Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=кліматичні зміни<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Гринько, Юрій.
    Проблема швидкої адаптації бур'янів до умов зростання [Текст] / Юрій Гринько // Агроном. - 2021. - № 2. - С. 64-66 : фот. цв.
Рубрики: Бур'яни--Боротьба--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
гербіциди -- гібридизація -- кліматичні зміни -- селекція
Анотація: Здатність бур'янів розвиватися в малосприятливих умовах існування забезпечує успішне виживання і конкурентну перевагу порівняно з культурними рослинами. Зміна клімату в бік глобального потепління тільки сприяє цьому. У статті розглянуто 10 способів протистояння бур'янів в умовах мінливого клімату.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Осадчий, Володимир Іванович.
    Ресурси та якість поверхневих вод України в умовах антропогенного навантаження та кліматичних змін [Текст] : за матеріаліми наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 31 травня 2017 року / Володимир Іванович Осадчий // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 8. - С. 29-46 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Водні ресурси--Екологія--Україна
   Поверхневі води--Гідрохімічні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
ресурси та якість поверхневих вод -- антропогенне навантаження -- кліматичні зміни -- донні відклади -- водні екосистеми -- водний стік
Анотація: На основі розробленої концепції системних гідрохімічних досліджень виконано оцінку впливу природних і антропогенних чинників на формування хімічного складу та якість поверхневих вод України. Показано трансформацію речовин після їх надходження у водне середовище. Зроблено висновок про те, що поверхневі води України мають потужну буферну ємність, а тому, незважаючи на надходження у водне середовище значної кількості хімічних речовин техногенного походження, більшість річок, озер та водосховищ України й дотепер не втратили здатності до самоочищення. Встановлено, що зменшення надходжень забруднювальних речовин, спричинене спадом економіки України у 1990-ті роки, привело до стабілізації, а в окремих випадках навіть до незначного поліпшення екологічного стану поверхневих вод. Відзначено вплив кліматичної складової на зміни умов формування водного стоку річок України.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)