Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=економічний розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 35
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-35 
1.


    Геєць, В. М.
    Соціалізація та соціальні інновації у розвитку економіки [Текст] / В. М. Геєць // Економічна теорія. - 2020. - № 4. - С. 5-24. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Дослідження
   Економічний розвиток

   Соціальність--Соціалізація--Соціальні інновації

Кл.слова (ненормовані):
соціалізація -- соціальні інновації -- економічний розвиток -- економічні системи -- свідомість -- цифровізація
Анотація: Показано, що економічний розвиток включає суб’єктивну діяльність людей, яка є свідомою і формується в процесі соціалізації, що відбувається в результаті інтеріоризації суспільних форм життєдіяльності. Внутрішня психологія особистості отримує зовні виражену форму через екстеріоризацію, яка, завдяки нагромадженій внутрішній потенції, вступає в суперечність з оточуючим суспільним середовищем. Результатом розв'язання цих суперечностей є соціальні інновації, які оновлюють і активізують життєдіяльність і особистості, і окремих колективів, і суспільства загалом.


Знайти схожі

2.


    Ющенко, Віктор Андрійович.
    Новітнє становлення Національної академії наук - знаковий фактор розвитку українського суспільства [Текст] / В. Ющенко // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 7. - С. 17-19.
Рубрики: НАН України--Загальні збори
   Наука--Інноваційний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Криза -- Економічний розвиток -- Енергетика
Анотація: Промова Президента України В. А. Ющенка про новітнє становлення Національної академії наук як знаковий фактор розвитку українського суспільства.


Знайти схожі

3.


    Малік, М. Й.
    Вплив соціального капіталу на організацію діяльності сільськогосподарських підприємств [Текст] / М.Й. Малік, В.Л. Валентинов, Т.В. Мацибора // Економіка АПК. - 2005. - №5. - С. 105-112. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Соціальний капітал--Україна
   Соціально-економічні відносини--Сільський соціум

Кл.слова (ненормовані):
Соціальний капітал -- Економічний розвиток -- Соціальний розвиток
Анотація: У статті розглянуто питання впливу соціального капіталу на організацію життєдіяльності громад у сільських районах та його вплив на вибір і розвиток організаційно-правової форми сільськогосподарського підприємства.


Дод.точки доступу:
Валентинов, В.Л.; Мацибора, Т.В.

Знайти схожі

4.


    Похил, Наталія.
    Шляхи модернізації загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення в Україні [Текст] / Наталія Похил // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 234-238. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пенсійне страхування--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
фінансова стабільність -- економічний розвиток
Анотація: У статті висвітлено провідну роль страхового принципу в соціальному страхуванні. Досліджено напрями модернізації загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Запропоновано шляхи зміни та покращення недержавного пенсійного забезпечення в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ільїна, М. В.
    Соціально-еколопчні імперативи економічного розвитку сільських територій [Текст] / М. В. Ільїна, Ю. Б. Шпильова // Економіка України : Науковий журнал. - 2019. - № 9/10. - С. 68-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські місцевості--Економічний розвиток--Соціально-екологічні імперативи
Кл.слова (ненормовані):
сільська територія -- економічний розвиток -- економічна діяльність -- національний пріоритет -- актив -- просторова диференціація
Анотація: Визначено змістовно-функціональні ознаки та структуру соціально-екологічних імперативів як системи формальних і неформальних правил та норм, які регулюють господарську діяльність, впливають на зміни в навколишньому природному середовищі та сприяють вирішенню соціальних проблем. Обґрунтовано їх значення для економічного розвитку сільських територій України в сучасних умовах.


Дод.точки доступу:
Шпильова, Ю. Б.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Патицька, Х. О.
    Проблемні аспекти формування та розвитку об'єднаних територіальних громад Карпатського регіону [Текст] / Х. О. Патицька // Регіональна економіка. - 2019. - № 2. - С. 36-44 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Об'єднані територіальні громади--Економічний розвиток--Карпатський регіон
Кл.слова (ненормовані):
об'єднані територіальні громади -- Карпатський регіон -- гірські території -- власні доходи на одну особу -- економічний розвиток
Анотація: Проаналізовано відповідність сформованих ОТГ регіонів критеріям спроможних територіальних громад (чисельність населення, питома вага базової дотації, витрати та утримання управлінського апарату), визначених Міністерством регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва, та здійснено порівняння цих показників з середніми показниками по ОТГ України. Зроблено відповідні висновки. Акцентовано на впливі рівня соціально-економічного розвитку регіону на особливості формування внутрішнього потенціалу ОТГ.


