Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=звичаєве право<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Бунчук, Оксана.
    Іван Франко як автор законопроєктів [Текст] / Оксана Бунчук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 259-264. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Франко І. Я.--Наукова спадщина, кінець 19 - початок 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
держава -- джерела права -- звичаєве право -- закони
Анотація: У статті проаналізовано наукову спадщину, публіцистичні праці, епістолярій І. Франка та розглянуто його погляди на сутність та зміст права і законів. Правові ідеї мислителя не втрачають своєї важливості завдяки їх гуманістичній спрямованості. Визначено, що, крім звичаєвого права, письменник звертав увагу на закон як джерело права. Описуючи колізії законодавства, І. Франко наголошував на неприпустимості обмеження законами прав і свобод людини та громадянина. Акцентовано увагу на тому, що проекти законів, укладених Іваном Франком (проект індемнізаційної угоди 1882 р., «Закон про риболовство в Галичині. Проект Івана Франка» від 4 березня 1916 р.) відзначаються демократичним і національним характером їхнього змісту. Це виражалось насамперед у всебічному врахуванні інтересів українського населення Австро-Угорської монархії.


Знайти схожі

2.


    Присяжнюк, Іван Іванович.
    Генезис формування інституту підтримання обвинувачення за часів звичаєвого права [Текст] / І. І. Присяжнюк // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 114-119. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Кримінально-процесуальні правовідносини--Звичаеве право--Історія
Кл.слова (ненормовані):
звичаєве право -- інститут підтримання обвинувачення -- кримінально-процесуальні правовідносини
Анотація: Розглядаються історичні аспекти розвитку інституту підтримання обвинувачення, за часів звичаєвого права.


Знайти схожі

3.


    Нелін, Олександр.
    "Двір" ("дворище") в сімейній і соціальній організації українського соціуму та у спадковому праві України (ІХ-ХІХ) [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 4-8. - Бібліогр. в примітках: с. 7-8
Рубрики: Спадкове право--Історія--Україна, 9-19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
право спадкування -- право власності -- спільна сімейна власність -- звичаєве право -- сімейні та родинні засади спадкування
Анотація: У статті показано «двір» («дворище») як частину української дійсності, окреслено його роль та значення у спадковому праві української селянської родини, підкреслено важливість двору в сімейній та соціальній організації українського соціуму у IX-XIX ст.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Нелін, Олександр.
    Еволюція норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2013. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр. в примітках: с. 66
Рубрики: Спадкове право--Історія--Норми права--Україна, 6-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- заповіт -- звичаєве право
Анотація: Проаналізовано еволюцію норм спадкового права в процесі становлення і розвитку правової системи України у період від Київської Русі до сьогодення. Зазначаються фактори, що можуть бути корсними для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Оніщенко, Наталія Миколаївна.
    Значення та роль правопізнавальних конструкцій у загальній теорії держави і права [Текст] : общественно-политическая литература / Н.М. Оніщенко // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 3-9. - Бібліогр.: 19 назв.
УДК
Рубрики: Правознавство--Теорія--Філософія права--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- правове життя -- звичаєве право
Анотація: Сучасна теорія держави і права демонструє потужний категоріальний апарат, апарат визначення певних теоретичних конструкцій, правових генералізацій, що становлять інструментарій у розкритті тих чи інших процесів праводержавотворення в сучасному світі.


Знайти схожі

6.


    Проскуров, М. В.
    Набувальна давність на українських землях та в Російській імперії [Текст] / М. В. Проскуров // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 66-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія права--Приватна власність--Набувальна давність--Російська імперія--Україна, 16-19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
звичаєве право -- володіння річчю -- строки -- набуття права власності
Анотація: Висвітлені питання розуміння права набувальної давності, як явища, а також як інституту права власності на території Російської Імперії та на території сучасної України. Проведено аналіз низки законодавчих актів, які діяли в різні часи на згаданих землях. Визначено строки, які надавалися нормативними актами для набуття права власності. З'ясовано коло речей, до яких застосовувалося право набувальної давності. Досліджені умови, які висувалися законодавством або звичаєм для набуття речі за давністю володіння, їх зміни та еволюція інституту набувальної давності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Головко, Людмила Олександрівна.
    Особливості генези права власності в Україні, Словаччині та Чехії: порівняльний аналіз [Текст] : общественно-политическая литература / Л.О. Головко // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 135-141. - Бібліогр.: 7 назв.
Рубрики: Приватна власність --Захист права власності--Правове регулювання--Історія права--Україна--Словаччина--Чехія
Кл.слова (ненормовані):
звичаєве право
Анотація: Актуальність даної статті є в тому, що зростає інтерес до порівняльно-правових досліджень у галузі історії права, зокрема до порвіняльного аналізу розвитку ключових правових інститутів окремих країн.


Знайти схожі

8.


    Нелін, Олександр.
    Питання спадкування зятями-приймаками в українській селянській родині XIX - початку XX ст. [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2014. - № 6. - С. 4-7. - Бібліогр. в примітках: с. 7
Рубрики: Спадкове право--Історія--Україна, 19- початок 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
прийомні діти -- пасинки -- спільна імейна власність -- звичаєве право
Анотація: У статті розглядаються питання спадкування зятями-приймаками в українській селянській родині XIX - початку XX ст. Зазначаються фактори, що можуть бути корисні для України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Нелін, Олександр.
    Правові аспекти спадкування у бічних лініях в українському звичаєвому праві [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2014. - № 8. - С. 4-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадкове право--Історія--Україна, 11-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
спадкування селян -- звичаєве право -- спадкування за низхідною лінією -- спадкування у висхідних лініях -- спадкування у бічних лініях
Анотація: Розглядаються особливості спадкування у бічних лініях в українському звичаєвому праві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Нелін, Олександр.
    Правовий звичай як джерело українського права (ІХ-ХІХ ст.) [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна. - 2014. - № 5. - С. 4-8. - Бібліогр. в примітках: с. 8
Рубрики: Історія права--Правовий звичай--Україна, 9-19 ст.
Кл.слова (ненормовані):
звичаєве право -- магдебурське право -- козацьке право -- національна правова система
Анотація: Висвітлюється актуальна проблема історії українського права, розглядається сутність та характеристика звичаєвого права як соціально-правового явища, теоретичні аспекти походження та еволюції правового звичаю як соціально-праввого явища, теоретичні аспекти походження та еволюції правового звичаю як форми (джерела) права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)