Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (17)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=законотворчість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 66
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Чернякович, Євгіне.
    Поняття й завдання нормотворчої діяльності Міністерства внутрішніх справ України [Текст] / Євгіне Чернякович // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 158-162. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міністерство внутрішніх справ України--Правотворча діяльність--Відомча нормотворчість
Кл.слова (ненормовані):
правотворчість і законотворчість -- відомча нормотворчість -- нормативно-правовий акт
Анотація: У статті досліджується поняття й завдання нормотворчої діяльності Міністерства внутрішніх справ України, яка спрямована на створення, внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів, призначених для врегулювання діяльності всіх підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. Науково розмежовуються поняття, «правотворчість» і «законотворчість». Розглядається поняття «відомча нормотворчість». Окреслюються основні завдання й запропоновано пропозиції щодо покращення нормотворчої діяльності Міністерства внутрішніх справ України.


Знайти схожі

2.


    Kryklyvets, Dmytro.
    The process of pardoning those sentenced to life sentences and long terms of implisonment as a criterion for increasing the liberality of the judical system [Text] / Ye. Kryklyvets, V. Kerniakevych-Tanasiichuk [et al.] // Journal of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine. - 2021. - Vol. 28, : 2. - p. 278-287
Рубрики: Судова законотворчість--Право засуджених
Кл.слова (ненормовані):
JUDICIAL LAW-MAKING -- THE LAW OF CONVICTS -- THE PENITENTIARY SYSTEM -- LIBERAL VALUES -- THE EXECUTION OF SENTENCES -- CIVIL RIGHTS AND FREEDOMS


Дод.точки доступу:
Kerniakevych-Tanasiichuk, Yuliia; Fidria, Yuliia; Muzychuk, Kateryna; Sasko, Olena
Є примірники у відділах:
IН (07.08.2021р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Садовнік, Василь.
    Інститут законодавства Верховної Ради України у структурі парламенту [Текст] / Василь Садовнік // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 208-212. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховна Рада України--Інститут законодавства--Правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
наукова робота -- законотворчість -- дослідницька робота -- планування -- державне будівництво
Анотація: Стаття досліджує правовий статус Інституту законодавства Верховної Ради України, його становлення, завдання і досягнення. Він є базовою установою науково-правового забезпечення законодавчої діяльності парламенту. Наголошено, що Інститут пройшов декілька етапів реорганізації, враховуючи як національну специфіку і традиції розвитку парламентаризму, так і зарубіжний досвід.


Знайти схожі

4.


