Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Буковина (36)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=епідемія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Мельнічук, Н. С.
    Інгібування гематоглютенін-гліканової взаємодії комплексами олігорибонуклеотидів з D-манітолом [Текст] / Н. С. Мельнічук, З. Ю. Ткачук // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 1. - С. 92-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вірусологія--Вірус грипу--Філогенетичний аналіз--Дослідження
   Фармакологія--Противірусні засоби

Кл.слова (ненормовані):
Грип -- Інфекційність -- Н1N1 -- Епідемія -- Еволюція -- Штам
Анотація: За результатами опосередкованого визначення кількості титру вірусу грипу методом гемаглютинації виявлено, що комплекси олігорибонуклеотидів з D-манітолом перешкоджають утворенню гемаглютинін-гліканової взаємодії. Інфекційність вірусу грипу знижується.


Дод.точки доступу:
Ткачук, З. Ю.

Знайти схожі

2.


    Крик, Л.
    Віддзеркалення карантину [Текст] / Л. Крик // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2010. - № 3. - С. 12-13.
Рубрики: Педагогіка--ЗНЗ--Здоров'я учнів
Кл.слова (ненормовані):
карантин -- епідемія грипу
Анотація: Карантин у школі - це один із способів уникнення розповсюдження інфекції серед дітей. Автор наводить результати досліджень експертів з моделювання епідемій та розкриває наслідки карантину в навчальному процесі школи.


Знайти схожі

3.


    Осмоловська, Олена.
    Велика чума в Лондоні. Досвід протидії (1665-1666 рр.) [Текст] / Олена Осмоловська // Історія в рідній школі. - 2021. - № 3. - С. 30-33. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Історія--Великобританія, 17 ст.
   Лондон--Історія
Кл.слова (ненормовані):
епідемія -- чума в лондоні

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Корсак, Костянтин.
    Вища освіта в умовах шкідливих інформаційних епідемій [Текст] / Костянтин Корсак // Вища освіта України. - 2018. - № 3. - С. 39-46. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Наука--Підготовка наукових кадрів
   Вища освіта--Наукова робота

Кл.слова (ненормовані):
вища освіта -- інформаційна епідемія -- азбестова лихоманка -- міф про глобальне потепління -- публікації в Scopus і Web of Science -- нереалістичні стандарти в науках
Анотація: Винахід і розвиток новітніх засобів масової інформації змінює умови діяльності вищих шкіл через появу конкурентних джерел, які високо оцінює молодь і забуває про книги. Ще одна освітня проблема - "інформаційні епідемії". Цей термін означає запланований проект групи осіб, які пропонують привабливий для ЗМІ контент антинаукового чи псевдонаукового характеру. Зусиллями ЗМІ інформаційна епідемія не тільки привертає увагу всього населення і має економічні наслідки, а й проникає в систему освіти як альтернатива класичним знанням і теоріям. У статті детально розглянуто кілька сучасних інформаційних епідемій - азбестова лихоманка, глобальне потепління і кількісне оцінювання наукової продукції з використанням h-індексу Хірша. Особливий акцент зроблений на нереалістичні вимоги до науково-викладацького персоналу установ вищої освіти України щорічно друкувати статті в часописах з бази Scopus і Web of Science.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Бушанський, В.
    Грипозний фетиш [Текст] / В. Бушанський // Віче. - 2009. - № 23. - С. 66-67 : цв.ил
Рубрики: Епідемія грипу
Анотація: Думка автора про людей у марлевих пов язках


Знайти схожі

6.


