книги
Анотація: Рецензія на книгу Миколи Олександровича Чмихова "Від яйця-райця до ідеї Спасителя" про місце і роль людства у житті Всесвіту. Аналізуються особливості взаємовпливів суспільства й довкілля у давнину, формування найдавнішої системи світогляду та її вершини – космології. Автор пропонує оригінальні концепції визначення прабатьківщини індоєвропейців та їх складової частини – предків слов’ян, дає характеристику основних рис язичництва Русі. Дослідження базується на матеріалах археології, етнографії, міфології, філософських учень, астрономії. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією матеріальної та духовної культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Соляник, Алла.
    Теоретико-методологічні засади трансдисциплінарних досліджень у культурологічно-мистецькій галузі [Текст] / Алла Соляник // Вісник Книжкової палати. - 2021. - № 1. - С. 24-25
Рец. на Шейко, В. М. Культурологічні та мистецтвознавчі дослідження: теорія та методологія : навч. посіб. / В. М. Шейко, Н. М. Кушнаренко. - Харків : ХДАК, 2020. - 338 с.

Рубрики: Наука в Україні--Науково-дослідницька діяльність--Культурологія--Мистецтвознавство
Анотація: У даному навчальному посібнику зосереджено увагу на висвітлені проблем, пов'язаних зі структурою, організацією та методологією наукової творчості в культурологічно-мистецькій галузі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Добровольська, Вікторія Василівна.
    Еволюція наукових поглядів щодо поняття культури [Текст] / Вікторія Василівна Добровольська // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. - 2021. - № 2. - С. 76-87. - Бібліогр.: 48 назв
Рубрики: Культурологія--Культура--Теорія культури
Анотація: У статті з'ясовуються існуючі наукові погляди на поняття "культура" в контексті терміносистеми "цифрова культура", "культурна спадщина", "цифрова культурна спадщина" та "культурне надбання", їхню спільність і відмінність, що має значення у практичній діяльності архівів, бібліотек, музеїв.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Етнокультурне пограниччя: концептуальний, типологічний та ситуативний аспекти [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 3-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Анотація: Це перша стаття авторського дискурсивного триптиха з проблематики етнокультурного пограниччя. У розвідці визначено ключові теоретичні та методологічні принципи підходу до етнокультурного пограниччя як концепту, вирізнено кілька його типологічних моделей (пограничні літературні зони, перехідні періоди та стани в літературному процесі, у творчості та психології того чи того митця, компаративні зіставлення тощо). Вибірково, під кутом зору світоглядно-філософської тріади «Чуже-Інакше-Своє», розглянуто приклади літературно-історичних ситуацій у геополітичних та етнокультурних зонах України, наразі австро-українського та польсько-українського.


Знайти схожі

6.


    Барабаш, Юрій.
    Чуже-Інакше-Своє. Північно-східне етно- й лінґвокультурне пограниччя України [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2020. - № 6. - С. 3-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культурологія--Етнос
Кл.слова (ненормовані):
поліетнічність -- ідентичність -- лінгвокультурна ситуація -- шістдесятництво -- донбаський сегмент -- харківський сегмент -- пограниччя
Анотація: Стаття містить розгляд фактів і проблематики, що стосуються етно- й лінґвокультурного пограниччя на Північному Сході України. Проведено діахронічний аналіз основних етапів літературного процесу на Слобожанщині, передовсім у її центрі, Харкові («Харківський сеґмент»), схарактеризовано роль заснованого 1805 року Харківського університету, харківських російсько- й українськомовних періодичних видань і збірників, діяльності таких ключових постатей реґіону, як Г. Сковорода, Г. Квітка-Основ’яненко, П. Гулак-Артемовський, І. Срезневський, М. Костомаров, О. Потебня та ін., особливостей літературного життя Харкова в добу національного культурного відродження 20-х - початку 30-х рр. і в наступні періоди до останніх років включно. Аналіз етно- й лінґвокультурної проблематики в «донбаському сеґменті» провадиться в синхронічному зрізі, у компаративному зіставленні різних письменницьких доль і творчих феноменів, і то на тлі сучасних драматичних подій у цьому реґіоні України.


Знайти схожі

7.


    Радзиевський, Виталий.
    Законы культуры в контексте избрания В. А. Зеленского президентом Украины [Текст] / Виталий Радзиевский // Історія в школі. - 2019. - № 5/6. - С. 27-32. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Культурологія--Культурні процеси--Культурні закономірності--Закони культури--Україна
Анотація: У статті розглядається дія законів культури в сучасній українській політичній ситуації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


   
    Вплив глобальної культури на економіку та освіту, розвиток культурних і креативних індустрій / О. Балабан [та ін.] // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2019. - № 5. - С. 63-69. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Культура
   Культурологія

Кл.слова (ненормовані):
інноваційний тип розвитку -- глобальна культура -- креативна індустрія -- культурна індустрія
Анотація: Сьогодення вимагає від усіх галузей України життєво необхідного інноваційного типу розвитку та відповідної підготовки кадрів. У цих умовах шлях до інновацій лежить через підвищення інтелектуального рівня людей, що можливо тільки у висококультурному середовищі. Динамізм змін сучасної інформаційної цивілізації передбачає впровадження освітніх інновацій. Усвідомлення ролі культури, культурних та креативних індустрій є базою для сталого й інклюзивного розвитку вітчизняної економіки та суспільства.


Дод.точки доступу:
Балабан, Олександр; Григорук, Денис; Муравін, Ростислав; Домбровська В., Приліпко В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Татаренко, Алла.
    Славістика на службі культурної дипломатії [Текст] : рецензія / Алла Татаренко // Слово і час. - 2019. - № 4. - С. 109-110
Рец. на кн. : Oleksandr Koszyc i jego dziennik “Z piesnia przez swiat”; redakcja naukowa Walentyna Sobol. - Warszawa

Рубрики: Культурологія--Українська діаспора--Польща, 19-20 ст.
Анотація: Нещодавно у Польщі з’явилося цікаве й важливе україністичне видання: «Oleksandr Koszyc і jego dziennik “Z piesnia przez swiat”» («Олександр Кошиць і його щоденник “З піснею крізь світ”», науковою редакторкою якого є знана україністка, професорка Варшавського університету Валентина Соболь. Важко переоцінити значення цього видання для поширення української культури в Польщі, адже Олександр Кошиць (1875-1944) – це видатний український диригент, композитор, етнолог, один з найактивніших популяризаторів української пісні у світі; а увага до його постаті – це ще один крок у справі будування мостів порозуміння між нашими народами. Прикметно, що книжка, яка містить фрагменти мемуарів українського митця, має саме таку назву. Перед польським читачем – не просто переклад уривків автобіографічних свідчень українського культурного діяча, а наукове видання, яке в особливий спосіб розширює щоденниковий дискурс; надає йому історико-культурологічного виміру, а це робить його цікавим також для філологів та істориків.


Знайти схожі

10.


    Радзієвський, Віталій.
    До актуальніших питань культурології сьогодення [Текст] / В. Радзієвський // Історія в школі. - 2019. - № 11/12. - С. 42-48 : рис.
Рубрики: Науки--Культурологія--Філософія культури--Теоретична культурологія
Анотація: Стаття присвячена культурології —науці, яка вивчає специфіку розвитку матеріальної та духовної культури цивілізацій, етносів, націй у конкретно-історичному періоді, їх взаємозв'язки та взаємовпливи. і остаточно оформилась на початку 21 століття.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)