Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=каталізатори<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-21   21-21 
1.


    Мисник, Ольга.
    Ензими - біохімічний фундамент життя на Землі / О. Мисник // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 6. - С. 108-117. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Біологія--Біофізика, біохімія тварин та людини
Кл.слова (ненормовані):
ензими -- ферменти -- біолоігчні каталізатори -- ензимопатії -- ензимодіагностика -- генетичні хвороби -- спадкові хвороби
Анотація: Стаття присвячена історії вивчення, дослідження, використання ферментів (ензимів) як біохімічних у житті всіх живих організмів і людини зокрема. Особлива увага приділяється розвитку медичної ензимології, мета і завдання якої пов’язані з вирішенням проблем ензимопатології, ензимодіагностики й ензимотерапії. Сучасна медицина може подолати низку хвороб, оскільки проблеми спадковості, росту і розвитку організму, процеси збдження і гальмування визначаються в основному дією ферментних систем живого організму, роботою біокаталізаторів нашого життя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Савенков, А. С.
    Аналіз поведінки оксидного каталізатора різного фракційного складу у висхідному газо-каталізаторному потоці [Текст] / А. С. Савенков, Н. Ю. Масалітіна // Хімічна промисловість України. - 2016. - № 3/4. - С. 57-61 : табл., рис. - Бібліогр.: с. 61
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Каталізатори
Кл.слова (ненормовані):
окиснення амоніаку -- неплатиновий каталізатор -- гідродинамічні фактори -- фракційний склад каталізатора
Анотація: Під час дослідження процесу окиснення амоніаку у висхідному потоці дрібнодисперсного оксидного каталізатора проаналізовані зміни фракційного складу і виносу оксидного каталізатора в режимі циркуляції. Показана можливість контролю концентрації твердої фази в газо-каталізаторному потоці за виміряним перепадом тиску.


Дод.точки доступу:
Масалітіна, Н. Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


   
    Платиноїдний каталізатор окиснення аміаку. Механізм утворення та уловлювання втрат [Текст] / О. Я. Лобойко [та ін.] // Хімічна промисловість України. - 2016. - № 1. - С. 3-6 : рис. - Бібліогр.: с. 6
Рубрики: Хіміко-технологічні процеси--Каталізатори--Аміак
Кл.слова (ненормовані):
Платина -- поглинальна маса -- мікроструктура кірки -- новоутворення на гранулах
Анотація: За результатами досліджень втрат та уловлювання платиноїдного каталізатора окиснення аміаку запропоновані механізм утворення таких втрат і фактори, що на нього впливають. Встановлено подвійний характер цих втрат, які утворюються за рахунок механічної та хімічної ерозії каталізатора. Аналіз відпрацьованих у промисловому контактному апараті поглинальних мас на основі кальцій (ІІ) оксиду підтвердив запропонований механізм.


Дод.точки доступу:
Лобойко, О. Я.; Гринь, Г. І.; Товажнянський, Л. Л.; Маркова, Н. Б.; Авіна, С. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Іньшина, О. І.
    Новий суперкслотний ZrO2-SiO2-Al2O3 оксид та його активність в олігомеризації тетрагідрофурану [Текст] / О. І. Іньшина, Г. М. Тельбіз, В. В. Брей // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - № 10. - С. 49-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізична хімія--Каталізатори
   Хімія--Неорганічна хімія--Метали 4 та 5 групи--Цирконій

   Хімія--Хімічні реакції

Кл.слова (ненормовані):
Центри Льюїса -- Цирконій -- Іон -- Насичення координаційне -- Тетрагідрофуран -- Полімеризація -- Золь-гель
Анотація: Золь-гель методом синтезовано висококислотний змішаний оксид. Показано, що він ефективно каталізує олігомеризацію тетрагідрофурану в присутності оцтового ангідриду з 68% виходом ацетату політетраметиленоксиду при 40°С.


Дод.точки доступу:
Тельбіз, Г. М.; Брей, В. В.

Знайти схожі

5.


    Казаков, В. В.
    Активация рутениево-палладиевого катализатора под воздействием электромагнитных и акустических полей [Текст] / В. В. Казаков // Хімічна промисловість України. - 2015. - № 5. - С. 10-13 : рис. - Библиогр.: с. 13
Рубрики: Каталізатори--Технологія--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
карбамід -- акустичне поле -- електромагнітне поле -- горючі домішки
Анотація: Представлені результати досліджень одночасного впливу акустичного та електромагнітного полів на процес активації рутенієво-паладієвого каталізатора РПК-1, застосовуваного в процесі очищення CO2 від горючих домішок у виробництві карбаміду. Визначено необхідний час активації каталізатора і пов'язане з ним збільшення питомої поверхні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Моташко, Т. П.
    Каталізатори та інгібітори розвитку автотранспортного страхування в Україні [Текст] / Т. П. Моташко, Р. Р. Олійник // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 110-114 : табл. - Бібліогр. с. 113-114 (17 назв)
Рубрики: Страхування--Автомобільний транспорт--Україна
Анотація: Проведено аналіз автотранспортного страхування в Україні й виокремлено каталізатори та інгібітори його розвитку. З'ясовано, що позитивний вплив на розвиток найбільшого сегменту з видів страхування, інших ніж страхування життя чинять заходи пов'язані з діджиталізацією, як одного із пріоритетів розвитку галузі. Визначено, що існують чинники, які негативно впливають на розвиток вітчизняного автотранспортного страхування: незначний розвиток системи прямого врегулювання збитків; недосконалість вітчизняного законодавства в сфері автотранспортного страхування, особливо обов'язкової його форми; недосконала система захисту прав споживачів страхових послуг. Запропоновано комплекс заходів, покликаних подолати вплив інгібіторів та забезпечити подальший розвиток автотранспортного страхування в Україні, серед яких модернізації законодавства та подальше впровадження сучасних технологічних рішень і сервісів.