Знайти схожі

7.


    Залознова, Ю. С.
    Українська промисловість: сучасні виклики та проблеми розвитку [Текст] / Ю. С. Залознова // Економіка України. - 2018. - № 3. - С. 49-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
промислова стратегія -- промислова політика -- неоіндустріалізація -- економічний розвиток
Анотація: Розглянуто актуальні питання розвитку промисловості України в контексті транформаційних тенденцій, які спостерігаються у світовій економіці в цілому та в промисловості зокрема. Аргументовано необхідність змін у національній стратегії промислового розвитку, орієнтованих на практичне здійснення неоіндустріалізації як сучасної концепції досягнення вищої ефективності та конкурентоспроможності виробництва. Розкрито зміст основних викликів і проблем, які є специфічними для України на шляху системного оновлення промисловості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Гапак, Н. М.
    Кластеризація субрегіонів за активністю підтримки пріоритетних видів економічної діяльності: емпірична модель на прикладі Закарпатської області [Текст] / Н. М. Гапак, С. С. Слава // Регіональна економіка. - 2015. - № 2. - С. 37-43 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кластери (екон.)--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
   Регіональна економіка--Закарпатська область

Кл.слова (ненормовані):
субрегіон -- економічний розвиток -- інструменти підтримки економічного розвитку
Анотація: Визначено напрями формування кластерів пріоритетних видів економічної діяльності в Закарпатській області на основі застосування емпіричного (опитування) та економетричного (кластеризація методом k-середніх і деревоподібна кластеризація) підходів.


Дод.точки доступу:
Слава, С. С.

Знайти схожі

9.


    Колосова, В. П.
    Вплив міжнародних фінансових організацій на економічний розвиток країни: питання теорії [Текст] / В. П. Колосова // Економіка України. - 2016. - № 12. - С. 61-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародні фінансові організації--Фінансова допомога
Кл.слова (ненормовані):
міжнародні фінансові організації -- фінансові ресурси -- економічний розвиток
Анотація: Досліджено основні теоретичні підходи до економічної сутності фінансових ресурсів міжнародних організацій та їх впливу на економічний розвиток країн. Зазначено необхідність зваженого підходу до оцінки співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями та з’ясування переваг і недоліків залучення до національних економік капіталу цих інституцій.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Бочко, М. І.
    Уроки до теми "Національна економіка", 9 клас [Текст] / М. І. Бочко, І. І. Бочко // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 7/8. - С. 54-61.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Урок
Кл.слова (ненормовані):
уроки з економіки -- національна економіка -- економічний розвиток -- урок-ділова гра
Анотація: У статті подано розробки уроків економіки для учнів 9 класів за темами: "Національна економіка", "Економічний розвиток та його показники".


Дод.точки доступу:
Бочко, І. І.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

11.


    Климчук, О. В.
    Регуляторна політика конкурентоспроможного виробництва біопалив в Україні [Text] / О. В. Климчук, О. В. Ходаковська // Економіка АПК. - 2019. - № 5. - С. 6-14 : рис. - англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біопаливо--Виробництво--Україна
   Енергетика--Конкурентоспроможність

   Енергетичний ринок України--Біопаливо

Кл.слова (ненормовані):
державне регулювання -- економічний розвиток -- енергетична незалежність -- біопаливна індустрія -- конкурентоспроможність -- регуляторні інструменти
Анотація: Мета статті - обгрунтувати засадничі принципи і загальносистемні підходи щодо ефективного регулювання розвитку національного конкурентоспроможного виробництва біопалив. Розглянуто регуляторні інструменти процесу виробництва біопалив, що посилює економічну й енергетичну незалежність країни та створює умови для зростання конкурентоспроможності біопалив на енергетичному ринку.


Дод.точки доступу:
Ходаковська, О. В.

Знайти схожі

12.