    Швець, Оксана.
    Адміністративна відповідальність у сфері захисту ерозійно небезпечних земель [Текст] / Оксана Швець // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 136-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Природоохоронні землі--Громадський моніторинг--Адміністративно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
громадянське суспільство -- експертиза законодавства -- законодавчі ініціативи та пропозиції -- законопроект -- методи оцінювання -- законотворчість
Анотація: У статті обґрунтовано доцільність застосування методів громадського моніторингу особливостей законодавчої ініціативи у формуванні законопроектів та запропоновано ідею щодо розробки проекту закону про громадський моніторинг та експертизу нормативно-правових актів, а також включення до зазначеного закону низки положень про організацію та здійснення такого моніторингу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Гунько, Наталя.
    Техніка внесення змін та доповнень до законів України [Текст] / Наталя Гунько // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Зміни та доповнення
Кл.слова (ненормовані):
юридична техніка -- правотворча техніка -- законотворча техніка -- законотворчість
Анотація: У статті аналізуються зміни та доповнення до законів України, виявляється співвідношення між поняттями «зміни до законів» та «доповнення до законів», а також між поняттями «зміни та доповнення до законів» та «техніка внесення змін та доповнень до законів». Зазначається, що поняття «зміни та доповнення до законів України» не є легалізованим і залишається малодослідженим попри те, що деякі технологічні питання процедури внесення змін та доповнень до законів України висвітлені в науковій та довідковій літературі. Виявляються такі основні ознаки коригуючої законотворчої техніки: вона є різновидом законотворчої техніки, способом коригування законів в Україні; складається із загальних (притаманних для законотворчої техніки загалом) та спеціальних засобів і прийомів; її спеціальними засобами є зміни і доповнення, прийомами – внесення змін і внесення доповнень; зміни та доповнення фіксуються у законі про внесення змін та доповнень до закону, який виконує обслуговуючу функцію; вона спрямована на оновлення та/або виправлення змісту законів України; має видові особливості. На підставі цих ознак формулюється визначення поняття техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів) як системи загальних та спеціальних засобів та прийомів законотворчої техніки, що спрямовані на виправлення та/або оновлення законів України. У статті аналізуються висловлені в юридичній літературі точки зору щодо класифікації змін та доповнень до законів, а також техніки внесення змін та доповнень до законів. Здійснюється диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів): за прийомами та засобами – на техніку внесення змін та техніку внесення доповнень до законів; а також за видами законів – на техніку внесення змін та доповнень до Конституції України, конституційних законів, звичайних законів, кодифікованих законів, закону про Державний бюджет України. Констатується, що така диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів має пізнавальну та практичну значимість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Батанов, О. В.
    Статус столиці України у дзеркалі сучасних законопроєктних ініціатив. Досвід експертного аналізу [Текст] / О. В. Батанов // Юридична Україна. - 2019. - № 11. - С. 10-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Столиці держав--Конституційно-правовий статус--Київ, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
державні адміністрації -- законотворчість -- виконавча влада -- конституційно-правове забезпечення -- органи місцевого самоврядування -- столичні міста -- столичні функції
Анотація: Висвітлено стан конституційно-правового забезпечення реалізації статусу міста Києва як столиці України, а також концептуальні проблеми сучасних законопроект них ініціатив у сфері здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади у місті Києві із використанням досвіду експертного аналізу. Констатується, що протягом усіх років, які пройшли з моменту прийняття законодавчих актів, які визначали особливості та специфіку організації та функціонування місцевого самоврядування та виконавчої влади у місті Києві, відповідні відносини розвивалися доволі суперечливо як в аспекті реалізації столичних функцій, так і в діяльності організаційних структур міської влади, насамперед, Київського міського голови, Київської міської ради. Київської міської державної адміністрації, в здійсненні управління в районах, містах тощо. Розглядаються сукупність об’єктивних та суб’єктивних причин, правових, політичних та соціально-економічних, внутрішніх та зовнішніх факторів, що обумовлюють необхідність удосконалення законодавчого забезпечення організації та функціонування місцевого самоврядування і виконавчої влади у місті Києві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Смокович, М. І.
    Зразкові і типові справи як механізм забезпечення єдності судової практики [Текст] / М. І. Смокович // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 20-27. - Бібліогр. 17 назв
Рубрики: Судова практика--Вплив на законотворчість--Україна
Анотація: У статті розглядається механізм втілення у адміністративне судочинство інститутів типового провадження та зразкової справи (статті 290, 291 нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України) і їх вплив на забезпечення єдності правозастосовної практики. Висвітлено результати розгляду перших зразкових рішень та проаналізовано категорії спорів, про розгляд яких окружні адміністративні суди звер¬нулись до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як зразкових.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Моісеєнкова, Соломія.
    Філософсько-правовий аналіз механізму правоутворення [Текст] / Соломія Моісеєнкова // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 5. - С. 123-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Правоутворення
Кл.слова (ненормовані):
формування права, , -- правотворчість -- законотворчість -- законодавчий процес
Анотація: У статті здійснено спробу висвітлити механізм правоутворення як складне поєднання системних соціальних закономірностей. Проаналізовано як державний, так і суспільний складники механізму правоутворення. Здійснено розмежування понять «нормотворчість», «правотворчість», «законотворчість» та «законодавчий процес». Крім того, окреслено основні аспекти, які стосуються значення судової практики у механізмі правоутворення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Муляр, Олександр.
    В українському АПК формується лобі [Текст] / О. Муляр ; бесіду вів Тарас Тернівський // Тваринництво України. - 2015. - № 6. - С. 37-38
Рубрики: Агропромислові комплекси--Проекти
   Громадські організації--Законотворчість

Анотація: Співрозмовник - фахівець з питань аграрної та земельної політики Проекту USAID "АгроІнвест" про участь громадських організацій у підготовці законопроектів,галузевих рішень. Лобіювання інтересів галузевих асоціацій є одним із їх завдань.


Дод.точки доступу:
Тернівський, Тарас \бесіду вів.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Слабко, С. М.
    Форми народної законотворчості: проблеми та шляхи вдосконалення [Текст] / С. М. Слабко // Держава та регіони. Серія: Право. - 2015. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законотворчість--Народна


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)