Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=кодифікація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 125
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Дочу, А. Р.
    Кодифікація кримськотатарської мови: досвід загрожених мов Європи та світу [Текст] / А. Р. Дочу // Мовознавство. - 2022. - № 2. - С. 63-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримськотатарська мова--Кодифікація мов--Загрожена мова--Зарубіжний досвід
Анотація: Стаття присвячена кодифікації кримськотатарської мови на прикладі загрожених мов Європи та світу. Питання кодифікації кримськотатарської мови, зокрема нормалізації абетки й повернення на латинську графіку, потребує ухвалення на національному законодавчому рівні низки законів та постанов, адже успішність кодифікації залежить не тільки від сприйняття спільноти, але й від державної підтримки. Проблема збереження та розвитку мов, які перебувають під загрозою зникнення, може бути розв'язана не лише на національному , а й на регіональному та міжнародному рівні.


Знайти схожі

2.


    Шабалін, Андрій.
    Про деякі аспекти систематизації законодавства у сфері права інтелектуальної власності [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 2. - С. 15-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Систематизація законодавства--Кодифікація
Анотація: У статті проаналізовано доктринальні підходи до необхідності запровадження в українське законодавства спеціального кодифікованого акта у сфері права інтелектуальної власності. Вказано, що один із сучасних напрямів систематизації законодавства про інтелектуальну власності є детальна регламентація правовідносин, що виникають у цифровій сфері.


Знайти схожі

3.


    Андрощук, Геннадій.
    Кодифікація права промислової власності Польщі: аналіз основних положень нового законопроекту [Текст] / Геннадій Андрощук, Олександр Дорошенко // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2022. - № 4. - С. 89-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислова власність--Інтелектуальна власність--Кодифікація права--Польща
Анотація: Досліджено стан і тенденції правового регулювання у сфері інтелектуальної власності (ІВ), форми систематизації законодавства. Виділено моделі правового регулювання, подано класифікацію об’єктів ІВ. На прикладі Польщі проаналізовано структуру та зміст основних положень проекту закону Право промислової власності. Запропоновано шляхи систематизації законодавства у сфері промислової власності в Україні.


Дод.точки доступу:
Дорошенко, Олександр

Знайти схожі

4.


    Коваль, Ірина.
    Підстави і способи систематизації законодавства України у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Ірина Коваль // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 5. - С. 119-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право інтелектуальної власності--Систематизація законодавства--Кодифікація--Авторське право--Україна
Анотація: Стаття присвячена дослідженню сучасного стану законодавчого регулювання відносин інтелектуальної власності в Україні та шляхів його вдосконалення в напрямі систематизації відповідного законодавства. Розглянуто наукові підходи до визначення місця права інтелектуальної власності в системі права України. Окреслено два можливі альтернативні шляхи кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності: у межах чинних Цивільного кодексу України і Господарського кодексу України з урахуванням розмежування предметів їх регулювання або в напрямі окремих кодифікацій авторського права і права промислової власності як інститутів права інтелектуальної власності. Запропоновано орієнтири для вибору відповідного напряму кодифікації.


Знайти схожі

5.


    Штефан, Олена.
    Окремі аспекти можливої кодифікації законодавства права інтелектуальної власності [Текст] / Олена Штефан // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 5. - С. 108-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право інтелектуальної власності--Кодифікація законодавства
Анотація: У статті досліджуються питання, пов’язані з можливістю проведення кодифікації законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Безпосередньо висвітлюються доктринальні підходи систематизації законодавства з права інтелектуальної власності. У результаті проведеного аналізу позицій представників цивілістичної доктрини та доктрини права інтелектуальної власності зроблено висновок, що кодифікація законодавства в означеній сфері можлива, якщо право інтелектуальної власності можна виокремити в самостійну галузь, що характеризується самостійним предметом та методом регулювання суспільних відносин. Кодифікації законодавства з права інтелектуальної власності буде сприяти заінтересованість держави та відповідна політична воля.


Знайти схожі

6.


    Шабалін, Андрій.
    Про питання кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Андрій Шабалін // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 1. - С. 74-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Кодифікація--Законодавство
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правових та організаційних аспектів кодифікації українського законодавства у сфері інтелектуальної власності. На підставі аналізу історичного розвитку українського права інтелектуальної власності з наукових позицій, аналізу зарубіжних, у тому числі європейських, моделей правового регулювання інтелектуальної власності визначено основні критерії кодифікації національного законодавства у сфері інтелектуальної власності. Вказано на доцільність запровадження в українську правову систему спеціального кодексу з інтелектуальної власності, завданням якого буде правове регулювання означеної сфери.


Знайти схожі

7.


    Мироненко, Наталія.
    Теоретичні підходи до визначення принципів кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Наталія Мироненко // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 5. - С. 128-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Кодифікація законодавства--Визначення принципів
Анотація: Стаття надає аналіз стану теоретичної розробки проблеми принципів кодифікації законодавства як складової методології кодифікації, виявлення методологічних підходів до їх виокремлення у процесі кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності та формулювання пропозицій з класифікації їх видів.


Знайти схожі

8.


    Кашинцева, Оксана.
    Дотримання балансу інтересів суспільства та інтересів суб'єктів патентних прав при кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності [Текст] / Оксана Кашинцева, Ярослав Іолків // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 6. - С. 87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інтелектуальна власність--Кодифікація законодавства--Патентні права--Виключення з прав
Анотація: Стаття присвячена питанням доцільності кодифікації законодавства у сфері інтелектуальної власності на засадах принципів розбудови політики фармацевтичного націоналізму чи фармацевтичної незалежності держави. Сучасність спонукає визначити принципи права інтелектуальної власності на засадах «колективності знання», поставити право інтелектуальної власності на служіння інтересам суспільства та забезпечити відповідні стимули науковій діяльності. Новим духом інтелектуальної власності продиктована політика запровадження виключень з права інтелектуальної власності щодо об’єктів, які використовуються у протидії COVID-19.


Дод.точки доступу:
Іолків, Ярослав

Знайти схожі

9.


    Потоцький, Микола.
    Кодифікація законодавства України про інтелектуальну власність: матеріальний та процесуальний аспекти [Текст] / Микола Потоцький // Теорія і практика інтелектуальної власності. - 2021. - № 6. - С. 5-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право інтелектуальної власності--Законодавство--Кодифікація--Норми--Україна
Анотація: Стаття присвячена дослідженню законодавчих проблем, які обумовлюють доцільність кодифікації українського законодавства про інтелектуальну власність. Висвітлюються окремі приклади структур кодексів іноземних країн, порушується проблематика вміщення в єдиному законодавчому акті матеріальних, процедурних та процесуальних норм, окреслюються підходи до визначення мети та принців систематизації законодавства, а також розробки Кодексу України про інтелектуальну власність та інтелектуально-правове судочинство.


Знайти схожі

10.


    Швидка, Тетяна.
    Кодифікація конкурентного законодавства як шлях до його модернізації та реформування [Текст] / Тетяна Швидка // Право України. - 2021. - № 11. - С. 68-79. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Конкурентне законодавство--Кодифікація--Модернізація--Реформування--Україна
Анотація: Мета статті - довести необхідність систематизації всіх нормативно-правових актів у сфері конкурентного права за допомогою ухвалення низки кодифікованих актів - Конкурентного кодексу України, Конкурентного процедурного кодексу України і Кодексу України про конкурентні правопорушення.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)