    Падалка, О. С.
    Економічна освіта в Україні: сучасний стан та завдання у контексті пошуків нової моделі в умовах ринкових перетворень [Текст] / О. С. Падалка, В. В. Радченко, Ю. В. Бицюра // Географія та економіка в рідній школі. - 2020. - № 5. - С. 2-11. - Бібліогр.: 30 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Економічна освіта
Кл.слова (ненормовані):
нова модель економічної освіти -- економічна наука -- економічна теорія -- економічні знання -- економічний розвиток -- ринкова економіка -- занепад економічної економіки
Анотація: У статті порушено проблему змісту та організації економічної освіти у контексті інноваційної моделі розвитку вітчизняної економіки та суспільства.


Дод.точки доступу:
Радченко, В. В.; Бицюра, Ю. В.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

13.


    Шульц, С. Л.
    Детермінанти суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів: теоретичні та методичні аспекти [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 102-111 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Модернізація
Кл.слова (ненормовані):
технологічний уклад -- технологічний розвиток -- структурні зміни -- трансформаційний індекс -- інноваційні технології -- економічний розвиток -- модернізація
Анотація: Основна увага зосереджена на вивченні сутності та основних детермінант суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів. Досліджено особливості суспільних трансформацій країн-членів ЄС та України за індексом трансформації Бертельсмана. Розраховано динаміку зміни індексу трансформації. Розглянуто концептуальні підходи до визначення сутності технологічного укладу, проаналізовано етапи їх життєвого циклу. Особлива увага приділяється дослідженню чинників, що впливають на зародження і поширення технологічних укладів і на процеси їх зміни в економіці різних країн. Охарактеризовано специфіку структури економіки та особливості інноваційного розвитку у межах технологічних укладів. Виявлено основні тенденції, що визначають процес технологічного розвитку світової економіки. Представлено особливості формування та переходу світової економіки до VI та VIІ технологічних укладів і зазначено основні сфери їх реалізації. Проаналізовано та узагальнено сучасний стан розвитку світової економіки в умовах реалізації постіндустріальних технологічних укладів.


Дод.точки доступу:
Луцків, О. М.

Знайти схожі

14.


    Онищенко, В.
    Політекономічний контент теорії міжнародної торгівлі [Текст] / В. Онищенко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 5. - С. 48-65
Рубрики: Світова економіка та торгівля
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна торгівля -- економічний розвиток -- теорія меркантилізму
Анотація: У статті розглядаються основні питання функціонування та розвитку сучасної системи міжнародної торгівлі. Висвітлюються сутність та роль міжнародної торгівлі в економічному розвитку, основні теорії міжнародного торговельного обміну, торговельна політика, організаційні та фінансові аспекти міжнародної торгівлі, нормативно-правове регламентування та практика укладання міжнародних торговельних угод.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Войцещук, Андрій.
    Становлення Нової митниці в Україні: новітні аспекти управління персоналом на основі компетентнісного підходу [Текст] / Андрій Войцещук // Економіст : Науковий та громадсько-політичний журнал. - 2020. - № 4. - С. 8-14 : табл. - Бібліогр. 24 назви
Рубрики: Державна служба--Керівний персонал--Формування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
реформа публічних фінансів -- економічний розвиток -- система митних органів -- управління кадрами -- кадрова діагностика -- розроблення дорожньої карти -- основні митні цінності
Анотація: Метою статті є аналіз основних етапів запровадження системи управління людськими ресурсами на основі компетентнісного підходу з виробленням практичних пропозицій у контексті формування Нової митниці в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

16.


    Словська, Ірина.
    Соціально-економічні права народу України під загрозою [Текст] / Ірина Словська // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 213-217. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційне право--Соціально-економічні права--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічний розвиток -- промисловість -- агропромисловий комплекс -- конституційний лад -- криза -- господарська діяльність
Анотація: Стаття присвячена захищеності соціально-економічних прав народу України та їх пов'язаності з політичною і економічною ситуацією в державі. Викликає занепокоєння стан економічного потенціалу країни як здібності економіки, її галузей, підприємств здійснювати виробничо-господарську діяльність, виробляти продукцію, товари, послуги, задовольняти потреби населення, суспільні потреби, забезпечувати розвиток виробництва і споживання. Практика свідчить про глибоку економічну кризу, яка разом із ідейно-політичною вражає всі інститути сучасного українського суспільства. В розв'язанні проблем існують два протилежних підходи: один втілений у практиці конституційного ладу, а другий ґрунтується на нормативних досягненнях, які є значними, адже вітчизняне законодавство є доволі демократичним. Підкреслюється, що важливо зберегти і зміцнити політичну незалежність держави, зосередивши зусилля і ресурси на економічних цілях, розвивати соціальний прогрес.


