Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (17)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=законотворчість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 66
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ковальський , В.
    Як запобігти "митарствам" від митарів (мистецтво самооборони) [Текст] / В. Ковальський // Пропозиція. - 2014. - № 3. - С. 34, 37 - 38
Рубрики: Оподаткування--сільськогосподарський товаровиробник--Перевірки інспекційні--Законотворчість
Анотація: Про запобігання свавіллю податкових органів при перевірці підприємства.


Знайти схожі

2.


    Подорожна, Тетяна Станіславівна.
    Юридична галузева специфіка законодавчих дефініцій [Текст] / Т. С. Подорожна // Держава і право. - 2008. - Вип. 42. - С. 62-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законотворчість--Конституційне законодавство--Україна
Анотація: Практика законотворчості склалася так, що будь-який закон, прийнятий останнім часом, включає визначення понять. Роль понять та термінів у науці і практиці надзвичайно важлива.


Знайти схожі

3.


    Нечипорук, Р.
    Чому селянин боїться земельної реформи [Текст] / Р. Нечипорук // Пропозиція. - 2012. - № 5. - С. 12-14 : цв.ил
Рубрики: Земельні ресурси--Ринок земель--Інвестування--Законотворчість
Анотація: Законопроект "Про ринок земель" покликаний запустити ринкові механізми купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні.


Знайти схожі

4.


    Слабко, С. М.
    Форми народної законотворчості: проблеми та шляхи вдосконалення [Текст] / С. М. Слабко // Держава та регіони. Серія: Право. - 2015. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законотворчість--Народна


Знайти схожі

5.


    Плавич, Володимир Петрович.
    Феномен нормотворчості та його співвідношення із суміжними категоріями: правотворчість, законотворчість, правотворчий та законотворчий процеси [Текст] / В. П. Плавич // Держава і право. - 2013. - Вип. 62. - С. 11-16. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Нормування--Процеси
   Законотворчий процес

Кл.слова (ненормовані):
нормотворчість -- правотворчість -- нормотворча діяльність
Анотація: Розглядаються проблеми визначення суміжних категорій нормотворчості. Автор обгрунтовує власний підхід до їх розмежування і враховує не лише зовнішні їх зв’язки, а внутрішні елементи їх змісту.


Знайти схожі

6.


    Моісеєнкова, Соломія.
    Філософсько-правовий аналіз механізму правоутворення [Текст] / Соломія Моісеєнкова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 5. - С. 123-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Правоутворення
Кл.слова (ненормовані):
формування права, , -- правотворчість -- законотворчість -- законодавчий процес
Анотація: У статті здійснено спробу висвітлити механізм правоутворення як складне поєднання системних соціальних закономірностей. Проаналізовано як державний, так і суспільний складники механізму правоутворення. Здійснено розмежування понять «нормотворчість», «правотворчість», «законотворчість» та «законодавчий процес». Крім того, окреслено основні аспекти, які стосуються значення судової практики у механізмі правоутворення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Ющенко, Олексій Олегович.
    Участь громадян України у законотворчому процесі : поняття, система, принципи [Текст] / О. О. Ющенко // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 176-181. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Законотворчість--Законодавче врегулювання
   Референдум--Суспільно-політичні заходи

Кл.слова (ненормовані):
законотворчий процес -- верховенство права -- референдум -- демократизм
Анотація: Розглянуто участь громадян у законотворчому процесі.


Знайти схожі

8.


    Гацелюк, Віталій.
    Трансформація кваліфікуючих ознак складу злочину, предбаченого ст. 301 кримінального кодексу України [Текст] / В. Гацелюк // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 4. - С. 28-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне право--Законотворчість--Дитяча порнографія--Криміналізація
Кл.слова (ненормовані):
кримінальний закон
Анотація: Стаття присвячена проблемам удосконалення процесу внесення змін та/або доповнень до кримінального законодавства України.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

9.


    Гунько, Наталя.
    Техніка внесення змін та доповнень до законів України [Текст] / Наталя Гунько // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Зміни та доповнення
Кл.слова (ненормовані):
юридична техніка -- правотворча техніка -- законотворча техніка -- законотворчість
Анотація: У статті аналізуються зміни та доповнення до законів України, виявляється співвідношення між поняттями «зміни до законів» та «доповнення до законів», а також між поняттями «зміни та доповнення до законів» та «техніка внесення змін та доповнень до законів». Зазначається, що поняття «зміни та доповнення до законів України» не є легалізованим і залишається малодослідженим попри те, що деякі технологічні питання процедури внесення змін та доповнень до законів України висвітлені в науковій та довідковій літературі. Виявляються такі основні ознаки коригуючої законотворчої техніки: вона є різновидом законотворчої техніки, способом коригування законів в Україні; складається із загальних (притаманних для законотворчої техніки загалом) та спеціальних засобів і прийомів; її спеціальними засобами є зміни і доповнення, прийомами – внесення змін і внесення доповнень; зміни та доповнення фіксуються у законі про внесення змін та доповнень до закону, який виконує обслуговуючу функцію; вона спрямована на оновлення та/або виправлення змісту законів України; має видові особливості. На підставі цих ознак формулюється визначення поняття техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів) як системи загальних та спеціальних засобів та прийомів законотворчої техніки, що спрямовані на виправлення та/або оновлення законів України. У статті аналізуються висловлені в юридичній літературі точки зору щодо класифікації змін та доповнень до законів, а також техніки внесення змін та доповнень до законів. Здійснюється диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів): за прийомами та засобами – на техніку внесення змін та техніку внесення доповнень до законів; а також за видами законів – на техніку внесення змін та доповнень до Конституції України, конституційних законів, звичайних законів, кодифікованих законів, закону про Державний бюджет України. Констатується, що така диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів має пізнавальну та практичну значимість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Борщевський , Ігор В’ячеславович.
    Теоретичні засади кодифікації законодавства [Текст] : общественно-политическая литература / І.В. Борщевський // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 31-36. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Законотворчість--Нормативно-правові акти--Правова система--Україна
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- правова реформа -- кодифікація законодавства
Анотація: Важливе значення в сучасних умовах, поряд з правотворчістю, має відігравати систематизація законодавства як одна із провідних форм його упорядкування.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)