Дод.точки доступу:
Олійник, Р.Р.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Воробйова, Ю. М.
    Каталізатори та деструктори розвитку інноваційного підприємництва в Україні [Текст] / Ю. М. Воробйова // Економіка та держава. - 2021. - № 5. - С. 124-128 : табл. - Бібліогр. с. 128 (7 назв)
Рубрики: Підприємництво--Інновації
Анотація: Статтю присвячено дослідженню факторів, що впливають на розвиток інноваційного підприємництва в Україні. В процесі дослідження було визначено фактори-деструктори та фактори-каталізатори розвитку інноваційного підприємництва. Установлено, що під інноваційним підприємництвом доцільно розуміти різновид самостійної, систематичної, на власний ризик діяльність суб'єктів господарювання по виробництву продукції, виконанню робіт, наданню послуг з метою отримання прибутку, яка пов'язана із генеруванням ідей, їх трансформацією у інновації та дифузією інновацій. Установлено, що поняття інноваційне підприємництво тісно пов'язане із поняттям "підприємництво" та конкурентоспроможність, тому для визначення факторів-деструкторів та факторів-каталізаторів інноваційного підприємництва мають бути проаналізовані детермінанти, що визначили позицію України у глобальному рейтингу підприємництва та конкурентоспроможності. Установлено, що факторами-деструкторами виступають такі чинники, як відсутність можливостей для розвитку бізнесу, негативне сприйняття підприємницької діяльності, враховуючи стан майнових прав та економічної свободи, страх перед невдачею на початку підприємницької діяльності, високий рівень корупції, низький рівень урбанізації та доступності регіону, високий ступінь ризиків до впровадження та поширення нових технологій, низька здатність підприємств, щодо вироблення інноваційної продукції, недосконалий механізм впровадження та розвитку інновацій у підприємницьку діяльність, зменшення кількості підприємств, які займаються створенням нових інноваційних продуктів, недостатня кількість та різноманітність джерел фінансування для розвитку інноваційного підприємництва. Факторами-каталізаторами виступають: збільшення фінансування у розвиток людських ресурсів (освіту та науку), розвиток інфраструктури для інноваційної діяльності в країні (включаючи технопарки, бізнес-інкубатори, установи трансферу технологій, технополіси та інше), високий потенціал вчених та дослідників, велика кількість патентних заявок.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


   
    Синтез нанесених на поверхню нержавіючої сталі фотокаталізаторів на основі ТіО2 [Текст] / О. В. Санжак, Д. В. Бражник, В. В. Гончаров [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 7. - С. 52-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізична хімія--Каталізатори
   Фізична хімія--Хімія високоенергетичних процесів--Фотохімія

   Санітарна техніка--Стічні води--Фізико-хімічна очистка

Кл.слова (ненормовані):
Бензол -- Фотодеградація -- Імплантація -- Іон
Анотація: Висловлено гіпотезу про активні фази на поверхні носія, які забезпечують його високу активність у реакції фотодеструкції водного розчину бензолу при опроміненні видимим світлом.


Дод.точки доступу:
Санжак, О. В.; Бражник, Д. В.; Гончаров, В. В.; Зажигалов, В. О.; Азімов, Ф. А.

Знайти схожі

9.


    Близнюк, О. М.
    Золь-гель синтез та фізико-хімічне дослідження наноструктурованих багатокомпонентних оксидних каталізаторів селективного відновлення N2O амоніаком [Текст] / О. М. Близнюк, М. В. Клещев, О. М. Огурцов // Хімічна промисловість України. - 2016. - № 5/6. - С. 66-73 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 73
Рубрики: Каталізатори--Синтез (хім.)--Дослідження
   Хімічні виробництва--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
оксиди азоту -- термічний аналіз -- викидні гази -- нанотехнологія
Анотація: Запропоновано нову методику синтезу наноструктурованого багатокомпонентного оксидного каталізатора Fe-Co-Cr-Mg-O відновлення оксидів азоту у викидних газах азотно кислотних виробництв. Визначені фізико-хімічні властивості розробленого каталізатора.


Дод.точки доступу:
Клещев, М. В.; Огурцов, О. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Савчук, О. В.
    Нанодисперсні ZnO-MoO3 каталізатори селективного окиснення етанолу, синтезовані нейтральними методами. [Текст] / О. В. Савчук // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 6. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізична хімія--Каталізатори
Кл.слова (ненормовані):
Механохімія -- Молібден -- Альдегід
Анотація: Встановлена висока каталітична активність синтезованих зразків у реакції селективного окиснення етанолу до оцтового альдегіду при 205 °С з максимальним виходом за цим продуктом 94-96%.


Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)