Знайти схожі

17.


    Дергачова, Вікторія Вікторівна.
    Тренди розвитку сучасної глобальної економіки [Текст] / Вікторія Вікторівна Дергачова, Вікторія Ярославівна Голюк // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 3. - С. 23-26. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Глобальна економіка--Економічний розвиток--Тренд--Криптовалюта
Кл.слова (ненормовані):
тренд -- економічний розвиток -- глобальна економіка -- економічна конвергенція -- заборгованість -- криптовалюта
Анотація: У результаті дослідження встановлено, що серед основних трендів, які визначають майбутнє світового господарства, найбільш вагомим є економічна конвергенція, глобалізація, змін у рейтингу лідерів за темпами економічного зростання, швидкий розвиток ринку криптовалют, збільшення рівня заборгованості країн світу, зміни на демографічній карті. У дослідженні з огляду на сучасні тренди розвитку світового господарства визначено перспективи модифікації економічної карти світу, зокрема, збільшення темпів розвитку азійських економік, зростання кількості населення та інтенсивна урбанізація окремих країн Азії та Африки, сповільнення економічного розвитку країн та збереження тенденції старіння європейських націй.


Дод.точки доступу:
Голюк, Вікторія Ярославівна; Згуровський, Олександр Михайлович

Знайти схожі

18.


    Гусєв, Артем Олександрович.
    Управління державним боргом у контексті економічного розвитку України [Текст] / Артем Олександрович Гусєв // Економіка. Фінанси. Право. - 2020. - № 5. - С. 21-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Економічний розвиток--Державний борг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
державний борг -- економічний розвиток -- боргова політика -- національна економіка -- технічний дефолт
Анотація: У статті досліджено теоретичні та методологічні засади концепції управління державним боргом. Виявлено взаємозв’язок проблеми державної заборгованості та економічного розвитку країни. Проаналізовано динаміку державного боргу України за період 2010-2019 рр. Досліджено дефолт як засіб державної боргової політики та наведено основні його економічні наслідки. Проаналізовано міжнародний досвід управління державним боргом на прикладі Аргентини. Визначено економічну сутність технічного дефолту та запропоновано концепцію технічного дефолту як пріоритетний напрям державної боргової політики України в сучасних умовах.


Знайти схожі

19.


    Мальська, М. П.
    Організаційно-економічні засади управління розвитком просторових систем послуг [Текст] / М. П. Мальська // Регіональна економіка. - 2010. - № 3. - С. 46-53 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Сфера послуг
   Економіка підприємства--Ринкові умови господарювання

   Ринок послуг--Державне управління

Кл.слова (ненормовані):
Економічний розвиток -- Економічний суб'єкт -- Бюджетні асигнування
Анотація: Досліджено проблему формування та функціонування просторових систем послуг, а також створення обгрунтованої системи управління цими процесами на державному та регіональному рівнях в Україні в умовах глобалізації, регіоналізації, інноваційного розвитку та постіндустріальної трансформації, соціальної орієнтованості національної економіки.


Знайти схожі

20.


    Демянишина, О. А.
    Міжнародний досвід розвитку сільських територій: уроки для України [Текст] / О. А. Демянишина // Економіка АПК. - 2010. - № 9. - С. 114-120 : табл. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільська місцевість--Розвиток
   Людський розвиток--Концепція

Кл.слова (ненормовані):
Економічний розвиток -- Якість життя
Анотація: Шляхом аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду, їх порівняння обгрунтовано, що підвищення рівня та якості життя жителів сільської місцевості має бути головним пріоритетом у розвитку сільської місцевості. Такий підхід забезпечить комплексність і системність політики розвитку сільської місцевості в Україні.


Знайти схожі

 1-20    21-35 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)