    Бондаренко, Наталія
    Громадянське суспільство в умовах пандемії [Текст] / Наталія Бондаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 1. - С. 80-89
Рубрики: Глобалізація
   Громадянське суспільство--Волонтерство--Пандемія

Кл.слова (ненормовані):
коронавірус -- епідемія -- COVID-19
Анотація: Досліджено особливості впливу на свідомість суспільства коронавірусної пан­демії, що зумовила зміну акцентів у системному державно-громадянському партнерстві. Історичний екскурс засвідчив, що пандемії можуть спричиняти більш згубні наслідки, ніж війни. Доведено, що мобільність населення перетворила епідемію в пандемію та глобалізувала боротьбу з нею, загострила ідеологію ліберальної демократії й стала індикатором сформованості громадянського суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Сторонянська, І. З.
    Економіка регіонів України під дією викликів пандемії COVID-19 [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 5-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Підприємництво
Кл.слова (ненормовані):
епідемія -- підприємництво -- доходи бюджету -- регіон -- територіальна громада
Анотація: Проаналізовано негативні тенденції економіки регіонів під впливом карантинних заходів, запроваджених через епідемією COVID-19: зниження економічної активності промислових і сільськогосподарських підприємств, інвестицій, експорту-імпорту регіонів, доходів місцевих бюджетів. З’ясовано негативні соціальні ефекти карантинних заходів: зниження середньої заробітної плати, рівня зайнятості населення, збільшення кількості вимушених відпусток без збереження заробітної плати. Охарактеризовано особливості державного регулювання підприємницької діяльності в умовах епідемії та їх вплив на наповнення державного та місцевих бюджетів. Наголошено, що виходом із ситуації є прискорене ендогенне економічне зростання територіальних громад і залучення в економічний оборот не задіяних досі ресурсів і перетворення їх на активи розвитку. Запропоновано шляхи переорієнтації бізнесу та державної підтримки територіальних громад.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

8.


    Кубко, Анастасія.
    Епідемія в наукометричному вимірі. Частина третя. особливості пандемії COVID-19 в Україні [Текст] / Кубко // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2021. - N 2. - С. 42-50. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Наукометрія--Бібліометричні показники
Анотація: У статті проаналізовані результати дослідження публікаційної активності українських вчених медичної науки, яке було проведено з метою з метою аналізу особливостей академічної реакції медичної галузі України на пандемію COVID-19.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


   
    Епідемія ВІЛ/СНІДу в Україні та її наслідки для сфери соціально - трудових відносин [Текст] // Безпека життєдіяльності. - 2007. - № 11. - С. 2 - 7. - Бібліогр.:6 назв
Рубрики: ВІЛ/СНІД--Проблеми
Кл.слова (ненормовані):
ВІЛ/СНІД
Анотація: На сьогодні не лишилося жодного регіону України, де б не були виявлені випадки ВІЛ- інфекції.Більша частина офіційно зареєстрованих ВІЛ- інфікованих громадян України - люди дорослого віку(15-49 років), які є працездатними й активними в продуктивному плані.


Знайти схожі

10.


    Заболотний, Д.
    Епідемія ХХІ сторіччя: молекулярна етіологія [Текст] / Д. Заболотний, І. Алєксєєнко // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 1. - С. 29-37.
Рубрики: Біосфера--Вплив людини
   Медицина--автоімунні захворювання

Кл.слова (ненормовані):
Автоімунні захворювання -- Генетично модифіковані продукти харчування -- Токсичні ураження -- Ятрогенний вплив -- Стрес
Анотація: У статті системно, враховуючи вплив негативних процесів, що відбуваються в біосфері внаслідок діяльності людини, та особливості умов існування сьогоднішнього соціуму, розглянуто можливі причини зміни характеру захворюваності населення розвинених і відносно забезпечених країн. Ушкодження захисних механізмів організм людини пояснено на основі результатів досліджень молекулярних механізмів патогенезу амілоїдних захворювань центральної нервової системи та низки інших патологій, пов'язаних із порушенням координації процесів синтезу та деградації білків. Проаналізовано можливу роль стресу, токсичного ураження, ятрогенного впливу, кількісних та якісних змін у харчуванні в розвитку метаболічної інтоксикації.


Дод.точки доступу:
Алєксєєнко, І.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)